R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządOliwia Bojar29 grudnia 2017 FACEBOOK | 4413 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Biłgoraj: Budżet na 2018 rok uchwalony

R E K L A M A    B O A R D

105 mln 477 tys. zł dochodów i 112 mln 252 tys. zł wydatków – tak w pigułce prezentuje się przyszłoroczny budżet Biłgoraja.

Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się w środę, 20 grudnia w głosowaniu nad uchwałą budżetową większość radnych była za jej przyjęciem. Nie odstraszył ich nawet prawie 7 milionowy deficyt.

Na przyszłoroczne dochody w kwocie 105 mln 477 tys. zł złożą się dochody bieżące – 95 mln 888 tys. zł, oraz dochody majątkowe – kwota 9,5 mln zł.

Wśród dochodów są m. in.: dotacje celowe na realizację zadań z zakresu administracji rządowej i innych zadań zleconych gminie ustawami w kwocie 25 mln 371 tys. zł, dotacje celowe na zadania realizowane w drodze umów lub porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego w kwocie 1 mln 610 tys. zł, czy chociażby dochody z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w kwocie prawie 3 mln zł.

Łączna suma zaplanowanych wydatków ma wynieść 112 mln 252 tys. zł, z czego wydatki bieżące to kwota 91 mln 387 tys. zł, a wydatki majątkowe (inwestycyjne) to 20 mln 865 tys. zł.

Wśród wydatków znalazły się: wydatki na zadania z zakresu administracji rządowej i inne zadania zlecone gminie ustawami w kwocie 25 mln 371 tys. zł, wydatki na zadania realizowane w drodze umów lub porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego – 2 mln 666 tys. zł, czy chociażby wydatki na realizację zadań związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi – 2 mln 995 tys. zł.

Ponadto na transport i łączność wydatkowane będzie prawie 12 mln zł, gospodarkę mieszkaniową 3,5 mln zł, administrację publiczną 8,3 mln zł, oświatę i wychowanie prawie 35 mln zł, w tym funkcjonowanie przedszkoli ponad 11 mln zł, szkół podstawowych 13,3 mln zł, a gimnazjalnych 4,1 mln zł. Ochrona zdrowia to wydatki rzędu prawie 600 tys. zł, a pomoc społeczna – 5,1 mln zł. Gospodarka komunalna i ochrona środowiska pochłoną 13,2 mln zł, a kultura fizyczna 2,5 mln. zł.

Zaplanowany deficyt wyniesie 6 mln 775 tys. zł na jego pokrycie zostaną zaciągnięte środki w postaci kredytu.

W ramach inwestycyjnych zadań budżetowych kontynuowane będą prowadzone w bieżącym roku działania takie jak przebudowa ul. Różnówka Stawy i ul. Batalionów Chłopskich oraz mostu na rzece Próchnica, budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej. Wykonana zostanie także dokumentacja techniczna budowy drogi bocznej od ul. Krzeszowskiej, dokumentacja techniczna odcinka ul. Mickiewicza, ul. Sienkiewicza i ul. Piaskowej. Modernizacji poddany zostanie także jeden z budynków Urzędu Miasta wraz z przyległym parkingiem. Realizowane będą także zadania przy udziale środków unijnych jak projekt „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę w Biłgoraju”. Możliwe jest także realizacja takich projektów jak: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż systemów fotowoltaicznych” czy II etap budowy stałego targowiska Mój Rynek. W przyszłym roku zapadnie decyzja co do dofinansowania zadania obejmującego rewitalizację śródmieścia Biłgoraja.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka 20 minut temu
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
grażka 42 minuty temu
Płatny, stały etat jurora! Niezła fuc...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Brawo Zamość
Ludzie korzystajcie z kultury. Jestem ...
Ciekawe...
czy fryzjer i kosmetczka już umowieni? ...
por.zUbek
Nieprawda! Ja chwaliłem zmianę uczesan...
antyklerykał
Piękne, słowiańskie, rodzime zwyczaje...
Dirty Harry
Co posiejesz, to zbierzesz. Twoja idolka...
socjal
Ogarnijcie się ludzie z tą nienawiści...
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas...
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny