Polityka i SamorządPiotr Rogalski 18 września 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Co z firmowymi śmieciami?

Recykling (2014), foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Urząd Miasta przypomina o obowiązku składania tzw. „deklaracji śmieciowych” przez właścicieli budynków, w których nie zamieszkują mieszkańcy.

 

Chodzi m.in. o sklepy, biura, szkoły i inne budynki, w których różnego rodzaju podmioty prowadzące działalność gospodarczą, pozbywają się odpadów na podstawie indywidualnych umów (na tzw. „starych” zasadach). Na właścicielach, zarządcach, użytkownikach wieczystych lub dzierżawcach ciąży obowiązek składania deklaracji i dokonywania opłat. Zgodnie z uchwałami rady miasta, nieruchomości niezamieszkałe zostaną objęte nowym systemem odbioru i gospodarowania odpadami od 1 stycznia 2015 r.

 

Deklaracje należy składać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy ul. Kolegiackiej 14 w terminie do 30 września. W deklaracji właściciel określa ilość i wielkość pojemników, częstotliwość odbioru oraz wyliczoną na tej podstawie wysokość opłaty.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Piotr Rogalski
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "oburzony" dnia 19 września 2014 o godzinie 12:02:06 napisał:
    Nie podpisywać umowy z firmą sprzątającą miasto,to jak wygląda Zamość to jest horror-najbrudniejsze miasto w Polsce-śmieci walają się wszędzie-są w rowach,na trawnikach i chodnikach,koło sklepów.Do tego stopnia,że istnieje nawet ryzyko wystąpienia epidemii a miasto i firma sprzątająca nic z tym nie robi.Trzeba by te śmieci wysypać na ich biurka to może łaskawie zaczęliby sprzątać.To jest waszym psim obowiązkiem-wstyd pokazać komuś miasto,myślicie,ze ludzie tego nie widzą?Wstydżcie się.Śmieci poza Starym Miastem leżą miesiącami jak nie latami-aby zebrała się ich taka ilość trzeba naprawdę długiego czasu a mieszkańcy śmieciarze,niechluje,że wyrzucają je wprost na ulice a nie do koszy,nikt nie zgłasza tego,nikomu nie przeszkadza życie w tym brudzie i syfie a pieją na cały kraj jakie piękne miasto.Jeśli miasto nie zostanie posprzątane w najbliższych dniach będę publikował zdjęcia zaśmieconych miejsc na ścianie wstydu
    R E K L A M A
  • "ZMC" dnia 22 września 2014 o godzinie 11:25:53 napisał:
    Prawda x 100 - ja też będę publikował - co oni robią za te pieniądze ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018