R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządOliwia Bojar29 grudnia 2017 FACEBOOK | 3994 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Biłgoraj: Budżet na 2018 rok uchwalony

R E K L A M A    B O A R D

105 mln 477 tys. zł dochodów i 112 mln 252 tys. zł wydatków – tak w pigułce prezentuje się przyszłoroczny budżet Biłgoraja.

Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się w środę, 20 grudnia w głosowaniu nad uchwałą budżetową większość radnych była za jej przyjęciem. Nie odstraszył ich nawet prawie 7 milionowy deficyt.

Na przyszłoroczne dochody w kwocie 105 mln 477 tys. zł złożą się dochody bieżące – 95 mln 888 tys. zł, oraz dochody majątkowe – kwota 9,5 mln zł.

Wśród dochodów są m. in.: dotacje celowe na realizację zadań z zakresu administracji rządowej i innych zadań zleconych gminie ustawami w kwocie 25 mln 371 tys. zł, dotacje celowe na zadania realizowane w drodze umów lub porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego w kwocie 1 mln 610 tys. zł, czy chociażby dochody z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w kwocie prawie 3 mln zł.

Łączna suma zaplanowanych wydatków ma wynieść 112 mln 252 tys. zł, z czego wydatki bieżące to kwota 91 mln 387 tys. zł, a wydatki majątkowe (inwestycyjne) to 20 mln 865 tys. zł.

Wśród wydatków znalazły się: wydatki na zadania z zakresu administracji rządowej i inne zadania zlecone gminie ustawami w kwocie 25 mln 371 tys. zł, wydatki na zadania realizowane w drodze umów lub porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego – 2 mln 666 tys. zł, czy chociażby wydatki na realizację zadań związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi – 2 mln 995 tys. zł.

Ponadto na transport i łączność wydatkowane będzie prawie 12 mln zł, gospodarkę mieszkaniową 3,5 mln zł, administrację publiczną 8,3 mln zł, oświatę i wychowanie prawie 35 mln zł, w tym funkcjonowanie przedszkoli ponad 11 mln zł, szkół podstawowych 13,3 mln zł, a gimnazjalnych 4,1 mln zł. Ochrona zdrowia to wydatki rzędu prawie 600 tys. zł, a pomoc społeczna – 5,1 mln zł. Gospodarka komunalna i ochrona środowiska pochłoną 13,2 mln zł, a kultura fizyczna 2,5 mln. zł.

Zaplanowany deficyt wyniesie 6 mln 775 tys. zł na jego pokrycie zostaną zaciągnięte środki w postaci kredytu.

W ramach inwestycyjnych zadań budżetowych kontynuowane będą prowadzone w bieżącym roku działania takie jak przebudowa ul. Różnówka Stawy i ul. Batalionów Chłopskich oraz mostu na rzece Próchnica, budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej. Wykonana zostanie także dokumentacja techniczna budowy drogi bocznej od ul. Krzeszowskiej, dokumentacja techniczna odcinka ul. Mickiewicza, ul. Sienkiewicza i ul. Piaskowej. Modernizacji poddany zostanie także jeden z budynków Urzędu Miasta wraz z przyległym parkingiem. Realizowane będą także zadania przy udziale środków unijnych jak projekt „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę w Biłgoraju”. Możliwe jest także realizacja takich projektów jak: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż systemów fotowoltaicznych” czy II etap budowy stałego targowiska Mój Rynek. W przyszłym roku zapadnie decyzja co do dofinansowania zadania obejmującego rewitalizację śródmieścia Biłgoraja.

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Hm 10 minut temu
Najważniejsze to utrzymywać ciemnotę ...
. 15 minut temu
Ile kosztuje bilet BUS z Zamościa do Lu...
ad111 29 minut temu
A już się martwiłem, że trochę dłu...
KIBIC 37 minut temu
Kolejny sukces normalnie! Poza sportowym...
Zm 40 minut temu
Tak naprawde to przydal by sie nowy stad...
Kto
Masz racje ja mysle ze w koncu nastanie ...
Na mnie i wielu
Zachęty tego pana działają w drugą s...
Gabriela Korkos...
Damy radę :)...
Gabriela Korkos...
Komentarz cały czas jest dostępny: ...
wołek
Szanowna władzo jeszcze trzeba im dorz...
Lbn
Nie czepiaj się Padwy a Osiru, jest prz...
realista
Jakie to Polskie, pod płaszczykiem anon...
Janek
Dokładnie tak! Zastanówmy się, ile za...
PR
Frekwencja dopisała szkoda, ze tylko zb...
z_boku
@"anty" - skąd mam wiedzieć czy nas st...
z_boku
Zbiórka pieniędzy bez wcześniejszego ...
anty
czy nas stać na utrzymanie Hetmana? Je...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny