Biłgoraj | KrasnystawRedakcja24 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj/Krasnystaw: Czy będzie bunt szpitali powiatowych?

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych wystąpił 18.07.2018 r. do prezesa NFZ z wnioskiem o wzrost wartości finansowania świadczeń medycznych w szpitalach powiatowych. W przypadku braku zgody, OZPSP wezwie szpitale zrzeszone w związku do wypowiedzenia umów z NFZ.

Zarząd OZPSP oczekuje odstąpienia od dezintegracji systemu, poprzez podpisywanie porozumień z kolejnymi grupami zawodowymi, bez przeznaczania adekwatnych środków finansowych na ich realizację.

Związek przypomina o celu w jakim został powołany Narodowy Fundusz Zdrowia – a mianowicie do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, a nie podwyżek dla wybranych grup pracowników. Związek apeluje również aby nie ulegać lobby związkowym narzucającym standardy niemożliwe do spełnienia i pozostające bez pokrycia w przekazywanych szpitalom środkach finansowych.

Przypomnijmy że:

8 lutego Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał porozumienie z rezydentami. TREŚĆ POROZUMIENIA Porozumienie obejmuje między innymi wyższe wynagrodzenie dla lekarzy rezydentów w zamian za zobowiązanie do pracy w Polsce po zakończeniu specjalizacji, czy odbiurokratyzowanie systemu, poprzez wprowadzenie zawodu sekretarek medycznych – co ma ścisły związek z informatyzacją systemu ochrony zdrowia i prowadzeniem dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej.

9 lipca Łukasz Szumowski podpisał porozumienie z pielęgniarkami. Mają dostać 1200 zł wpisane do podstawy wynagrodzenia. TREŚĆ POROZUMIENIA Dodatek należny pielęgniarkom i położnym tzw. „dodatek Zembali” od września będzie wpisany w podstawę wynagrodzenia pielęgniarek w kwocie 1100 zł. Do lipca 2019 r. kwota ta będzie sukcesywnie rosła do poziomu 1200 zł

Wzrost wydatków szpitali jest również bezpośrednio związany z przepisami ustawy regulującej wynagrodzenia pracowników medycznych oraz ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia.

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych podkreślił że – nie jest dopuszczalne, aby niektóre grupy pracownicze uzyskiwały warunki pracy i płacy nieadekwatnie korzystne w stosunku do innych pracowników systemu opieki zdrowotnej. W szpitalach, oprócz lekarzy specjalistów zatrudnionych w ramach umowy o pracę, lekarzy rezydentów i pielęgniarek pracuje cały szereg innych pracowników, bez których działalność szpitali nie będzie możliwa do utrzymania. To lekarze kontraktowi, których nie widzi „porozumienie z rezydentami”, to diagności laboratoryjni, rehabilitanci, farmaceuci, technicy radiologii, opiekunowie medyczni, ale też pracownicy tzw. niemedyczni – salowe, konserwatorzy, portierzy. To też administracja – pracownicy księgowości, kadr, płac, informatycy i inni pracownicy, bez których szpitale nie są w stanie funkcjonować.

Szpitale powiatowe obejmują opieką medyczną ponad 60% populacji w naszym kraju.

Zarząd OZPSP zwrócił również uwagę prezesowi NFZ że system opieki zdrowotnej to nie tylko wielkie szpitale kliniczne, czy podległe Urzędom Marszałkowskim szpitale wojewódzkie. Bez stabilnej sytuacji finansowej i kadrowej szpitali powiatowych utrzymanie bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków będzie po prostu niemożliwe.

W województwie lubelskim zrzeszone w OZPSP są między innymi szpitale: SPZOZ w Świdniku, SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim, SP ZOZ w Łęcznej, SP ZOZ Puławy, SP ZOZ Lubartów, SP ZOZ Krasnystaw, ARION Szpitale Sp z o. o. ZOZ w Biłgoraju. A w przypadku braku zgody na wzrost wartości finansowania, OZPSP wezwie szpitale zrzeszone w związku do nieprzyjmowania propozycji NFZ, finansowania świadczeń na drugie półrocze 2018 roku, a tym samym do wypowiedzenia umów.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
Yıldırım Nak...
evden eve nakliyat www.yildirimnakliyat....
Evden Eve Nakli...
buradan ...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Haaaaa
Prawda jak jest i działa, leży w czelu...
Do KL
Hmmmm... Ty chyba kobiety na oczy nie wi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat