R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara23 lutego 2017 FACEBOOK | 4209 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 67 komentarzy ()

Chodniki, seniorzy, zielona fala… polityka?

Zdjęcia lotnicze. Stare Miasto, Ratusz fot. Waldemar Radczak

R E K L A M A    B O A R D

 Co z kartą aktywnego seniora 60+? Co ze zwiększeniem środków na remonty chodników w postaci funduszu chodnikowego i co z “zieloną falą”?

21 lutego przedstawiciele stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom” z przewodniczącym Łukaszem Kwiatkowskim na czele spotkali się z prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem. Na spotkaniu przedstawili swoje pomysły odnośnie zmian jakie chcieliby przeprowadzić w Hetmańskim Grodzie.

– Niestety nie będzie w naszym mieście karty aktywnego seniora 60+ oraz zwiększenia środków na remonty chodników w postaci funduszu chodnikowego. Zmiana organizacji ruchu i wprowadzenie “zielonej fali” również została negatywnie zaopiniowana. Takie wnioski płyną ze spotkania zarządu Stowarzyszenia Zamość nasz wspólny dom z prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem. Czy jest miejsce na ekonomię społeczną? Jeżeli dadzą nam Państwo szansę to za półtorej roku to udowodnimy, że tak.napisali w mediach społecznościowych wyraźnie rozgoryczeni efektem spotkania działacze stowarzyszenia.

– Przez ponad godzinę we wtorek, 21 lutego rozmawiałem z przedstawicielami stowarzyszenia o ich postulatach. Przekazałem szereg informacji na temat rozwiązań, które są wprowadzane w mieście, obiecałem też, że szczegółowo odpowiem na piśmie co do wszystkich trzech postulatów. Dlatego dziwię się, że stowarzyszenie przesądza z góry, że coś zostanie wprowadzone bądź nie. Jedynym wytłumaczeniem dla tego działania jest fakt, że stowarzyszenie swoje postulaty traktuje nie jako chęć rozwiązania pewnego problemu, lecz jako element kampanii wyborczej, co widać po ostatnim zdaniu komentarza. ripostuje Andrzej Wnuk i wylicza:

A fakty są takie – seniorzy w wielu miejskich instytucjach mają możliwość korzystać z 20-30 procentowych ulg. Wprowadzanie karty, koszty administrowania programem, może być nieopłacalne dla miasta i dla nich, jednak będzie to wiadome po gruntownej analizie, którą przeprowadzimy. Poczekajmy więc na odpowiedź na piśmie. Zmiana organizacji ruchu wymaga dużych nakładów pieniężnych (budowa nowych pasów, rond itd.) a to wymaga kompleksowego podejścia, nad którym pracujemy. Miasto przygotowuje takie rozwiązanie, pracujemy nad programem dla całej ulicy Piłsudskiego (rondo przy św. Michale, światła przy Okrzei). Dwukrotnie w ciągu ostatnich lat przeprogramowaliśmy system sterowania światłami przy Peowiaków Piłsudskiego. Bez budowy nowych ulic, np. ulicy Namysłowskiego którą rozpoczynamy w tym roku, nie odciążymy w istotny sposób tych skrzyżowań. No i fundusz chodnikowy. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy w ramach Zarządu Dróg Grodzkich 488 tysięcy złotych na remonty chodników. Zapytałem, czy w takim razie mamy obciąć te wydatki, jeśli stowarzyszenie chce tylko 300 tysięcy na fundusz? To pokazuje, że zanim się coś zaproponuje, należy zapoznać się danymi, które są ogólnie dostępne. – podsumował swoje stanowisko prezydent Zamościa.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Stowarzyszenie" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 8:28:39 napisał:
  Prezydent mija się z prawdą. Proponowaliśmy zwiększenie kwoty na remonty chodników poprzez przekazanie pieniędzy z miejsc płatnego parkowania (tzw. fundusz chodnikowy). Karta aktywnego seniora 60+ kompleksowo podchodzi do zniżek, rabatów dla seniorów i dziwi nas argument nieopłacalności. Idąc tym tokiem myślenia najlepiej zlikwidować wszystkie ulgi i zniżki przecież będzie to bardziej opłacalne. Karta seniora to nic innego jak odpowiednik Karty Dużej Rodziny która funkcjonuje w naszym mieście. Tak zamierzamy wziąć udział w wyborach a zgłaszane postulaty są elementem naszego programu.
  15
  11
  R E K L A M A
 • "..." dnia 23 lutego 2017 o godzinie 8:36:43 napisał:
  Co niektórzy seniorzy mają wysokie emerytury więc stać ich na wiele. Zadbajmy o tych seniorów, którzy wiążą ledwo koniec z końcem. Co z młodzieżą uczącą się, która nie ma stałych dochodów bądź w ogóle ich nie ma?
  12
  5
 • "zmc" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 8:40:08 napisał:
  Możemy śmiało powiedzieć, że kampania w Zamościu rozpoczęła się. Mnie osobiście cieszy walka na argumenty. Mam nadzieję że tak będzie dalej. Prezydent skonfliktował się z PiS, Platformą, Nowoczesną i widzę że i z lewicą. Nie będzie łatwo ale na pewno będzie ciekawie :)
  22
  2
 • "Rafał" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 8:56:38 napisał:
  do Stowarzyszenie Młodzi, konkretni, tak trzymać.
  10
  9
 • "polski" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 9:10:14 napisał:
  Członkowie Stowarzyszenia, zanim sięgniecie po władzę nauczcie się podstaw języka polskiego. Jak chcecie rządzić tak jak mówicie to już widzę całkowity upadek miasta. Litości! PÓŁTORA ROKU- nie półtorej roku, do szkoły a potem do rządzenia!!!!!
  19
  7
 • "Admin" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 9:17:23 napisał:
  Ciekawe co na to Pan Nizioł, prawie jest "rzecznikiem" Wnuka.
  12
  5
 • "Anna" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 9:44:18 napisał:
  Przypominam sobie ostrą kampanię Pana Wnuka i to jak atakował Pana Zamoyskiego. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
  13
  9
 • "Czytelnik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 10:17:04 napisał:
  Do @Admin . Pan Nizioł jest rzecznikiem tych którzy aktualnie sprawują władzę. Zapewne da sobie radę i w następnych wyborach , przecież zawsze można do kogoś się przykleić ( również do lewicy , którą ostatnio tak elegancko wykiwał)
  23
  1
 • "Anna" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 10:29:05 napisał:
  @Czytelnik. Czyli są mu bliskie słowa Pawlaka...kto będzie rządził? Nasz koalicjant :)
  10
  0
 • "Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 10:46:14 napisał:
  Pan Kwiatkowski tak bardzo chce zastać Prezydentem że zapomniał już ( my pamiętamy )jak bardzo skompromitował sie kierując kampanią wyborczą radnego Nizioła . Po pierwsze tak beznadziejnej kampanii już dawno nie oglądaliśmy a po drugie dał się ograć przez radnego Nizioła jak dziecko . Teraz postanowił wymyśleć inicjatywy które dobrze przyjmą się w społeczeństwie i bez znaczenia jest czy są one realne czy nie, ponieważ ważne jest tylko to , że "ciemny lud to kupi" To ostatnie zdanie napisane przez przedstawicieli stowarzyszenia jest tak beznadziejne że aż nadto widać jak mali ludzie pchają się nam do władzy
  12
  7
  R E K L A M A
 • "@Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 10:53:30 napisał:
  Kwiatkowski się skompromitował? Z tego co pamiętam to Nizioł zrobił wynik coś ok. 20% i wprowadzili 4 osoby do rady. Porównując to do wyników kandydatów lewicy w innych miastach to zrobił kawał dobrej roboty. W Lublinie kandydat zjednoczonej lewicy uzyskał 2%. Bredzisz. chłopie.
  5
  9
 • "adam borys" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 11:01:49 napisał:
  do @czytelnik . Ja do pracy J.Nizioła w RM podchodzę zupełnie inaczej. Uważam , ze radny Nizioł popiera inicjatywy, które są dobre dla miasta i to bez względu na to czy autorami tych inicjatyw są Prezydenci prawicowi , lewicowi czy niezależni. Ślepi obserwatorzy lokalnej sceny samorządowej taką postawę nazwą "przyklejaniem się do władzy" natomiast bystrzy obserwatorzy powiedzą , ze jest to przykład właściwego człowieka na właściwym miejscu , który chce zrobić coś pożytecznego dla miasta a nie dla partyjnych interesów. Obawiam się panie @czytelnik, że ty należysz do tych pierwszych obserwatorów.
  5
  13
 • "Daman" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 11:15:45 napisał:
  Do Kapitan żbik. Ilu to radnych wprowadził Wnuk? Zero. Jego osobisty wynik należy odczytywać jako efekt poparcia dla PiS i nic innego.
  7
  5
 • "Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 11:18:32 napisał:
  I co ma z tego pan Kwiatkowski że radny Nizioł wprowadził 4 radnych - NIC ,wielką figę.Bardzo to źle świadczy o politycznym wyczuciu pana Kwiatkowskiego . Naiwność to zła cecha dla kogoś kto tak bardzo chce zostać Prezydentem . Co do wyniku pana Nizioła to nie zapominajmy , że celem kampanii kierowanej przez pana Kwiatkowskiego był urząd Prezydenta dla pana Nizioła a nie taki czy inny wynik procentowy. Fakty są takie że pan Nizioł nawet nie doszedł do drugiej tury i to jest właśnie porażką pana Kwiatkowskiego.
  10
  6
 • "Daman" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 11:26:17 napisał:
  Żbik. Uważam, że to źle świadczy o Niziole że wypiął się na Kwiatkowskiego i lewicę. Kwiatkowski czy ktoś inny kto będzie reprezentował lewicę w zbliżających się wyborach samorządowych na pewno nie będzie walczył o zwycięstwo lecz to nie oznaczy że mają poddać się bez walki. Gdyby Nizioł nie startował w poprzednich wyborach to na 100% Zamoyski nadal byłby Prezydentem.
  16
  2
 • "SLD" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 11:35:42 napisał:
  Jako członek SLD to mam wiele żalu do Nizioła. Pamiętam jak zostawił nas i poszedł za Borowskim. Najlepiej będzie jak zostawi lewice w spokoju!.
  15
  0
 • "ConceptOfPower" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 11:38:42 napisał:
  Kiedy ludzie lewicy odczepią się od cudzych pieniędzy? Niech zarządzają swoimi dochodami, a nie decydują na co przeznaczyć czyjąś kasę. Zostawcie ludziom ich ciężko zarobione pieniądze w kieszeniach, a oni sami będą wiedzieli najlepiej na co je przeznaczyć! Lewica w Zamościu ma się jeszcze w miarę dobrze, bo mieszka tu dużo ludzi starszych. Młodzi już nie łykają tych pustych obietnic o "darmowych" przejazdach komunikacją, "darmowych" żłobkach itp.
  7
  5
 • "Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 12:39:12 napisał:
  Do @ Daman. Zgadzam się z tobą że gdyby radny Nizioł nie startował w wyborach prezydenckich to Prezydentem byłby dalej Marcin Zamoyski tylko co to ma do rzeczy. Pan Kwiatkowski jako szef kampanii wyborczej J.Nizioła jak równie ówczesny szef lokalnego SLD ( o ile się nie mylę ) udowodnił że nie ma zdolności organizacyjnych , nie ma charyzmy , nie ma wyczucia politycznego a do tego jest naiwny . Teraz pan Kwiatkowski szuka swojej szansy w "niezależnym " stowarzyszeniu i znowu bierze się za coś na czym się nie zna i do czego nie ma żadnych predyspozycji
  9
  5
 • "Daman" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 12:44:11 napisał:
  O tym zdecydują wyborcy a nie Ty. Masz oczywiście prawo do swojej oceny tak jak ja. Dla mnie jest bardzo dobrym kandydatem i oddam na niego swój głos.
  7
  8
 • "abc" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 13:21:10 napisał:
  Żbik ale pieprzysz głupoty. Jakby Nizioł chciał posłuchać Kwiatkowskiego przy kampanii to byłby w drugiej turze. Myślał, że wygrana sama przyjdzie i mu się należy. Sprawdź ogólnodostępne informacje kto i ile przeznaczył na kampanię to zmienisz zdanie.
  6
  4
  R E K L A M A
 • "Sati" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 14:08:47 napisał:
  Myślę, że Pan prezydent Wnuk ma wiele zalet, ale niepotrzebnie daje się podpuszczać. Powinien współpracować dla dobra miasta z Kwiatkowskim bo ma wiele dobrych pomysłów, może i nie zawsze możliwych do zrealizowania ale prezydent jest od wysłuchania i tłumaczenia, a nie krytykowania i atakowania. Nie powinien słuchać "doradcy", który tak naprawdę sprzedana go przy pierwszej okazji, tak jak już to zrobił ze swoimi dawnymi kolegami...
  14
  3
 • "Szarlej" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 14:46:19 napisał:
  Wygląda na to że lewica chce przelicytowac PiS na socjal i przejąc ten elektorat "bo mi się nalezy". W sumie w demokracji głos kazdego jest wart tyle samo więc strategia słuszna, tylko czy potem uda się te wszystkie obietnice - czytaj wydatki - zrealizować.
  8
  1
 • "z_boku" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:04:22 napisał:
  Po co zaraz realizować? Obiecać, dostać głosy, a później się zobaczy. Tak to w naszym kraju działa. Cyniczne ale skuteczne, bo jak mawia klasyk :"naród głupi wszystko kupi" :)
  6
  3
 • "Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:11:16 napisał:
  Do @abc. „jakby Nizioł chciał posłuchać Kwiatkowskiego przy kampanii to byłby w drugiej turze” – ale to płytkie. Teraz to można wszystko mówić i rżnąć bohatera. Szkoda , że pan Kwiatkowski nie był taki przebojowy podczas kampanii wyborczej swojego kandydata na Prezydenta Zamościa. Jedyny pożytek z pracy pana Kwiatkowskiego jest taki , że młodzi spin doktorzy mogą uczyć się jak nie należy przeprowadzać kampanii wyborczej . Do @Daman . A ja zagłosuję na Jerzego Nizioła , oczywiście pod warunkiem , że szefem jego kampanii nie będzie pan Kwiatkowski
  5
  8
 • "zorientowany" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:19:59 napisał:
  Jurek stać Cię na lepszy nic niż Kapitan żbik.
  9
  2
 • "adam borys" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:21:41 napisał:
  ja się dołączam do Kapitana Żbika i również zagłosuję na Nizioła ( oczywiście jak będzie startował )
  3
  9
 • "Romek" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:25:32 napisał:
  @adam borys Ja mam nadzieję, że już da sobie spokój. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.
  8
  3
 • "Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:26:37 napisał:
  Do @ zorientowany . A może raczej zdezorientowany bo błądzisz jak pijany we mgle
  3
  6
 • ""."" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:30:44 napisał:
  Hahah też mi się wydaje że Kapitan żbik to Jurek :)
  9
  2
 • "Kapitan żbik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:56:15 napisał:
  A moim zdaniem Jurek to @Daman
  5
  2
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 15:59:50 napisał:
  Pan Nizioł to zdecydowanie najlepszy zamojski radny, a na pewno najlepiej przygotowany do pełnienia mandatu radnego.
  2
  9
 • "znudzony" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 16:01:50 napisał:
  Żbik możesz mieć rację bo Jurek to czwany lis jest
  6
  1
 • "wyborca" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 16:10:55 napisał:
  Ciesze się że lewica zabiera głos w ważnych sprawach. Co do Nizioła to niech w końcu się określi czy jest z lewicą czy z Wnukiem.
  7
  1
 • "Czytelnik" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 16:25:50 napisał:
  Już była o tym mowa . Nizioł trzyma z tymi kto w danej chwili rządzi
  8
  2
 • "Daman" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 16:28:08 napisał:
  Spadaj Jurek.
  4
  0
 • "?" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 16:34:20 napisał:
  @Czytelnik ,teraz jak uslyszę słowa klasyka "ciemny lud to kupi" to już zawsze pomyślę sobie o tobie
  4
  2
 • "Anonim" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 17:54:55 napisał:
  Chodniki, seniorzy, zielona fala ... czerwona zaeaza
  6
  3
 • "Mamba" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 18:18:58 napisał:
  Też myślę, że Jureczek ukrywa się pod tym żbikiem. Kto inny zrzucałby swoje niepowodzenia na Łukasza.
  4
  2
 • "pan jaga" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 18:55:34 napisał:
  Wracając do wypowiedzi p.Wnuka. Cytuję "...Bez budowy nowych ulic, np. ulicy Namysłowskiego którą rozpoczynamy w tym roku, nie odciążymy w istotny sposób tych skrzyżowań." Rozumiem, że chodzi o przedłużenie ul. Prostej do ul. Namysłowskiego. Moim zdaniem, jeżeli tam nie zrobią wiaduktu to dalej będą ulice zakorkowane. Pojazdów przybywa a niestety w naszym mieście jeździ się coraz trudniej. Przyjmijmy,że jedzie szynobus od stacji technicznej jaką jest Zamość Szopinek. Zostaje zamknięty przejazd na ul. Legionów i niestety na tej nowo powstałej ulicy. Ledwo minie ten przejazd jest zamknięta ul. Partyzantów. A jak jedzie skład towarowy mamy zamknięte trzy przejazdy. 1-ul. Legionów, 2-Nowa ulica, 3-ul. Partyzantów. Czy to będzie rozładowanie ruchu ulicznego? Myślę, że nie. Przejazdy pociągów mam okazję obserwować i wbrew niektórym opiniom są one dosyć częste, a częstotliwość może się zwiększyć. Poddaję ten temat pod rozwagę. Pozdrawiam.
  1
  1
 • "Normals" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 19:13:17 napisał:
  Komunie należy się "odpoczynek" od rządzenia, społeczeństwu należy się odpoczynek od komuny, najlepiej tak długi jak okres ich rządów to znaczy coś około 50 lat. Dopiero wtedy kraj jest w stanie zmienić się na lepszy, nowocześniejszy, normalniejszy.
  4
  5
  R E K L A M A
 • "@normals" dnia 23 lutego 2017 o godzinie 19:36:11 napisał:
  Nie ma lewicy w Parlamancie i zobacz co się dzieje. Tylko Pany się cieszą.
  7
  1
 • "k" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 9:25:05 napisał:
  Stowarzyszenie "Zamość-nasz wspólny dom" przyczyniło się w dużym stopniu do powstania przystanków kolejowy w naszym mieście.Po przez działania lewicowych sympatyków stowarzyszenia.Dużo wysiłku włożyło stowarzyszenie w utrzymanie Zamojskiej Spółki Kolejowej PKP LHS. Możemy tutaj podziękować europosłowi Panu Profesorowi Liberadzkiemu i nie zapomnijmy również że lewicowe środowisko Stowarzyszenia przyczyniło się bardzo dużym stopniu że Spóła działa dalej. I to ważny dorobek społeczny dla naszego środowiska ratowanie i tworzenie nowych miejsc pracy.
  4
  5
 • "Komu-nie" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 9:50:01 napisał:
  Panie Łukaszu, to Wy mijacie się z prawdą, proszę szanować urząd prezydenta. Cytuję Wasz wniosek: "wprowadzenie w naszym mieście Funduszu Chodnikowego, który byłby finansowany ze stref płatnego parkowania. Chodzi o ok. 300-310 tys. zł. Środki z Funduszu Chodnikowego w 100% zostałyby przekazane na remonty chodników, które na wielu osiedlach są w fatalnym stanie. Program budowy i przebudowy dróg w Zamościu jest ważny lecz musimy pamiętać o bezpiecznych i funkcjonalnych osiedlowych chodnikach ." - pisownia oryginalna. Nie widzę tu nigdzie tekstu o "zwiększenie" funduszy na remont chodników. Państwo wyraźnie oddzielacie kwestię inwestycji w nowe ulice, a prezydent określił też precyzyjnie, że chodzi o remonty już istniejących chodników w ramach środków Zarządu Dróg Grodzkich. Mylicie się Państwo też, co do kwoty pozyskanej z płatnego parkowania. Jest to około 240 tysięcy złotych. Kiepsko zaczynacie tę kampanię wyborczą.
  5
  4
 • "Stowarzyszenie" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 10:21:16 napisał:
  Szanowny Panie Prezydencie, przecież wyjaśnialiśmy na spotkaniu, że chodzi nam o zwiększenie kwoty na remonty chodników. Każdy z wniosków omawialiśmy oddzielnie. Spotkania temu służą aby rozwiewać wszelkie wątpliwości. Jeżeli chodzi o podaną kwotę to taką otrzymaliśmy od wiceprzewodniczącego RM w Zamościu i o tym również Pana informowaliśmy. Jesteśmy do dyspozycji w celu wyjaśnienia innych niejasności. Współpracujmy dla dobra Zamościa. Pozdrawiamy.
  5
  6
 • "k" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 10:29:39 napisał:
  Idzie nowe,widać strach w oczach.
  4
  3
 • "Komu-nie" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 16:57:26 napisał:
  Niestety, nie jestem prezydentem. I opieram się na słowie pisanym, które krąży po mediach. Oraz na czystej logice. Dochody z parkowania (240 tys.) trafiają do Zarządu Dróg Grodzkich, który wydaje je m.in. na remonty chodników (488 tys.). To z czego chcecie tworzyć Fundusz Chodnikowy i zwiększać wydatki, jak te pieniądze i tak trafiają na remonty chodników i jest ich zdecydowanie mniej niż się na to wydaje? Wygląda mi to na odwracanie kota ogonem - palnęło się jakąś głupotę a teraz próbuje przykryć to tekstem o "zwiększaniu".
  2
  2
 • "Stowarzyszenie" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 18:43:48 napisał:
  Szanowny Komu-nie kłamiesz. Jedyną wersję wniosku posiadał Urząd Miasta której adresatem był Prezydent. Bez oficjalnej odpowiedzi nie rozsyłaliśmy mediom ani nie publikowaliśmy w internecie. Wątpimy również aby pracownicy UM udostępniali wniosek mediom. Chętnie spotkamy się z Tobą i omówimy wszystkie aspekty wniosku w dogodnym dla Ciebie terminie.
  2
  1
 • "Up" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 20:48:40 napisał:
  Jeśli komunie to prezydent, to już się chyba spotkaliście... Ja jednak myślę, że ten wniosek krążył po urzędzie i tak ujrzał światło dzienne. I dobrze, bo widać, jak stowarzyszenie ściemnia z funduszem chodnikowym.
  2
  2
 • "qwerty" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 21:35:58 napisał:
  A jeśli ściemnia president? Co by nie mówić to traci president. Startował z PiS a teraz odmawia postulatów socjalnych. Strzał w kolano.
  2
  3
 • "dede" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 0:34:16 napisał:
  Panie Łukaszu chodząc do ratusza chyba nie myślał sie pan dogadywać? szkoda Pańskiego czasu i Pana dobrych uczciwych chęci i zapału
  1
  5
  R E K L A M A
 • "kolega z rady" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 6:10:05 napisał:
  Konfrontacyjna postawa jaśnie panującego zgubi go prędzej czy później.
  3
  3
 • "Towarzysze" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 6:42:33 napisał:
  Nie napinajcie się, towarzysze. Ludzie się nie nabiorą na wasze zagrania pod publiczke a w kampanii wyborczej PiS was zaora. Czas lewicy już minął, a na pociąg z napisem nowoczesna nie załapaliście się.
  3
  3
 • "do Towarzysze" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 7:08:47 napisał:
  W PiSie są towarzysze pokroju byłego prokuratora Piotrowicza. Mogę się założyć, że w Zamościu Lewica zrobi lepszy wynik niż Nowoczesna.
  3
  2
 • "Towarzysze" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 7:24:52 napisał:
  Zakład przyjęty panie Łukaszu
  0
  3
 • "do Towarzysze" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 7:30:46 napisał:
  Nie mam na imię Łukasz ale przyjmuję zakład.
  3
  0
 • "kolega z rady" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 7:47:33 napisał:
  Pewnie że do Towarzysze wygra. Nie jestem sympatykiem lewicy. Zamość jest miastem którego mieszkańcy są w podeszłym wieku. To jest naturalny elektorat PiS lub lewicy. Nowoczesna może się dwoić i troić ale więcej niż 10% procent nie osiągnie. Smutne ale prawdziwe.
  3
  0
 • "Emil" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 12:16:32 napisał:
  Ja po prostu NIE ROZUMIEM. Pan prezydent powinien stanąć ponad podziałami, wykazać się klasą, stanąć PONAD !!!. Współpraca ze wszystkimi, którzy chcą coś robić i nie jest obojętny los miasta jest obowiązkiem i koniecznością. Dziwie się gdyż bacznie obserwując scenę polityczną miasta, widzę w Prezydencie duży potencjał. Wydaje mi się jednak, że dał się trochę omotać, podpuścić złym współpracownikom. Nie da się nie widzieć, ze otacza się ludźmi słabymi, a szkoda. Pan Łukasz Kwiatkowski jest młodym, elokwentnym człowiekiem, prezydent jest młodym, elokwentnym człowiekiem - szkoda, że tylko potrafią wymieniać ciosy. My starsi, patrząc na tracimy wiarę w młodych i znowu szkoda... Proszę pamiętać szanowni Państwo, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Ta uniwersalna prawda jest zawsze na czasie. Oczywiści Prezydent z racji pozycji powinien przede wszystkim, dążyć do porozumienia bo ma ku temu większe możliwości i odpowiedzialność moralną przed suwerenem. "Duży" człowiek staje ponad podziałami, "mały" się wykłóca i jest mściwy. I tu widzę jedną z niewielu zalet byłego prezydenta: Potrafił stanąć ponad, nie kłócić się, wysłuchać i nie był mściwy - może miał to we krwi po ojcu. Nigdy nie jest tak, ze ktoś jest całkiem zły, albo całkiem dobry, ale pomimo wielu lepszych cech nowego prezydenta od starego, to akurat w tym kontekście nowy powinien brać ze poprzednika przykład.
  5
  2
 • "Towarzysze" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 13:58:39 napisał:
  To zrozum. Prezydent musi dbać o całe miasto, o wszystkie wydatki. Żeby móc rozdawać, musi mieć z czego. Komuś trzeba zabrać, żeby dać seniorom czy na bezpłatny żłobek. A lewica mówi tylko komu dać, nie mówi komu zabrać. A Pan Kwiatkowski jest populistą i karierowiczem, pan pokaże jego osiągnięcia społeczne albo zawodowe.
  2
  1
 • "Maciek" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 15:56:03 napisał:
  @Towarzysze. Znan Łukasza odwielu lat i łżesz jak bura suka. Rozumiem i jedyne co widzę to jak dba ale o swoją świtę.
  2
  1
 • "beretka" dnia 25 lutego 2017 o godzinie 23:57:08 napisał:
  @ Emil . Jestem za. Prezydent Wnuk, mimo wielu zalet, jest raptusiewiczem. Za szybko reaguje i na tym traci. Mam nadzieję, że nie jest mściwy bo to paskudna cecha.
  2
  2
  R E K L A M A
 • "Towarzysze" dnia 26 lutego 2017 o godzinie 5:46:07 napisał:
  Maciek, spokojnie. Prezydent Wnuk dba o wszystkich mieszkańców, a nie tylko o lewicowy elektorat, albo o siebie, jak Kwiatkowski. Nie ekscytuj się tak i nie pomawiaj. Czekam na te społeczne osiągnięcia Twojego idola, albo inaczej - Twoje.
  2
  1
 • "Stowarzyszenie" dnia 26 lutego 2017 o godzinie 10:26:05 napisał:
  Szanowny Towarzysze, tak jak proponowaliśmy spotkanie Komu-nie tak teraz zgłaszamy gotowość do spotkania z Panem. Oczywiście dogodnym dla Pana terminie w celu rozmowy o społecznych projektach Stowarzyszenia oraz udziału w nich Łukasza Kwiatkowskiego. Ps.Przepraszamy za lakoniczność i ewentualne literowki - post jest pisany z urządzenia mobilnego o małej klawiaturze i dużej fantazji w autokorekcie.
  2
  1
 • "Emeryt" dnia 26 lutego 2017 o godzinie 18:52:09 napisał:
  Do Stowarzyszenie. Z ilości hejtu wnioskować można, że konkurencja widzi w Was duże zagrożenie.
  2
  1
 • "Gwidon" dnia 26 lutego 2017 o godzinie 20:18:32 napisał:
  Przejrzałem wyniki wyborów. Gwiazdy Stowarzyszenia w czasach świetności dostawały po sto głosów. Pan Kwiatkowski - 111. Już widzę, jak PiS drży...
  1
  1
 • "kolega_z_rady" dnia 26 lutego 2017 o godzinie 20:43:59 napisał:
  Spokojnie PiS nie drży :) 111 głosów uważam za solidny wynik.A jak w taki razie odczytać wyniki gwiazd Wspólnego Zamościa? ********************************************************************* -obecnie doradca prezydenta a wcześniej kandydat Gajewski Marek 24 głosy ********************************************************************* -obecnie dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji a wcześniej kandydat Miechowicz Damian 59 głosów ********************************************************************* -Prezes ZGL a wcześniej kandydatka Popławska Małgorzata 30 głosów *********************************************************************
  3
  1
 • "k" dnia 1 marca 2017 o godzinie 14:12:30 napisał:
  Z tymi głosami na pis,jak to się wyżej opisuje nie będzie tak różowo.Nasi mieszkańcy mają już dosyć tego kłamstwa i obłudy jaką widać i nienawiści jaką widać na co dzień w życiu.Dosyć tego, należy w najbliższych wyborach samorządowych pokazać pis-owi gdzie jego miejsce w szeregu.I w tedy zobaczymy ile kto zdobędzie głosów.
  2
  0
 • "Kasia" dnia 8 marca 2017 o godzinie 19:47:23 napisał:
  Zachęcam do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię między innymi na temat 500+. Pytania są proste i nieskomplikowane ;) Z góry dziękuję https://goo.gl/iQqiPk
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

no_name
bazgroły to malują dzieci w przedszkol...
...... 55 minut temu
Wychowankowie to grają tam gdzie się i...
...
Chcą coś robić dla ludzi to im jeszcz...
z_boku
Żeby za kilka lat nie okazało się że...
cyanide3
Wszystkich bierzcie, mnie nie ruszajcie ...
Gość
Przez Wielączę nie przebiega Dk17....
Wara od mojej o...
Prosimy o rozważenie innego miejsca pod...
SC
Dokładnie. Nie takie inwestycje się wy...
Thomas
Pytanie ile to rondo będzie kosztowało...
antyklerykał
Analiza moja jest taka, że w mieście n...
ad111
Protestować każdemu wolno i walczyć o...
observer
POPIERAM, chociaż żałuję, że sam ni...
BarteS
Tak, caly region liczacy ze 170 tys. lud...
Zamość
Patrząc na szkic to zmian wpłynie na k...
L..
ZAWADA, jak wskazuje sama nazwa, jest za...
Name
A może one mają statystykę wypadków ...
Ktoś
Słabe - my mieszkańcy Zamościa jeste...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny