R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany3 listopada 2017

Co to jest botoks?

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Pierwsze zmarszczki zaczynają pojawiać się na twarzy już po 25 roku życia, jednak przy pomocy odpowiednio dobranych kremów można w skuteczny sposób zmniejszyć ich widoczność. Niestety wraz z wiekiem zmarszczki zaczynają się pogłębiać, dlatego też, aby się ich pozbyć, należy sięgnąć po coś mocniejszego w działaniu niż kremy. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się botoks, jednak co warto o nim wiedzieć?

Czym jest botoks?

Botoks zwany również toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym to substancja, która od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej do walki ze zmarszczkami. Substancja ta wykazuje dosyć silne działanie, jednak warto wiedzieć o tym, iż jest ona naturalną toksyną, którą wytwarza się w laboratoriach z wyizolowanych szczepów określonych bakterii. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest jednak nie tylko do walki ze zmarszczkami mimicznymi, ale również podczas leczenia nadpotliwości a efekty mogą utrzymać się nawet przez 6 miesięcy.

Jak działa toksyna botulinowa?

Działanie toksyny botulinowej nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ pomaga ona zablokować przedostawanie się bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Niejedna kobieta kojarzy botoks z paraliżem określonej części twarzy, jednak taka sytuacja ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy zaaplikowana zostanie większa dawka niż ta zalecana. W specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej lekarz dobiera odpowiednią i bezpieczną dawkę, wstrzykując substancję tylko w określone miejsca, dzięki czemu efekt jest całkowicie naturalny. Skóra w określonym miejscu przestaje się marszczyć, jednak najważniejsze jest to, iż po wstrzyknięciu botoksu nie dochodzi do paraliżu twarzy. Toksyna botulinowa wstrzyknięta zostaje wyłącznie w określone mięśnie twarzy, które na jakiś czas przestają być aktywne, dzięki czemu zmarszczki znikają z powierzchni twarzy.

Jak wygląda zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej?

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej nie trwa zbyt długo, ponieważ substancja zostaje wstrzyknięta tylko w kilka miejsc znajdujących się na twarzy. Wszystko odbywa się przy pomocy specjalnej, jednorazowej strzykawki, która składa się z bardzo cienkiej igły. Botoks najczęściej zostaje wstrzyknięty w okolicy powiek, skroni oraz ust, czyli w miejsca, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Jeśli chodzi o czas zabiegu, to trwa on najczęściej od 15 do 20 minut, a pierwsze efekty można zaobserwować już po około 3 dniach. Należy jednak mieść świadomość tego, iż na pełny efekt należy poczekać do około 2 tygodni. Tuż po zabiegu twarz może wyglądać na obrzękniętą, jednak w ciągu kilku godzin objawy te powinny ustąpić. Jeśli jednak się to nie stanie, należy czym prędzej wybrać się do lekarza, który przeprowadzał zabieg.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Z zabiegu polegającego na wstrzyknięciu toksyny botulinowej mogą skorzystać przede wszystkim osoby, które zmagają się ze zmarszczkami mimicznymi zlokalizowanymi w okolicy powiek, ust oraz czoła. Warto jednak wiedzieć o tym, iż na taki zabieg mogą również zdecydować się osoby, które zmagają się z nadmierną potliwością pach, stóp oraz rąk.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Wstrzyknięcie botoksu nie jest wskazane w przypadku kobiet będących w okresie ciąży i karmienia piersią, a także u osób, które zmagają się z chorobami sercowo-naczyniowymi i przyjmującymi antybiotyki oraz środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej niezwykle ważne jest to, aby zrezygnować z aktywności fizycznej, opalania się na słońcu oraz w solarium, a także schylania się i dźwigania ciężkich przedmiotów. Nie wolno również dotykać oraz masować miejsc, które zostały poddane zabiegowi przy użyciu botoksu. Zarówno przed jak i po zabiegu nie można przyjmować alkoholu, a nie zastosowanie się do wszystkich wymienionych zaleceń może skutkować efektem odwrotnym od zamierzonego.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny, Dermatologii, Urologii i Ginekologii Estetycznej Bona Dea z Krakowa.

 

 

 

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

antyklerykał
Co do filmu "Katyń" Wajdy, to bardzo do...
WOJTEK
Witek dobry chłop!...
Ja
Do - "Ryskowi mówimy GOOD Bye" zjedz S...
antyklerykał
Ciekawe czy puszczono filmiki z laptopa ...
Po cichu. ...
Droga "redakcjo" ,a może raczej Roberci...
Thomas
Rozszerzenie Stref Ekonomicznych na cał...
Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny