Biłgoraj | Kultura i rozrywka | SportRedakcja21 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Podsumowano kulturę i sport

Spektakl "Uczone białogłowy" , foto: Biłgorajskie Centrum Kultury
R E K L A M A    B O A R D


W minioną sobotę, 17 lutego burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan nagrodził i wyróżnił twórców i działaczy kultury a także sportowców i osoby zaangażowane w sport w mieście.

Uroczysta gala odbyła się w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Rozdanie nagród i wyróżnień poprzedziła analiza wniosków, które wpłynęły do UM o przyznanie nagród i wyróżnień dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2017r.

Komisja Sportu i Rada Sportu przy ocenie wniosków uwzględniały osiągnięcia sportowe w 2017 roku i przedłożyła protokół do Burmistrza Miasta. Burmistrz po zapoznaniu się z protokołem i zgodnie z opinią Komisji Sportu Rady Miasta Biłgoraj i Rady Sportu przydzielił nagrody finansowe dla 10 najlepszych sportowców miasta Biłgoraj oraz nagrody finansowe dla 5 juniorów i równorzędne wyróżnienia dla trenerów i działaczy sportowych.

Wyróżnieni sportowcy – seniorzy:
10. Sylwester Pyda – LKS ZNICZ (lekka atletyka) – 1000 zł
Zajął 14 miejsce w biegu na 2 000 m przez przeszkody w Mistrzostwach Polski Juniorów, 28 m. w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach przełajowych i 5 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS na 3 000 m przez przeszkody. Najlepszy biegacz województwa Lubelskiego.
9. Magdalena Małek –Streetworkout – 1000 zł
Osiągnęła bardzo dobre wyniki w różnych konkurencjach street workout, w tym: Mistrzostwo Świata Street Workout, 1 i 2 miejsca w zawodach Street Workout rozgrywanych w skali ogólnokrajowej w Polsce w kategorii kobiet.
8. Marcin Skroban –Automobilklub Biłgorajski – 1000 zł
Mistrz okręgu lubelskiego w samochodowych imprezach popularnych Super Sprint oraz Wicemistrz okręgu w konkursowych jazdach samochodem.
7. Elżbieta Bielak – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów) – 1000 zł
Zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, 5 miejsce w rankingu seniorek, 1 miejsce w rankingu juniorek.
6. Wojciech Kukiełka – Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego – 1000 zł
Liczne osiągnięcia sportowe, złoto w Mistrzostwach Polski w kumite drużynowe, w Mistrzostwach Polski 2 miejsce w EN-BU, złoto w kumite drużynowe w Pucharze Polski.
5. Marcin Zwolak – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów) – 1200 zł
Zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów, 13 miejsce w rankingu seniorów i 4 miejsce w rankingu juniorów.
4. Łukasz Krawiec – MKS Basket LOONZ – 1500 zł
Najskuteczniejszy zawodnik III-ligowej drużyny seniorskiej, lider w ilości zdobytych punktów, zdobył tytuł „Króla strzelców III ligi”.
3. Agnieszka Rak – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów) – 2300 zł
Zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 17, 13 miejsce w rankingu seniorek, 3 miejsce w rankingu juniorek.
2. Patryk Jarosz – Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego – 3000 zł
Liczne osiągnięcia sportowe, brąz w Mistrzostwach Świata w kata drużynowe i kumite drużynowe, srebro w Mistrzostwach Europy w kata drużynowe, złoto w Mistrzostwach Polski w kumite i kata drużynowe oraz złoto w kumite indywidualne i srebro w EN-BU, 1 miejsce w kumite drużynowe w Pucharze Polski.
1. Weronika Pyzik – LKS ZNICZ (lekka atletyka) – 4000 zł
Liczne osiągnięcia sportowe, srebro w Mistrzostwach Polski i 6 miejsce w Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy i 8 miejsce w Mistrzostwach Europy na Słowacji w biegach przełajowych, członek kadry narodowej.

Wyróżnieni sportowcy – juniorzy otrzymali równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł:
Marcel Buczek – MKS Biłgoraj
Główny zawodnik drużyny młodzików młodszych, wywalczył wraz z drużyną czołowe miejsca w Turniejach Piłki Ręcznej.
Karol Kręt – UKS „Energetyk”
Duże osiągnięcia na skalę Polski oraz osiągnięcia międzynarodowe, 9 miejsce w Mistrzostwach Świata, 30 miejsce w Mistrzostwach Europy, Mistrz Polski Młodzików – współzawodnictwo dzieci i młodzieży, Mistrz Polski w Rotax – MINI-MAX.
Szymon Przybyłowicz – Łada 1945 Biłgoraj
Lider zespołu juniorów młodszych, bramkarz z dużymi umiejętnościami, wywalczył wraz z drużyną 1 miejsce w wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.
Szymon Różański – BKKT
Liczne osiągnięcia sportowe, brąz – kata drużynowe w Mistrzostwach Świata, srebro w kata drużynowe w Mistrzostwach Europy, w Pucharze Polski złoto w kumite drużynowe, w Mistrzostwach Polski złoto w kumite i kata drużynowe.
Szymon Solak – RWKS Sparta
Zajął 1 miejsce w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na 50m stylem grzbietowym i 2 miejsce w tych mistrzostwach na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym.

Trenerów wyróżniono nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi statuetkami:
Grzegorz Kręt –UKS „Energetyk”
Znakomity szkoleniowiec sekcji kartingowej, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat zawodników. Organizował treningi na wielu torach w kraju i za granicą.
Andrzej Szeliga – BKKT
Znakomity szkoleniowiec, przygotował zawodników karate do Mistrzostw Świata i Europy, Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, gdzie zdobywali czołowe lokaty.
Bartłomiej Kowalik – Łada 1945 Biłgoraj
Trener piłki nożnej. Prowadzona przez niego drużyna juniorów młodszych uplasowała się na 2 miejscu w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.
Dorota Bernaś – LKS ZNICZ (lekka atletyka)
Szkoleniowiec i sędzia lekkoatletyczny, przygotowała i doprowadziła zawodników do licznych czołowych lokat. Niestrudzona współorganizatorka imprez biegowych.
Andrzej Strzałka – LKS ZNICZ (podnoszenie ciężarów)
Trener podnoszenia ciężarów, którego zawodnicy zdobywali punkty i medale w Mistrzostwach.
Sebastian Krawczyk – KS Street Workout
Znakomity szkoleniowiec, zawodnicy klubu pod jego okiem zdobywali czołowe lokaty w Street Workout w różnych konkurencjach w Mistrzostwach Świata i Polski.
Maciej Paluch – KS Street Workout
Znakomity szkoleniowiec, zawodnicy klubu pod jego okiem zdobywali czołowe lokaty w Street Workout w różnych konkurencjach w Polsce.
Adam Osuch – RWKS „Sparta”
Znakomity szkoleniowiec sekcji lekkoatletycznej i pływackiej, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat zawodników.
Leszek Staszczak – RWKS „Sparta”
Znakomity szkoleniowiec sekcji piłki nożnej dziewcząt, prowadzone treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat drużyny.
Wyróżnieni działacze sportowi otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki:
Piotr Swacha – LKS ZNICZ
Czynny działacz społeczny, organizator wielu imprez biegowych i rowerowych. Inicjator grupy „Biłgoraj biega”.
Zbigniew Kasprowicz – LKS ZNICZ
Wieloletni działacz sportowy, sponsor i sędzia lekkoatletyczny angażujący się w organizacje wielu imprez biegowych i lekkoatletycznych.
Dariusz Paleczny – Automobilklub Biłgorajski
Aktywny działacz społeczny, zaangażowany w organizację turniejów na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zlotów pojazdów zabytkowych oraz Wrak Race.
Jarosław Majewski – Automobilklub Biłgorajski
Czynny działacz społeczny, zaangażowany w organizację szkoleń dla motocyklistów, a także operator strony internetowej klubu.
Piotr Dudzic – Automobilklub Biłgorajski
Aktywny działacz społeczny, zaangażowany w organizację turniejów na rzecz bezpieczeństwa na drogach i zlotów pojazdów zabytkowych oraz Wrak Race.
Maciej Hysa – Automobilklub Biłgorajski
Aktywny działacz społeczny, zaangażowany w organizację zlotu pojazdów zabytkowych i samochodowych Super Sprint oraz Wrak Race.
Wiktoria Adamek – UKS Moto-Kart „Energetyk”
Czynna działaczka społeczna, zaangażowana w działalność klubu i organizację zawodów, sędzia klasy państwowej. Popularyzatorka sportu kartingowego i BRD.
Arkadiusz Nowicki – Klub Strzelecki „Victoria”
Czynny działacz klubu i Prezes Klubu Strzeleckiego, organizator zawodów strzeleckich.
Mirosław Laskowski – Klub Sportowy Łada 1945 Biłgoraj
Sponsor i działacz sportowy, zaangażowany w rozwój piłki nożnej, od wielu lat bierze czynny udział w działalności klubu i organizacji zawodów sportowych.

Wyróżnienie specjalne, również w formie nagrody rzeczowej i statuetki, za wybitne osiągnięcia w krajowych i międzynarodowych zawodach w moto-crossie otrzymał również Michał Psiuk.

Burmistrz Miasta przyznał też nagrody dla osób zaangażowanych w rozwój kultury w Biłgoraju.

Za osiągnięcia w twórczości artystycznej Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał nagrody finansowe indywidualne w kategorii juniorów:

Aleksandrze Pułapie, Emilii Grabowskiej i Jakubowi Frelasowi – uzdolnionym gitarzystom Państwowej Szkoły Muzycznej I st. – po 500 zł.
Aleksandrze Rybak – wieloletniej tancerce Studia Tańca „STYL”. Aleksandra jest liderką Zespołu Studio Tańca „Styl”, z którym zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą – 500 zł.
Magdalenie Palince – obiecującej młodej wokalistce Biłgorajskiego Centrum Kultury, zdobywającej na festiwalach liczne nagrody i wyróżnienia – 500 zł.
Marii Graszy i Marcinowi Gorczycy – parze tanecznej Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” MDK. W 2017 r. para wielokrotnie uzyskiwała na turniejach tanecznych wybitne lokaty, w tym również międzynarodowych, na przykład w Anglii (Blackpool Dance Festiwal) i Holandii (Dutch Open Championships Assen) – po 500 zł.
Kindze Dziduch – wielce obiecującej młodej wokalistce, która śpiewać zaczęła w wieku 9 lat. Od tego czasu aktywnie uczestniczy w różnych konkursach i festiwalach piosenki na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jako jedna z 20 młodych wykonawców została zaproszona po raz drugi do udziału w nagraniu płyty „Młodzi artyści śpiewają”. Na stałe współpracuje z Grupą Folklorystyczną „Pokolenia” – 1.000 zł.
Nagrody indywidualne otrzymali:
Czesław Pachuta – za zaangażowanie w powstanie i rozwój Zespołu Big Band – 600zł.
Wiktoria Klechowa i Marek Szubiak– za całokształt działalności literackiej – po 700 zł.
Bogdan Siejek – autor wydanej w 2017 r. książki o Wandzie „Wacek” Wasilewskiej – 700 zł.
Piotr Bazan – młody aktor Teatru Poezji i Piosenki BCK, a zarazem nieoceniony wolontariusz niezwykle zaangażowany w upowszechnianie kultury oraz przy organizowaniu przedsięwzięć kulturalnych – 700zł.
Gabriel Raszka i Zdzisław Kubaj – Mistrzowie Polski 2017 r. w brydżu sportowym – po 700 zł.
Edyta Buczek – wybitnie aktywna wolontariuszka prowadząca od 4 lat Grupę „Tanga Argentyńskiego – 800zł. Ponadto za całokształt działalności na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał Pani Edycie Buczek tytuł „Mecenas Kultury Biłgoraja”.
Bogusław Stelmach i Jan Łukasik – wieloletni muzycy Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Przez okres ponad 40 lat razem z orkiestrą zagrali setki koncertów reprezentując nasze miasto w kraju i za granicą. Muzycy bardzo zaangażowani w próby i koncerty zespołu – po 800 zł.
Edward Porzuc – tenor Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Echo” za całokształt wieloletniej aktywności artystycznej. Pan Edward jest jednym z najdłużej (ponad 32 lat), aktywnie czynnych członków Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej – 800 zł.
Andrzej Czacharowski – za olbrzymi wkład w wydanie książki Stefana Knappa „Kwadratowe słońce” oraz zaangażowanie w organizację wystaw prezentujących twórczość S. Knappa – 1000 zł.
Daniel Błaszczyk – za wieloletnią dokumentację fotograficzną Biłgoraja oraz zorganizowanie w Biłgorajskim Centrum Kultury niezwykłej wystawy zdjęć „Zobacz stary Biłgoraj” – 1000 zł.
Nagrodzono również zespoły:
Grupę Plastyczną MDK prowadzoną przez Panią Irenę Oręziak-Kupczak – członkowie grupy zdobywają liczne nagrody w konkursach plastycznych o zasięgu ogólnopolskim, a także międzynarodowym -1000 zł.
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” – za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 35 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne -1500 zł.
Klub Tańca Towarzyskiego IMPULS – zespół od 25 lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, reprezentuje Biłgoraj na krajowych i międzynarodowych turniejach tanecznych. W 2017r. zdobył czołowe lokaty ( II i III miejsce) na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Nessebarze w Bułgarii – 1500 zł.
Grupę Taneczną „Tango Argentyńskie” – grupa działa od 2014 roku i już podbiła serca publiczności, uczestnicząc prawie we wszystkich ważniejszych imprezach miejskich – 1500 zł.
Teatr Poezji i Piosenki BCK – teatr działa od 36 lat i uczestniczy prawie we wszystkich ważniejszych imprezach odbywających się w Biłgoraju Członkowie teatru zdobywali i zdobywają wiele nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach recytatorskich i piosenki literackiej. W ostatnim czasie zespół zajmuje się repertuarem dramatycznym i na swoim koncie ma 4 premiery. Ostatnia z nich to „Uczone białogłowy” Moliera. Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem i frekwencją – 2000 zł.
Grupę Folklorystyczną „Pokolenia” BCK – grupa działa od 2012r., ale już podbiła serca publiczności nie tylko biłgorajskiej. Koncertowała w kraju i za granicą, na Węgrzech, Litwie, Białorusi, w Szwecji, a także w Szwajcarii, Niemczech. Realizuje wiele ogólnopolskich i międzynarodowych projektów. Wspólnie z teatrem Poezji i Piosenki tworzy podstawę, na której oparta jest organizacja Festiwalu Kultur, będącego zarazem inauguracją warszawskiego Festiwalu Singerowskiego. W 2017r. zespół uczestniczył w Polsko – Irlandzkich Dniach Folkloru, koncertując w Dublinie – 3000 zł.

Łączna kwota nagród to 25000 zł.

W trakcie gali swój talent wokalny prezentowała Magdalena Palinka, zaprezentował się także nowopowstała część Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”.

Imprezę zakończył spektakl komediowy Moliera „Uczone białogłowy” w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki BCK.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018