Biłgoraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara22 maja 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Dobiegły prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji

Fot. UM Biłgoraj
R E K L A M A    B O A R D

Za nami konferencja podsumowująca pracę nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Miasto Biłgoraj na lata 2016-2022.

Konferencję prowadził Burmistrz Miasta Janusz Rosłan oraz zaproszeni goście: Anna Krzyżanowska – Orlik – kierownik Oddziału Programowania w Departamencie Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (RPO), Marek Gurgacz- inspektor ds. oceny i wyboru projektów w Oddziale Oceny Projektów Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR); Dariusz Brzozowski – kierownik Oddziału Planowania Przestrzennego w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego oraz Ryszard Boguszewski i Beta Filipowicz z EuroCompas Sp. z o.o.

Wymieniono projekty które zostały zgłoszone do realizacji programu przez instytucje, organizacje, samorządy, a także firmy, zostały one podzielone na kilka kategorii:
-walka z bezrobociem i ożywienie gospodarcze – na łączną kwotę 44,3 mln zł,
-poprawa efektywności energetycznej – 8 projektów za 12,2 mln zł,
-uporządkowana przestrzeń publiczna z nadanymi nowymi funkcjami – 3 projekty za 25,7 mln zł,
-ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego – 7 projektów na kwotę 8,5 mln zł,
-zwiększenie aktywności i integracji społecznej – 2 projekty za 95 tys. zł,
-poprawa jakości infrastruktury technicznej – 5 projektów za łączną kwotę 25,5 mln zł.

Jedne z bardziej wyczekiwanych zadań, które mogą być zrealizowane w ramach rewitalizacji
to m.in.: rewitalizacja Placu Wolności, funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów, przebudowa ul. 3 Maja, budowa parkingu podziemnego pod Placem Wolności. Wiele osób czeka też na miejski monitoring i rewitalizację śródmieścia.
Ponadto omówiono regionalną politykę miejską województwa lubelskiego w kontekście rewitalizacji miast, a także przeanalizowano możliwości wsparcia i finansowania projektów rewitalizacyjnych w ramach RPO WL na lata 2014-2020.
Cały obszar rewitalizacji ma zajmować prawie 20% powierzchni miasta, na którym zamieszkuje
ok. 25,9% mieszkańców.
Tak przedstawiony Program Rewitalizacji został złożony do Urzędu Marszałkowskiego. Jest on aktualnie weryfikowany. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer 46 minut temu
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018