nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Galerie | Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara20 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Bondyrz: Wigilia Patriotyczna [FOTO]

Fot. Daniel Czubara

 Muzeum Historycznym Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej im. Stanisława Prusa PS. „Adam”  w Bondyrzu odbyła się Wigilia Patriotyczna.

Wydarzenie jest częścią obchodów 75. rocznicy Powstania Zamojskiego.  Podczas obchodów, organizowanych w ramach nowej inicjatywy Związku związanej z realizacją – wspófinansowanego przez MON – projektu pn. „Zachować w pamięci”, zaprezentowana została m.in. wystawa „ Powstanie Zamojskie” – upamiętniająca tragiczne losy wysiedlanych podczas II wojny światowej polskich mieszkańców Zamojszczyzny oraz bohaterską postawę żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, którzy przeciwstawili się niemieckiemu najeźdźcy i stanęli w obronie ww. ludności.

W wydarzeniu udział wzięli harcerze, Strzelcy z JS w Zamościu i Hrubieszowie oraz młodzież Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania Zamojskiego, a także innych szkół. Młodzież i kombatanci integrowali się wspólnie przy ogniskach.  Ponadto w odnowionym budynku muzeum ŚZŻ AK w Bondyrzu odbyła się projekcja filmu „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944” oraz poczęstunek.

Powstanie Zamojskie było zrywem partyzantów z Zamojszczyzny przed niemieckimi wysiedleniami, realizowanymi według założeń Generalnego Planu Wschodniego, na przełomie 1942 i 1943. 1 lutego stoczona została największa bitwa powstania zamojskiego – pod Zaborecznem. Bitwa zakończyła się całkowitym zwycięstwem partyzantów, oddziały niemieckie zostały rozbite przy minimalnych stratach własnych (1 zabity, 2 rannych), Niemcy na pół roku zaprzestali wysiedleń. W lipcu 1944 ocalałe jednostki AK wzięły udział w akcji „Burza”, podczas której wyzwolono m.in. Zamość i Szczebrzeszyn. Pod koniec lipca cała Zamojszczyzna została wyzwolona. Wielu partyzantów musiało jednak opuścić rodzinne strony, uciekając przed represjami władz komunistycznych.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z wydarzenia.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "aaa" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 17:50:00 napisał:
  super inicjatywa, gratulacje dla organizatorów
  R E K L A M A
 • "jak" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 18:11:52 napisał:
  Piękne spotkanie i aura się dopasowała. Gratulacje Panie Pośle.
 • "brawo" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 18:14:59 napisał:
  Nie proszę,Roztocze wyrasta na najbardziej patriotyczne z zamojskich mediów. Dziękuję za relacje, nie mogłem być osobiście.
 • "Neo" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 19:34:23 napisał:
  Piękne wydarzenie patriotyczne! Brawo!
 • "patrzę i widzę" dnia 22 grudnia 2017 o godzinie 9:59:12 napisał:
  tylko pytam, patrząc na zdjęcia nie mogłem uczestniczyć w tych uroczystościach bo: informację na ten temat posiadał kto? bez identyfikatora zakaz wstępu? wojewoda był, poseł także a dlaczego ktoś zapomniał o władzach lokalnych np. Wójt czy Starosta? a myślałem , że uroczystości patriotyczne są dla polaków a nie członków PIS i osób im podległym czy od nich zależnym?
 • "do "patrzę i widzę"" dnia 23 grudnia 2017 o godzinie 18:55:36 napisał:
  Informacje na ten temat przekazywały media. Nie jestem w PiS-ie, a jednak byłem tam. To nie były identyfikatory tylko plakietki z nazwą projektu oraz adresem strony Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Władze lokalne nie dołożyły 1 zł do trwającego obecnie remontu muzeum w Bondyrzu.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama