Sport | Zamośćtekst nadesłany7 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Bialski mur nie do sforsowania

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Nie było niespodzianki w derbowym meczu pierwszoligowych szczypiornistów AZS AWF Biała Podlaska i Padwy Zamość. Faworyzowani gospodarze z Podlasia pewnie pokonali beniamianka 32:23 (16:10).

Ostatnie starcia zamojsko-bialskie – czy to w rywalizacji ligowej czy też w sparingach – przebiegały pod dyktando akademików. Trener Dmitrij Tichon ma do dyspozycji bardzo solidny, wyrównany skład i pod tym względem różnica między drużynami była zauważalna.

Z drugiej jednak strony siłą beniaminka z Zamościa jest niesamowita determinacja i wola walki, którą drużyna pokazywała już kilka razy w tym sezonie. Przykład mieliśmy przed tygodniem, kiedy to punkty na gorącym zamojskim parkiecie zgubił lider, PWSZ Tarnów. W tym właśnie aspekcie upatrywali swojej szansy kibice Padwy, którzy w sile kilkunastu osób pofatygowali się na Podlasie.

Przedmeczowe przewidywania szybko zostały zweryfikowane przez ligową rzeczywistość.

Pełna kontrola – tak w krótkich żołnierskich słowach można określić przebieg spotkania. Od pierwszej akcji gospodarze z Białej Podlaskiej przejęli inicjatywę i nie oddali jej do samego końca.

Zmieniały się jedynie rozmiary prowadzenia. Po pierwszej połowie zamościanie tracili sześć bramek. Kibice Padwy mieli nadzieję na przebudzenie ich pupili w drugich 30 minutach, ale były to oczekiwania bez pokrycia. W 53 min bialczanie uzyskali największą w meczu przewagę (27:16).

Uspokojeni spokojnym prowadzeniem podopieczni trenera Dmitrija Tichona w końcowych minutach nieco odpuścili, ale mimo wszystko zdołali wygrać w imponujących rozmiarach.

Trudno o sensowną analizę po takim meczu. Gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej, a nam właściwie nic nie wychodziło. Poza bardzo krótkimi momentami nie byliśmy dorównać przeciwnikom – powiedział krótko trener Padwy, Marcin Czerwonka.

W przyszłą sobotę zamojscy szczypiorniści pożegnają się z fantastyczną publicznością w hali OSiR. Rywalem Padwy będzie inny beniaminek, ROKiS Radzymin (godz. 18).

AZS AWF Biała Podlaska – Padwa Zamość 32:23 (16:10)
AZS: Adamiuk, Kozłowski – Urbaniak 7, Bekisz 6, Łazarczyk 5, Stefaniec 4, Maksymczuk 3, Kruczkow 3, Niedzielenko 2, Ziółkowski 1, Małecki 1, Nowicki.

Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – T. Fugiel 9, Gałaszkiewicz 3, Szymański 3, Sz. Fugiel 3, Bigos 2, Puszkarski 1, Kłoda 1, Samoszczuk 1, Sałach, Mroczek, Teterycz, Misalski.

Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek (Radom). Widzów: 700. Kary: AZS – 6 min, Padwa – 10 min.

Piotr Orzechowski/MKS Padwa Zamość

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Tutejszy
Poseł to swój chłop!...
Żenada
Same pochwalne komentarze :) jak już ro...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018