R E K L A M A

Z I P

Chełm | Polityka i SamorządOliwia Bojar28 listopada 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Chełm: Ponad 8 mln złotych na termomodernizację

foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D


Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego remontowi poddanych zostanie 18 bloków mieszkalnych.

8,5 mln złotych czyli więcej niż roczny budżet ma zapewnione Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa na remonty swoich budynków. Wszystko za sprawą projektu na termomodernizację, który uplasował się na czwartym miejscu listy rankingowej.

Remontu doczeka się 18 bloków na osiedlu XXX-lecia oraz Słonecznym. W ramach dofinansowania docieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropy piwnic, stropodachy, wyremontowane zostaną balkony, wiatrołapy, instalacje odgromowe. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa. W niektórych budynkach zostaną także zamontowane kolektory słoneczne i zainstalowane węzły centralnego ogrzewania.

Remonty rozpoczną się od budynków przy przy ul. Wirskiego 16, 18 i Nowy Świat 10.
Jak podaje Dziennik Wschodni dofinansowanie na termomodernizację otrzymała też chełmska spółdzielnia Bazylany, która również zainwestuje w termomodernizację.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "mieszkaniec" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 13:54:50 napisał:
  W Chełmie potrafią, a w Zamościu no cóż... ściany w blokach pleśnieją, woda się leje jak deszcz pada, itp. itd. Fajnie, też chcę taką spółdzielnie!
  3
  2
  R E K L A M A
 • "do mieszkaniec" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 19:59:22 napisał:
  A gdzie tak się leje jak powiadasz, na jakim osiedlu?
  1
  0
 • "janzam" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 20:06:46 napisał:
  @ mieszkaniec.... Ściany w blokach pleśnieją od wewnątrz dlatego, że po wymianie okien mieszkania są szczelniejsze brak wentylacji i pleśń masz gotową. Wentyluj mieszkanie to nie będzie pleśni.
  1
  0
 • "mieszkaniec.2.0." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 22:38:29 napisał:
  W mieszkaniach gdzie są nowe okna pleśnieją, w mieszkaniach gdzie stare okna pleśnieją, na ścianie gdzie kaloryfer grzeje pleśnieją, w mieszkaniu gdzie się wietrzy pleśnieją, jak się woda leje to cudów nie będzie, wszystkie bloki z wielkiej płyty które są nie ocieplone mają ten sam problem. Dlatego w Chełmie będą ocieplać, jakby nie było problemu i wietrzenie pomagało to by nikt kasy nie inwestował. Ja mam ten sam problem, a nie mam okien wymienionych. Całe szczęście że w środku bloku to tylko 2 ściany mi pleśnieją, sąsiedzie na brzegach mają gorzej...
  1
  0
 • "Barbara" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 22:45:31 napisał:
  Żadna nowość: "Nieszczelności na połączeniach pomiędzy płytami sprawiają, że na ścianach pojawia się grzyb oraz pleśń." http://biznes.interia.pl/budownictwo/news/bloki-z-wielkiej-plyty-ile-jeszcze-wytrzymaja,2055515,4209
  1
  1
 • "do mieszkaniec.2.0." dnia 29 listopada 2017 o godzinie 21:33:50 napisał:
  To na którym osiedlu jest taka sytuacja? Warto poruszyć ten problem na zebraniach mieszkańców z zarządem tego osiedla.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 9:01:36 napisał:
  no proszę, miał ktoś pretensje, że miasto nie buduje osiedlowych uliczek. A tutaj wszyscy się składają na ocieplanie ich bloków. Z kiego powodu ?
  1
  0
 • "mieszkaniec.2.0." dnia 30 listopada 2017 o godzinie 10:22:23 napisał:
  Sytuacja była poruszana na zebraniach, były podpisy zbierane i nic z tego nie wynikło. Musimy czekać, może się kiedyś doczekamy.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K. 22 minuty temu
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian 26 minut temu
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
maria
A w tle podczas wypowiedzi wojewody to j...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny