R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany30 maja 2017 FACEBOOK | 4010 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Cupping – czyli degustacja kawy. Degustacja – niezwykła.

fot. Dominika Bojarczuk

R E K L A M A    B O A R D

20 maja 2017 r w Kawiarni Mazagran odbył się pierwszy, ale nie ostatni w jej podwojach Cupping. Został przeprowadzony przez pana Pawła Wojtysiaka pracownika palarni kawy z Biłgoraja Kaffe 2009.

Kawy tej palarni serwowane są w Kawiarni Mazagran, można je tam także nabyć. Wydarzenie ogłoszone na łamach zamojskich mediów i FB zgromadziło kilkunastu miłośników kawy. Zgromadzili się żądni wiedzy i degustacji swojego ulubionego napoju.

Ilość zainteresowanych osób zupełnie nie dziwi. Kawa jest stałym elementem naszego życia. W każdym domu jest ktoś, kto nie wyobraża sobie bez niej ani jednego dnia. Jej aromat pobudza – sam w sobie daje energię do działania… a czynność parzenia lub jak kto woli przygotowania kawy to codzienny rytuał. Charakterystyczny aromat dla większości – bardzo przyjemny to zapach, którego uczymy się od dziecinnych lat i nasze mózgi bezbłędnie go kojarzą. Naturalny, cudowny, niezbędny każdego dnia. Uniwersalność kawy sprawia, że ma tylu zwolenników, żeby nie powiedzieć wyznawców. Z jednej strony pobudza i mobilizuje  – dając zastrzyk kofeiny czyli energii w czystej postaci, z drugiej zaś jest synonimem relaksu. Odpoczynek przy filiżance  bosko aromatycznej kawy daje wytchnienie i uczucie błogiego spokoju. Żyjemy szybciej i mocniej. Zajęci i zmęczeni mamy jednak większą świadomość swoich potrzeb. Wybieramy produkty ekologiczne, organiczne bo chcemy mieć wpływ na to czego dostarczamy sami naszym organizmom. Rozumiejąc mechanizmy działania marketingu, chcemy sami zbadać, sprawdzić jakość produktów, których używamy każdego dnia. Nie tylko zdać się na reklamy.

Cupping jest właśnie taką metodą poznania, zbadania i porównania smaków, aromatów, całego bukietu doznań zamkniętych w małych ziarenkach kawy, które mielimy i z których powstaje coś co większość kocha czyli napar kawy.

Pan Paweł profesjonalnie zorganizował stanowiska do degustacji. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotować kawę do cuppingu. Jakich powinniśmy użyć naczyń, łyżek, jaka powinna być temperatura wody. Waga próbek. Grubość mielonych ziaren. Jakie warunki wpływają  na samą degustację. Wyczerpująco przedstawił sam proces palenia oraz zmiany  zachodzące podczas wypalania kaw. Poznaliśmy wiele pojęć używanych przez profesjonalistów. Doszukiwaliśmy się bogactwa nut smakowych, których w normalnych warunkach bez odpowiedniej oprawy nie byli byśmy w stanie wyczuć tak dobrze i w takim wymiarze. Jak wygląda sama uprawa, w jakich warunkach rodzą się najlepsze ziarna kawy. Wywiązało się wiele dyskusji. Szczególnie panowie omawiali szczegóły techniczne budowy młynków, rodzajów ekspresów.

Ilu smakoszy tyle opinii:
Czy zielona kawa naprawdę odchudza?
Ile jest kofeiny w kawie?
Jaka kawa jest mocniejsza i bardziej pobudza?
I czy z mlekiem czy bez mleka?
Temat znany, ale nie znany jak przekonaliśmy się  naocznie.
Bezpośredni kontakt z profesjonalistą w warunkach warsztatowych – a jednak nad wyraz przyjemnych (np. właśnie we wnętrzu Kawiarni Mazagran) spowodowało, że taka degustacja to czysta przyjemność i radość. Doświadczyli tego uczestnicy oddając się temu co uwielbiają  czyli kawie w zupełnie innej – fascynującej formie.
Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili – JESZCZE!!!

Wkrótce poinformujemy Was kiedy następny Cupping!

Autor: Dominika Bojarczuk

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Thomas 11 minut temu
Krótko Program czyli co chcemy...
roman2 19 minut temu
Chłopaki zapili i nie mieli jak się d...
ad111
Słowo klucz - wojewoda...:)...
Przypadek
Identyczny błąd jak na nagraniu w Zamo...
dasdas
ech... już jak tak kopiujecie wszystkie...
K.
I co dalej? Prosimy o bieżące relacje ...
petrolhead
Czy poprzez zdanie "Lublin sukcesywnie r...
Prawo i sprawie...
W takim razie ktoś powinien napisać do...
eneretyk 60+
Dlaczego to się dzieje bez udziału age...
Thomas
Nic z tego nie będzie, ten pierwszy zar...
Thomas
Czy to prawda, że któryś z naszych p...
ConceptOfPower
@@Kimicić Ty za to rzeczowe argumenty p...
Jobot
Ehhh...gratuluję odwagi wejścia w pole...
Mako
Konkretnie o CO CHODZI ???...
Jacek
Pompowanie tematu. W zasadzie nic nowego...
Zamość
Tak najbardziej brudne są te duże, mob...
Tomek
Nieważne jak się skończy ale czy kto...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny