R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany30 maja 2017 FACEBOOK | 4471 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Cupping – czyli degustacja kawy. Degustacja – niezwykła.

fot. Dominika Bojarczuk
R E K L A M A    B O A R D

20 maja 2017 r w Kawiarni Mazagran odbył się pierwszy, ale nie ostatni w jej podwojach Cupping. Został przeprowadzony przez pana Pawła Wojtysiaka pracownika palarni kawy z Biłgoraja Kaffe 2009.

Kawy tej palarni serwowane są w Kawiarni Mazagran, można je tam także nabyć. Wydarzenie ogłoszone na łamach zamojskich mediów i FB zgromadziło kilkunastu miłośników kawy. Zgromadzili się żądni wiedzy i degustacji swojego ulubionego napoju.

Ilość zainteresowanych osób zupełnie nie dziwi. Kawa jest stałym elementem naszego życia. W każdym domu jest ktoś, kto nie wyobraża sobie bez niej ani jednego dnia. Jej aromat pobudza – sam w sobie daje energię do działania… a czynność parzenia lub jak kto woli przygotowania kawy to codzienny rytuał. Charakterystyczny aromat dla większości – bardzo przyjemny to zapach, którego uczymy się od dziecinnych lat i nasze mózgi bezbłędnie go kojarzą. Naturalny, cudowny, niezbędny każdego dnia. Uniwersalność kawy sprawia, że ma tylu zwolenników, żeby nie powiedzieć wyznawców. Z jednej strony pobudza i mobilizuje  – dając zastrzyk kofeiny czyli energii w czystej postaci, z drugiej zaś jest synonimem relaksu. Odpoczynek przy filiżance  bosko aromatycznej kawy daje wytchnienie i uczucie błogiego spokoju. Żyjemy szybciej i mocniej. Zajęci i zmęczeni mamy jednak większą świadomość swoich potrzeb. Wybieramy produkty ekologiczne, organiczne bo chcemy mieć wpływ na to czego dostarczamy sami naszym organizmom. Rozumiejąc mechanizmy działania marketingu, chcemy sami zbadać, sprawdzić jakość produktów, których używamy każdego dnia. Nie tylko zdać się na reklamy.

Cupping jest właśnie taką metodą poznania, zbadania i porównania smaków, aromatów, całego bukietu doznań zamkniętych w małych ziarenkach kawy, które mielimy i z których powstaje coś co większość kocha czyli napar kawy.

Pan Paweł profesjonalnie zorganizował stanowiska do degustacji. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotować kawę do cuppingu. Jakich powinniśmy użyć naczyń, łyżek, jaka powinna być temperatura wody. Waga próbek. Grubość mielonych ziaren. Jakie warunki wpływają  na samą degustację. Wyczerpująco przedstawił sam proces palenia oraz zmiany  zachodzące podczas wypalania kaw. Poznaliśmy wiele pojęć używanych przez profesjonalistów. Doszukiwaliśmy się bogactwa nut smakowych, których w normalnych warunkach bez odpowiedniej oprawy nie byli byśmy w stanie wyczuć tak dobrze i w takim wymiarze. Jak wygląda sama uprawa, w jakich warunkach rodzą się najlepsze ziarna kawy. Wywiązało się wiele dyskusji. Szczególnie panowie omawiali szczegóły techniczne budowy młynków, rodzajów ekspresów.

Ilu smakoszy tyle opinii:
Czy zielona kawa naprawdę odchudza?
Ile jest kofeiny w kawie?
Jaka kawa jest mocniejsza i bardziej pobudza?
I czy z mlekiem czy bez mleka?
Temat znany, ale nie znany jak przekonaliśmy się  naocznie.
Bezpośredni kontakt z profesjonalistą w warunkach warsztatowych – a jednak nad wyraz przyjemnych (np. właśnie we wnętrzu Kawiarni Mazagran) spowodowało, że taka degustacja to czysta przyjemność i radość. Doświadczyli tego uczestnicy oddając się temu co uwielbiają  czyli kawie w zupełnie innej – fascynującej formie.
Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili – JESZCZE!!!

Wkrótce poinformujemy Was kiedy następny Cupping!

Autor: Dominika Bojarczuk

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
HEHEHE
ALE DO GRABIENIA PIASKU JAKIE ŁADNE DZI...
ANDREW FOREVER
Pogoda trochę zawiodła, ale magia miej...
Jaro
Rób sobie/komuś reklamę gdzie indziej...
Jaro
"Jak podali organizatorzy Cieśla i Pił...
Damian
Świetny artykuł, swoją drogą korzyst...
ANDREW FOREVER
Jaki Adaś? Co do tego ma Gomułka? To n...
Gorever
Adaś, ale Andrzej nie pamięta towarzys...
ANDREW FOREVER
A przecież prezydent Wnuk prosił, bła...
misiek
Perła. Od czegoś trzeba zacząć. Firm...
antyklerykał
A na kleszy budyneczek 23 mln wyrzucono....
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny