R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Sport | Zamośćtekst nadesłany12 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4209 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Biłgoraj: Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików

Fot. tekst nadesłany

R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 7 kwietnia w Biłgoraju rozegrana została II runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Do zawodów stanęli najmłodsi adepci pływania w wieku od 10 do 12 lat , łącznie 225 z 16 klubów.

Do punktacji drużynowej zalicza się max 2 najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców i 1 sztafetę według zajętych miejsc, wg klucza: 1 miejsce 13 pkt, 2-11 pkt, 3-9 pkt i dalej 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pkt. Jak zwykle w Biłgoraju zawodnicy startowali przy pełnych trybunach, w gorącej atmosferze żywiołowego dopingu.

Mimo , że biłgorajska pływalnia lata świetności ma już dawno za sobą, dzięki zaangażowaniu organizatorów młodzi pływacy wciąż bardzo chętnie tu przyjeżdżają. Przestarzałe rozwiązania przelewów i stare konstrukcje słupków startowych nie przeszkadzają w osiąganiu rezultatów gwarantujących zwycięstwo czy przynajmniej poprawieniu rekordów życiowych. Orka obok Skarpy Lublin stanowiła najliczniejszą ekipę-29 zawodników i zawodniczek. Ilość cieszy, ale nie decyduje o zwycięstwie. Orka uplasowała się oczko wyżej niż podczas I rundy-na miejscu 5. Nie zmieniło to jednak pozycji klubu w klasyfikacji końcowej po dwóch rundach. Orka pozostaje na miejscu 6. Aktualna klasyfikacja wygląda następująco: 1-Fala Kraśnik 519 pkt., 2-Sparta Biłgoraj 369, 3-Olimpia Lublin 309, Olimpijczyk 23 Lublin 196, 5-UKS 51 Lublin 185, 6-Orka Zamość 148, 7- Lublinianka Lublin 105 punktów. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim medaliści Olaf Lupa i Piotr Abraszek. Olaf Lupa, którego ulubionym stylem jest styl klasyczny musiał sprawdzić się tym razem w stylu zmiennym-na dystansie 200 m wywalczył medal brązowy. Piotr Abraszek w przeciwieństwie do Olafa startował w swoim wiodącym stylu-grzbietowym na dystansie 100 m wywalczył srebrny medal. Wśród zawodników, którzy dostąpili zaszczytu dekoracji ( najlepsza szóstka) dwukrotnie znalazła się Aleksandra Poździk-6 na 50 dowolnym i 6 na 200 zmiennym. Blisko zdobycia medalu była sztafeta zarówno dziewcząt jak i chłopców 4×50 m stylem dowolnym. Dziewczyny płynęły w składzie: Iza Naklicka, Aleksandra Szaluś, Zuzanna Gwozda i Aleksandra Poździk a chłopcy w składzie: Mateusz Abraszek, Kacper Pęk, Piotr Abraszek i Olaf Lupa. Ci, którym nie udało się wywalczyć miejsca na podium czy choćby w najlepszej szóstce danej konkurencji, cieszyli się z poprawienia swoich rekordów życiowych-ta sztuka udała się wszystkim startującym zawodnikom Orki.

Poza wymienionymi ekipę Orki stanowili: Natalia Hauzner, Martyna Niedźwiedź, Emilka Ulanicka, Charkot Krzysztof, Dziura Michał, Dziura Kacper, Biczak Anna, Łuczak Krzysztof, Sawicki Wiktor, Kropornicki Michał, Bąk Aleksander, Kopciowski Karol, Poklepa Karolina, Leszkowicz Nina, Wyłupek Kasjana, Pisarczyk Marcin, Magryta Michał, Dobrowolski Rajner, Baniak Igor, Zasuwa Magdalena, Piłat Paulina.

 

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

......
Wychowankowie to grają tam gdzie się i...
...
Chcą coś robić dla ludzi to im jeszcz...
z_boku
Żeby za kilka lat nie okazało się że...
cyanide3
Wszystkich bierzcie, mnie nie ruszajcie ...
Gość
Przez Wielączę nie przebiega Dk17....
Wara od mojej o...
Prosimy o rozważenie innego miejsca pod...
SC
Dokładnie. Nie takie inwestycje się wy...
Thomas
Pytanie ile to rondo będzie kosztowało...
antyklerykał
Analiza moja jest taka, że w mieście n...
ad111
Protestować każdemu wolno i walczyć o...
observer
POPIERAM, chociaż żałuję, że sam ni...
BarteS
Tak, caly region liczacy ze 170 tys. lud...
Zamość
Patrząc na szkic to zmian wpłynie na k...
L..
ZAWADA, jak wskazuje sama nazwa, jest za...
Name
A może one mają statystykę wypadków ...
Ktoś
Słabe - my mieszkańcy Zamościa jeste...
antyklerykał
Z jednej strony obchody Niepodległej, a...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny