R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRobert Moteka26 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Bitwa pod Komarowem – zdradzamy szczegóły[Foto]

mjr W. Brykner w umundurowaniu współczesnego kawalerzysty. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Nie ma żartów, widowisko jakie szykują nam kawalerzyści, terytorialsi i żołnierze zawodowi zapowiada się epicko. Uczestniczyliśmy dziś w próbach tego widowiska i zdradzamy niektóre szczegóły.

Kilkuset konnych (dokładne liczby będą znane dopiero w niedzielę ale nieoficjalnie wiemy że około a raczej ponad 200), kilkanaście pojazdów wojskowych i dwa potężne śmigłowce wezmą udział w pokazach i rekonstrukcjach już za kilka godzin. Warto być bo rekonstrukcja Bitwy pod Komarowem to lektura obowiązkowa. Zresztą organizatorzy profesjonalnie i na najwyższym poziomie przygotowują to widowisko.

Poza rekonstrukcją przygotowany jest dla widzów pokaz z udziałem Obrony Terytorialnej, wyjątkowy bo z brawurowym udziałem dwóch śmigłowców. Ich piloci prowadzą tak zwinnie te maszyny, że trudno uwierzyć że te potwory ważące około 12 ton potrafią z taką gracją poruszać się na polu walki.  Pokaz OT jest pewną opowieścią nawiązującą do rekonstrukcji bitwy ale w warunkach współczesnych. Wspólne w tych historiach jest najeźdźca, kawaleria…. i więcej szczegółów nie zdradzimy. Jeżeli lubicie dynamiczne akcje z udziałem wojska, snajperów, humvee i oczywiście śmigłowców to na pewno się Wam spodoba.

Oto skrócony program niedzielnych (27 sierpnia 2017 r.) wydarzeń:

9.00 – otwarcie obozu dla zwiedzających,
10.00 – udział na uroczystościach patriotyczno – religijnych w miejscu pamięci w Wolicy Śniatyckiej – wyznaczone delegacje pododdziałów, poczty sztandarowe,

godz. 12.00 – Święto Kawalerii Polskiej :
– złożenie meldunku
– wręczenie nagrody za najlepszą realizację zadań na manewrach
– pokazy wyszkolenia oddziałów kawalerii ochotniczej oraz indywidualne
– pokazy wyszkolenia Szwadronu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego
– pokaz współdziałania oddziałów kawalerii ochotniczej z Wojskiem Polskim
– inscenizacja bitwy kawalerii.
– 16.00 – uroczyste zakończenie 97 rocznicy bitwy pod Komarowem – Komarowska Potrzeba 2017.

Jak dojechać.
Od strony Zamościa najkrótsza droga wiedzie przez Łabuńki Pierwsze – Barchaczów – Wolica Śniatycka i tam musicie szukać miejsca do parkowania. Warto przyjechać wcześniej i znaleźć miejsce do parkowania. Kawałek trzeba będzie przejść pieszo.

Od strony Tomaszowa Lubelskiego najłatwiej będzie się dostać od strony Wólki Łabuńskiej skręcając na Komarów i przed Komarowem skręcić na drogę kierującą do Wolicy Śniatyckiej. Można też skręcić w Krynicach kierując się na Komarów i za nim skręcić w kierunku Wolicy Śniatyckiej.

Warto zabrać ze sobą coś do picia i parasole słoneczne bo w niedzielę wg. prognoz pogody ma prażyć nawet do 29 st. C

Kilka zdjęć z dzisiejszych przygotowań.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
maria
A w tle podczas wypowiedzi wojewody to j...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny