R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Flesz | HrubieszówRedakcja18 października 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Biłgoraj/Hrubieszów: Wpadli z kontrabandą

Kontrabanda, foto: Policja Lubelska


W sumie ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy ujawnili wczoraj (17 października) mundurowi z Biłgoraja i Hrubieszowa.

Minionej nocy hrubieszowscy policjanci patrolując ulicę Kolejową zauważyli na parkingu przy jednym z miejscowych marketów dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu próbowali się oddalić. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zatrzymali ich i wylegitymowali. Po sprawdzeniu pojazdu marki Volkswagen Transporter, którym podróżowali okazało się, że w bagażniku znajdowały się worki pełne kontrabandy. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 500 paczek nielegalnych papierosów.
Taka samą ilość bezakcyzowego towaru zabezpieczyli też policjanci z zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą biłgorajskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. “Trefny” towar przewoził swoim samochodem 38 latek z Zamościa.
Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego w obu tych przypadkach wyniosła łącznie blisko 20 tys. zł. Teraz właściciele kontrabandy odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo akcyzowe zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zamościanin" dnia 18 października 2017 o godzinie 17:32:13 napisał:
  Ten że zamościanin i jego koledzy nie dadzą spokojnie przejść przez rynek warzywny na Nowym Mieście w Zamościu. To samo jest na ul. Spadek, przed Ciuchlandem. Dziwi że ten proceder trwa już w tym stanie WIELE LAT, a Policja Zamojska jakoś tego nie widzi. Zapraszamy Policję z Biłgoraja lub z Lublina.
  R E K L A M A
 • "Piotrek" dnia 19 października 2017 o godzinie 14:10:13 napisał:
  To kabaret jest na Nowym Mieście :)
 • "Zosia" dnia 21 października 2017 o godzinie 13:07:46 napisał:
  wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła 20 tys. zł, przewozili 500 paczek papierosów. Rachunek jest prosty 20000/500=40 zł! tyle wynosi wg. redahtora tylko podatek akcyzowy od paczki papierosów z Ukrainy:D:D:D faktycznie trefny towar:)

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny