R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki26 grudnia 2016

Budowa dróg w 2017 roku

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Zobacz które drogi będą budowane w ramach z Budżetu Miasta 2017.
Podane niżej ulice i kwoty to plan na 2017 rok. Czy będą budowane zależy od tego czy budżet, w kształcie przedstawionym dotychczas, zostanie przyjęty na najbliższej sesji Rady Miasta. Przedstawiona lista inwestycji majątkowych jest częściowo zbieżna z uchwałą uchwalającą treść “Programu gospodarczego budowy i przebudowy dróg na terenie miasta Zamościa w latach 2016-2018″  (dalej program gospodarczy) podjętą przez radnych w 21015 roku  Aby powiększyć zdjęcia można kliknąć na nie.  W nawiasach podaliśmy szacunkowe długości tych inwestycji drogowych, wynikające z planu wskazanego powyżej.

1. Ulica Jaworowa –  1,95 mln zł

Zamość, ul. Jaworowa
Zamość, ul. Jaworowa. Źródło: Google Maps

2. Ulica Ogrodnicza (420m) – 1,1 mln zł

Ul. Ogrodnicza, Zamość. Źródło: Google Maps
Ul. Ogrodnicza, Zamość. Źródło: Google Maps

3.  Ulice Armii Krajowej (70m),  Armii Ludowej (110m),  G. Kierszniewskiej (130m) – 0,93 mln zł

Ulica Armii Krajowej, ulica Armii Ludowej, ulica G. Kierszniewskiej. Źródło: Google Maps
Ulica Armii Krajowej, ulica Armii Ludowej, ulica G. Kierszniewskiej. Źródło: Google Maps

4. Ulice J.Lelewela (200m),  M.Ogińskiego (230m),  St.Batorego (140m). Te ulice nie sąsiadują ze sobą ale znajdują się na jednej pozycji w planie wydatków majątkowych. Wg. planu przebudowy dróg  – łącznie zaplanowano koszt 1,9 mln zł

Ulica Lelewela. Źródło: Google Maps
Ulica Lelewela. Źródło: Google Maps
Ulica M. Ogińskiego. Żródło: Maps Google
Ulica M. Ogińskiego. Żródło: Maps Google
Ulica St. Batirego (znajduje się po prawej stronie od znacznika). Źródło: Maps Google
Ulica St. Batirego (znajduje się po prawej stronie od znacznika). Źródło: Maps Google

5. Ulice F.Wolskiego (500m) i   I. Mościckiego (300m) (zaznaczone niebieskimi kropkami) – 2 mln zł

 

6. Ulice J.Kochanowskiego (90m),  boczna Wiejskiej (135 m) i ulica Spokojna (70 m) – razem 0,62 mln zł

Ul. J. Kochanowskiego. Źródło: Google Maps
Ul. J. Kochanowskiego. Źródło: Google Maps
Ul. Wiejska. Źródło: Google Maps
Ul. Wiejska. Źródło: Google Maps
Ul. Spokojna. Źródło: Google Maps
Ul. Spokojna. Źródło: Google Maps

 

7. Ulica Słonecznikowa (380 m) – 1,1 mln zł

Ul. Słonecznikowa. Źródło: Google Maps
Ul. Słonecznikowa. Źródło: Google Maps

 

8. Przebudowa drogi Brzozowej na odcinku 450 m – 1,3 mln zł

Ul. Brzozowa. Źródło: Google Maps
Ul. Brzozowa. Źródło: Google Maps

 

9. Ul. Majdan (kontynuacja około 450m) – 0,7 mln zł

Ul. Majdan. Źródło: Google Maps
Ul. Majdan. Źródło: Google Maps

 

10. Planowana w budżecie jest też droga łącząca ulicę Namysłowskiego z ulicą Prostą. W sumie będzie to inwestycja na kwotę około 10 mln zł. W tym roku planowany jest wydatek rzędu 3,5 mln zł. 

Domniemany przebieg łącznika między ul. Namysłowskiego a ul. Prostą. Domniemanie: roztocze.net, zdjęcie satelitarne: Maps Google
Domniemany przebieg łącznika między ul. Namysłowskiego a ul. Prostą. Domniemanie: roztocze.net, zdjęcie satelitarne: Maps Google

 

11. Ul. Okrzei (710 m) i Łanowa (520 m) – przebudowa dróg  – 2 mln zł

ul. Łanowa. Źródło: Maps Google
ul. Łanowa. Źródło: Maps Google

To większość planowanych budów i przebudów dróg. W wydatkach na infrastrukturę są też inne inwestycje takie jak:
– Budowa sieci kanalizacji deszczowej dla Os. Planty, I etap – 1 mln zł
– Budowa ścieżki rowerowej ul. Legionów – od ul. Starowiejskiej do ul. Powiatowej i przebudowa chodnika przy ul. Bohaterów Monte Cassino – 0,5 mln zł

Więcej na temat budżetu 2017 już wkrótce. Więcej o planach dotyczących wydatków majątkowych można poczytać TUTAJ.

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 9:51:37 napisał:
  I tym się różni Wnuk od Zamoyskiego. Wnuk jak obiecał to stanie na głowie i zrobi. A Zamoyski? W ostatniej kadencji zbudowano przez 4 lata drogi lokalne za 12 mln zł. W 2017 roku Zamość wyda na drogi 17 mln. I to się nazywa przyspieszenie.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 10:33:50 napisał:
  Łatwo się wydaje pieniądze z kredytów na boczne uliczki. Niestety długi zostaną a miejsc pracy od tego nie przybędzie. Te drogi trzeba oczywiście zbudować ale przede wszystkim trzeba zatroszczyć się w pierwszej kolejności o rozwój gospodarczy Miasta aby było za co je budować. Poza tym to są ostatnie lata kiedy można skorzystać z środków unijnych i tutaj trzeba było szykować dobre projekty bo więcej ta okazja się nie pojawi. Zamiast tego kredyty pójdą na konsumpcję - bo budowa tych ulic to po prostu konsumpcja kredytów. A ponadto droga,której Zamość potrzebuje w pierwszej kolejności to w mojej ocenie obwodnica południowa, która odciążyłaby kilka ulic w centrum.
  1
  0
 • "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 10:52:20 napisał:
  Twoim zdaniem Okrzei czy Lanowa to boczne uliczki? W budżecie widziałem również 44 mln zł z funduszy UE, z czego 26 mln na rozwój gospodarczy. Po co ten hejt, Sławek?
  0
  0
 • "ak" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 11:42:04 napisał:
  Do"Roberta". Jeżeli swoje pieniądze wydajesz wg. tej samej filozofii to czuję że pieniądzem nie śmierdzisz. Wydawanie 20 mln.na drogi przy zerowym wsparciu ze środków zewnętrznych, to w aktualnej sytuacji duża nonszalancja.
  0
  0
 • "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 15:02:29 napisał:
  Oj, mylisz się koleżanko. Nie ma żadnych środków zewnętrznych.
  0
  0
 • "Z-124" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 22:42:03 napisał:
  Robert ma rację, obecny Prezydent to brylant i talent niezwykły. Tacy politycy pożal się Boże, jak poseł Sławomir, czy radna MF nie dorastają mu do pięt, dlatego tak wściekle i zajadle go atakują.
  1
  0
 • "Z-124" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 23:06:58 napisał:
  Niestety obawiam się, że obecny Prezydent nie za długo u nas zagrzeje miejsce, gdyż jest w zamojskim środowisku politycznym biblijną perłą rzuconą między świnie do chlewa.
  1
  0
 • "Orest" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 23:26:59 napisał:
  Czy ktoś jest w stanie wymienić w jednym poście, jakie ulice zrobione za kadencji Wnuka? Nie mam orientacji, PR miejski jest beznadziejny, nie ma kogo pytać. Kolega mówi, że dużo, ja nic o tym nie słyszałem, widać jakieś bieżące naprawy, ale koło mnie nie wiedzę nic, widziałem tylko remont u nas na Peowiaków. Korki były kilometrowe.
  0
  1
 • "Korki" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 6:34:40 napisał:
  Peowiaków robiono 2 dni... I korki były przez moment. A za kadencji prezydenta Wnuka zrobiono koło Ciebie Sadową, Ciepłą, dalej Krasnobrodzką, Kresową, Majdan, Olchową, Dębową, Rolniczą, Robotniczą, Zawiszy, Krętą, Łokietka, Poprzeczną i wiele innych. jak ktoś mieszka w tym mieście to widzi. Pozdrawiam malkontentów.
  1
  0
 • "franek kimono" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:38:57 napisał:
  Pozyskiwanie środków zew. na budowę dróg i nie tylko to pięta achillesowa, wszystko za swoje najlepiej z kredytów. Mieszkanie socjalne w innych miastach z udziałem środków zew u nas za własne bo po co się wysilać. Niech to się skończy za dwa lata bo jeszcze jedna kadencja i urodzeni za 10 lat (2026) będą naznaczeni piętnem spłaty kredytu.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "Franek sranek" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:59:33 napisał:
  No i czemu kłamiesz, gnido? Na budowę mostu czy ulicy Krasnobrodzkiej pozyskano pieniądze z rezerwy ministerialnej, bo środków unijnych nie ma na ten cel. A na mieszkania socjalne 33 procent dofinansowania dał Bank Gospodarstwa Krajowego.
  0
  0
 • "@sranek" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 11:00:11 napisał:
  gnidy szukaj w swojej samorządowej rodzinie cweliaszu
  0
  0
 • "tera" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 15:59:55 napisał:
  Panie redaktorze uznanie za ten artykuł jasny, klarowny, krótki i konkretny. Bardzo się cieszę z tych inwestycji. Fajnie że władza po za tymi gierkach politycznych zauważyła że trzeba inwestować i nie zapomniała o lokalnych/osiedlowych drogach. Nareszcie coś po prostu dla mieszkańców.
  1
  0
 • "Jobot" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 8:52:26 napisał:
  @Korki Taka mala uwaga - Sadowa i Ciepla o ile pamietam robil inwestor od Hop Stopa ;) Miasto jedynie lampy zrobilo. Poza tym mozesz mi powiedziec w jakim zakresie te pozostale ulice poprawily komunikacje w Zamosciu? Bo glowne arterie gdzie jest najwiekszy ruch jak byly w slabym stanie tak sa. Nie mam zamiaru narzekac na budowe drog w Zamosciu bo kazda inwestycje witam z otwartymi ramionami ale mysle ze mozna byloby to zrobic lepiej i najpierw skupic sie na wizytowce miasta a wiec glownych drogach wylotowych z miasta - kierunek Tomaszow, Lublin i Szczebrzeszyn a pozniej bawic sie w robienie ulic bocznych. Tym bardziej ze w tym przypadku mysle ze dalo by rade dogadac sie z Urzedem Wojewodzkim i Powiatem i podzielic koszty. Tak np. robia w Tomaszowie Lubelskim gdzie Starostwo dogaduje sie z Gminami i razem robia inwestycje - obie strony zadowolone bo i koszty mniejsze i wiecej drog jest robionych. A u nas zero wspolpracy. W obecnym budzecie nie mozna sie chyba czepic tylko ulicy Okrzei bo tam faktycznie konieczny jest remont i to jak najszybciej.
  0
  0
 • "Jobot" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 9:09:24 napisał:
  A i zapomnialem o jeszcze jednej inwestycji - przebudowa drogi od Al 1 maja do granicy miasta - Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska - to tez zasluguje na slowa pochwaly. Natomiast lacznik Kilinskiego - Prosta to poroniony pomysl - oczywiscie w takiej formie jak zaprezentowana bo nic a nic nie odciazy ruchu na ulicy Przemyslowej a zakorkuje Prosta (jest bardzo waska) bo na Wyszynskiego spod Kauflanda tez ciezko wyjechac - szczegolnie w lewo. Uwazam ze powinni polaczyc Kilinskiego bezposrednio z Wyszynskiego budujac droge wzdluz torow bezposrednio przylaczajac do wiaduktu (rozwidlenie w okolicach Kauflanda i polaczenie kolo marketu do wiaduktu w kierunku Peowiakow a druga nitka pod wiaduktem i kolo policji polaczenie z Wyszynskiego w kierunku obwodnicy).
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

zamościanin 7 minut temu
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho... 23 minuty temu
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
34 minuty temu
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
" np.Zwolak dobry inteligentny kandydat....
pod okiem facho...
Wiielki błąd powtarzany prze kolejne z...
jorg
Wszyscy tylko nie Zagdański,bo to ni g...
Jaro
SSA powinni założyć skoro fundacja ty...
Może jakiś medal olimpijski w przyszł...
O Maja ze Stali można by zawalczyć te...
x
No to szans z Wisłą raczej nie mamy....
PO
O Króla mocno zabiega Wisła Puławy...
x
A co w temacie Króla ze Stali Kraśnik,...
lewak
Dlaczego kandydat pis-u ma wygrać?.Zamo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017