R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyle | Zdrowie i Urodatekst nadesłany7 września 2017

Bielszy odcień bieli

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Kolor zębów naturalnie ciemnieje wraz z wiekiem. Ten proces może postępować szybciej gdy pijemy duże ilości kawy, herbaty, wina, palimy papierosy lub niedokładnie szczotkujemy zęby. Bez względu na to, jaka jest przyczyna niezbyt ładnego uśmiechu, w każdym wieku możemy mieć idealnie białe zęby.

Badania prowadzone od ponad 10 lat dowodzą, że wybielanie oraz inne metody rozjaśniania zębów są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne. Każdy z nas może mieć śnieżnobiały uśmiech, należy tylko wybrać najlepszą dla siebie metodę.

Jak zatem skutecznie wybielać zęby? Lekarz stomatolog pomoże Ci dobrać odpowiednią metodę do stanu Twojego uzębienia.

Przebarwiony jeden ząb.

Martwe zęby, po leczeniu kanałowym z upływem czasu stają się ciemniejsze. Można je wybielić tylko w gabinecie stomatologicznym. Przed zabiegiem stomatolog wykona zdjęcie rentgenowskie, aby ocenić, czy kanały korzeniowe są prawidłowo wypełnione i czy nie ma stanu zapalnego. Wybielanie takich zębów odbywa się od wewnątrz. Lekarz zdejmuje stare wypełnienie, do wnętrza aplikuje preparat wybielający i zamyka go opatrunkiem. Taki zabieg powtarza się co 3-4 dni przez kilka wizyt. Następnie po osiągnięciu zadowalającego koloru zęba, aplikuje do wewnątrz preparat z wodorotlenkiem wapnia na 2 tygodnie. Po tym czasie zakłada ostateczne wypełnienie

Wybielanie wszystkich zębów.

Aby rozjaśnić wszystkie zęby możemy zastosować jedną z dwóch metod wybielania:

1. Wybielanie za pomocą nakładek czyli szyn dentystycznych.

Metoda nakładkowa jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta w domu. Wymaga sporej samodyscypliny przez pacjenta.

Na początku lekarz pobiera wyciski zębów, a technik dentystyczny przygotowuje dopasowane szyny nakładkowe na górny i dolny łuk zębowy. Wraz z nimi pacjent otrzymuje dobrany przez stomatologa żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Pacjent samodzielnie aplikuje żel do nakładek i zakłada je na oba łuki zębowe – po czym kładzie się spać. Rano zdejmuje nakładki – dokładnie szczotkując zarówno zęby jak i nakładki. Czynność tę powtarza się każdej nocy przez okres 2 tygodni.

Efekt wybielania utrzymuje się ok 2-3 lata. Nakładki można wykorzystywać wielokrotnie. Wadą tej metody jest większa nadwrażliwość zębów w porównaniu do innych metod.

2. Wybielanie metodą gabinetową za pomocą lampy lub lasera.

Wybielania przy użyciu lampy Beyond polega na 3 – krotnej aplikacji preparatu wybielającego w postaci żelu o wysokim stężeniu i dodatkowej aktywacji dużą dawką energii z lampy.

Wizyta trwa około 1,5 godziny, ale efekt jest spektakularny – można uzyskać rozjaśnienie koloru nawet do 10 odcieni.

Metoda ta jest skuteczniejsza przy trudniejszych przebarwieniach. Efekt utrzymuje się 2-3 lata. Nadwrażliwość występuje do 48 h po zabiegu.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg wybielania nie jest szkodliwy dla struktury zęba ani jej nie osłabia. Po wybielaniu pacjent stosuje specjalne pasty do zębów, które kontynuują proces wybielania i łagodzą nadwrażliwość.
W przypadku niektórych bardzo ciężkich przebarwień stosuje się metody skojarzone – połączenie metod wybielania w gabinecie i nakładkowej.

Nowością w naszych gabinetach jest preparat wybielający Prevdent. Jest to amerykański system wybielający oparty na połączeniu wysoko procentowego żelu wybielającego z nanohydroksyapatytem. Hydroxyapatyt jest podstawowym składnikiem szkliwa zęba. Podczas wybielania nanohydroxyapatyt (bardzo malutka cząsteczka) wnika do kanalików zębinowych blokując je, a tym samym zmniejszając znacznie nadwrażliwość i wzmacniając powierzchnię szkliwa. Stąd metoda ta jest szczególnie polecana dla pacjentów mających nadwrażliwe zęby.

Przy najcięższych przebarwieniach np. po leczeniu antybiotykami z grupy tetracyklin – jedyną metodą poprawienia koloru zębów jest założenie licówek porcelanowych lub kompozytowych. Żadna metoda wybielania nie jest skuteczna w takich przypadkach.

Opracowanie:
Maryla Grądkowska
lekarz dentysta
Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

antyklerykał 56 minut temu
@"wiolączela story", jak jesteś napraw...
antyklerykał
No to jeszcze kilka cytatów: "Religia t...
Thomas
Kim i kto to jest ta pani co ona takiego...
Thomas
Wypadałoby złożyć najszczersze kondo...
Szacunek
Jako jedyni w Zamościu nie uszanowaliś...
Tekst nadeslany
Nawet 10 lat - a Magorzata L. _...
Andrzej Fan
Wyrazy głębokiego współczucia......
wiolączela sto...
@ antyklerykał - Pani w przedszkolu: Ja...
Antykomuch
to do jakiej szkoły uczęszcza ten zawo...
antyklerykał
Coś tam zacytowałeś i myślisz, że c...
LZ
A propos strefy zamieszkania, pamiętajm...
He he
Można wprowadzać różne przepisy, tyl...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny