Flesz | TopOliwia Bojar28 listopada 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Bogusław Wołoszański o zamojskiej twierdzy

Boguslaw Woloszański na Zamojskim Festiwalu Filmowym (2015), foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Już dzisiaj o godz. 20:55 w TVP Historia obejrzeć będzie można „Przewodnik historyczny Bogusława Wołoszańskiego: Twierdza Zamość”.

Film przedstawia historię i walory obronne Twierdzy Zamość, która od końca XVI wieku stanowiła jeden z ważniejszych strategicznie obiektów na mapie Polski. W XIX wieku na skutek postępu w technice wojennej, a przede wszystkim z powodu rozwoju artylerii, Zamość jak wiele innych miast twierdz, stracił swe strategiczne atrybuty, co udowodniła I wojna światowa, w której miasto nie odegrało znaczącej roli, choć w okolicy toczyły się intensywne walki. Jednak w wieku XX Twierdza Zamość odegrała ważną rolę w czasie wojny polsko – bolszewickiej. W programie autor nawiązuje do tego epizodu z dziejów miasta i twierdzy oraz słynnej bitwy pod Komarowem. W programie wykorzystano fragmenty filmu „Pomnik trwalszy od spiżu. Komarów 1920”.

źródło: ncplus.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 20:02:17 napisał:
  Trzeba było od razu sięgnąć po kogoś znanego a nie te bzdurne reklamy rodem schyłkowy PRL, Teletombola, czy reklamy sklepów exportu wewnętrznego, czy Prusakolepu - reklam które śmieszą teraz.
  R E K L A M A
 • "tej" dnia 28 listopada 2015 o godzinie 23:04:41 napisał:
  Dlaczego w Zamościu nie działają kamery internetowe :-( Włodarze miasta weźcie przykład z pobliskiego Tomaszowa Lubelskiego. Zamość metropolia turystyczna, a taki kwas.
 • "Thomas" dnia 29 listopada 2015 o godzinie 3:17:32 napisał:
  Zdaje się że ruch turystyczny w Zamościu w tym roku był mniejszy.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
Simon Karl Abel...
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Evden Eve Nakli...
www.yildirimnakliyat.com...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat