R E K L A M A

Z I P

Flesz | TopOliwia Bojar28 listopada 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Bogusław Wołoszański o zamojskiej twierdzy

Boguslaw Woloszański na Zamojskim Festiwalu Filmowym (2015), foto: Oliwia Bojar

Już dzisiaj o godz. 20:55 w TVP Historia obejrzeć będzie można „Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego: Twierdza Zamość”.

Film przedstawia historię i walory obronne Twierdzy Zamość, która od końca XVI wieku stanowiła jeden z ważniejszych strategicznie obiektów na mapie Polski. W XIX wieku na skutek postępu w technice wojennej, a przede wszystkim z powodu rozwoju artylerii, Zamość jak wiele innych miast twierdz, stracił swe strategiczne atrybuty, co udowodniła I wojna światowa, w której miasto nie odegrało znaczącej roli, choć w okolicy toczyły się intensywne walki. Jednak w wieku XX Twierdza Zamość odegrała ważną rolę w czasie wojny polsko – bolszewickiej. W programie autor nawiązuje do tego epizodu z dziejów miasta i twierdzy oraz słynnej bitwy pod Komarowem. W programie wykorzystano fragmenty filmu „Pomnik trwalszy od spiżu. Komarów 1920”.

źródło: ncplus.pl

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 20:02:17 napisał:
  Trzeba było od razu sięgnąć po kogoś znanego a nie te bzdurne reklamy rodem schyłkowy PRL, Teletombola, czy reklamy sklepów exportu wewnętrznego, czy Prusakolepu - reklam które śmieszą teraz.
  R E K L A M A
 • "tej" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 23:04:41 napisał:
  Dlaczego w Zamościu nie działają kamery internetowe :-( Włodarze miasta weźcie przykład z pobliskiego Tomaszowa Lubelskiego. Zamość metropolia turystyczna, a taki kwas.
 • "Thomas" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 3:17:32 napisał:
  Zdaje się że ruch turystyczny w Zamościu w tym roku był mniejszy.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny