Sport | Zamośćtekst nadesłany7 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Bialski mur nie do sforsowania

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Nie było niespodzianki w derbowym meczu pierwszoligowych szczypiornistów AZS AWF Biała Podlaska i Padwy Zamość. Faworyzowani gospodarze z Podlasia pewnie pokonali beniamianka 32:23 (16:10).

Ostatnie starcia zamojsko-bialskie – czy to w rywalizacji ligowej czy też w sparingach – przebiegały pod dyktando akademików. Trener Dmitrij Tichon ma do dyspozycji bardzo solidny, wyrównany skład i pod tym względem różnica między drużynami była zauważalna.

Z drugiej jednak strony siłą beniaminka z Zamościa jest niesamowita determinacja i wola walki, którą drużyna pokazywała już kilka razy w tym sezonie. Przykład mieliśmy przed tygodniem, kiedy to punkty na gorącym zamojskim parkiecie zgubił lider, PWSZ Tarnów. W tym właśnie aspekcie upatrywali swojej szansy kibice Padwy, którzy w sile kilkunastu osób pofatygowali się na Podlasie.

Przedmeczowe przewidywania szybko zostały zweryfikowane przez ligową rzeczywistość.

Pełna kontrola – tak w krótkich żołnierskich słowach można określić przebieg spotkania. Od pierwszej akcji gospodarze z Białej Podlaskiej przejęli inicjatywę i nie oddali jej do samego końca.

Zmieniały się jedynie rozmiary prowadzenia. Po pierwszej połowie zamościanie tracili sześć bramek. Kibice Padwy mieli nadzieję na przebudzenie ich pupili w drugich 30 minutach, ale były to oczekiwania bez pokrycia. W 53 min bialczanie uzyskali największą w meczu przewagę (27:16).

Uspokojeni spokojnym prowadzeniem podopieczni trenera Dmitrija Tichona w końcowych minutach nieco odpuścili, ale mimo wszystko zdołali wygrać w imponujących rozmiarach.

Trudno o sensowną analizę po takim meczu. Gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej, a nam właściwie nic nie wychodziło. Poza bardzo krótkimi momentami nie byliśmy dorównać przeciwnikom – powiedział krótko trener Padwy, Marcin Czerwonka.

W przyszłą sobotę zamojscy szczypiorniści pożegnają się z fantastyczną publicznością w hali OSiR. Rywalem Padwy będzie inny beniaminek, ROKiS Radzymin (godz. 18).

AZS AWF Biała Podlaska – Padwa Zamość 32:23 (16:10)
AZS: Adamiuk, Kozłowski – Urbaniak 7, Bekisz 6, Łazarczyk 5, Stefaniec 4, Maksymczuk 3, Kruczkow 3, Niedzielenko 2, Ziółkowski 1, Małecki 1, Nowicki.

Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – T. Fugiel 9, Gałaszkiewicz 3, Szymański 3, Sz. Fugiel 3, Bigos 2, Puszkarski 1, Kłoda 1, Samoszczuk 1, Sałach, Mroczek, Teterycz, Misalski.

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek (Radom). Widzów: 700. Kary: AZS – 6 min, Padwa – 10 min.

Piotr Orzechowski/MKS Padwa Zamość

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018