R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara15 listopada 2016 FACEBOOK | 4426 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Budżet Obywatelski – lista projektów

Budżet obywayelski w Zamościu, grafika: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

Zamojski magistrat opublikował listę 29 projektów zaopiniowanych pozytywnie do głosowania dla każdego osiedla oraz listę 9 projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2017 rok.

Przypomnijmy, że w ramach BO mieszkańcy zamojskich osiedli mogą przeznaczyć 100 tysięcy złotych na wybrany projekt inwestycyjny.

Najwięcej projektów do głosowania, bo aż 4 będą mieli mieszkańcy osiedla Planty. Po 3 projekty będzie głosowane na osiedlach Karolówka i Stare Miasto, po 2 na osiedlach Powiatowa, Zamczysko, Słoneczny Stok, Janowice, Zamczysko, Promyk i po 1 na osiedlach Kilińskiego, Orzeszkowej-Reymonta, Majdan, Rataja, Nowe Miasto, Partyzantów.

0lista_pozytywna-page-001

0lista_pozytywna-page-002

lista_negatywna-page-001

lista_negatywna-page-002  

Budżet obywatelski nazywany również partycypacyjnym to proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części lub całości budżetu danego miasta lub gminy. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców bądź za pośrednictwem organizacji społecznych. Budżet ma formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Zamość na dany rok kalendarzowy na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań o zasięgu lokalnym.

Zamojski Budżet Obywatelski ma sprawić, że mieszkańcy poczują się bardziej odpowiedzialni i zaangażowani w rozwój swojego osiedla, a w konsekwencji całego miasta.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Mieszkaniec" dnia 15 listopada 2016 o godzinie 15:43:30 napisał:
  Projekt Numer 14 Słoneczny Stok Budowa Parkingu ogólnodostępnego. Dla kogo jest ten projekt dedykowany?? Rozumiem, że jest to parking vis a vis Merkurego, obok poczty i Biedronki. Jeżeli tak, to ten plac ma już utwardzenie betonowymi płytami. jeżeli mieszkańcy chcą mieć tam parking to niech wydzierżawią teren - wymienią nawierzchnie ale wszystko na własny koszt. jeżeli kogoś stać na kupno samochodu to powinno stać go na wynajęcie miejsca w garażu, czy zapewnienie mu parkingu. Problemem robią się miejsca parkingowe, nie może być tak, że jedno mieszkanie kilka samochodów a miejsc nie ma. Nikt nikomu nie zabrania mieć samochodu, ale to nie znaczy, że wszyscy teraz będą się składać na te miejsca parkingowe.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Znachor" dnia 15 listopada 2016 o godzinie 21:41:16 napisał:
  Co za imbecyle pracowali nad tymi projektami. Dlaczego nikt nie zgłosił potrzeby budowy mostku pieszo-rowerowego na Łabuńce przy ujściu Topornicy , na przedłużeniu ulicy Spółdzielczej. Budowa tego mostku pozwoliłaby na likwidację mostu na Topornicy naprzeciwko Autonaprawy. Tam jest bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych. Po Lipskiej samochody mkną szybko aby zdążyć przed zmianą świateł lub ruszają z impetem z tych świateł przy moście. Ten mostek trzeba zlikwidować i zastąpić go mostkiem na Łabuńce -póki jeszcze nie doszło tam do nieszczęścia. Na Promyku mieszkają sami starsi ludzie po co im plac zabaw i boisko do siatkówki - oni wolą bezpiecznie dojść do sklepu czy na przystanek MPK . Boiska są przy bulwarze na Łabuńce . Jak byłby mostek to łatwiej byłoby do nich dojść nielicznym dzieciakom (5-6 bo więcej ich nie ma) z Promyka
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 6:40:43 napisał:
  Popieram "Znachora" jest wiele innych potrzeb niż plac zabaw.Osiedle nie kończy się na rzece Łabuńce, zobaczcie jak wyglądają chodniki na ul.Buczka, Wiśniowej i innych, ulica Głowackiego wystające studzienki itp.Właśnie kto opracowywał te projekty.
  0
  0
 • "Ja" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 7:52:53 napisał:
  Każdy mógł napisać projekt. Dlaczego jeden z drugim nie wzieliście kartki papieru i nie napisaliście? Tylko narzekać potraficie bo ktoś coś zrobił, wy siedzicie przed kompem i wypisujecie pierdy...
  0
  0
 • "Wiki" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 9:24:36 napisał:
  Co ty pieprzysz"Ja', tam gdzie układy, tam i projekty. Na osiedlu Karolówka tylko cały czas odwalane są różne roboty w jednym rejonie - tam gdzie zamieszkali nowi osiedleńcy. W okolicach starej Karolówki czyli ulic Wyspiańskiego, Prusa, Błonie-tzw. Zatorze nic się nie dzieje!!! Chodniki takie, że gębę można sobie rozwalić jak ktoś się potknie, przy światłach doły z deszczówką, że jak jadą ciężarówy to robią prysznic każdemu, kto stoi przy przejściu.Zza krzaków posadzonych nie wiadomo po co przed sygnalizacją świetlną (zwłaszcza gdy jest uszkodzona) strach wejść na przejście, bo można trafić pod jadący samochód, a jak już pędzą na giełdę, to lepiej na przejście nie wchodzić. W okolicach szkoły na ul. Prusa wieczorami spotykają się jacyś - nie wiadomo kto i w jakim celu,policjanci pojawiają się tam raz na jakiś czas i to w dzień, bo nocą boją się zapewne... A, szkoda czasu na pisanie, to i tak nic nie da.
  0
  0
 • "Jobot" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 10:19:31 napisał:
  Dokladnie szanowni Panstwo, czemu jeden z drugim nie napisal projektu??? Gdzie byliscie jak byly zebrania osiedlowe na ktorych zglaszano pomysly i byly glosowania nad tym co zrobic w ramach budzetu obywatelskiego??? Teraz kazdy madry a jak byly zglaszane projekty na radach to przewaznie jest kilka stalych osob a reszta poza krytyka jedyne co potrafi to zatruwac powietrze i wypisywac bzdury w komentarzach. Moim zdaniem fajnie ze czesc kasy oddano osiedlom, ktore moga wykorzystac pomysly mieszkancow i zrobic cos co mieszkancy uwazaja za potrzebne poza budzetem miasta. W ten sposob kazde osiedle moze podjac jakas inwestycje dla wlasnych mieszkancow. Poza tym niektorzy chyba nie rozumieja istoty budzetu obywatelskiego. Za poprawe bezpieczenstwa na drogach odpowiada miasto i to miasto powinno ewentualnie zrobic mostek lub w inny sposob poprawic bezpieczenstwo tych miejsc. To nie jest zadaniem budzetu obywatelskiego choc mieszkancy moga taka inwestycje zrobic. Tylko czemu maja tracic kase na cos co jest obowiazkiem miasta???
  0
  0
 • "Jobot" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 10:23:41 napisał:
  @Wiki A na ilu zebraniach Rady Osiedlowej byles??? Ilu mieszkancow ze "Starej Karolowki" pojawia sie na zebraniach? Ile projektow zlozyli? Jestem przekonany ze nikt nie chodzi bo mu sie nie chce a i wniosku nikt nie zlozyl nie mowiac o projekcie. No ale najlepiej zwalic wlasna nieudolnosc na uklady i wszystkie czynniki zewnetrzne. Bo przeciez wszyscy naokolo sa winni tylko nie "ja".
  0
  0
 • "radna" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 15:55:34 napisał:
  no troche musi zostać na premie, np . wiceprezesów
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
K. 9 minut temu
300? A w kieszeni na zdjęciu widzę 400...
ad111 37 minut temu
"Wróg" społeczny został unieszkodliwi...
Ekonomistka
"fucha" dnia 19 czerwca 2018 coś chyba ...
x
Za Palucha trzeba kogoś znaleźć może...
foch
wszyscy jeszzcze mamy nadzieje że hetma...
z
Straszne! Zwłaszcza ta niby broń pneum...
Ciekawe...
W. Czarzasty w jednej ze stacji TV tak s...
Wilhelm T.
Roman to idealny przykład człowieka su...
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny