R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara22 maja 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Dobiegły prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji

Fot. UM Biłgoraj

Za nami konferencja podsumowująca pracę nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Miasto Biłgoraj na lata 2016-2022.

Konferencję prowadził Burmistrz Miasta Janusz Rosłan oraz zaproszeni goście: Anna Krzyżanowska – Orlik – kierownik Oddziału Programowania w Departamencie Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (RPO), Marek Gurgacz- inspektor ds. oceny i wyboru projektów w Oddziale Oceny Projektów Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR); Dariusz Brzozowski – kierownik Oddziału Planowania Przestrzennego w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego oraz Ryszard Boguszewski i Beta Filipowicz z EuroCompas Sp. z o.o.

Wymieniono projekty które zostały zgłoszone do realizacji programu przez instytucje, organizacje, samorządy, a także firmy, zostały one podzielone na kilka kategorii:
-walka z bezrobociem i ożywienie gospodarcze – na łączną kwotę 44,3 mln zł,
-poprawa efektywności energetycznej – 8 projektów za 12,2 mln zł,
-uporządkowana przestrzeń publiczna z nadanymi nowymi funkcjami – 3 projekty za 25,7 mln zł,
-ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego – 7 projektów na kwotę 8,5 mln zł,
-zwiększenie aktywności i integracji społecznej – 2 projekty za 95 tys. zł,
-poprawa jakości infrastruktury technicznej – 5 projektów za łączną kwotę 25,5 mln zł.

Jedne z bardziej wyczekiwanych zadań, które mogą być zrealizowane w ramach rewitalizacji
to m.in.: rewitalizacja Placu Wolności, funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów, przebudowa ul. 3 Maja, budowa parkingu podziemnego pod Placem Wolności. Wiele osób czeka też na miejski monitoring i rewitalizację śródmieścia.
Ponadto omówiono regionalną politykę miejską województwa lubelskiego w kontekście rewitalizacji miast, a także przeanalizowano możliwości wsparcia i finansowania projektów rewitalizacyjnych w ramach RPO WL na lata 2014-2020.
Cały obszar rewitalizacji ma zajmować prawie 20% powierzchni miasta, na którym zamieszkuje
ok. 25,9% mieszkańców.
Tak przedstawiony Program Rewitalizacji został złożony do Urzędu Marszałkowskiego. Jest on aktualnie weryfikowany. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny