Kultura i rozrywkaOliwia Bojar13 sierpnia 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Bitwa pod Byczyną, oblężenie Zawłoczy czy bitwa pod Białym Kamieniem

Szturm Twierdzy Zamość, foto nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Te i wiele innych wydarzeń miłośnicy historii – i nie tylko – zobaczyć będą mogli w Zamościu już w najbliższy weekend (15/16 sierpnia).

Imprezę rozpocznie koncert Juryja Kloca na parkingu przed Bramą Szczebrzeską, który odbędzie się już w piątek (14 sierpnia) o godz. 20:00.
Sobota (15 sierpnia) to już oficjalne rozpoczęcie Widowiska Historycznego Szturm Twierdzy Zamość. Największe Wiktorie Jana Zamoyskiego, które wraz z prezentacją przybyłych grup zainicjowane zostanie o godz. 11:00 na Rynku Wielkim.
Następnie przybyli na terenie między Bramą Szczebrzeską i Bastionem III oglądać będą mogli inscenizację Bitwy pod Byczyną.
W programie znalazły się także konkursy: kulinarny, rozpalania ogniska oraz na zabawkę z epoki. Te odbywać się będą na terenie obozu wojskowego, który zlokalizowany będzie na terenach zielonych, tuż za murami, równolegle do ulicy Zamkowej.
Między 17:00 a 18:00 dzieci i dorośli będą tam także mogli pouczyć się szermierki.
W tym samym czasie (17:30 – 18:30) odbędą się manewry oddziałów piechoty oraz pokazy scenek rodzajowych z epoki.
Te wydarzenia widzowie zobaczą na Rynkach: Wielkim, Wodnym oraz Solnym.
Między 22:15 a 22:45 na terenie Bramy Szczebrzeskiej odbędzie się natomiast inscenizacja oblężenia Zawłoczy.
Później po 23:00 na parkingu za Brama zagra zespół Leśne Licho.

Niedziela (16 sierpnia) zapowiada się równie intensywnie:

10:00 – 12:00 – manewry oddziałów piechoty, pokazy scenek rodzajowych z epoki – Rynek Wielki / Rynek Wodny / Rynek Solny,

12:30 – 13:00 – oblężenie i bitwa pod Białym Kamieniem – teren pomiędzy Bastionem I i II,

13:30 – wręczenie nagród za konkursy, zakończenie widowiska – Arsenał Zamojski.
Wydarzenie organizuje Zamojskie Bractwo Rycerskie przy finansowym wsparciu Miasta Zamość. Głównym sponsorem wydarzenia jest PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa spółka z o.o.

Mapa lokalizacyjna Sztrum Twierdzy Zamość 2015

( materiał nadesłany)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018