R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyle | Zdrowie i Urodatekst nadesłany7 września 2017 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Bielszy odcień bieli

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Kolor zębów naturalnie ciemnieje wraz z wiekiem. Ten proces może postępować szybciej gdy pijemy duże ilości kawy, herbaty, wina, palimy papierosy lub niedokładnie szczotkujemy zęby. Bez względu na to, jaka jest przyczyna niezbyt ładnego uśmiechu, w każdym wieku możemy mieć idealnie białe zęby.

Badania prowadzone od ponad 10 lat dowodzą, że wybielanie oraz inne metody rozjaśniania zębów są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne. Każdy z nas może mieć śnieżnobiały uśmiech, należy tylko wybrać najlepszą dla siebie metodę.

Jak zatem skutecznie wybielać zęby? Lekarz stomatolog pomoże Ci dobrać odpowiednią metodę do stanu Twojego uzębienia.

Przebarwiony jeden ząb.

Martwe zęby, po leczeniu kanałowym z upływem czasu stają się ciemniejsze. Można je wybielić tylko w gabinecie stomatologicznym. Przed zabiegiem stomatolog wykona zdjęcie rentgenowskie, aby ocenić, czy kanały korzeniowe są prawidłowo wypełnione i czy nie ma stanu zapalnego. Wybielanie takich zębów odbywa się od wewnątrz. Lekarz zdejmuje stare wypełnienie, do wnętrza aplikuje preparat wybielający i zamyka go opatrunkiem. Taki zabieg powtarza się co 3-4 dni przez kilka wizyt. Następnie po osiągnięciu zadowalającego koloru zęba, aplikuje do wewnątrz preparat z wodorotlenkiem wapnia na 2 tygodnie. Po tym czasie zakłada ostateczne wypełnienie

Wybielanie wszystkich zębów.

Aby rozjaśnić wszystkie zęby możemy zastosować jedną z dwóch metod wybielania:

1. Wybielanie za pomocą nakładek czyli szyn dentystycznych.

Metoda nakładkowa jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta w domu. Wymaga sporej samodyscypliny przez pacjenta.

Na początku lekarz pobiera wyciski zębów, a technik dentystyczny przygotowuje dopasowane szyny nakładkowe na górny i dolny łuk zębowy. Wraz z nimi pacjent otrzymuje dobrany przez stomatologa żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Pacjent samodzielnie aplikuje żel do nakładek i zakłada je na oba łuki zębowe – po czym kładzie się spać. Rano zdejmuje nakładki – dokładnie szczotkując zarówno zęby jak i nakładki. Czynność tę powtarza się każdej nocy przez okres 2 tygodni.

Efekt wybielania utrzymuje się ok 2-3 lata. Nakładki można wykorzystywać wielokrotnie. Wadą tej metody jest większa nadwrażliwość zębów w porównaniu do innych metod.

2. Wybielanie metodą gabinetową za pomocą lampy lub lasera.

Wybielania przy użyciu lampy Beyond polega na 3 – krotnej aplikacji preparatu wybielającego w postaci żelu o wysokim stężeniu i dodatkowej aktywacji dużą dawką energii z lampy.

Wizyta trwa około 1,5 godziny, ale efekt jest spektakularny – można uzyskać rozjaśnienie koloru nawet do 10 odcieni.

Metoda ta jest skuteczniejsza przy trudniejszych przebarwieniach. Efekt utrzymuje się 2-3 lata. Nadwrażliwość występuje do 48 h po zabiegu.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg wybielania nie jest szkodliwy dla struktury zęba ani jej nie osłabia. Po wybielaniu pacjent stosuje specjalne pasty do zębów, które kontynuują proces wybielania i łagodzą nadwrażliwość.
W przypadku niektórych bardzo ciężkich przebarwień stosuje się metody skojarzone – połączenie metod wybielania w gabinecie i nakładkowej.

Nowością w naszych gabinetach jest preparat wybielający Prevdent. Jest to amerykański system wybielający oparty na połączeniu wysoko procentowego żelu wybielającego z nanohydroksyapatytem. Hydroxyapatyt jest podstawowym składnikiem szkliwa zęba. Podczas wybielania nanohydroxyapatyt (bardzo malutka cząsteczka) wnika do kanalików zębinowych blokując je, a tym samym zmniejszając znacznie nadwrażliwość i wzmacniając powierzchnię szkliwa. Stąd metoda ta jest szczególnie polecana dla pacjentów mających nadwrażliwe zęby.

Przy najcięższych przebarwieniach np. po leczeniu antybiotykami z grupy tetracyklin – jedyną metodą poprawienia koloru zębów jest założenie licówek porcelanowych lub kompozytowych. Żadna metoda wybielania nie jest skuteczna w takich przypadkach.

Opracowanie:
Maryla Grądkowska
lekarz dentysta
Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny