R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany30 maja 2017

Cupping – czyli degustacja kawy. Degustacja – niezwykła.

fot. Dominika Bojarczuk

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

20 maja 2017 r w Kawiarni Mazagran odbył się pierwszy, ale nie ostatni w jej podwojach Cupping. Został przeprowadzony przez pana Pawła Wojtysiaka pracownika palarni kawy z Biłgoraja Kaffe 2009.

Kawy tej palarni serwowane są w Kawiarni Mazagran, można je tam także nabyć. Wydarzenie ogłoszone na łamach zamojskich mediów i FB zgromadziło kilkunastu miłośników kawy. Zgromadzili się żądni wiedzy i degustacji swojego ulubionego napoju.

Ilość zainteresowanych osób zupełnie nie dziwi. Kawa jest stałym elementem naszego życia. W każdym domu jest ktoś, kto nie wyobraża sobie bez niej ani jednego dnia. Jej aromat pobudza – sam w sobie daje energię do działania… a czynność parzenia lub jak kto woli przygotowania kawy to codzienny rytuał. Charakterystyczny aromat dla większości – bardzo przyjemny to zapach, którego uczymy się od dziecinnych lat i nasze mózgi bezbłędnie go kojarzą. Naturalny, cudowny, niezbędny każdego dnia. Uniwersalność kawy sprawia, że ma tylu zwolenników, żeby nie powiedzieć wyznawców. Z jednej strony pobudza i mobilizuje  – dając zastrzyk kofeiny czyli energii w czystej postaci, z drugiej zaś jest synonimem relaksu. Odpoczynek przy filiżance  bosko aromatycznej kawy daje wytchnienie i uczucie błogiego spokoju. Żyjemy szybciej i mocniej. Zajęci i zmęczeni mamy jednak większą świadomość swoich potrzeb. Wybieramy produkty ekologiczne, organiczne bo chcemy mieć wpływ na to czego dostarczamy sami naszym organizmom. Rozumiejąc mechanizmy działania marketingu, chcemy sami zbadać, sprawdzić jakość produktów, których używamy każdego dnia. Nie tylko zdać się na reklamy.

Cupping jest właśnie taką metodą poznania, zbadania i porównania smaków, aromatów, całego bukietu doznań zamkniętych w małych ziarenkach kawy, które mielimy i z których powstaje coś co większość kocha czyli napar kawy.

Pan Paweł profesjonalnie zorganizował stanowiska do degustacji. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotować kawę do cuppingu. Jakich powinniśmy użyć naczyń, łyżek, jaka powinna być temperatura wody. Waga próbek. Grubość mielonych ziaren. Jakie warunki wpływają  na samą degustację. Wyczerpująco przedstawił sam proces palenia oraz zmiany  zachodzące podczas wypalania kaw. Poznaliśmy wiele pojęć używanych przez profesjonalistów. Doszukiwaliśmy się bogactwa nut smakowych, których w normalnych warunkach bez odpowiedniej oprawy nie byli byśmy w stanie wyczuć tak dobrze i w takim wymiarze. Jak wygląda sama uprawa, w jakich warunkach rodzą się najlepsze ziarna kawy. Wywiązało się wiele dyskusji. Szczególnie panowie omawiali szczegóły techniczne budowy młynków, rodzajów ekspresów.

Ilu smakoszy tyle opinii:
Czy zielona kawa naprawdę odchudza?
Ile jest kofeiny w kawie?
Jaka kawa jest mocniejsza i bardziej pobudza?
I czy z mlekiem czy bez mleka?
Temat znany, ale nie znany jak przekonaliśmy się  naocznie.
Bezpośredni kontakt z profesjonalistą w warunkach warsztatowych – a jednak nad wyraz przyjemnych (np. właśnie we wnętrzu Kawiarni Mazagran) spowodowało, że taka degustacja to czysta przyjemność i radość. Doświadczyli tego uczestnicy oddając się temu co uwielbiają  czyli kawie w zupełnie innej – fascynującej formie.
Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili – JESZCZE!!!

Wkrótce poinformujemy Was kiedy następny Cupping!

Autor: Dominika Bojarczuk

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
dc
No i co z tego,nie chcę mieć tego świ...
parafianka 3 minuty temu
Dla ducha - rozumiem ale dla ciała? Czy...
zamościak
Następna sekta z piramidą finansową, ...
Janusz z wąsam...
Zamojskie lemingi żałosne, ogłupione,...
TORRES20400
@"ad111"; jak nam nie po drodze, z "magn...
ad111
Żałosne: "łubudubu niech żyje nam......
z
Istotne jest to, że renowacje obiektów...
a więc jednak żyłka w dupie pękła. ...
pkz
Chcąc realizować renowacje obiektów z...
...
Pewnie ma się świetnie za to Ty byłe...
max
Krzyżanowsla znowu......masakra....
TORRES20400
http://zamosc.tv/tv/12394-pod-rozwage/...
L11A
Poczekam na film o Staffie i wtedy chęt...
EQmen
Szczególnie pozdrawiam człowieka renes...
klm
Szanowny panie redaktorzyno w w 28 sekun...
Zasmucony
To przykre. Znam sprawcę i podwójnie m...
Antyklerykał
Nie lepiej wydać takie pienądze na pos...
Co tam marcin ? Chory ? Czy nie możesz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017