R E K L A M A

Z I P

2. Region | Chełm | Prawo i BiznesDaniel Czubara26 lipca 2017 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Chełm: Budowa kopalni “Jan Karski” coraz bliżej

Źródło: pdz.com.pl
R E K L A M A    B O A R D

Ponad 600 mln dolarów ma kosztować budowa kopalni węgla “Jan Karski” we wsi Kulik w gminie Siedliszcze. W kopalni pracę znaleźć może 2 tysiące osób, a kolejne 10 tysięcy w sektorach towarzyszących.

Projekt zagospodarowania złoża „Lublin” australijskiej firmy Praire Minig  uzyskał pozytywną opinię Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie. Przeprowadzone przez firmę badania złoża wykazały wysokie parametry węgla z przyszłej kopalni pod Chełmem.

Wykonano zaawansowane testy węgla z ostatniego otworu badawczego. Ich wyniki wskazują, że zakład będzie mógł produkować węgiel metalurgiczny typu 34 o bardzo niskiej zawartości popiołu. Ze względu na wysokie parametry jakościowe, produkt może osiągnąć wyższą cenę na rynku europejskim – powiedział “Dziennikowi Wschodniemu” Ben Stoikovich, prezes Prairie Mining.

Australijska firma podpisała już z PGE Dystrybucja umowę określającą warunki przyłączenia przyszłej kopalni do sieci energetycznej. 

Nowa kopalnia ma wydobywać 6 milionów ton węgla handlowego rocznie i zapewnić dobrze płatną pracę dla 2000 osób oraz stworzyć dodatkowych 10 tysięcy miejsc pracy w sektorach towarzyszących m.in. transport, logistyka, spedycja.  

Projekt budowy nowoczesnej kopalni węgla kamiennego Jan Karski na terenie Lubelskiego Zagłębia Węglowego to strategiczne przedsięwzięcie Prairie Mining Limited. Węgiel na terenie koncesji odznacza się bardzo dobrymi parametrami jakościowymi, szczególnie w pokładzie 391. Projektowana kopalnia będzie produkować węgiel koksujący typu 34 o jakości porównywalnej z innymi krajowymi i zagranicznymi producentami.

Kopalnia zlokalizowana będzie w pobliżu dobrze rozwiniętej sieci kolejowej umożliwiającej transport produktów do Portu Gdańsk, który dysponuje dużą i nie w pełni jeszcze wykorzystaną mocą przeładunkową. Rozwinięta infrastruktura gwarantuje niskie koszty transportu na terenie Polski oraz do krajów ościennych drogą kolejową, a także na dalsze rynki eksportowe drogą morską.

Kopalnia Jan Karski będzie sąsiadować z zakładem LW Bogdanka, który wydobywa węgiel na skalę przemysłową od 1982 roku. Przykład Bogdanki pokazuje, że Lubelskie Zagłębie Węglowe ma potencjał, aby na jego terenie powstało więcej nowoczesnych kopalni. Zagłębie dysponuje bardzo korzystnymi warunkami geologicznymi do wybierania pokładów techniką ścianową.

Badania jakości węgla z prób z rdzeni wiertniczych uzyskanych z pokładu 391 w ramach programu wierceń rozpoznawczych Prairie wykazały, że jakość surowca w tym pokładzie jest porównywalna z międzynarodowymi standardami dla węgla koksującego typu 34 z kopalni w Nowej Południowej Walii (NPW) w Australii. Jak wynika z analizy powszechnie stosowanych indeksów cen węgla (API), parametry węgla energetycznego z pokładu 391, takie jak zawartość popiołu i wartość opałowa, odpowiadają parametrom węgla, jakim handluje się w portach Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia (ARA). Oznacza to, że jakość węgla z kopalni Jan Karski będzie konkurencyjna w porównaniu z produktami dostarczanymi na rynek europejski z Kolumbii i Rosji, które zaspokajają obecnie około 60% zapotrzebowania kontynentu na węgiel energetyczny.

Na potrzeby Wstępnego Studium Wykonalności opublikowanego w marcu 2016 r. Prairie dokonało aktualizacji pierwotnych szacunków zasobów węgla (Coal Resource Estimate – CRE) na obszarze złoża „Lublin”. Całkowite zasoby szacuje się na 728 mln ton, z czego zasoby w kategorii wykazane (indicated) w pokładach 389 i 391 wynoszą 181 mln ton.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Jolka" dnia 26 lipca 2017 o godzinie 11:31:04 napisał:
  Cały cywilizowany świat odchodzi od węgla, a Polki i Polacy nadal będą truci.
  4
  13
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 26 lipca 2017 o godzinie 12:47:56 napisał:
  to oczywiscie bzdura np. Niemcy stoja weglem I dlatego zalezy im na ograniczaniu innym. Tak samo jest ze stoczniami. Zachodnie hipermarkety dostaly doplaty unijne na ekspansje w Europie wsch. Te same ktore polskie stocznie musialy zwrocic. i o to tylko chodzi
  10
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 26 lipca 2017 o godzinie 12:56:34 napisał:
  Tak na marginesie dodam, że Zamość może być dobrym miejscem do pozyskania kadry do kopalni. Było nie było w mieście funkcjonuje szkoła, która kształci techników górnictwa i geologów - ZSP Nr 5.
  6
  0
 • "Anonim" dnia 26 lipca 2017 o godzinie 19:42:17 napisał:
  Jolka ma racje cały świat odchodzi od węgla we Francji kopalnie pozamykano w Wielkiej Brytanii pozamykano. Dym z pieców węglowych to największa trucizna, najwięcej w nim związków rakotwórczych, tej zimy wiele polskich miast miało problemy ze smogiem " dzięki" piecom węglowym. Kopalnie powinno się stopniowo zamykać i przechodzić na inne alternatywne źródła energii: wiatr, słońce.Budując nowe kopalnie zniszczą naszą jeszcze zdrową i w miarę czysta lubelszczyznę.
  2
  4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Janek
Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęli...
mieszkaniec pow...
zgadzam się! Jesteście siłą regionu!...
obywatel
Byłem, widziałem... Terytorialsi!!! Je...
Ciekawe...
dlaczego miasto ma inwestować w infrast...
ak
Czas najwyższy uporządkować kwestie o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny