Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany23 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Co wykorzystać do zapewnienia energii elektrycznej?

Energia elektryczna to dla nas codzienność, nikt nie wyobraża sobie bez niej funkcjonowania. Lodówki, pralki i wiele innych urządzeń w domach i mieszkaniach muszą być praktycznie cały czas podłączone do prądu. Jednakże aby mieć pewność, że nie będzie problemów z jego dostarczaniem, warto pomyśleć o wielu szczegółach. Wówczas żadna awaria nie będzie problemem i będzie można przetrwać czas jej trwania.

Jak przygotować się na przerwy w dostawie prądu

Pomimo nowoczesnych technologii wciąż może się zdarzyć, iż nagle nastąpi przerwa w dostawie prądu. Warto więc przygotować się na taką ewentualność. Jeżeli taka sytuacja przytrafi się w ciągu dnia, wówczas problem jest nieco mniejszy, bowiem światło słoneczne zapewnia dobrą widoczność. Jednakże brak energii elektrycznej po zmroku nie jest już tak przyjemny. Dobrze jest w miejscu znanym wszystkim domownikom i przede wszystkim łatwym w dostępie schować latarkę. Pozwoli ona poruszać się po domu i ewentualnie wykonać dalsze czynności. Bramy garażowe czy furtki sterowane elektronicznie najczęściej mają możliwość otwarcia ich tradycyjnym kluczem w przypadku braku prądu, dlatego też powinno się je umieścić w wiadomym wszystkim miejscu. Oczywiście dobrze jest posiadać w domu więcej źródeł światła niż jedna latarka, w każdej chwili może ona bowiem przestać działać.

Ochrona na dłuższe przerwy w dostawie

Jeżeli przerwy w dostawie prądu zdarzają się często lub trwają dość długo, latarka czy świeczki mogą niestety nie wystarczyć. Dobrze jest pomyśleć o tym, jak zapewnić sobie prąd podczas takich sytuacji. Jednym z rozwiązań jest z pewnością zakup generatora prądu. Urządzenie zasilane gazem lub olejem napędowym pozwala na wytworzenie określonej ilości energii, w zależności oczywiście od jego parametrów. Warto zaopatrzyć się w przenośny generator, który w każdej chwili można uruchomić i tym samym zapewnić sobie energię elektryczną. Plusem tych urządzeń jest między innymi to, iż mogą one zostać na stałe podłączone do instalacji elektrycznej w domu i automatycznie uruchamiać się w sytuacji, gdy nastąpi przerwa w dostawie. Dostęp do generatora powinien być na tyle łatwy, aby można było go w każdej chwili uruchomić, nawet w środku nocy mając za źródło światła latarkę. Zabezpieczeniem przed przerwami w dostawach energii może być także podpisanie umów z więcej niż jednym dostawcą. Jednak wówczas koszty miesięczne związane z opłacaniem abonamentu mogą być dość wysokie, dlatego też niewiele osób się na to decyduje. Nie ma także pewności, iż awarii nie ulegną dostawy od obu operatorów, czego powodem jest to, iż zazwyczaj korzystają oni z tej samej infrastruktury.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Zimon 55 minut temu
A co tu zgrywać się bawić jechać pom...
KL
Uważam jednak, że warto poczekać. Po ...
Janek
Podejrzewam że Biedronka oraz jej klien...
prawe i sprawie...
Znam tego człowieka i możecie mu nagwi...
Marek
A jakie to jest towarzystwo PiSowskie?...
jaz
Wylaliby asfalt na całej Grabowieckiej....
yeah
Nie tak dawno radny Zwolak wystosował d...
Bojkot
Bojkot ...zadnych parkomatow. Napisac ta...
ed
w naszych realiach : 1 powstanie spalar...
Wiktor
Bajkot sklepu? Biedronka powinna pozwać...
ja z zamoscia
apel do Prezydenta , podwyżka podatku o...
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018