R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka26 grudnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy ()

Budowa dróg w 2017 roku

R E K L A M A    B O A R D

Zobacz które drogi będą budowane w ramach z Budżetu Miasta 2017.
Podane niżej ulice i kwoty to plan na 2017 rok. Czy będą budowane zależy od tego czy budżet, w kształcie przedstawionym dotychczas, zostanie przyjęty na najbliższej sesji Rady Miasta. Przedstawiona lista inwestycji majątkowych jest częściowo zbieżna z uchwałą uchwalającą treść “Programu gospodarczego budowy i przebudowy dróg na terenie miasta Zamościa w latach 2016-2018″  (dalej program gospodarczy) podjętą przez radnych w 21015 roku  Aby powiększyć zdjęcia można kliknąć na nie.  W nawiasach podaliśmy szacunkowe długości tych inwestycji drogowych, wynikające z planu wskazanego powyżej.

1. Ulica Jaworowa –  1,95 mln zł

Zamość, ul. Jaworowa
Zamość, ul. Jaworowa. Źródło: Google Maps

2. Ulica Ogrodnicza (420m) – 1,1 mln zł

Ul. Ogrodnicza, Zamość. Źródło: Google Maps
Ul. Ogrodnicza, Zamość. Źródło: Google Maps

3.  Ulice Armii Krajowej (70m),  Armii Ludowej (110m),  G. Kierszniewskiej (130m) – 0,93 mln zł

Ulica Armii Krajowej, ulica Armii Ludowej, ulica G. Kierszniewskiej. Źródło: Google Maps
Ulica Armii Krajowej, ulica Armii Ludowej, ulica G. Kierszniewskiej. Źródło: Google Maps

4. Ulice J.Lelewela (200m),  M.Ogińskiego (230m),  St.Batorego (140m). Te ulice nie sąsiadują ze sobą ale znajdują się na jednej pozycji w planie wydatków majątkowych. Wg. planu przebudowy dróg  – łącznie zaplanowano koszt 1,9 mln zł

Ulica Lelewela. Źródło: Google Maps
Ulica Lelewela. Źródło: Google Maps
Ulica M. Ogińskiego. Żródło: Maps Google
Ulica M. Ogińskiego. Żródło: Maps Google
Ulica St. Batirego (znajduje się po prawej stronie od znacznika). Źródło: Maps Google
Ulica St. Batirego (znajduje się po prawej stronie od znacznika). Źródło: Maps Google

5. Ulice F.Wolskiego (500m) i   I. Mościckiego (300m) (zaznaczone niebieskimi kropkami) – 2 mln zł

 

6. Ulice J.Kochanowskiego (90m),  boczna Wiejskiej (135 m) i ulica Spokojna (70 m) – razem 0,62 mln zł

Ul. J. Kochanowskiego. Źródło: Google Maps
Ul. J. Kochanowskiego. Źródło: Google Maps
Ul. Wiejska. Źródło: Google Maps
Ul. Wiejska. Źródło: Google Maps
Ul. Spokojna. Źródło: Google Maps
Ul. Spokojna. Źródło: Google Maps

 

7. Ulica Słonecznikowa (380 m) – 1,1 mln zł

Ul. Słonecznikowa. Źródło: Google Maps
Ul. Słonecznikowa. Źródło: Google Maps

 

8. Przebudowa drogi Brzozowej na odcinku 450 m – 1,3 mln zł

Ul. Brzozowa. Źródło: Google Maps
Ul. Brzozowa. Źródło: Google Maps

 

9. Ul. Majdan (kontynuacja około 450m) – 0,7 mln zł

Ul. Majdan. Źródło: Google Maps
Ul. Majdan. Źródło: Google Maps

 

10. Planowana w budżecie jest też droga łącząca ulicę Namysłowskiego z ulicą Prostą. W sumie będzie to inwestycja na kwotę około 10 mln zł. W tym roku planowany jest wydatek rzędu 3,5 mln zł. 

Domniemany przebieg łącznika między ul. Namysłowskiego a ul. Prostą. Domniemanie: roztocze.net, zdjęcie satelitarne: Maps Google
Domniemany przebieg łącznika między ul. Namysłowskiego a ul. Prostą. Domniemanie: roztocze.net, zdjęcie satelitarne: Maps Google

 

11. Ul. Okrzei (710 m) i Łanowa (520 m) – przebudowa dróg  – 2 mln zł

ul. Łanowa. Źródło: Maps Google
ul. Łanowa. Źródło: Maps Google

To większość planowanych budów i przebudów dróg. W wydatkach na infrastrukturę są też inne inwestycje takie jak:
– Budowa sieci kanalizacji deszczowej dla Os. Planty, I etap – 1 mln zł
– Budowa ścieżki rowerowej ul. Legionów – od ul. Starowiejskiej do ul. Powiatowej i przebudowa chodnika przy ul. Bohaterów Monte Cassino – 0,5 mln zł

Więcej na temat budżetu 2017 już wkrótce. Więcej o planach dotyczących wydatków majątkowych można poczytać TUTAJ.

Autor: Robert Moteka
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 9:51:37 napisał:
  I tym się różni Wnuk od Zamoyskiego. Wnuk jak obiecał to stanie na głowie i zrobi. A Zamoyski? W ostatniej kadencji zbudowano przez 4 lata drogi lokalne za 12 mln zł. W 2017 roku Zamość wyda na drogi 17 mln. I to się nazywa przyspieszenie.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 10:33:50 napisał:
  Łatwo się wydaje pieniądze z kredytów na boczne uliczki. Niestety długi zostaną a miejsc pracy od tego nie przybędzie. Te drogi trzeba oczywiście zbudować ale przede wszystkim trzeba zatroszczyć się w pierwszej kolejności o rozwój gospodarczy Miasta aby było za co je budować. Poza tym to są ostatnie lata kiedy można skorzystać z środków unijnych i tutaj trzeba było szykować dobre projekty bo więcej ta okazja się nie pojawi. Zamiast tego kredyty pójdą na konsumpcję - bo budowa tych ulic to po prostu konsumpcja kredytów. A ponadto droga,której Zamość potrzebuje w pierwszej kolejności to w mojej ocenie obwodnica południowa, która odciążyłaby kilka ulic w centrum.
  1
  0
 • "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 10:52:20 napisał:
  Twoim zdaniem Okrzei czy Lanowa to boczne uliczki? W budżecie widziałem również 44 mln zł z funduszy UE, z czego 26 mln na rozwój gospodarczy. Po co ten hejt, Sławek?
  0
  0
 • "ak" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 11:42:04 napisał:
  Do"Roberta". Jeżeli swoje pieniądze wydajesz wg. tej samej filozofii to czuję że pieniądzem nie śmierdzisz. Wydawanie 20 mln.na drogi przy zerowym wsparciu ze środków zewnętrznych, to w aktualnej sytuacji duża nonszalancja.
  0
  0
 • "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 15:02:29 napisał:
  Oj, mylisz się koleżanko. Nie ma żadnych środków zewnętrznych.
  0
  0
 • "Z-124" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 22:42:03 napisał:
  Robert ma rację, obecny Prezydent to brylant i talent niezwykły. Tacy politycy pożal się Boże, jak poseł Sławomir, czy radna MF nie dorastają mu do pięt, dlatego tak wściekle i zajadle go atakują.
  1
  0
 • "Z-124" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 23:06:58 napisał:
  Niestety obawiam się, że obecny Prezydent nie za długo u nas zagrzeje miejsce, gdyż jest w zamojskim środowisku politycznym biblijną perłą rzuconą między świnie do chlewa.
  1
  0
 • "Orest" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 23:26:59 napisał:
  Czy ktoś jest w stanie wymienić w jednym poście, jakie ulice zrobione za kadencji Wnuka? Nie mam orientacji, PR miejski jest beznadziejny, nie ma kogo pytać. Kolega mówi, że dużo, ja nic o tym nie słyszałem, widać jakieś bieżące naprawy, ale koło mnie nie wiedzę nic, widziałem tylko remont u nas na Peowiaków. Korki były kilometrowe.
  0
  1
 • "Korki" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 6:34:40 napisał:
  Peowiaków robiono 2 dni... I korki były przez moment. A za kadencji prezydenta Wnuka zrobiono koło Ciebie Sadową, Ciepłą, dalej Krasnobrodzką, Kresową, Majdan, Olchową, Dębową, Rolniczą, Robotniczą, Zawiszy, Krętą, Łokietka, Poprzeczną i wiele innych. jak ktoś mieszka w tym mieście to widzi. Pozdrawiam malkontentów.
  1
  0
 • "franek kimono" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:38:57 napisał:
  Pozyskiwanie środków zew. na budowę dróg i nie tylko to pięta achillesowa, wszystko za swoje najlepiej z kredytów. Mieszkanie socjalne w innych miastach z udziałem środków zew u nas za własne bo po co się wysilać. Niech to się skończy za dwa lata bo jeszcze jedna kadencja i urodzeni za 10 lat (2026) będą naznaczeni piętnem spłaty kredytu.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Franek sranek" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:59:33 napisał:
  No i czemu kłamiesz, gnido? Na budowę mostu czy ulicy Krasnobrodzkiej pozyskano pieniądze z rezerwy ministerialnej, bo środków unijnych nie ma na ten cel. A na mieszkania socjalne 33 procent dofinansowania dał Bank Gospodarstwa Krajowego.
  0
  0
 • "@sranek" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 11:00:11 napisał:
  gnidy szukaj w swojej samorządowej rodzinie cweliaszu
  0
  0
 • "tera" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 15:59:55 napisał:
  Panie redaktorze uznanie za ten artykuł jasny, klarowny, krótki i konkretny. Bardzo się cieszę z tych inwestycji. Fajnie że władza po za tymi gierkach politycznych zauważyła że trzeba inwestować i nie zapomniała o lokalnych/osiedlowych drogach. Nareszcie coś po prostu dla mieszkańców.
  1
  0
 • "Jobot" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 8:52:26 napisał:
  @Korki Taka mala uwaga - Sadowa i Ciepla o ile pamietam robil inwestor od Hop Stopa ;) Miasto jedynie lampy zrobilo. Poza tym mozesz mi powiedziec w jakim zakresie te pozostale ulice poprawily komunikacje w Zamosciu? Bo glowne arterie gdzie jest najwiekszy ruch jak byly w slabym stanie tak sa. Nie mam zamiaru narzekac na budowe drog w Zamosciu bo kazda inwestycje witam z otwartymi ramionami ale mysle ze mozna byloby to zrobic lepiej i najpierw skupic sie na wizytowce miasta a wiec glownych drogach wylotowych z miasta - kierunek Tomaszow, Lublin i Szczebrzeszyn a pozniej bawic sie w robienie ulic bocznych. Tym bardziej ze w tym przypadku mysle ze dalo by rade dogadac sie z Urzedem Wojewodzkim i Powiatem i podzielic koszty. Tak np. robia w Tomaszowie Lubelskim gdzie Starostwo dogaduje sie z Gminami i razem robia inwestycje - obie strony zadowolone bo i koszty mniejsze i wiecej drog jest robionych. A u nas zero wspolpracy. W obecnym budzecie nie mozna sie chyba czepic tylko ulicy Okrzei bo tam faktycznie konieczny jest remont i to jak najszybciej.
  0
  0
 • "Jobot" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 9:09:24 napisał:
  A i zapomnialem o jeszcze jednej inwestycji - przebudowa drogi od Al 1 maja do granicy miasta - Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska - to tez zasluguje na slowa pochwaly. Natomiast lacznik Kilinskiego - Prosta to poroniony pomysl - oczywiscie w takiej formie jak zaprezentowana bo nic a nic nie odciazy ruchu na ulicy Przemyslowej a zakorkuje Prosta (jest bardzo waska) bo na Wyszynskiego spod Kauflanda tez ciezko wyjechac - szczegolnie w lewo. Uwazam ze powinni polaczyc Kilinskiego bezposrednio z Wyszynskiego budujac droge wzdluz torow bezposrednio przylaczajac do wiaduktu (rozwidlenie w okolicach Kauflanda i polaczenie kolo marketu do wiaduktu w kierunku Peowiakow a druga nitka pod wiaduktem i kolo policji polaczenie z Wyszynskiego w kierunku obwodnicy).
  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400 7 minut temu
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert 17 minut temu
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert 18 minut temu
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk 27 minut temu
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400 37 minut temu
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas 41 minut temu
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara 41 minut temu
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy 45 minut temu
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Thomas 46 minut temu
Czyli mamy początek końca Sławomira Z...
TORRES20400 47 minut temu
Czegoś mi tu jednak brakuje. PiS ogłos...
Zamościanin 50 minut temu
Ja tylko przypomnę, że przed poprzedni...
Daniel Czubara 52 minuty temu
Ale zawsze ciekawiej jak jest co najmnie...
Oneb 55 minut temu
Kolejni kandydaci z góry skazani na por...
KL. 55 minut temu
Niestety, ale niektórzy nie mogą zrozu...
niestety 58 minut temu
przeszkadza mi to co pis robi z krajem...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny