R E K L A M A

Z I P

Chełm | Polityka i SamorządOliwia Bojar28 listopada 2017 FACEBOOK | 5207 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Chełm: Ponad 8 mln złotych na termomodernizację

foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D


Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego remontowi poddanych zostanie 18 bloków mieszkalnych.

8,5 mln złotych czyli więcej niż roczny budżet ma zapewnione Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa na remonty swoich budynków. Wszystko za sprawą projektu na termomodernizację, który uplasował się na czwartym miejscu listy rankingowej.

Remontu doczeka się 18 bloków na osiedlu XXX-lecia oraz Słonecznym. W ramach dofinansowania docieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropy piwnic, stropodachy, wyremontowane zostaną balkony, wiatrołapy, instalacje odgromowe. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa. W niektórych budynkach zostaną także zamontowane kolektory słoneczne i zainstalowane węzły centralnego ogrzewania.

Remonty rozpoczną się od budynków przy przy ul. Wirskiego 16, 18 i Nowy Świat 10.
Jak podaje Dziennik Wschodni dofinansowanie na termomodernizację otrzymała też chełmska spółdzielnia Bazylany, która również zainwestuje w termomodernizację.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mieszkaniec" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 13:54:50 napisał:
  W Chełmie potrafią, a w Zamościu no cóż... ściany w blokach pleśnieją, woda się leje jak deszcz pada, itp. itd. Fajnie, też chcę taką spółdzielnie!
  R E K L A M A
 • "do mieszkaniec" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 19:59:22 napisał:
  A gdzie tak się leje jak powiadasz, na jakim osiedlu?
 • "janzam" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 20:06:46 napisał:
  @ mieszkaniec.... Ściany w blokach pleśnieją od wewnątrz dlatego, że po wymianie okien mieszkania są szczelniejsze brak wentylacji i pleśń masz gotową. Wentyluj mieszkanie to nie będzie pleśni.
 • "mieszkaniec.2.0." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 22:38:29 napisał:
  W mieszkaniach gdzie są nowe okna pleśnieją, w mieszkaniach gdzie stare okna pleśnieją, na ścianie gdzie kaloryfer grzeje pleśnieją, w mieszkaniu gdzie się wietrzy pleśnieją, jak się woda leje to cudów nie będzie, wszystkie bloki z wielkiej płyty które są nie ocieplone mają ten sam problem. Dlatego w Chełmie będą ocieplać, jakby nie było problemu i wietrzenie pomagało to by nikt kasy nie inwestował. Ja mam ten sam problem, a nie mam okien wymienionych. Całe szczęście że w środku bloku to tylko 2 ściany mi pleśnieją, sąsiedzie na brzegach mają gorzej...
 • "Barbara" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 22:45:31 napisał:
  Żadna nowość: "Nieszczelności na połączeniach pomiędzy płytami sprawiają, że na ścianach pojawia się grzyb oraz pleśń." http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/bloki-z-wielkiej-plyty-ile-jeszcze-wytrzymaja,2055515,4209
 • "do mieszkaniec.2.0." dnia 29 listopada 2017 o godzinie 21:33:50 napisał:
  To na którym osiedlu jest taka sytuacja? Warto poruszyć ten problem na zebraniach mieszkańców z zarządem tego osiedla.
 • "Anonim" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 9:01:36 napisał:
  no proszę, miał ktoś pretensje, że miasto nie buduje osiedlowych uliczek. A tutaj wszyscy się składają na ocieplanie ich bloków. Z kiego powodu ?
 • "mieszkaniec.2.0." dnia 30 listopada 2017 o godzinie 10:22:23 napisał:
  Sytuacja była poruszana na zebraniach, były podpisy zbierane i nic z tego nie wynikło. Musimy czekać, może się kiedyś doczekamy.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny