Biłgoraj | Kultura i rozrywka | SportRedakcja21 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Podsumowano kulturę i sport

Spektakl "Uczone białogłowy" , foto: Biłgorajskie Centrum Kultury


W minioną sobotę, 17 lutego burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan nagrodził i wyróżnił twórców i działaczy kultury a także sportowców i osoby zaangażowane w sport w mieście.

Uroczysta gala odbyła się w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Rozdanie nagród i wyróżnień poprzedziła analiza wniosków, które wpłynęły do UM o przyznanie nagród i wyróżnień dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2017r.

Komisja Sportu i Rada Sportu przy ocenie wniosków uwzględniały osiągnięcia sportowe w 2017 roku i przedłożyła protokół do Burmistrza Miasta. Burmistrz po zapoznaniu się z protokołem i zgodnie z opinią Komisji Sportu Rady Miasta Biłgoraj i Rady Sportu przydzielił nagrody finansowe dla 10 najlepszych sportowców miasta Biłgoraj oraz nagrody finansowe dla 5 juniorów i równorzędne wyróżnienia dla trenerów i działaczy sportowych.

Wyróżnieni sportowcy – seniorzy:
10. Sylwester Pyda – LKS ZNICZ (lekka atletyka) – 1000 zł
Zajął 14 miejsce w biegu na 2 000 m przez przeszkody w Mistrzostwach Polski Juniorów, 28 m. w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach przełajowych i 5 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS na 3 000 m przez przeszkody. Najlepszy biegacz województwa Lubelskiego.
9. Magdalena Małek –Streetworkout – 1000 zł
Osiągnęła bardzo dobre wyniki w różnych konkurencjach street workout, w tym: Mistrzostwo Świata Street Workout, 1 i 2 miejsca w zawodach Street Workout rozgrywanych w skali ogólnokrajowej w Polsce w kategorii kobiet.
8. Marcin Skroban –Automobilklub Biłgorajski – 1000 zł
Mistrz okręgu lubelskiego w samochodowych imprezach popularnych Super Sprint oraz Wicemistrz okręgu w konkursowych jazdach samochodem.
7. Elżbieta Bielak – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów) – 1000 zł
Zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, 5 miejsce w rankingu seniorek, 1 miejsce w rankingu juniorek.
6. Wojciech Kukiełka – Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego – 1000 zł
Liczne osiągnięcia sportowe, złoto w Mistrzostwach Polski w kumite drużynowe, w Mistrzostwach Polski 2 miejsce w EN-BU, złoto w kumite drużynowe w Pucharze Polski.
5. Marcin Zwolak – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów) – 1200 zł
Zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów, 13 miejsce w rankingu seniorów i 4 miejsce w rankingu juniorów.
4. Łukasz Krawiec – MKS Basket LOONZ – 1500 zł
Najskuteczniejszy zawodnik III-ligowej drużyny seniorskiej, lider w ilości zdobytych punktów, zdobył tytuł „Króla strzelców III ligi”.
3. Agnieszka Rak – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów) – 2300 zł
Zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 17, 13 miejsce w rankingu seniorek, 3 miejsce w rankingu juniorek.
2. Patryk Jarosz – Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego – 3000 zł
Liczne osiągnięcia sportowe, brąz w Mistrzostwach Świata w kata drużynowe i kumite drużynowe, srebro w Mistrzostwach Europy w kata drużynowe, złoto w Mistrzostwach Polski w kumite i kata drużynowe oraz złoto w kumite indywidualne i srebro w EN-BU, 1 miejsce w kumite drużynowe w Pucharze Polski.
1. Weronika Pyzik – LKS ZNICZ (lekka atletyka) – 4000 zł
Liczne osiągnięcia sportowe, srebro w Mistrzostwach Polski i 6 miejsce w Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy i 8 miejsce w Mistrzostwach Europy na Słowacji w biegach przełajowych, członek kadry narodowej.

Wyróżnieni sportowcy – juniorzy otrzymali równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł:
Marcel Buczek – MKS Biłgoraj
Główny zawodnik drużyny młodzików młodszych, wywalczył wraz z drużyną czołowe miejsca w Turniejach Piłki Ręcznej.
Karol Kręt – UKS „Energetyk”
Duże osiągnięcia na skalę Polski oraz osiągnięcia międzynarodowe, 9 miejsce w Mistrzostwach Świata, 30 miejsce w Mistrzostwach Europy, Mistrz Polski Młodzików – współzawodnictwo dzieci i młodzieży, Mistrz Polski w Rotax – MINI-MAX.
Szymon Przybyłowicz – Łada 1945 Biłgoraj
Lider zespołu juniorów młodszych, bramkarz z dużymi umiejętnościami, wywalczył wraz z drużyną 1 miejsce w wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.
Szymon Różański – BKKT
Liczne osiągnięcia sportowe, brąz – kata drużynowe w Mistrzostwach Świata, srebro w kata drużynowe w Mistrzostwach Europy, w Pucharze Polski złoto w kumite drużynowe, w Mistrzostwach Polski złoto w kumite i kata drużynowe.
Szymon Solak – RWKS Sparta
Zajął 1 miejsce w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na 50m stylem grzbietowym i 2 miejsce w tych mistrzostwach na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym.

Trenerów wyróżniono nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi statuetkami:
Grzegorz Kręt –UKS „Energetyk”
Znakomity szkoleniowiec sekcji kartingowej, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat zawodników. Organizował treningi na wielu torach w kraju i za granicą.
Andrzej Szeliga – BKKT
Znakomity szkoleniowiec, przygotował zawodników karate do Mistrzostw Świata i Europy, Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, gdzie zdobywali czołowe lokaty.
Bartłomiej Kowalik – Łada 1945 Biłgoraj
Trener piłki nożnej. Prowadzona przez niego drużyna juniorów młodszych uplasowała się na 2 miejscu w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.
Dorota Bernaś – LKS ZNICZ (lekka atletyka)
Szkoleniowiec i sędzia lekkoatletyczny, przygotowała i doprowadziła zawodników do licznych czołowych lokat. Niestrudzona współorganizatorka imprez biegowych.
Andrzej Strzałka – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów)
Trener podnoszenia ciężarów, którego zawodnicy zdobywali punkty i medale w Mistrzostwach.
Sebastian Krawczyk – KS Street Workout
Znakomity szkoleniowiec, zawodnicy klubu pod jego okiem zdobywali czołowe lokaty w Street Workout w różnych konkurencjach w Mistrzostwach Świata i Polski.
Maciej Paluch – KS Street Workout
Znakomity szkoleniowiec, zawodnicy klubu pod jego okiem zdobywali czołowe lokaty w Street Workout w różnych konkurencjach w Polsce.
Adam Osuch – RWKS „Sparta”
Znakomity szkoleniowiec sekcji lekkoatletycznej i pływackiej, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat zawodników.
Leszek Staszczak – RWKS „Sparta”
Znakomity szkoleniowiec sekcji piłki nożnej dziewcząt, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat drużyny.
Wyróżnieni działacze sportowi otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki:
Piotr Swacha – LKS ZNICZ
Czynny działacz społeczny, organizator wielu imprez biegowych i rowerowych. Inicjator grupy „Biłgoraj biega”.
Zbigniew Kasprowicz – LKS ZNICZ
Wieloletni działacz sportowy, sponsor i sędzia lekkoatletyczny angażujący się w organizacje wielu imprez biegowych i lekkoatletycznych.
Dariusz Paleczny – Automobilklub Biłgorajski
Aktywny działacz społeczny, zaangażowany w organizację turniejów na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zlotów pojazdów zabytkowych oraz Wrak Race.
Jarosław Majewski – Automobilklub Biłgorajski
Czynny działacz społeczny, zaangażowany w organizację szkoleń dla motocyklistów, a także operator strony internetowej klubu.
Piotr Dudzic – Automobilklub Biłgorajski
Aktywny działacz społeczny, zaangażowany w organizację turniejów na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zlotów pojazdów zabytkowych oraz Wrak Race.
Maciej Hysa – Automobilklub Biłgorajski
Aktywny działacz społeczny, zaangażowany w organizację zlotu pojazdów zabytkowych i samochodowych Super Sprint oraz Wrak Race.
Wiktoria Adamek – UKS Moto-Kart „Energetyk”
Czynna działaczka społeczna, zaangażowana w działalność klubu i organizację zawodów, sędzia klasy państwowej. Popularyzatorka sportu kartingowego i BRD.
Arkadiusz Nowicki – Klub Strzelecki „Victoria”
Czynny działacz klubu i Prezes Klubu Strzeleckiego, organizator zawodów strzeleckich.
Mirosław Laskowski – Klub Sportowy Łada 1945 Biłgoraj
Sponsor i działacz sportowy, zaangażowany w rozwój piłki nożnej, od wielu lat bierze czynny udział w działalności klubu i organizacji zawodów sportowych.

Wyróżnienie specjalne, również w formie nagrody rzeczowej i statuetki, za wybitne osiągnięcia w krajowych i międzynarodowych zawodach w moto-crossie otrzymał również Michał Psiuk.

Burmistrz Miasta przyznał też nagrody dla osób zaangażowanych w rozwój kultury w Biłgoraju.

Za osiągnięcia w twórczości artystycznej Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał nagrody finansowe indywidualne w kategorii juniorów:

Aleksandrze Pułapie, Emilii Grabowskiej i Jakubowi Frelasowi – uzdolnionym gitarzystom Państwowej Szkoły Muzycznej I st. – po 500 zł.
Aleksandrze Rybak – wieloletniej tancerce Studia Tańca „STYL”. Aleksandra jest liderką Zespołu Studio Tańca „Styl”, z którym zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą – 500 zł.
Magdalenie Palince – obiecującej młodej wokalistce Biłgorajskiego Centrum Kultury, zdobywającej na festiwalach liczne nagrody i wyróżnienia – 500 zł.
Marii Graszy i Marcinowi Gorczycy – parze tanecznej Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” MDK. W 2017 r. para wielokrotnie uzyskiwała na turniejach tanecznych wybitne lokaty, w tym również międzynarodowych, na przykład w Anglii (Blackpool Dance Festiwal) i Holandii (Dutch Open Championships Assen) – po 500 zł.
Kindze Dziduch – wielce obiecującej młodej wokalistce, która śpiewać zaczęła w wieku 9 lat. Od tego czasu aktywnie uczestniczy w różnych konkursach i festiwalach piosenki na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jako jedna z 20 młodych wykonawców została zaproszona po raz drugi do udziału w nagraniu płyty „Młodzi artyści śpiewają”. Na stałe współpracuje z Grupą Folklorystyczną „Pokolenia” – 1.000 zł.
Nagrody indywidualne otrzymali:
Czesław Pachuta – za zaangażowanie w powstanie i rozwój Zespołu Big Band – 600zł.
Wiktoria Klechowa i Marek Szubiak– za całokształt działalności literackiej – po 700 zł.
Bogdan Siejek – autor wydanej w 2017 r. książki o Wandzie „Wacek” Wasilewskiej – 700 zł.
Piotr Bazan – młody aktor Teatru Poezji i Piosenki BCK, a zarazem nieoceniony wolontariusz niezwykle zaangażowany w upowszechnianie kultury oraz przy organizowaniu przedsięwzięć kulturalnych – 700zł.
Gabriel Raszka i Zdzisław Kubaj – Mistrzowie Polski 2017 r. w brydżu sportowym – po 700 zł.
Edyta Buczek – wybitnie aktywna wolontariuszka prowadząca od 4 lat Grupę „Tanga Argentyńskiego – 800zł. Ponadto za całokształt działalności na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał Pani Edycie Buczek tytuł „Mecenas Kultury Biłgoraja”.
Bogusław Stelmach i Jan Łukasik – wieloletni muzycy Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Przez okres ponad 40 lat razem z orkiestrą zagrali setki koncertów reprezentując nasze miasto w kraju i za granicą. Muzycy bardzo zaangażowani w próby i koncerty zespołu – po 800 zł.
Edward Porzuc – tenor Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Echo” za całokształt wieloletniej aktywności artystycznej. Pan Edward jest jednym z najdłużej (ponad 32 lat), aktywnie czynnych członków Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej – 800 zł.
Andrzej Czacharowski – za olbrzymi wkład w wydanie książki Stefana Knappa „Kwadratowe słońce” oraz zaangażowanie w organizację wystaw prezentujących twórczość S. Knappa – 1000 zł.
Daniel Błaszczyk – za wieloletnią dokumentację fotograficzną Biłgoraja oraz zorganizowanie w Biłgorajskim Centrum Kultury niezwykłej wystawy zdjęć „Zobacz stary Biłgoraj” – 1000 zł.
Nagrodzono również zespoły:
Grupę Plastyczną MDK prowadzoną przez Panią Irenę Oręziak-Kupczak – członkowie grupy zdobywają liczne nagrody w konkursach plastycznych o zasięgu ogólnopolskim, a także międzynarodowym -1000 zł.
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” – za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 35 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne -1500 zł.
Klub Tańca Towarzyskiego IMPULS – zespół od 25 lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, reprezentuje Biłgoraj na krajowych i międzynarodowych turniejach tanecznych. W 2017r. zdobył czołowe lokaty ( II i III miejsce) na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Nessebarze w Bułgarii – 1500 zł.
Grupę Taneczną „Tango Argentyńskie” – grupa działa od 2014 roku i już podbiła serca publiczności, uczestnicząc prawie we wszystkich ważniejszych imprezach miejskich – 1500 zł.
Teatr Poezji i Piosenki BCK – teatr działa od 36 lat i uczestniczy prawie we wszystkich ważniejszych imprezach odbywających się w Biłgoraju Członkowie teatru zdobywali i zdobywają wiele nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach recytatorskich i piosenki literackiej. W ostatnim czasie zespół zajmuje się repertuarem dramatycznym i na swoim koncie ma 4 premiery. Ostatnia z nich to „Uczone białogłowy” Moliera. Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem i frekwencją – 2000 zł.
Grupę Folklorystyczną „Pokolenia” BCK – grupa działa od 2012r., ale już podbiła serca publiczności nie tylko biłgorajskiej. Koncertowała w kraju i za granicą, na Węgrzech, Litwie, Białorusi, w Szwecji, a także w Szwajcarii, Niemczech. Realizuje wiele ogólnopolskich i międzynarodowych projektów. Wspólnie z teatrem Poezji i Piosenki tworzy podstawę, na której oparta jest organizacja Festiwalu Kultur, będącego zarazem inauguracją warszawskiego Festiwalu Singerowskiego. W 2017r. zespół uczestniczył w Polsko – Irlandzkich Dniach Folkloru, koncertując w Dublinie – 3000 zł.

Łączna kwota nagród to 25000 zł.

W trakcie gali swój talent wokalny prezentowała Magdalena Palinka, zaprezentował się także nowopowstała część Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”.

Imprezę zakończył spektakl komediowy Moliera „Uczone białogłowy” w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki BCK.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Tutejszy
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
ja
Ja jadę, byłam na spotkaniu z Biedroni...
Buhaha
Nie do was wysłał tylko do wszystkich ...
K
Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjaz...
zibi
to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to ...
KL
Taki wyjazd powinien odbyć się na rowe...
PK
W sumie Biedroń odbierze głosy PO-KO i...
Umowa Biedronia (UB) - koleś jest tak p...
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama