R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | WywiadyDaniel Czubara15 lutego 2017 FACEBOOK | 4185 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 23 komentarze ()

Chcącemu nie dzieje się krzywda

Fot. Facebook/Rafał Tomasz Bukowski

R E K L A M A    B O A R D

-Najważniejszym postulatem jest stosowanie w prawie, rzymskiej zasady „chcącemu nie dzieje się krzywa”. Tylko wtedy ludzie będą traktowani przez państwo jako osoby dorosłe odpowiedzialne za swoje wybory i czyny a nie jak niewolnicy gdzie to ich pan decydował co dla nich dobre.- mówi wywiadzie dla roztocze.net Rafał Bukowski, szef partii Wolność w okręgu wyborczym Zamość – Chełm – Biała Podlaska.

Daniel Czubara:-Na dzień dobry wyjaśnijmy Czytelnikom pewną rzecz: jeszcze partia KORWiN, czy już Wolność? Wiele osób ma z tym jeszcze problemy…

Rafał Bukowski:-Dzień dobry. Wolność. W 2015 roku powstała partia KORWiN. Wówczas nie posiadaliśmy dostatecznych pieniędzy na promocję nazwy partii – postanowiliśmy więc na mocno rozpoznawalną markę, na nazwisko naszego prezesa Janusza Korwin-Mikkego. Jego nazwisko jest znane prawie wszystkim Polakom. W 2016 roku podczas I Kongresu Założycielskiego została przegłosowana zmiana nazwy z KORWiN na Wolność. Zmiana ta jest podyktowana tym, że wielu ludziom, którzy zgadzają się z naszym programem i wyznawanymi poglądami, nie bardzo odpowiadała dotychczasowa nazwa bowiem kojarzyła się z naszym prezesem, który wywołuje u niektórych ludzi ogromne emocje. My chcemy być prawicową alternatywą, dla tych którym socjalistyczne programy PiS, PO czy Nowoczesnej są absolutnie nie do przyjęcia. Obecnie trwają intensywne prace nad kompleksowym rebrandingiem (logo, strategia, metody działania, etc.) naszej partii. Wiosnę przywitamy już tylko jako Wolność.

-Skoro już przy pomysłach jesteśmy. Działacie na rzecz liberalizacji prawa dostępu do broni. Jak zamierza przekonać Pan nieprzekonanych?

-Wszystkie przestępstwa popełnione w Polsce z użyciem broni, to były czyny gdzie broń była zdobyta nielegalnie. Nie było ani jednego wypadku użycia, legalnie posiadanej broni palnej do popełnienia przestępstwa. To daje do myślenia. Dlaczego bandyta może posiadać broń zawsze, bo zdobędzie ją nielegalnie a prawy człowiek, który chce ją posiadać do obrony np. swojego domu i rodziny takiej możliwości nie ma? To nie jest ludzkie. Prawo do obrony i posiadania broni to podstawowe prawo wolnego człowieka.

-Ostatnie sondaże dają Wam szanse na wejście do parlamentu. Jak wyglądałby idealny ustrój Polski i sposób rządzenia w kraju według partii Wolność i Rafała Bukowskiego?

-Wszelkie zmiany systemu w Polsce, muszą wiązać się ze zmianą konstytucji i wpisaniu do niej, zapomnianej już a będącej podstawą prawa rzymskiego zasady iż volenti non fit iniuria – chcącemu nie dzieje się krzywda. Tylko wtedy jakiekolwiek wolnościowe postulaty będą mogły być w całości spełnione. Oczywiście jesteśmy świadomi tego, że to prędko nie nastąpi. Mamy aktualnie opracowanych przez grupę dr Sławomira Mentzena blisko 40 projektów wolnościowych ustaw, które zaprezentujemy publicznie. Osobiście jestem monarchistą i taki system uważam za najlepszy. Choć również republika z silnym prezydentem i liberalną gospodarką urządzona na wzór USA byłaby do przyjęcia.

-Nie boi się pan, że ruch Pawła Kukiza Was wchłonie jak narodowców? Powstają powiązane z Kukiz’15 stowarzyszenie Endecja, Forum Wolnościowe…

-Proszę pamiętać, że Kukiz`15 to jest raczej pospolite ruszenie niż jednolita formacja. Część posłów i działaczy to osoby o poglądach wybitnie lewicowych, część o centrowych i najmniejsza to grupa o poglądach wolnościowych. Tak skutecznie działać się nie da. Co się stało z AWS-em, każdy pamięta. Bardzo dobrze współpracuje się nam np. z posłem Jakubem Kuleszą, mamy również zbieżne poglądy z posłem Pioterm Liroyem- Marcem na temat legalizacji leczniczej marihuany. W wielu miejscach bardzo dobrze układa nam się także współpraca na gruncie lokalnym i samorządowym. Poza tym wielu naszych sympatyków, członków i działaczy działa również w Endecji, Kolibrze, ROMB-ie czy innych stowarzyszeniach o charakterze patriotycznym i wolnościowym.

-Wolność opowiada się za likwidacją socjalu, a to nie jest zbyt popularne, zwłaszcza tu we wschodniej Polsce, często okreslaną przez wielu Polską B, czy nawet Polską C, albo i D. Jak zatem chcecie zyskać aprobatę i przychylność wyborców dla swojego programu?

-Jeśli ktoś sądzi, że coś „się należy” z jakiegokolwiek powodu – to natychmiast ludzie starają się, by ten powód był. Pomoc socjalna kaleczy ludzi, uczy ich bezradności i kombinowania w złym tego słowa znaczeniu. Oczywiście są przypadki, kiedy innym osobom trzeba pomóc. Uważam jednak, że zrobią to efektywniej organizacje pozarządowe niż państwowe molochy, które gros finansów, zabranym zresztą innym, tracą na samej obsłudze (np. wynagrodzenia pracowników, biurokracja) niż na realnej pomocy. Problemem jest jednak wyludniająca się cała wschodnia ściana. I to z głównie z młodych, wykształconych ludzi, którzy nie widząc perspektywy na podjęcie pracy czy uczciwe prowadzenie własnego biznesu wyjeżdżają na Zachód. Gdyby tylko państwo pozwoliłoby się im bez skrępowania, bez tych tysięcy absurdalnych przepisów, nakazów i zakazów realizować w Polsce…. A tymczasem minister Morawiecki zachęca do powrotu do Polski, mamiąc ciężko pracujących ludzi zasiłkami. To jest po prostu dramat……

-Najważniejsze dla partii Wolność postulaty do realizacji to…

-Tak jak mówiłem na wstępie wywiadu, najważniejszym postulatem jest stosowanie w prawie, rzymskiej zasady „chcącemu nie dzieje się krzywa”. Tylko wtedy ludzie będą traktowani przez państwo jako osoby dorosłe odpowiedzialne za swoje wybory i czyny a nie jak niewolnicy, gdzie to ich pan decydował co dla nich dobre.

-Od 2018 r. czeka Was i wszystkie ugrupowania maraton wyborczy – wybory samorządowe, parlamentarne i pozostałe. Jak się przygotowujecie do nich? Wystawicie swoją listę do sejmiku województwa oraz kandydatów na prezydentów miast i burmistrzów?

-Oczywiście będziemy mieli swoją własną listę do sejmiku województwa. Postaramy się także wystawić własnych lub poprzeć wolnościowych kandydatów na prezydentów czy burmistrzów miast. Uważam, że samorząd to nie miejsce na politykowanie tylko na realne działanie na rzecz lokalnych społeczności. Tutaj więc jesteśmy otwarci na współpracę z innymi ugrupowaniami, np. z Kukiz`15.

-Czy macie już Państwo jakiegoś kandydata na prezydenta Zamościa?

-Jest rozważanych kilka opcji i kandydatur. Ale o tym jeszcze za wcześnie.

-Dziękuję za rozmowę.

-Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Czytelników.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "o masz" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 16:56:44 napisał:
  następna partia i kolejne miejsca pracy obciążające zwykłych ludzi. dajcie spokój i bierzcie się do roboty
  12
  9
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:04:11 napisał:
  żenująca agitka, żenująca
  9
  11
 • "depresja" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:09:30 napisał:
  a co z chorymi na depresję? zresztą nie tylko chorym ręce opadają, tu się w ogóle odechciewa chcieć a ten jeszcze denerwuje
  6
  6
 • "beretka" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:24:49 napisał:
  Rączka papuśna, buzia papuśna. Myślałam, że to gość z programu " Ratujmy nasze dzieci " .
  9
  8
 • "sambal" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:49:11 napisał:
  Brawo! Tylko Wolność głosi od lat te same poglądy reszta zmienia sie zależnie od sondaży. Brawo!
  16
  9
 • "nauczycielka" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 17:55:20 napisał:
  Chyba czegoś nie rozumiem. Dawna nazwa KORWiN źle się kojarzyła i dlatego zmieniono na Wolność. Może , po prostu, należało zmienić prezesa na kogoś , kto się dobrze kojarzy. Mnie prezes kojarzy się z watażką, któremu wszystko wolno a cała reszta to plebs nie wart uwagi. Kiedy słyszę coś o panu Korwin - Mikke to przypomina mi się anegdota " z brodą ". - Co robi kobieta w kuchni? - Gotuje obiad. - Co robi kobieta w pokoju ? - Łańcuch jej się poluzował.
  14
  9
 • "nauczycielka" dnia 15 lutego 2017 o godzinie 20:44:13 napisał:
  c.d. Kto nie wie, to wyjasniam : taki stosunek ma pan Mikke do kobiet.
  5
  15
 • "a" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 7:25:53 napisał:
  Już same Pana guziki świadczą o statusie materialnym a Pana piękne oczy o sile chcenia
  1
  7
 • "MARYSIA" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 7:50:22 napisał:
  Wreszcie ktoś z sensem mówi. Brawo! Tylko Wolność. A Wy hejtujący przeczytaliście choć zdanie? Bo wszystkie Wasze wypowiedzi dotyczą zdjęcia
  10
  3
 • "m" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 9:55:42 napisał:
  a w/g Marysi to ile jest zawartości wolności w Wolności?
  1
  2
  R E K L A M A
 • "chcący" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 12:21:34 napisał:
  myślę, że szanowny pan zrozumiał, że swoim wizerunkiem i hasłem drażni. Wolność już mamy, wystarczy jej nienadużywań w stosunku do innych. Pisze o wolności a myśli o kapitale zbitym na polityce.
  2
  7
 • "korwinista" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:12:58 napisał:
  Zawsze kolejny raz możecie wybrać obiecywaczy zasiłków. Wolność jest dla ludzi odpowiedzialnych. Dając zasiłek państwo traktuje ludzi jako nieodpowiedzialne dzieci albo bydło wymagające regularnego dokarmiania.
  7
  3
 • "Horn" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:47:24 napisał:
  Tylko Wolność nie zapowiada rozdawania państwowych pieniędzy. Tylko Wolność może zmienić oblicze tego kraju. Jeszcze niedawno nikt nie wierzył w Brexit, czy sukces Trumpa. Dziś to normalka. Wolność na wzór amerykańskiej Tea Party stanie się alternatywą dla całej obecnej klasy politycznej.
  5
  2
 • "do korwinisty" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 16:40:22 napisał:
  chłopie kim ty jesteś? czy wiesz jaką pogardą ziajesz do większości rodzin, którym ciężko spiąć się w tych marnych zarobkach?. To wy politycy i w dużej części urzędnicy jesteście nieodpowiedzialni jak dzieci i sam jesteś jak bydło regularnie dokarmiane przez obywateli. Miej odwagę się przedstawić z imienia i nazwiska!!!!!! Ot się przysłużyłeś partii.
  3
  4
 • "korwinista" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 17:03:18 napisał:
  Kolejny rodzaj zasiłku jeszcze bardziej nie pozwoli ci domknąć budżetu. Pracodawca zamiast tobie dać podwyżkę to pieniądze musi oddać urzędnikom na ich pensje a jak zostanie dostaniesz zasiłek o wiele mniejszy niżbyś mógł/mogła zarobić uczciwie. Masz rację - naród karmi urzędników jak bydło i dzięki temu stado ciągle rośnie. Ograniczenie dokarmiania, czego chce Wolność, ograniczy pogłowie bydła. Narazie co wybory społeczeństwo zmienia tylko "kolejność dziobania" a trzeba po prostu zlikwidować karmnik.
  3
  2
 • "ojojoj" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 17:55:15 napisał:
  tylko teraz z tych największych zasiłków korzystają taka samo niezaradni jak i zaradni przy korycie i nie słychać by ktoś komu zbywa rezygnował z 500+, nawet dzieci największych elit chętnie korzystają z tego dobrodziejstwa - rozumiem, że to też bydło panie "korwinista"- a tak na marginesie paskudny wpis
  2
  2
 • "sami sobie" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 18:21:06 napisał:
  Ja już nie mogę patrzeć w te zimne oczy i już nie chcę więcej słuchać ani czytać o partii Wolność. Ludzie dla których człowiek znaczy tyle co bydło nic nie wiedzą o wolności i obce są im wartości. Precz
  3
  4
 • "korwinista" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 18:34:54 napisał:
  Nie pobieram żadnych zasiłków i jestem pewien że nikt o poglądach wolnościowych nie lata do MOPSu. A co do np.500+ to jeśli z mocy prawa mam pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowanie to z niego korzystam. Dla zasiłkowców to jest ciężkie do zrozumienia ale od nich tego nie oczekuję. JKM pobiera 500+ na kilkoro swoich dzieci ale równowartość wpłaca na fundacje opiekujące się dziećmi. Osoby o poglądach wolnościowych na pewno spożytkują te pieniądze lepiej niż klienci pomocy społecznej. Co nie zmienia faktu że nie powinno być żadnych programów "pomocowych" bo wszelkie dopłaty do czegokolwiek powodują wzrost cen dotowanej usługi na czele z edukacją i medycyną a na MdM kończąc a żeby uruchomić "pomoc" państwo czyli urzędnik czyli konkretny minister musi podnieść podatki co najczęściej przekłada się na bezpośredni wzrost cen WSZYSTKIEGO. A pensyjki chude bo pracodawca też dostaje po kieszeni podatkami na czele z płacą minimalną. Nie zapomnij przy okazji że pracodawca płaci drugą połowę twojej składki na ZUS, której ty nie widzisz na kwitku ale którą musisz wypracować aby pracodawca miał z czego ją opłacić.
  5
  1
 • "do korwinisty" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 20:09:35 napisał:
  Jeśli z mocy prawa mam możliwość skorzystania z pomocy i nie zdychać jak bydło nikomu nie potrzebne to z tego korzystam. Musisz wszystko stracić by coś zrozumieć i pełną piersią poczuć swoją wolność. Chciałbym cię poznać człowieku o przewrotnej moralności
  5
  3
 • "123..." dnia 16 lutego 2017 o godzinie 20:32:56 napisał:
  cytat "Horn"-Tylko Wolność nie zapowiada rozdawania państwowych pieniędzy. Mam pytanie - ile z tego tortu przypadnie na każdego członka Wolności? rozumiem, że nie będzie to kwota zasiłku 500 zł ale 20 razy więcej. Że też ludzie ludziom gotują ten podły los i to w imię wolności.
  4
  5
  R E K L A M A
 • "korwinista" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 23:39:39 napisał:
  Masz prawo sam zarobić na utrzymanie swojej rodziny i masz prawo aby państwo cię nie okradło w owoców twojej pracy - tylko tyle chce partia Wolność. Jeśli godzisz się żeby urzędnik komuś zabrał aby dać tobie to tym samym godzisz się aby zabrał tobie i dał innym - najczęściej daje samemu sobie a jak coś zostanie to daje zawsze nie tam gdzie najbardziej potrzeba. Życzę wszystkim czytelnikom aby po następnych wyborach byli bogatsi aby nie musieli wyciągać ręki po cudze. VII - nie kradnij. Zabieranie podatku pod przymusem żeby komuś dać zasiłek to kradzież zuchwała i jest to sprzeczne z naukami Chrystusa, mówił wyłącznie o dobrowolności wsparcia potrzebujących a nie o tym aby szli do cesarza po zasiłek. Osobom nadal nic nie rozumiejącym nie jestem w stanie więcej pomóc.
  7
  4
 • "hm" dnia 18 lutego 2017 o godzinie 14:18:48 napisał:
  mamy prawo do bardzo wielu rzeczy, niestety w praktyce bardzo mocno ograniczone
  5
  0
 • "tytus" dnia 15 maja 2017 o godzinie 21:18:37 napisał:
  bardzo mądre racjonalne poglądy oby były wcielone w życie niestety wątpię by u nas to nastąpiło gdyż nasza społeczeństwo jest zepsute przez komunizm potem socrelistyczne systemy lewackie w tym unię europejską tak więc większość myśli że się należy za nic nierobienie opieka da czyli podatnik urzędników masy tabuny inspekcji kontrolnych skarbówki starostwa partie te masy padożytnicze trzeba utrzymać mady są tępe i leniwe tak więc trzeba by było przymusić ich do roboty i utrzymania samych siebie jak to zrobić? pozdrawiam Pana i niech Pan zorganizuje jakieś spotkanie w Zamościu
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny