Biłgoraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara22 maja 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Dobiegły prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji

Fot. UM Biłgoraj
R E K L A M A    B O A R D

Za nami konferencja podsumowująca pracę nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Miasto Biłgoraj na lata 2016-2022.

Konferencję prowadził Burmistrz Miasta Janusz Rosłan oraz zaproszeni goście: Anna Krzyżanowska – Orlik – kierownik Oddziału Programowania w Departamencie Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (RPO), Marek Gurgacz- inspektor ds. oceny i wyboru projektów w Oddziale Oceny Projektów Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR); Dariusz Brzozowski – kierownik Oddziału Planowania Przestrzennego w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego oraz Ryszard Boguszewski i Beta Filipowicz z EuroCompas Sp. z o.o.

Wymieniono projekty które zostały zgłoszone do realizacji programu przez instytucje, organizacje, samorządy, a także firmy, zostały one podzielone na kilka kategorii:
-walka z bezrobociem i ożywienie gospodarcze – na łączną kwotę 44,3 mln zł,
-poprawa efektywności energetycznej – 8 projektów za 12,2 mln zł,
-uporządkowana przestrzeń publiczna z nadanymi nowymi funkcjami – 3 projekty za 25,7 mln zł,
-ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego – 7 projektów na kwotę 8,5 mln zł,
-zwiększenie aktywności i integracji społecznej – 2 projekty za 95 tys. zł,
-poprawa jakości infrastruktury technicznej – 5 projektów za łączną kwotę 25,5 mln zł.

Jedne z bardziej wyczekiwanych zadań, które mogą być zrealizowane w ramach rewitalizacji
to m.in.: rewitalizacja Placu Wolności, funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów, przebudowa ul. 3 Maja, budowa parkingu podziemnego pod Placem Wolności. Wiele osób czeka też na miejski monitoring i rewitalizację śródmieścia.
Ponadto omówiono regionalną politykę miejską województwa lubelskiego w kontekście rewitalizacji miast, a także przeanalizowano możliwości wsparcia i finansowania projektów rewitalizacyjnych w ramach RPO WL na lata 2014-2020.
Cały obszar rewitalizacji ma zajmować prawie 20% powierzchni miasta, na którym zamieszkuje
ok. 25,9% mieszkańców.
Tak przedstawiony Program Rewitalizacji został złożony do Urzędu Marszałkowskiego. Jest on aktualnie weryfikowany. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku 26 minut temu
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
Reginis
Wysłałem na adres mailowy redakcji, al...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018