R E K L A M A

24 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

31 tys. zł straciła wczoraj 72-letnia mieszkanka Zamościa, po tym jak zadzwoniła do niej fałszywa córka. Podobne telefony otrzymały dwie inne mieszkanki Zamościa, które wykazały się czujnością i nie dały się oszukać.

Wszystkie mieszkanki Zamościa otrzymały podobne telefony wczoraj przed południem. Kobieta podając się za wnuczkę lub córkę przekonywała , że potrzebuje pilnie kilkadziesiąt tysięcy złotych na uregulowanie opłat związanych z prowadzoną w banku lokatą.

-Dwie panie w wieku 81 i 89-lat po krótkiej wymianie zdań zorientowały się, że nie rozmawiają z prawdziwymi krewnymi i przerwały połączenie. 72-letnia zamościanka usłyszała w słuchawce głos kobiety, łudząco podobny do głosu jej córki. Fałszywa córka twierdziła, że potrzebuje 50 tys. zł., które musi oddać koleżance z banku, ponieważ ta ma dzisiaj kontrolę. Starsza pani przekazała kwotę 31 tys. zł. Po odbiór gotówki zgłosił się „pracownik banku”. Po jego wyjściu 72-latka skontaktowała się z prawdziwą córką. – relacjonuje kom. Dominika Przybylska z KMP w Zamościu.

Wówczas wyszło na jaw, że padła ofiarą oszustów, o zdarzeniu powiadomiła policję.

17 stycznia 2017
Autor:
Flesz | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 1

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "nie rozumiem" dnia 18 stycznia 2017 o godzinie 9:29:49 napisał:
  czy ci oszuści to hipnotyzerzy?
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "Jobot" dnia 18 stycznia 2017 o godzinie 9:37:18 napisał:
  Dobrze ze przynajmniej te dwie pozostale staruszki nie daly sie oszukac. Nie rozumiem tego. Tyle sie o tym pisze i mowi a mimo to osoby dalej daja sie oszukac. I jeszcze dawanie takich sum osobom obcym co przychodza i ot tak na gebe mowia kim sa i ze przyszli po odbior gotowki. Naprawde ciezko mi to zrozumiec. Poza tym hmm... emerytury niby takie niskie, wszyscy narzekaja a jak przychodzi co do czego to Ci emeryci wyciagaja calkiem pokazne sumy. To jak to jest ze niby z emerytury nic nie da sie odlozyc :/
  0
  0
 4. "Joker" dnia 18 stycznia 2017 o godzinie 10:24:53 napisał:
  Uwaga po akcji na córeczkę będzie akcja na wnuczkę. Żeby nie było ostrzegałem ;)
  0
  0
 5. "z_boku" dnia 18 stycznia 2017 o godzinie 13:46:32 napisał:
  Maczasz paluchy w tym niecnym procederze?
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A