Biłgoraj | Sport | Zamośćtekst nadesłany12 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików

Fot. tekst nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 7 kwietnia w Biłgoraju rozegrana została II runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Do zawodów stanęli najmłodsi adepci pływania w wieku od 10 do 12 lat , łącznie 225 z 16 klubów.

Do punktacji drużynowej zalicza się max 2 najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców i 1 sztafetę według zajętych miejsc, wg klucza: 1 miejsce 13 pkt, 2-11 pkt, 3-9 pkt i dalej 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pkt. Jak zwykle w Biłgoraju zawodnicy startowali przy pełnych trybunach, w gorącej atmosferze żywiołowego dopingu.

Mimo , że biłgorajska pływalnia lata świetności ma już dawno za sobą, dzięki zaangażowaniu organizatorów młodzi pływacy wciąż bardzo chętnie tu przyjeżdżają. Przestarzałe rozwiązania przelewów i stare konstrukcje słupków startowych nie przeszkadzają w osiąganiu rezultatów gwarantujących zwycięstwo czy przynajmniej poprawieniu rekordów życiowych. Orka obok Skarpy Lublin stanowiła najliczniejszą ekipę-29 zawodników i zawodniczek. Ilość cieszy, ale nie decyduje o zwycięstwie. Orka uplasowała się oczko wyżej niż podczas I rundy-na miejscu 5. Nie zmieniło to jednak pozycji klubu w klasyfikacji końcowej po dwóch rundach. Orka pozostaje na miejscu 6. Aktualna klasyfikacja wygląda następująco: 1-Fala Kraśnik 519 pkt., 2-Sparta Biłgoraj 369, 3-Olimpia Lublin 309, Olimpijczyk 23 Lublin 196, 5-UKS 51 Lublin 185, 6-Orka Zamość 148, 7- Lublinianka Lublin 105 punktów. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim medaliści Olaf Lupa i Piotr Abraszek. Olaf Lupa, którego ulubionym stylem jest styl klasyczny musiał sprawdzić się tym razem w stylu zmiennym-na dystansie 200 m wywalczył medal brązowy. Piotr Abraszek w przeciwieństwie do Olafa startował w swoim wiodącym stylu-grzbietowym na dystansie 100 m wywalczył srebrny medal. Wśród zawodników, którzy dostąpili zaszczytu dekoracji ( najlepsza szóstka) dwukrotnie znalazła się Aleksandra Poździk-6 na 50 dowolnym i 6 na 200 zmiennym. Blisko zdobycia medalu była sztafeta zarówno dziewcząt jak i chłopców 4×50 m stylem dowolnym. Dziewczyny płynęły w składzie: Iza Naklicka, Aleksandra Szaluś, Zuzanna Gwozda i Aleksandra Poździk a chłopcy w składzie: Mateusz Abraszek, Kacper Pęk, Piotr Abraszek i Olaf Lupa. Ci, którym nie udało się wywalczyć miejsca na podium czy choćby w najlepszej szóstce danej konkurencji, cieszyli się z poprawienia swoich rekordów życiowych-ta sztuka udała się wszystkim startującym zawodnikom Orki.

Poza wymienionymi ekipę Orki stanowili: Natalia Hauzner, Martyna Niedźwiedź, Emilka Ulanicka, Charkot Krzysztof, Dziura Michał, Dziura Kacper, Biczak Anna, Łuczak Krzysztof, Sawicki Wiktor, Kropornicki Michał, Bąk Aleksander, Kopciowski Karol, Poklepa Karolina, Leszkowicz Nina, Wyłupek Kasjana, Pisarczyk Marcin, Magryta Michał, Dobrowolski Rajner, Baniak Igor, Zasuwa Magdalena, Piłat Paulina.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018