Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany3 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Co to jest botoks?

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Pierwsze zmarszczki zaczynają pojawiać się na twarzy już po 25 roku życia, jednak przy pomocy odpowiednio dobranych kremów można w skuteczny sposób zmniejszyć ich widoczność. Niestety wraz z wiekiem zmarszczki zaczynają się pogłębiać, dlatego też, aby się ich pozbyć, należy sięgnąć po coś mocniejszego w działaniu niż kremy. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się botoks, jednak co warto o nim wiedzieć?

Czym jest botoks?

Botoks zwany również toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym to substancja, która od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej do walki ze zmarszczkami. Substancja ta wykazuje dosyć silne działanie, jednak warto wiedzieć o tym, iż jest ona naturalną toksyną, którą wytwarza się w laboratoriach z wyizolowanych szczepów określonych bakterii. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest jednak nie tylko do walki ze zmarszczkami mimicznymi, ale również podczas leczenia nadpotliwości a efekty mogą utrzymać się nawet przez 6 miesięcy.

Jak działa toksyna botulinowa?

Działanie toksyny botulinowej nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ pomaga ona zablokować przedostawanie się bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Niejedna kobieta kojarzy botoks z paraliżem określonej części twarzy, jednak taka sytuacja ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy zaaplikowana zostanie większa dawka niż ta zalecana. W specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej lekarz dobiera odpowiednią i bezpieczną dawkę, wstrzykując substancję tylko w określone miejsca, dzięki czemu efekt jest całkowicie naturalny. Skóra w określonym miejscu przestaje się marszczyć, jednak najważniejsze jest to, iż po wstrzyknięciu botoksu nie dochodzi do paraliżu twarzy. Toksyna botulinowa wstrzyknięta zostaje wyłącznie w określone mięśnie twarzy, które na jakiś czas przestają być aktywne, dzięki czemu zmarszczki znikają z powierzchni twarzy.

Jak wygląda zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej?

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej nie trwa zbyt długo, ponieważ substancja zostaje wstrzyknięta tylko w kilka miejsc znajdujących się na twarzy. Wszystko odbywa się przy pomocy specjalnej, jednorazowej strzykawki, która składa się z bardzo cienkiej igły. Botoks najczęściej zostaje wstrzyknięty w okolicy powiek, skroni oraz ust, czyli w miejsca, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Jeśli chodzi o czas zabiegu, to trwa on najczęściej od 15 do 20 minut, a pierwsze efekty można zaobserwować już po około 3 dniach. Należy jednak mieść świadomość tego, iż na pełny efekt należy poczekać do około 2 tygodni. Tuż po zabiegu twarz może wyglądać na obrzękniętą, jednak w ciągu kilku godzin objawy te powinny ustąpić. Jeśli jednak się to nie stanie, należy czym prędzej wybrać się do lekarza, który przeprowadzał zabieg.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Z zabiegu polegającego na wstrzyknięciu toksyny botulinowej mogą skorzystać przede wszystkim osoby, które zmagają się ze zmarszczkami mimicznymi zlokalizowanymi w okolicy powiek, ust oraz czoła. Warto jednak wiedzieć o tym, iż na taki zabieg mogą również zdecydować się osoby, które zmagają się z nadmierną potliwością pach, stóp oraz rąk.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Wstrzyknięcie botoksu nie jest wskazane w przypadku kobiet będących w okresie ciąży i karmienia piersią, a także u osób, które zmagają się z chorobami sercowo-naczyniowymi i przyjmującymi antybiotyki oraz środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej niezwykle ważne jest to, aby zrezygnować z aktywności fizycznej, opalania się na słońcu oraz w solarium, a także schylania się i dźwigania ciężkich przedmiotów. Nie wolno również dotykać oraz masować miejsc, które zostały poddane zabiegowi przy użyciu botoksu. Zarówno przed jak i po zabiegu nie można przyjmować alkoholu, a nie zastosowanie się do wszystkich wymienionych zaleceń może skutkować efektem odwrotnym od zamierzonego.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny, Dermatologii, Urologii i Ginekologii Estetycznej Bona Dea z Krakowa.

 

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat