R E K L A M A

Z I P

Praca | ZamośćDaniel Czubara29 października 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy ()

Co z tymi miejscami pracy?

Sesja Rady Miasta Zamość; fot. UM w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

O nowe miejsca pracy pytał miesiąc temu radny Dariusz Zagdański (PiS). Sprawa wróciła na październikowej sesji Rady Miasta.

Bezrobocie i walka z nim to jeden z najbardziej interesujących tematów tak parlamentu jak i Rady Miejskiej. O to ile miejsc pracy powstaje w Zamościu i jak zmienia się sytuacja na rynku pracy pytał radny Dariusz Zagdański (PiS). Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk przedstawił statystyki na temat walki z  bezrobociem oraz poinformował o działaniach Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu i ich efektach.

Więcej w poniższym materiale video.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "DeDal" dnia 29 października 2016 o godzinie 10:08:25 napisał:
  Ładnie to wszystko wygląda na papierze, wydaje mi się że jednym z głównych czynników, który odpowiada za spadek bezrobocia w Zamościu jest wyjazd z naszego miasta młodych ludzi. Dlaczego nie podają do wiadomości mieszkańców ilu młodych ludzi wyjechał za granicę czy do większych miast w Polsce. Dlaczego nie ma konkretnej liczby ile powstało nowych miejsc pracy. Zamość się wyludnia i przez to wskaźnik bezrobotnych spada do obecnej zmniejszającej się liczby mieszkańców, a liczba miejsc pracy utrzymuje się na stałym poziomie. Chciałbym by Urząd Pracy opracował taką statystykę konkretnie rok do roku ile powstało nowych miejsc pracy, tylko mydleni oczu to staż to interwencyjne to jakieś inne zatrudnienie. Wtedy będziemy mogli uznać to za sukces.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "alex" dnia 29 października 2016 o godzinie 11:45:40 napisał:
  Fakt sytuacja może i z deka się poprawia, ale ludzie coraz bardziej wyjezdżają, ale do UP przychodzisz i pytasz sie o prace,a oni tylko strzelają stażami nawet dla osób z duży doświadczeniem zawodowy i uprawnieniami. Kto za 800 zł będzie pracował żeby oni mogli sobie tylko statystyki nabijać
  0
  0
 • "Zgadański na Prezydenta miasta Zamość" dnia 29 października 2016 o godzinie 12:35:38 napisał:
  Zagdański obnaża niemiarodajne statystyki, chyba się komuś sniło 5000 miejsc pracy. Młodzi uciekają aby dalej, miasto się starzeje, każdy chyba wie co to oznacza za 10-20 lat. Mamy za to chocholi taniec tj; starówkowe igrzyska, imprezy itp, takimi działaniami prawdziwych problemów miasta nie załatwimy. Podejrzewam jakby sięgnać po statystyki za Zamoyskiego było by podobnie a nawet lepiej, pieniądze na staże itp idą z Warszawy. Epizodalna władzo wykonawcza nie mydlić oczu, mądrzy mieszkańcy miasta tego nie kupią.
  0
  0
 • "Do tego powyżej" dnia 29 października 2016 o godzinie 16:51:23 napisał:
  Posłuchałeś wypowiedzi prezydenta, zrozumiałeś coś? Chyba niekoniecznie. Więc krótko - pozyskano dwa razy więcej pieniędzy niż za Zamoyskiego (28 milionów rocznie za Wnuka). Zorganizowano ponad 2500 staży, przygotowań zawodowych czy robót interwencyjnych. W efekcie 84% osób nie wróciło na bezrobocie. Powstało więc około 2100 miejsc pracy. Z 4200 osób bez pracy pozostaje 3500 Zamościan. Takie są fakty i nawet Zagdański z tym nie dyskutuje.
  0
  0
 • "@Do tego powyżej" dnia 29 października 2016 o godzinie 17:58:25 napisał:
  Skąd masz takie informacje?
  0
  0
 • "Jan Obszański na Prezydenta" dnia 29 października 2016 o godzinie 18:44:07 napisał:
  informacje ma bezpośrednio od zatrudnionego w jednym z powstałych za kadencji prezydenta przedsiębiorstwie. Mamy tez 2 fabryki samochodów. Tego tez nie wiecie. Ech wy ludzie, nie nie wiecie
  0
  0
 • "Do tego powyżej" dnia 29 października 2016 o godzinie 20:02:01 napisał:
  Takie fabryki obiecywał Zamoyski. A Wnuk stawia na małe i Średnie przedsiębiorstwa i jak widać są efekty.
  0
  0
 • "ETC...." dnia 30 października 2016 o godzinie 16:13:49 napisał:
  Wnuk stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa......jakie przedsiębiorstwa ?gdzie one są ?,a ponadto urząd pracy jest miejscem zarobku kilkudziesięciu osób,mają określony budżet muszą to wydać a że wydaja na jakieś idiotyczne staże to już inny temat .
  0
  0
 • "MŁODY" dnia 14 stycznia 2017 o godzinie 20:07:14 napisał:
  Rzeczywiście widać poprawę na Zamojskim rynku pracy, co rzeczywiście może napawać optymizmem, tylko pogratulować obecnemu Prezydentowi. Muszę jednak zgodzić się z ,,DeDall" w sprawie wyjazdu młodych z miasta, naprawdę większość młodych ucieka z Zamościa.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400 14 minut temu
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert 25 minut temu
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert 26 minut temu
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk 35 minut temu
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400 44 minuty temu
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas 49 minut temu
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara 49 minut temu
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy 52 minuty temu
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Thomas 54 minuty temu
Czyli mamy początek końca Sławomira Z...
TORRES20400 55 minut temu
Czegoś mi tu jednak brakuje. PiS ogłos...
Zamościanin 58 minut temu
Ja tylko przypomnę, że przed poprzedni...
Daniel Czubara 59 minut temu
Ale zawsze ciekawiej jak jest co najmnie...
Oneb
Kolejni kandydaci z góry skazani na por...
KL.
Niestety, ale niektórzy nie mogą zrozu...
niestety
przeszkadza mi to co pis robi z krajem...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny