R E K L A M A

Z I P

FleszOliwia Bojar6 listopada 2015

Brakujące ogniwo w… chodniku

"Brak" w chodniku przy nowym rondzie, foto: Gabriela Korkosz

R E K L A M A    B O A R D

O tym, że „fantazja” ludzka nie zna granic dowiadujemy się na każdym kroku. „Fantazją” popisali się także projektanci, wykonawcy i nadzorcy budowy ciągu pieszo-rowerowego przy nowym rondzie u zbiegu ulic Namysłowskiego, Wojska Polskiego, Starowiejskiej i Powiatowej.

Na pewny odcinku wyznaczonej trasy dla pieszych chodnik się urywa, po czym po kilku metrach zaczyna się na nowo. Ten odcinek należałoby zatem przejść nie chodnikiem, a trawiastym odcinkiem, bo pieszemu w myśl prawa nie wolno poruszać się po drodze dla rowerów.

foto: Gabriela Korkosz
foto: Gabriela Korkosz

Wyjątek od tego stanowi jednak fakt braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z chodnika lub pobocza. Z brakiem możliwości korzystania z chodnika mamy do czynienia w przypadku np. prowadzenia robót drogowych na chodniku. W takiej sytuacji pieszy może spacerować po chodniku, jednak jest zobowiązany ustępować pierwszeństwa rowerzystom.
Na zamojskim rondzie roboty drogowe już jakiś czas temu się zakończyły, ale kawałka chodnika niestety tam brak.

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym
Dział II
Ruch drogowy
Rozdział 2
Ruch pieszych

Art. 11.
4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
5. Przepisów ust. 1-4 nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "K" dnia 7 listopada 2015 o godzinie 9:24:30 napisał:
  Pewnie będzie stał dyżurny rower i po problemie.;)
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "zmc" dnia 7 listopada 2015 o godzinie 10:29:27 napisał:
  mogliby całą Powiatową pociągnąć takim chodniczkiem
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 7 listopada 2015 o godzinie 12:21:43 napisał:
  Brak sciezki rowerowej to jedno a zerwane zielone pobocze i zrobione zamiast tego parking pod wulkanizacja na skrzyzowaniu to dopiero jest mistrzostwo swiata.i gdzie sa sluzby ktore sa za to odpowiedzialne??????brak słów
  0
  0
 • "Kmicic" dnia 7 listopada 2015 o godzinie 13:34:05 napisał:
  Czyżby nie zauważyliście ciągu pieszo rowerowego prowadzącego w krzaki przy tym rondzie? Ma to miejsce od północnej strony ulicy Starowiejskiej.
  0
  0
 • "Podpis" dnia 7 listopada 2015 o godzinie 13:57:36 napisał:
  A kto widział żeby chodnik dzielić na pół dla rowerzytsów i pieszych ? Co to za poroniony pomysł ? Ścieżka rowerowa to oddzielny pas ruchu z przeznaczeniem wyłącznie dla rowerzystów. Ktoś tu chciął siępopisać ale jak widać czyimś kosztem. Trzeba by chodzić bokiem w niektórych miejscach żeby się minąć z pieszymi np. prowadzącymi wózek i innymi idącymi z naprzeciwka i do tego z rowerzystami. Ale komuszki z wąsami pewnie nie widzą problemu bo żadne z nich nie chadza takimi miejscami, tylko uprawiają wożonko... ŚMIERDZĄCE LENIE. W dupe sobie wsadźcie takie inwestycje.
  0
  0
 • "don pascuale" dnia 7 listopada 2015 o godzinie 16:50:37 napisał:
  Co się nakręcacie hejterzy ! Może to teren prywatny i dlatego nie ma tam kostki.. Rondo ok , spowolniło ruch można przejść przez przejścia i włączyć się do ruchu. Co do cyklistów to ich "prawa" powinny stać za prawami pieszych. Czasem strach iść chodnikiem /bez ścieżki rowerowej tak jak na Wojska Polskiego/ by nie być "zje***ym" przez debila na rowerze. Tu pozdrawiam pewną upośledzoną społecznie /umysłowo?/ mieszkankę tej ulicy słynącą z podpierniczania sąsiadów do SM o byle gów**o. Na nią przyjdzie też czas bo zło wraca z podwójną siłą.. Pluć umiecie? - zajmijcie się własnym podwórkiem, żoną czy mężem.
  0
  0
 • "adiegho" dnia 8 listopada 2015 o godzinie 0:19:28 napisał:
  No cóż kolejna trafiona inwestycja wystarczyło przeprojektować i po problemie, ale w Zamościu najpierw rozstrzyga się przetarg, a potem rozpisuje projekty i takie właśnie kwiatki później mamy.
  0
  0
 • "he he" dnia 8 listopada 2015 o godzinie 0:31:29 napisał:
  Jak to mawiał Zulu Gula : POLSKA TO PIĘKNA KRAJ Szacun dla pomysłodawców tego rozwiązania
  0
  0
 • "jk" dnia 8 listopada 2015 o godzinie 0:41:30 napisał:
  Zamojska Policja powinna wystawić etatowy patrol i wszystkich rowerzystów nie korzystających z ścieżki rowerowej podczas przejazdu przez rondo oraz pieszych idących po ścieżce rowerowej bezwzglednie karać. Wykrywalność wykroczeń poszybowałaby w górę A tak na serio to w ZDG Zamość pion kierowniczy powinien się zapoznać z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.
  0
  0
 • "Podpis" dnia 8 listopada 2015 o godzinie 11:45:14 napisał:
  Trudno przestrzegać prawo któro tworzone było za czasów komedii Bareji... Nowelizacja ustaw i konstytucji... albowiem wiele się zmieniło od tamtych czasów... ale kto to zrobi ? I po co ? Skoro lepiej kazać chodzić do tyłu albo bokiem po chodniku i karać tych którzy kierują się rozsądkiem a nie pseudo-prawem. Prawo to regulacja przywilejów i zakazów a nie tylko zakazów i nakazów pod rygorem kar. Ktoś tu bawi się w kata i stręczyciele społeczeństwa. Zastraszyć, ukarać... Brak słów w tej polszy.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "buhahaha" dnia 8 listopada 2015 o godzinie 14:33:36 napisał:
  gdyby byl prywatny to chyba by byl ogrodzony? a nie jest, moze im zabraklo kostki :) hi hi hi
  0
  0
 • "?????????" dnia 8 listopada 2015 o godzinie 18:48:12 napisał:
  a koło nowego hotstopu zrobili na cipłej 2 przejscia dla pieszych.wchodzi się na nie po trawniku.
  0
  0
 • "ad111" dnia 9 listopada 2015 o godzinie 8:35:37 napisał:
  Ludzie latają w kosmos, niedługo polecą na Marsa, a u nas dzielnie walczymy z chodnikami i studzienkami na drogach...
  0
  0
 • "Podpis" dnia 9 listopada 2015 o godzinie 10:34:04 napisał:
  ad111 - celne spostrzeżenie. Tylko szkoda że tylko my to widzimy... Ten kraj jest skazany na stracenie. Rządzą w nim dziwne zwyczaje. Bezprawie.
  0
  0
 • "Szalony Konik" dnia 9 listopada 2015 o godzinie 14:21:19 napisał:
  Nie po raz pierwszy Pani Oliwia Bojar dala plamę w swych "njusach", a naczelny to puścił.. Gdyby zechciała np sprawdzić stan prawny wzmiankowanego terenu to artykuł.. nie powstałby albo nazywałby się:"Dlaczego nie ogrodził własności prywatnej" albo" Straż Miejska wystawia mandat za niekoszoną trawę"...
  0
  0
 • "ad111" dnia 9 listopada 2015 o godzinie 18:32:03 napisał:
  A co ma piernik do wiatraka? Robi się inwestycję, to się wykupuje teren, a nie "jakoś to będzie".
  0
  0
 • "!" dnia 10 listopada 2015 o godzinie 7:39:06 napisał:
  Nie każdy chce sprzedać, a chyba warto poszanować czyjas własnosc. Z wieloletniego doswiadczenia rowerzysty wiem, ze piesi w tym miescie maja w glebokim i szerokim powazaniu czy ida czescia chodnika dla pieszych, rowerzystow czy innym. Ida i juz, wiec nie sadze by zwezenie im przeszkadzalo. Oczywiscie Pani Oliwia, zeslana chyba z kosmosu w czesciach i dalej czeka na ta najwazniejsza, zauwazyla absurd. Ciekawe czy wie Pani, ze Krakow pobiera oplate klimatyczna ;) Do ad111: Tak ludzie poleca na Marsa. A dokładniej - polecą ale nie wrócą (detal nie?), czego z całego serca zycze. Podobno jeszcze zapisują.
  0
  0
 • "ad111" dnia 10 listopada 2015 o godzinie 9:51:25 napisał:
  I Tobie też, tylko 2 razy więcej i mocniej...:)
  0
  0
 • "joly" dnia 10 listopada 2015 o godzinie 21:17:52 napisał:
  Proponuję tak: z uwagi, że pieszemu nie wolno łazić po drodze dla cyklistów, na tym zielonym kawałku trawnika rozlać coś bardzo brudnego i śmierdzącego. Pieszy będzie miał do wyboru albo fekalia albo wejście na autostradę dla dwukołowców. Obok niech komendant Policji postawi dyżurny radiowóz. Natomiast redakcję j/w lub też inne zapraszamy z kamerami, niech kręcą jaka sytuacja powstanie. Jest taki program, chyba BBC lub inna stacja. Wysłać to im niech niech puszczą na świat.Nobel to może nie będzie ale "Świat się śmieje II".
  0
  0
 • "EwaCichodajka" dnia 10 listopada 2015 o godzinie 22:20:19 napisał:
  Chętnie tam stanę!
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "M-124" dnia 4 grudnia 2015 o godzinie 22:45:46 napisał:
  Głupi artykuł i jeszcze głupsi hejtujący rondo. Pytam się, gdzie byliście głupole, gdy mieszkańcy osiedla Powiatowa przez 12 ostatnich lat na próżno ubiegali się o tę inwestycję? Gdzie byliście pytam, gdy na zebraniach z mieszkańcami, poprzedni Prezydent, po "chrabiowsku" odpowiadał, że są gorsze skrzyżowania w Zamościu, a z Namysłowskiego nie dało się bezpiecznie wyjechać? Gdzie byliście lilipucie móżdżki, gdy poprzedni Prezydent mając od kilku lat gotowy plan ronda, za prawie pół miliona złoty, obiecywał realizację najpierw w 2012r, potem "hrabiowskim" gestem skreślał ją z budżetu i przesuwał na rok następny, i znów następny, i znowu następny, aż do 2015? I zaręczam was szanowne głuptasy, że gdyby nie zaangażowanie obecnego Prezydenta oraz nowego zarządu, to tego ronda byście NIE MIELI! Ani chodnika!, Ani drogi rowerowej! Czepiacie się byle gówna, bo pewnie sami macie niewiele więcej w głowach. Tacy jak wy nie zasługują na żadne miejskie inwestycje, ale na taplanie się w błocie i psich odchodach!
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Marek
Zabrać prawo jazdy na pół roku , egza...
ad111
Chodzi o to, że nie zmieniam zdania pra...
Twój anioł st...
do ''ad111'' - powiedz ilu używasz nick...
ad111
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny