R E K L A M A

29 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Zobacz które drogi będą budowane w ramach z Budżetu Miasta 2017.
Podane niżej ulice i kwoty to plan na 2017 rok. Czy będą budowane zależy od tego czy budżet, w kształcie przedstawionym dotychczas, zostanie przyjęty na najbliższej sesji Rady Miasta. Przedstawiona lista inwestycji majątkowych jest częściowo zbieżna z uchwałą uchwalającą treść „Programu gospodarczego budowy i przebudowy dróg na terenie miasta Zamościa w latach 2016-2018″  (dalej program gospodarczy) podjętą przez radnych w 21015 roku  Aby powiększyć zdjęcia można kliknąć na nie.  W nawiasach podaliśmy szacunkowe długości tych inwestycji drogowych, wynikające z planu wskazanego powyżej.

1. Ulica Jaworowa –  1,95 mln zł

Zamość, ul. Jaworowa

Zamość, ul. Jaworowa. Źródło: Google Maps

2. Ulica Ogrodnicza (420m) – 1,1 mln zł

Ul. Ogrodnicza, Zamość. Źródło: Google Maps

Ul. Ogrodnicza, Zamość. Źródło: Google Maps

3.  Ulice Armii Krajowej (70m),  Armii Ludowej (110m),  G. Kierszniewskiej (130m) – 0,93 mln zł

Ulica Armii Krajowej, ulica Armii Ludowej, ulica G. Kierszniewskiej. Źródło: Google Maps

Ulica Armii Krajowej, ulica Armii Ludowej, ulica G. Kierszniewskiej. Źródło: Google Maps

4. Ulice J.Lelewela (200m),  M.Ogińskiego (230m),  St.Batorego (140m). Te ulice nie sąsiadują ze sobą ale znajdują się na jednej pozycji w planie wydatków majątkowych. Wg. planu przebudowy dróg  – łącznie zaplanowano koszt 1,9 mln zł

Ulica Lelewela. Źródło: Google Maps

Ulica Lelewela. Źródło: Google Maps

Ulica M. Ogińskiego. Żródło: Maps Google

Ulica M. Ogińskiego. Żródło: Maps Google

Ulica St. Batirego (znajduje się po prawej stronie od znacznika). Źródło: Maps Google

Ulica St. Batirego (znajduje się po prawej stronie od znacznika). Źródło: Maps Google

5. Ulice F.Wolskiego (500m) i   I. Mościckiego (300m) (zaznaczone niebieskimi kropkami) – 2 mln zł

 

6. Ulice J.Kochanowskiego (90m),  boczna Wiejskiej (135 m) i ulica Spokojna (70 m) – razem 0,62 mln zł

Ul. J. Kochanowskiego. Źródło: Google Maps

Ul. J. Kochanowskiego. Źródło: Google Maps

Ul. Wiejska. Źródło: Google Maps

Ul. Wiejska. Źródło: Google Maps

Ul. Spokojna. Źródło: Google Maps

Ul. Spokojna. Źródło: Google Maps

 

7. Ulica Słonecznikowa (380 m) – 1,1 mln zł

Ul. Słonecznikowa. Źródło: Google Maps

Ul. Słonecznikowa. Źródło: Google Maps

 

8. Przebudowa drogi Brzozowej na odcinku 450 m – 1,3 mln zł

Ul. Brzozowa. Źródło: Google Maps

Ul. Brzozowa. Źródło: Google Maps

 

9. Ul. Majdan (kontynuacja około 450m) – 0,7 mln zł

Ul. Majdan. Źródło: Google Maps

Ul. Majdan. Źródło: Google Maps

 

10. Planowana w budżecie jest też droga łącząca ulicę Namysłowskiego z ulicą Prostą. W sumie będzie to inwestycja na kwotę około 10 mln zł. W tym roku planowany jest wydatek rzędu 3,5 mln zł. 

Domniemany przebieg łącznika między ul. Namysłowskiego a ul. Prostą. Domniemanie: roztocze.net, zdjęcie satelitarne: Maps Google

Domniemany przebieg łącznika między ul. Namysłowskiego a ul. Prostą. Domniemanie: roztocze.net, zdjęcie satelitarne: Maps Google

 

11. Ul. Okrzei (710 m) i Łanowa (520 m) – przebudowa dróg  – 2 mln zł

ul. Łanowa. Źródło: Maps Google

ul. Łanowa. Źródło: Maps Google

To większość planowanych budów i przebudów dróg. W wydatkach na infrastrukturę są też inne inwestycje takie jak:
– Budowa sieci kanalizacji deszczowej dla Os. Planty, I etap – 1 mln zł
– Budowa ścieżki rowerowej ul. Legionów – od ul. Starowiejskiej do ul. Powiatowej i przebudowa chodnika przy ul. Bohaterów Monte Cassino – 0,5 mln zł

Więcej na temat budżetu 2017 już wkrótce. Więcej o planach dotyczących wydatków majątkowych można poczytać TUTAJ.

26 grudnia 2016
Autor:
Polityka i Samorząd | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 6

R E K L A M A

    15 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 9:51:37 napisał:
  I tym się różni Wnuk od Zamoyskiego. Wnuk jak obiecał to stanie na głowie i zrobi. A Zamoyski? W ostatniej kadencji zbudowano przez 4 lata drogi lokalne za 12 mln zł. W 2017 roku Zamość wyda na drogi 17 mln. I to się nazywa przyspieszenie.
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "lawyer" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 10:33:50 napisał:
  Łatwo się wydaje pieniądze z kredytów na boczne uliczki. Niestety długi zostaną a miejsc pracy od tego nie przybędzie. Te drogi trzeba oczywiście zbudować ale przede wszystkim trzeba zatroszczyć się w pierwszej kolejności o rozwój gospodarczy Miasta aby było za co je budować. Poza tym to są ostatnie lata kiedy można skorzystać z środków unijnych i tutaj trzeba było szykować dobre projekty bo więcej ta okazja się nie pojawi. Zamiast tego kredyty pójdą na konsumpcję - bo budowa tych ulic to po prostu konsumpcja kredytów. A ponadto droga,której Zamość potrzebuje w pierwszej kolejności to w mojej ocenie obwodnica południowa, która odciążyłaby kilka ulic w centrum.
  1
  0
 4. "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 10:52:20 napisał:
  Twoim zdaniem Okrzei czy Lanowa to boczne uliczki? W budżecie widziałem również 44 mln zł z funduszy UE, z czego 26 mln na rozwój gospodarczy. Po co ten hejt, Sławek?
  0
  0
 5. "ak" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 11:42:04 napisał:
  Do"Roberta". Jeżeli swoje pieniądze wydajesz wg. tej samej filozofii to czuję że pieniądzem nie śmierdzisz. Wydawanie 20 mln.na drogi przy zerowym wsparciu ze środków zewnętrznych, to w aktualnej sytuacji duża nonszalancja.
  0
  0
 6. "Robert" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 15:02:29 napisał:
  Oj, mylisz się koleżanko. Nie ma żadnych środków zewnętrznych.
  0
  0
 7. "Z-124" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 22:42:03 napisał:
  Robert ma rację, obecny Prezydent to brylant i talent niezwykły. Tacy politycy pożal się Boże, jak poseł Sławomir, czy radna MF nie dorastają mu do pięt, dlatego tak wściekle i zajadle go atakują.
  0
  0
 8. "Z-124" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 23:06:58 napisał:
  Niestety obawiam się, że obecny Prezydent nie za długo u nas zagrzeje miejsce, gdyż jest w zamojskim środowisku politycznym biblijną perłą rzuconą między świnie do chlewa.
  0
  0
 9. "Orest" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 23:26:59 napisał:
  Czy ktoś jest w stanie wymienić w jednym poście, jakie ulice zrobione za kadencji Wnuka? Nie mam orientacji, PR miejski jest beznadziejny, nie ma kogo pytać. Kolega mówi, że dużo, ja nic o tym nie słyszałem, widać jakieś bieżące naprawy, ale koło mnie nie wiedzę nic, widziałem tylko remont u nas na Peowiaków. Korki były kilometrowe.
  0
  0
 10. "Korki" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 6:34:40 napisał:
  Peowiaków robiono 2 dni... I korki były przez moment. A za kadencji prezydenta Wnuka zrobiono koło Ciebie Sadową, Ciepłą, dalej Krasnobrodzką, Kresową, Majdan, Olchową, Dębową, Rolniczą, Robotniczą, Zawiszy, Krętą, Łokietka, Poprzeczną i wiele innych. jak ktoś mieszka w tym mieście to widzi. Pozdrawiam malkontentów.
  0
  0
 11. "franek kimono" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:38:57 napisał:
  Pozyskiwanie środków zew. na budowę dróg i nie tylko to pięta achillesowa, wszystko za swoje najlepiej z kredytów. Mieszkanie socjalne w innych miastach z udziałem środków zew u nas za własne bo po co się wysilać. Niech to się skończy za dwa lata bo jeszcze jedna kadencja i urodzeni za 10 lat (2026) będą naznaczeni piętnem spłaty kredytu.
  0
  0
 12. R E K L A M A

 13. "Franek sranek" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:59:33 napisał:
  No i czemu kłamiesz, gnido? Na budowę mostu czy ulicy Krasnobrodzkiej pozyskano pieniądze z rezerwy ministerialnej, bo środków unijnych nie ma na ten cel. A na mieszkania socjalne 33 procent dofinansowania dał Bank Gospodarstwa Krajowego.
  0
  0
 14. "@sranek" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 11:00:11 napisał:
  gnidy szukaj w swojej samorządowej rodzinie cweliaszu
  0
  0
 15. "tera" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 15:59:55 napisał:
  Panie redaktorze uznanie za ten artykuł jasny, klarowny, krótki i konkretny. Bardzo się cieszę z tych inwestycji. Fajnie że władza po za tymi gierkach politycznych zauważyła że trzeba inwestować i nie zapomniała o lokalnych/osiedlowych drogach. Nareszcie coś po prostu dla mieszkańców.
  0
  0
 16. "Jobot" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 8:52:26 napisał:
  @Korki Taka mala uwaga - Sadowa i Ciepla o ile pamietam robil inwestor od Hop Stopa ;) Miasto jedynie lampy zrobilo. Poza tym mozesz mi powiedziec w jakim zakresie te pozostale ulice poprawily komunikacje w Zamosciu? Bo glowne arterie gdzie jest najwiekszy ruch jak byly w slabym stanie tak sa. Nie mam zamiaru narzekac na budowe drog w Zamosciu bo kazda inwestycje witam z otwartymi ramionami ale mysle ze mozna byloby to zrobic lepiej i najpierw skupic sie na wizytowce miasta a wiec glownych drogach wylotowych z miasta - kierunek Tomaszow, Lublin i Szczebrzeszyn a pozniej bawic sie w robienie ulic bocznych. Tym bardziej ze w tym przypadku mysle ze dalo by rade dogadac sie z Urzedem Wojewodzkim i Powiatem i podzielic koszty. Tak np. robia w Tomaszowie Lubelskim gdzie Starostwo dogaduje sie z Gminami i razem robia inwestycje - obie strony zadowolone bo i koszty mniejsze i wiecej drog jest robionych. A u nas zero wspolpracy. W obecnym budzecie nie mozna sie chyba czepic tylko ulicy Okrzei bo tam faktycznie konieczny jest remont i to jak najszybciej.
  0
  0
 17. "Jobot" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 9:09:24 napisał:
  A i zapomnialem o jeszcze jednej inwestycji - przebudowa drogi od Al 1 maja do granicy miasta - Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeska - to tez zasluguje na slowa pochwaly. Natomiast lacznik Kilinskiego - Prosta to poroniony pomysl - oczywiscie w takiej formie jak zaprezentowana bo nic a nic nie odciazy ruchu na ulicy Przemyslowej a zakorkuje Prosta (jest bardzo waska) bo na Wyszynskiego spod Kauflanda tez ciezko wyjechac - szczegolnie w lewo. Uwazam ze powinni polaczyc Kilinskiego bezposrednio z Wyszynskiego budujac droge wzdluz torow bezposrednio przylaczajac do wiaduktu (rozwidlenie w okolicach Kauflanda i polaczenie kolo marketu do wiaduktu w kierunku Peowiakow a druga nitka pod wiaduktem i kolo policji polaczenie z Wyszynskiego w kierunku obwodnicy).
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A