SportMarcin Łyś23 listopada 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 30 komentarzy

Casting w Hetmanie

Foto: Marcin Łyś
R E K L A M A    B O A R D

W ramach przygotowań do kolejnej rundy rozgrywek AMSPN Hetman Zamość rozegrał sparring w którym przetestował kilku zawodników z klubów niższych klas rozgrywkowych.

Sobota, 21 listopada godz. 11.00

AMSPN Hetman Zamość MLKS Kryształ Werbkowice 2 : 3 (0 : 0)

Bramki:

1 : 0 – Karaszewski (46’ z karnego),

2 : 0 – Kostrubiec (52’),

2 : 1 – Rybka (58’ z karnego),

2 : 2 – Rybka (63’),

2 : 3 – Rybka (78’).

AMSPN Hetman 1-4-4-2: 

Hetman.21.11.2015

Kryształ 1-4-2-3-1:

 

Na zmiany wchodzili:

Robert Suchodolski, Dawid Steciuk, Kamil Łappo, Arkadiusz Sas, Mikołaj Romański i Paweł Ślusarz.

Sędziowali: Pan Andrzej Swacha (sędzia główny) oraz Pan Andrzej Góra i Pan Tobiasz Bakoń (asystenci).

W poszukiwaniu wzmocnień sztab szkoleniowy AMSPN Hetman Zamość zaplanował na zakończenie jesiennej rundy rozgrywek grę kontrolną z drużyną Kryształu Werbkowice. Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczna nawierzchnią zamojskiego OSiR. Do udziału w test-meczu zaproszono grupę zawodników, którzy w rundzie jesiennej bieżącego sezonu występowali co prawda w zespołach niższych klas rozgrywkowych ale swoją postawą znaleźli uznanie w oczach poszczególnych trenerów Hetmana. Czy plan do końca się powiódł – nie wiem. Z posiadanych przeze mnie początkowo informacji wynikało, że całą drużynę Hetmana mają w tym meczu stanowić zawodnicy testowani ale liczba tych graczy zmniejszała się stopniowo.

Ostatecznie w sobotni poranek trenerzy Rysak i Welcz mogli skorzystać jedynie z 7 piłkarzy zaproszonych spoza klubu. Część z nich to byli zawodnicy Hetmana – Patryk Dobromilski (bramkarz, rocznik 1990, obecnie Victoria Łukowa), Przemysław Kita (środkowy pomocnik, rocznik 1986, obecnie Delta Nielisz) oraz Mateusz Wróbel (lewy obrońca/pomocnik, rocznik 1997, obecnie Olimpia Miączyn). Pozostała czwórka to: Jakub Danaj (prawy pomocnik, rocznik 1998, obecnie Cosmos Józefów), Rafał Kostrubiec (środkowy pomocnik, rocznik 1996, obecnie Igros Krasnobród), Tomasz Malesza (środkowy pomocnik, rocznik 1991, obecnie Sokół Zwierzyniec) i Mateusz Staroń (napastnik, rocznik 1992, obecnie Victoria Łukowa).

W poczynaniach zamojskiej drużyny od początku widać było brak zgrania. Dlatego też bardziej składne akcje przeprowadzali w pierwszej połowie meczu podopieczni trenera Jacka Szczyrby. Ale generalnie żaden z zespołów nie forsował tempa a klarownych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Więcej działo się po przerwie. Już po kilkunastu sekundach w polu karnym Kryształu z nieznanych mi powodów przewrócił się Karaszewski a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Kilku zawodników Kryształu protestowało, kilku się pośmiało ale koniec końców poszkodowany (?) sam wymierzył sprawiedliwość (?) i miejscowi objęli prowadzenie. Kilka minut później było już 2 : 0 dla gospodarzy. Danaj zaatakował prawym skrzydłem, utrzymał się przy piłce mimo ataku rywali i zagrał piłkę wzdłuż linii pola karnego. Tam dopadł do niej Kostrubiec i technicznym strzałem obok bramkarza podwyższył prowadzenie.

Ta sytuacja rozjuszyła trochę IV-ligowców, którzy zaatakowali z animuszem i w 58 minucie zdobyli kontaktowego gola. Czarniecki sfaulował wbiegającego w pole karne Andrzeja Całkę a Rybka z 11 metrów pewnie trafił do siatki. Po kilku minutach był już remis. W 63 minucie strzał z dalszej odległości oddał Podgórski. Nie popisał się Dobromilski, który proste w zasadzie uderzenie „wypluł” przed siebie. Do piłki doszedł Steciuk, zagrał na 10 metr do wbiegającego Rybki a ten strzelił w środek bramki i było 2 : 2. Na dwanaście minut przed końcem spotkania Rybka skompletował hat-trick. Tym razem zawodnik Kryształu zdecydował się na strzał z dystansu a długo lecąca piłka ponownie zaskoczyła Dobromilskiego i znalazła drogę do siatki gospodarzy.

Testowanym przez Hetmana piłkarzom w końcówce meczu wyraźnie zabrakło tlenu i nie byli już w stanie poważniej zagrozić bramce rywali i odrobić strat. Chociaż, w pewnym momencie omal nie doszło do wyrównania. Mateusz Staroń zauważył źle ustawionego bramkarza Kryształu i szybko podjął przytomną decyzję oddając strzał z około 40 metrów. Niestety, piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wynik 2 : 3 utrzymał się już do końca spotkania.

Trudno po jednym meczu ocenić czy testowani zawodnicy spełnili oczekiwania zamojskich trenerów. Z tego co po sparringu powiedział trener Krzysztof Rysak na pewno nie będzie już rozmów z zawodnikami, którzy nie pojawili się na meczu a wcześniej potwierdzili obecność. Z tymi, którzy zagrali w sobotnim meczu również nie przeprowadzono jednak – przynajmniej na razie – konkretnych rozmów.

Być może taki brak konkretów wynika z planowanych zmian strukturalnych i personalnych jakie szykowane są w najbliższych tygodniach i miesiącach w zamojskiej piłce. Wydaje się, że tak do końca to nikt nie wie w jakim obecnie kierunku ona zmierza. Nieoficjalnie mówi się, że w mijającym tygodniu została powołana fundacja, która docelowo ma przejąć tradycje (?) KS Hetman i drużynę AMSPN Hetman a na czele tego nowego tworu ma stanąć jeden z niedawnych działaczy AMSPN Hetman. Poza tym, podobno sporo ma się wydarzyć podczas planowanego za dwa miesiące Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego AMSPN Hetman. Myślę, że ewentualne zmiany na dole (czytaj: w zespole) poprzedzone zostaną roszadami na górze, ale kiedy do tego dojdzie i jaki kształt one przyjmą zobaczymy dopiero za jakiś czas.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Marcin Łyś
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "A" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 10:09:29 napisał:
  Co dał karnego to chinskie mistrzostwo świata :D
  R E K L A M A
 • "Mama" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 14:21:39 napisał:
  Fajna fotka bramki we mgle.
 • "Anonim" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 14:38:42 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=iYVVLfZtgMI Zawodników o takich umiejętnościach testuje się w zespole III-ligowym:) trudno nazwać to co się teraz w Zamościu wyrabia poważnym klubem. Z drugiej strony chłopak jest młody, a filmik nagrany był ponad rok temu, może przez ten czas tak się rozwinął że osiągnął już poziom trzecioligowy?
 • "HąHę" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 15:19:10 napisał:
  Co chcesz? Chłopak jak na 16 lat dobry jest :)
 • "HąHę" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 15:20:47 napisał:
  Czy założona fundacja odkupi od likwidatora logo, nazwę i pamiątki od KS Hetman Zamość?
 • "hehe" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 15:27:41 napisał:
  faktycznie, pełne zaskoczenie dla mnie, chcą wzmocnić ale chyba juniorów (z takim poziomem to w Zamościu na pęczki)
 • "e tam" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 18:23:50 napisał:
  byłem dzisiaj w DT Hetman na zakupach i nie było zadnego castingu
 • "student" dnia 23 listopada 2015 o godzinie 23:35:21 napisał:
  Działacz AMSPN stanie na czele tworu? To możemy przygotować się na okręgówkę. Tylko pan Pająk i Maścibroda mogą coś zmienić na lepsze.
 • "piko" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 1:50:09 napisał:
  student - 100% racja. Ej Marcin! Twor to stworzyli Marciny, tzn. ty i hrabia. Ty juz dawno zaczales sie babrac w unicestwienie KS Hetman. Zamiast podjac prace w MKS gdzie szkolila sie mlodzoiez, to stworzyles AMSPN o tej samej nazwie co KS. Na czyje zlecenie , ujawnisz? Moze tego co nawial tylnymi drzwiami z uroczystosci rocznicy powstania KS? Tak jak upadl Technik i MKS, ma pasc ten twoj twor.
 • "hm" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 9:34:18 napisał:
  Działacze KS Hetman w duzej mierze doprowadzili do upadku klubu ale jak czytam,ze były działacz AMSPN ma stanac na czele klubu to śmiech mnie ogarnia.Widac jak teraz wygląda zamojska piłka pod sterami amspnowców.
  R E K L A M A
 • "do student" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 10:38:31 napisał:
  ALEŚ WALNĄŁ!
 • "student" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 12:15:28 napisał:
  "do student" - może uzasadnij swoją marną wypowiedź, zamiast rzucać tego typu teksty dobre dla dziecka z podstawówki. "hm" - o wielu działaczach możnaby mówić wiele złych rzeczy, natomiast o dwóch panach wymienionych powyżej można wypowiadać się w samych superlatywach. Zaangażowani, oddani dla Hetmana, to oni w tragicznym momencie podjęli wyzwanie. W przeciwieństwie do ulubieńca zamojskich lemingów - Krasuckiego.
 • "hehe" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 13:26:01 napisał:
  Nie oceniajcie ludzi po nazwiskach, tylko po czynach. Jak im się noga powinie to znowu głowa w piasek albo sto komentarzy na temat jednego wyniku meczu ... i jacy oni nieudolni
 • "Blomkvist" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 13:41:35 napisał:
  Ciekawe ile w tej ostatniej części artykułu jest prawdy. Pożyjemy zobaczymy. Sam jestem ciekaw kto zdaniem Pana redaktora ma stanąć na czele Hetmana i podjąć się reaktywacji. Moim zdaniem powinna być to większa grupa ludzi która zrobi wszystko by dobra piłka wróciła do Zamościa i nigdy więcej jakieś sztuczne twory nie reprezentowały miasta a ludzie który nie mają pojęcia (co pokazuje tabele i zarządzanie "Marcinami") były od niego z daleka. Na koniec nazwisk piłkarzy testowanych nie komentuję, bo nie ma co, ale jedno jest pewne. Pana Łysia tradycja Hetmana i sam Hetman boli, bo ten znak zapytania w artykule jest wymowny.
 • "HąHę" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 14:12:13 napisał:
  Czyli Wiesław Wieczerzak stanie na czele KS-u?
 • "piko" dnia 24 listopada 2015 o godzinie 16:53:12 napisał:
  Autor Marcin Łyś pisze o sobie. Nigdy facet. Moge to wszystko podsumowac. Stworzyles Potwora z drugim Marcinem. Jeden Marcin stracil stolek. Drugi widzac calkowita klape, podwinal ogon i pozostawil Potwora swoim. Swoi tak POtrafili zarzadzac(tak jak konie trojanskie hrabiego w zarzadzie KS), ze runde ten twor zakonczyl z zerowym dorobkiem. Nikogo z AMSPN i ze stajni hrabiego w zamojskiej pilce, bo nedzie powtorka z rozryki.
 • "tylda" dnia 25 listopada 2015 o godzinie 8:01:56 napisał:
  patrząc szerzej to i tak nie ma widoków na zmiany. kto stanie na czele Hetmana? ciągle Ci sami ludzie raz w KS raz z AMSPN. Na co liczycie? barwy? herb? tradycja? Bez nowych ludzi, trenerów z nowoczesnym warsztatem, bez piłkarzy? i jeszcze taki drobiazg, bez sponsorów czyli KASY.... pzdr
 • "piko" dnia 25 listopada 2015 o godzinie 19:35:02 napisał:
  tylda-zburzyc bylo latwo.Teraz o sponsorow trudno.Zgadzam sie z tym.Jednak ludzie z patriotyzmem lokalnym sa, tylko odsunac ich od kopryta. Robia sztafete! Prosze zauwazyc, ze wielu ominelo szerokim lukiem sytuacje stworzana przez hrabiego i wybralo malenkie miejscowosci czy tez wioski. Takich co to zrobili, potrzebuje KS Hetman. Oni jak odeszli, tak i przyjda. To pewnik. Dziekuje.
 • "piko" dnia 25 listopada 2015 o godzinie 19:37:13 napisał:
  Zrobilem blad. Mialo byc odsunac od koryta tych obecnie aktywnych.
 • "HąHę" dnia 26 listopada 2015 o godzinie 15:17:13 napisał:
  Miasto chce przebudowywać stadion. Kosztorys jest oszacowany na 4 000 000 zł, w roku 2016 miasto przeznaczy na remont 120 000 zł
  R E K L A M A
 • "hm" dnia 26 listopada 2015 o godzinie 17:01:52 napisał:
  To ile ta przebudowa będzie trwała?120 000 zł rocznie??Jakiś zart??
 • "HąHę" dnia 26 listopada 2015 o godzinie 18:17:17 napisał:
  O to proszę pytać prezydenta
 • "Xyz" dnia 26 listopada 2015 o godzinie 18:37:40 napisał:
  Nie prezydenta, a radnych... A może lepiej pomyśleć - te 120 tysięcy to pewnie dokumentacja i początek inwestycji
 • "piko" dnia 26 listopada 2015 o godzinie 19:47:29 napisał:
  A ja mam w doo..ie przebudowy, jak zadna druizyna z Zamoscia nie gra w zadnych rozrywkach. Wrzod zwany AMSPN nalezy do wsi!
 • "hehe" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 11:26:43 napisał:
  "piko" jakiś ty jesteś wytelepany z mózgu ! AMSPN nie powstał dla ciebie tylko dla dzieci i młodzieży. Nie ma twojego KS i dlatego grają oni. Wciśnij w końcu do swego pustego łba, że jak ci nie pasuje to załóż sobie KS i graj ... i jeszcze dawaj kasę piłkarzom i trenerom. Z twoich słów wynika ... eee, szkoda czasu ...
 • "piko" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 17:05:01 napisał:
  "hehe" - z twoich slow wynika, ze w twoim glupim lbie zakorzenila sie mysl lemingowa, ze MKS czy juniorzy KS Hetman to byli do doopy i trzeba bylo wywalic pieniadze na stworzenie POtwora. Tak palancie?
 • "hehe" dnia 27 listopada 2015 o godzinie 17:34:00 napisał:
  poczytaj sobie "piko" słownik języka polskiego, zaczyna brakować ci słów, ale jak się ma wodogłowie ..., nazwij się "piko tępogłowy" i zmień płytę
 • "Thomas" dnia 2 grudnia 2015 o godzinie 4:22:01 napisał:
  Hetman to jest po prostu rozpacz. "Casting" pejoratywne określenie autora jest trafną diagnozą zaistniałego stanu rzeczy, świadczy o tym, że ktoś w tym klubie oczekuje na cud, cudu którego nie będzie. w obecnej kondycji sportowej Hetman nie gwarantuje potencjalnym zawodnikom nic, a perspektywa degradacji do niższej ligi nie uśmiecha się chyba żadnemu piłkarzowi - z uwagi na spadek jego wartości sportowej, a tym samym grzebie szanse na rozwój kariery sportowej. Koniec, czy półmetek rozgrywek ligowych to okres tzw. okienek transferowych. Po poziomie gry, zwłaszcza, że Hetman był dostarczycielem bramek dla rywali. W zasadzie całą drużynę należałoby zmienić oczywiście ze sztabem szkoleniowym, menedżerami i działaczami. PROPONOWAŁBYM PRZEPROWADZIĆ OPCJĘ NUKLEARNĄ (JEDYNIE W SPOKOJU ZOSTAWIŁBYM stadion). PYTANIE TYLKO JAKIM BUDŻETEM DYSPONUJE KLUB, czy castingowanie drużyny z niższej ligi przyniesie zamierzone rezultaty w tym wypadku utrzymanie bytu ligowego. Konieczne są wzmocnienia i to na całej linii. Aby to zaistniało musi być ktoś taki jak "bank informacji" np. ktoś pokroju Andrzeja Strejlau'a człowieka który potrafił skompletować drużynę Kazimierzowi Górskiemu. Musi być osoba, jak podany przeze mnie przykład, która będzie potrafiła znaleźć odpowiednich piłkarzy, ale również i sztab szkoleniowy odpowiadający za system szkolenia w klubie zwłaszcza za pracę z dziećmi i młodzieżą. Będę optymistą Hetman zostaje w 3 lidze, tylko co dalej, co w kolejnym sezonie - powtórka z rozrywki?? To co się sprawdziło w 4 lidze nie sprawdza się w 3 lidze. Kolejny banał po co jest Hetman w 3 lidze - po to aby zdobywać doświadczenie a nie srogie baty kompromitacji, po to aby awansował do drugiej ligi - i tego należy się trzymać. Świetnym przykładem sponsora jest współpraca klubu z Ekstraklasy BRUK BET Niecieczą (beniaminek)klub ze wsi liczącej 750 osób - gdzie awans do ekstraklasy był możliwy. Postawa sportowa Hetmana nie jest gwarancją dla potencjalnego sponsora, że Hetman będzie odnosić sukcesy w 3 lidze, nie mówiąc o czymś tak trywialnym jak awans do wyższej ligi czy niezła postawa w Pucharach - dlatego pewien krok klub Zamościa powinien spełnić. Postawa ligowa pokazuje, że czegoś tu brakuje, a w zasadzie brakuje wszystkiego. Ale jak pokazuje, życie wszystko jest możliwe.
 • "Thomas" dnia 2 grudnia 2015 o godzinie 4:27:32 napisał:
  Dodam tylko, że kluczem do sukcesu Hetmana w 3 lidze musi być jego niezła postawa sportowa w rundzie rewanżowej. To dopiero półmetek rozgrywek, co oznacza, że Hetman może jeszcze sporo "namieszać"
 • "hehe" dnia 3 grudnia 2015 o godzinie 9:54:08 napisał:
  i tego im życzę ! Prawdziwym kibicom należą się chwile radości z wygranych i walki do końca, nie mówiąc już o samych piłkarzach
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kmicic 19 minut temu
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi 28 minut temu
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018