Chełm: Koniec pucharowej przygody Chełmianki

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W sobotnie popołudnie piłkarze Chełmianki zakończyli tegoroczną pucharową przygodę. Podopieczni trenera Artura Bożyka ulegli Zagłębiu Sosnowiec 0:3.

Pomimo porażki piłkarze z Chełma nie mają powodów do wstydu. W pierwszej połowie toczyli wyrównaną walkę z z drużyną Zagłębia Sosnowiec, która była faworytem spotkania. Rozstrzygnięcie meczu przyniosło ostatnie 15 minut spotkania.

W 75 min. goście wykonywali rzut wolny z prawej strony boiska. Futbolówkę dośrodkował wprowadzony kilka chwil wcześniej Adam Banasiak, a Łuczak strzałem z 7 metrów dał Zagłębiu prowadzenie. W 77 min. mogło być 1:1. Przemysław Banaszak dostał piłkę od Prytuliaka pod pole karne. Wygrał pojedynek z przeciwnikiem i został sfaulowany tuż za linią 16 metrów. Bardzo uważnie prowadzący zawody sędzia Wojciech Krztoń nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Niestety Michał Wołos trafił w słupek. Dwie minuty później goście przeprowadzili szybką kontrę, po której świetnym uderzeniem z 20 metrów, tuż przy słupku, popisał się Łuczak i tym samym odebrał miejscowym nadzieje na sukces w tym meczu. Kropkę nad „i” w 89 min. postawił Banasiak, posyłając z 14 metrów piłkę w samo okienko bramki Drzewieckiego.

ChKS CHEŁMIANKA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:3 (0:0)

0:1 – Łuczak (75), 0:2 – Łuczak (79), 0:3 – Banasiak (89).

ChKS: Drzewicki – Kwiatkowski, Maliszewski (58 Kowalczyk), J. Niewęgłowski, Wołos, Kobiałka, Uliczny, Prytuliak (82 Jabkowski), Kotowicz (46 D. Niewęgłowski), Kompanicki, Banaszak.

ZAGŁĘBIE: Kudła – Sulewski (46 Lewicki), Jędrych, Cichocki, Nuno, Milewski, Nowak, Wrzesiński, Łuczak, Nawotka (87 Mularczyk), Christavao (75 Banasiak).

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółta kartka – Łuczak (Z). Widzów: 999.

(źródło: chelmianka.pl)

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.