R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja6 stycznia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 44 komentarze ()

Przebudowa obwodnicy – są pieniądze!

Orientacyjny zakres przebudowy DK74. Fot: Maps Google

R E K L A M A    B O A R D

Zamość dostanie prawie 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy miasta, od al. 1 Maja do końca ul. Szczebrzeskiej – podało w czwartek po południu Ministerstwo Rozwoju.

Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – I tym bardziej jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wsparli nas w walce o dofinansowanie z UE, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, Beacie Mazurek i Jerzemu Chróścikowskiemu.

Zamość znalazł się w gronie 16 miast, które w ramach rozstrzygniętego 5 stycznia konkursu dostaną pieniądze na kluczowe inwestycje drogowe z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Co ważne, projekt miasta został sklasyfikowany na bardzo wysokim, 4. miejscu. Dzięki temu dostaniemy 100 proc. wnioskowanego wsparcia, dokładnie 81 867 760 zł.

Przebudowa zachodniej obwodnicy miasta obejmuje odcinek drogi krajowej nr 74 – od al. 1 maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”). Dla kierowców oznacza to ponad 5 km 400 metrów nowoczesnej dwupasmówki z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań. W ciągu najbliższych tygodni miasto ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji. Jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje, prace budowlane mają szanse rozpocząć się już na początku przyszłego roku.

W sumie wg planów zawartych w Wieloletniej Prognozie Finansowej przebudowa pochłonie 96 mln złotych z czego z dotacji pochodzić będzie prawie 82 mln, a reszta ma finansowana będzie  z miejskiej kasy (około 14 mln). Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na rok 2021.  Poniżej tabela z planowanymi wydatkami na najbliższe lata na ten cel.

rok20172018201920202021
wydatek443 65622 992 84221 863 04221 863 04228 987 678

źródło: projekt WPF 2017-2021

Poniżej zamieszczamy listę rankingową Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

lista_rankingowa_4_2_(2017-01-05) 

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Marta" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 16:48:34 napisał:
  Okropna wiadomość. Spi...oliliście mi weekend...
  0
  0
  R E K L A M A
 • "RL" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 17:28:07 napisał:
  Brawo
  0
  0
 • "Podpis usunięty z powodu naruszenia dóbr osobistych" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 17:52:05 napisał:
  Pan Moteka, zamojski patriota napisał na fejsbuku: "Przebudowa obwodnicy Zamościa na trasie Lublin-Biłgoraj stała się faktem. Miasto ugrało prawie 82 mln zł dotacji. Muszę przyznać, nie wierzyłem. Sądziłem że prędzej wyjdzie SIT i pozostałe dotacje a to się nie uda bo obwodnica jest w stanie OK (poza odcinkiem od mostu do Okrzei). Wyszło. Brawo WY. Ronda co prawda spowolnią ruch ale za to znacznie zwiększą bezpieczeństwo (TO WAŻNE)i poprawią komunikację "z miasta" do obwodnicy (szczególnie z Królowej Jadwigi i Sadowej). Tym razem warto gorąco pogratulować ekipie rządzącej i radnym pomysłu i realizacji." 1. Każdy kto jeździ Szczebrzeską wie, w jakim fatalnym stanie jest nawierzchnia i że kanalizacja burzowa praktycznie nie działa. Brakuje dobrego oświetlenia i ścieżek rowerowych. 2. Reszta obwodnicy nawet nie ma kanalizacji, nie mówiąc o chodnikach, a nawierzchnia to fale Dunaju. 3. Którzy to radni pracowali przy projekcie i wniosku do CUPT?
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 18:17:43 napisał:
  Sowa, Kurzępa, Sędłak, Łuczka.... mam dalej wymieniać? Czy ich zasługi są nic nie warte? Jakby nie oni WPF by nie było. Bez WPF nie mowy o dotacji. Na pozostałe 14 mln zł z kasy miejskiej też potrzebna jest zgoda Rady Miasta. Dziękuję za zamojskiego patriotę. Niestety mój patriotyzm gaśnie po takich wpisach jak wyżej. Na przyszłość jak się pan ogarnie to proszę pamiętać, że nazwisko Moteka używa w Polsce zaledwie 11 osób i posługiwanie się nim bez ich zgody jest naruszeniem dóbr osobistych.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 18:25:17 napisał:
  Szczerze gratuluję włodarzom uzyskania dofinansowania. Z tematu dróg pozostaje myśleć o obwodnicy południowej i jak najszybszego budowania S17, dzięki której tranzyt byłby poza Zamościem (ale to już inwestycja tylko centralna).
  0
  0
 • "Kominek" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 18:28:33 napisał:
  Komin debilu nie wsadzaj łap między młotek a kowadło bo ci je upierdoli.
  0
  0
 • "Podpis usunięty z powodu naruszenia dóbr osobistych" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 20:04:34 napisał:
  Panie Moteka, pan jak radna P. będzie teraz pozywał do sądu? Niechże się Pan ogarnie, przynajmniej psychicznie, bo fizycznie nie będzie to łatwe... Więc jeszcze raz - radni nie mieli wpływu na wniosek ani na uzyskane dofinansowanie, choć chwała im za to, że nie blokowali. Tak jak inni, którzy nie głosowali za WPF.
  0
  0
 • "MLODYA GNIEWNA" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 20:41:42 napisał:
  nareszcie -prawdopodobnie będą ronda przy wyjazdach z Królowej Jadwigi i przy stale zakorkowanym wyjeździe z UL.SADOWA,.
  0
  0
 • "antykod" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 21:36:07 napisał:
  To dzięki ekipie Premier Beaty Szydło i rządzącemu PIS, apeluje by lewusy nie przypisywali sobie nie swoich sukcesów.
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 21:39:20 napisał:
  Szanowny Panie podpisujący się moim nazwiskiem.

  Ja chwalę, a pan próbuje mnie obrazić. Domniemam, że jest Pan dość blisko władzy skoro już 15:47 raczył Pan w komentarzu przy "Orszaku" zawiadomić nas "newsem dnia". Dlatego udzielę Panu bezpłatnej lekcji public relations. Jak się Pan skupi to lekcja będzie wartościowa.

  Takim działaniem odbiera Pan twórcom pełny sukces i radość wprowadzając do obiegu swój wizerunek zwolennika-chama. Czy to wykorzystując nielegalnie moje nazwisko czy sugerując że posiadam deficyty fizyczne lub psychiczne. Argumenty ad personam mogą wyprowadzić oponenta z równowagi i wtedy się wygrywa, albo nie i wtedy się przegrywa. Ja jestem bardzo odporny na takie rzeczy, 16 lat z roztocze.net uodporniło mnie do granic o których nawet nie jest Pan w stanie śnić. Dlatego ta gra va banque jest ryzykowna. Szczególnie na moim terenie. To czytelnicy pewnie zauważą.

  Jest fajny pozytywny news, brak negatywnych komentarzy, autor sukcesu wskazany z imienia i nazwiska, a Pan w komentarzach robi kupę. To jest w ujęciu public relations delikatnie rzecz biorąc... niefortunne (modne ostatnio słowo).

  Cieszmy się zatem remontem obwodnicy. Ronda super pomysł, ścieżki rowerowe chylę czoła, remont odcinka do Oboźnej i od SNOPów super, potężna procentowo dotacja - o to chodzi.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Marian" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 22:09:41 napisał:
  Super wiadomość!!! Przyjadziem do dziadków to pośmigamy odremontowaną obwodnicą.
  0
  0
 • "pora na komina" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 22:52:27 napisał:
  Robert olej tych karłów, z takimi się nie gada takich się z liścia w pysk leje
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 23:29:36 napisał:
  Proponuję się cieszyć z najważniejszych pieniędzy jakie dostaniemy jako mieszkańcy. Z pieniędzy z zewnątrz i nie nawoływać do czegokolwiek poza radością. Mnie proszę nie mieszać w cokolwiek innego poza radością z powodu otrzymania przez mieszkańców tych pieniędzy.
  0
  0
 • "podpis" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 9:59:33 napisał:
  Na drogę??? - ile z tego miejsc pracy powstanie??? Ile firm z tego mogłoby powstać, jeżeli zwykłym ludziom zmniejszono by "skalpowanie" podatkowe na te "promocje" niedojdów samorządowych??? Wiem, zaraz ktoś powie, że UE dała :-), ale UE to nie jest ta, co daje za darmo, czy drobną opłatą :-) Chyba w absurdach pragmatycznych jesteśmy już w kosmosie, a cieszyć się, to można nawet i z pomidora na ogródku:-)
  0
  0
 • "janosik 2" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 11:57:47 napisał:
  Do osła który napisał o godz 9.59 - nawet nie wiesz ile firm będzie brało udział w tym zadaniu .Brak słów .
  0
  0
 • "flshfkjls" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 14:25:27 napisał:
  to jak zwykle wina wnuka!
  0
  0
 • "Zam" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 14:59:26 napisał:
  Bardzo dobrze jestem za , mogliby jeszcze poprawić ulice od skrzyżowania Kilińskiego - Namysłowskiego w kierunku obwodnicy.
  0
  0
 • "podpis" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 15:48:35 napisał:
  janosik2, a ilu na to musiało się zrzucić, aby parę firm przez 2 miesiące miało robotę i zysk, z którego co najmniej 40% i tak oddadzą w podatkach temu płatnikowi :-)))
  0
  0
 • "podpis" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 15:53:23 napisał:
  no i janosiku wyjasnij nam wszystkim, po kij nam 5 km dwupasmowa obwodnica, jeżeli za nią i przed nią jest teren zabudowany? Przy Snopach jak były korki, to i tak będą.
  0
  0
 • "stol" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 16:16:19 napisał:
  Panie redaktorze głowa do góry! Dziękuję i doceniam Pana ciężką pracę.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "piotrek botlek" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 19:21:57 napisał:
  Bardzo dobra wiadomość, ważne że odpowiednie osoby które są odpowiedzialne za takie sprawy, wykonały swoje zadanie. Najważniejszy jest fakt, że wszystko będzie sfinansowane z zewnątrz. Kwestia pracy w Zamościu tutaj osoby odpowiedzialne się nie spisują...
  0
  0
 • "janosik 2" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 21:18:26 napisał:
  podpis -cienki jesteś . Popracuj nad sobą .
  0
  0
 • "bees" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 21:46:16 napisał:
  Zaglądam tu co jakiś czas i muszę powiedzieć jedno: Statystycznie 1 pojeb przypada na 10tys. zrównoważonych.. Teoretycznie jaka jest szansa spotkać kilku na jednym portalu?
  0
  0
 • "BB" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 22:48:55 napisał:
  Panie "podpis" to w końcu po co autostrady jak w końcu trzeba z nich zjechać i ze 140 zwolnić do 50 w zabudowanym aha i w końcu gdzieś zaparkować jak się dojedzie do domu. Mój komentarz prawie tak głupi jak Pański.
  0
  0
 • "6667777" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 0:12:02 napisał:
  W Polsce to statystycznie jest większość "pojebów" wychowywanych w dobrej "wierze" ze zrytym beretem, wierzących w żydowskie bajki o zbawieniu itp. Ps. Prędzej dzieci w kapuście lub od jakiegoś bodziachama znajdziecie niż u dziewicy... święconej.
  0
  0
 • "pff" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 9:13:32 napisał:
  W Żydowskie bajki o zbawieniu nie wierzysz ale podpisujesz się 666..żałosne..
  0
  0
 • "###%%5" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 9:21:37 napisał:
  666-bój sie... chuchuuuiuuuu
  0
  0
 • "kolejarz" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 9:59:56 napisał:
  https://twitter.com/JerzyKwiecinski/status/817805557511979009 Szkoda, że Prezydent nie potrafił napisać ile w tym wkładu Posla Zawiślaka. Wiceminister nie miał takiego problemu.
  1
  0
 • "%%5" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 10:05:06 napisał:
  Wiara jakakolwiek i w cokolwiek - to się bardzo często i szybko zmienia_ - ważne, że jak wierzysz to cie mają i musisz im służyć i ich słuchać, bo jak nie to piekło itp. i chyba nie podskoczysz jezuskowi czy allachowi czy zeusowi,a tak naprawde jakie byty demoniczne lub nie za tym stoją, to nawet po śmierci sie możesz nie dowiedzieć, bo cie z powrotem wcielą na ziemie jako niewolnika i sługe najprawdopodobniej. Kiedy masz "pana" jesteś niewolnikiem niestety.
  0
  0
 • "Lolek" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 11:25:43 napisał:
  A ja nie jestem taki pewien czy to dobrze.Chodzi mi o ronda,spowolnią jeszcze bardziej ruch uliczny.A co do samych prac to w zasadzie będą one dublowały zwykłe prace remontowe.Inwestycja będzie służyć głównie tranzytowi a co np z dalszą częścią Szczebrzeskiej?Od razu wjeżdżasz w dziury?Dzieci Zamojszczyzny-już jest 2-pasmówka,czemu to ma służyć,obronie lokalnej władzy,której nie chce się łatać dziur?Szybciej też nie pojedziemy w terenie zabudowanym.Dla mnie to ściema,te pieniądze należałoby wydać dużo mądrzej.Po raz kolejny o wszystkim decyduje przypadek.Wydać kasę byle tylko wydać bez pomyślunku.Boję się,ze przy takim podejściu po 2020 miasto znajdzie się w czarnej dziurze.Wtedy wspomnicie moje słowa
  0
  0
  R E K L A M A
 • "podpis" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 14:51:52 napisał:
  janosik2 , BB & co nikogo nie przezywałem, ani nie odnosiłem się ad-personam, można się nie zgadzać - ale czy trzeba przy tym obrażać? Chyba gdy brak argumentów? Ja pisałem w temacie, wy o mnie, więc zastanówcie się nad sobą.
  0
  0
 • "Do kolejarza" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 17:50:45 napisał:
  Kwieciński to minister rozwoju. A za drogi odpowiada minister transportu. Wygląda to na ustawkę a przy okazji strzał w kolano. Mamo, chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was... Ja wierzę Wnukowi, to on składał projekt i lepiej wie, kto się napracował.
  0
  0
 • "Sebastian" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 18:15:36 napisał:
  Nie błaźnij się, przecież Twój Pan, poseł Zawiślak publicznie na sesji powiedział, że nie wierzy w sukces wniosków unijnych Zamościa. Więc jak - będzie obwodnica dla Tomaszowa? :-)
  0
  0
 • "." dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 18:39:16 napisał:
  Robert Moteka@ "Robert Moteka" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 18:17:43 napisał: Sowa, Kurzępa, Sędłak, Łuczka.... mam dalej wymieniać? ********************************** Oczywiście, że tak, nawet powinien pan nie tylko wymienić. Przede wszystkim jaki był faktycznie wkład wymienionych przez redaktora (RM)panów - co każdy z nich zrobił?? MAM PYTANIE CO TAKIEGO ZROBIŁ RADNY SOWA?
  0
  0
 • "Mieszkaniec" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 20:23:33 napisał:
  Chciałbym podziękować Panu Posłowi Zawiślakowi za pośrednictwem tego portalu. Panie Sławku dziękuje za wszystko, zwłaszcza za tę obwodnicę.
  0
  0
 • "Sebastian" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 20:51:07 napisał:
  Czemu Panie, może po prostu Sławku? Dziś dziękujemy za obwodnicę Tomaszowa. Bo w Zamościu buduje miasto...
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 21:16:24 napisał:
  @"." Samorząd mniej więcej działa tak:
  Radni decydują o tym czy Urząd Miasta, może realizować plany które proponuje. Prezydent jest tylko organem wykonawczym. Owszem składa pomysły, zarządza urzędnikami ale to Rada Miasta decyduje co może i jakim zakresie może wydawać pieniądze - szczególnie inwestycyjne.

  Pamiętajmy, że praca na rzecz projektu i jego realizacji wynika z obowiązków prezydenta i urzędników za co otrzymują nie małe pieniądze. W odróżnieniu od radnych którzy pełnią funkcje społecznie za diety które są w Zamościu na tyle niskie, że można uznać to dzieło za społeczne. Oceńmy pewne etapy pracy i wskażmy kogo należy chwalić/ganić za nie.

  1. Pomysł inwestycji - prezydent, kluczowi urzędnicy
  2. Plan działania i zlecenie przygotowania wniosku - urzędnicy
  3. Przygotowanie wniosku, analiz i innych zleconych rzeczy - firma zewnętrzna
  4. Zgoda na inwestycję, wydatki, kredyty - radni
  5. "Załatwienie"/wychodzenie inwestycji - prezydent, kluczowi urzędnicy, posłowie, senatorowie
  6. Wykonanie inwestycji - Zarząd Dróg Grodzkich, wykonawcy, prezydent


  Ocena bieżąca
  1. Tu zdania są podzielone, pewnie można będzie to ocenić po fakcie jak "mury" (200 000 turystów lub więcej każdy zostawiający średnio przynajmniej 100 zł)
  2. Tu też są podzielone, pewnie można będzie to ocenić po fakcie jak "mury" (200 000 turystów lub więcej każdy zostawiający średnio przynajmniej 100 zł).
  3. Udało się więc należy pochwalić.
  4. Jak się inwestycja powiedzie pochwalić trzeba będzie radnych którzy głosowali ZA, jak nie tych co PRZECIW. Ale skoro ocena z pkt 5 to ja bym na razie chwalił (dobro podobno wraca ze zdwojoną siłą więc ja lubię chwalić).
  5. Zakładam, że dodatkowe 82 mln (bo 14 i tak na coś by poszły) pozyskane z zewnętrznych środków to większy "Produkt Miejski Brutto" a to zawsze jest dobre.
  6. Poczekajmy 2-5 lat wtedy to będzie można oceniać.

  Wydaje mi się, że ta "ocena" jest jedyną rozsądną na ten moment bo oparta na "chłopskiej logice" bez nadmiernego huraoptymizmu czy skrajnej krytyki. Prawdę i racjonalną ocenę będzie można postawić w 2022 roku.

  Dodam, że warto by wypracować kryteria oceny inwestycji (wszystkich). Po to by przyszłe Rady Miasta wiedziały co jest dobre a co złe. No bo ocena fajne/słabe jest przy takich kwotach lekko ujmując nieprofesjonalna. Rzetelna ocena z poziomu korzyści społecznych, finansowych... to coś czego nie da się podważyć nawet w najgorszej kampanii wyborczej. Musi być oczywiście rzetelna i tworzona w miarę niezależnie. Wyobrażając sobie dyskusję wyborczą mam na myśli argument "na tym odcinku drogi zginęło o 1000 osób mnie niż w roku ubiegłym" jest argumentem nie do podważenia nawet przez największych populistów. Ale czy tak będzie i czy jedyną oceną będzie "zobaczcie jak tu pięknie" zależy od lokalnych mediów. Ja mam niestety wrażenie, że funkcje kontrolne Rady Miasta nie funkcjonują tak dobrze jakbym chciał (ale ja mam wysokie oczekiwania). Nam zatem pozostaje kontrola narzucona przez prawo prasowe. Ale to Wy Czytelnicy wybierzecie czy wolicie różowe okulary czy twardą rzeczywistość z którą trzeba się będzie zmierzyć.
  0
  0
 • "andrzej w" dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 21:42:38 napisał:
  Dziękuje Panie Pośle za obwodnice
  0
  0
 • "." dnia 8 stycznia 2017 o godzinie 23:29:07 napisał:
  Robert Moteka@ Dziękuje za odpowiedź. To jest odpowiedź na pytanie, która stanowi niezły punkt wyjścia do dyskusji na temat: "kto i za co odpowiada". Jak wygląda cały ten mechanizm. Jednak, aby ten mechanizm działał poszczególne elementy muszą być sprawne, i nie mogą być elementy niesprawne bądź bezużyteczne - na zasadzie chcieć znaczy móc (tego nie trzeba tłumaczyć). Cyt. różowe okulary czy twarda rzeczywistość - i właśnie dlatego zapytałem się jaki był wkład w/w przez mnie radnego. Ja do tego dodałbym. o czym w zasadzie w ostatnich zdaniach powiedział redaktor (RM) - bardziej to doprecyzuję "wóz albo przewóz", albo nadajesz się na radnego/urzędnika albo nie. O to nawet chodzi nawet najlepsze rozwiazania systemowe na nic się zdadzą skoro będziemy wybierać tak, a nie inaczej.
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 9 stycznia 2017 o godzinie 0:35:53 napisał:
  Odpowiadając na "jaki wkład radnego". Podniósł rękę ZA. Być może w pełni świadomie i z determinacją lub nie. Tego się nie dowiemy, dywagacje na ten temat nie mają sensu. Mój zabieg z nazwiskami był ripostą na manipulacje adwersarza-idioty, jedyny skuteczny przy takim poziomie dyskusji.

  Wybiórcze traktowanie radnych w głosowaniu nie ma sensu, co innego wypowiedzi czy stanowiska. Wynik głosowania to wynik statystyczny, a Rada Miasta to ciało kolegialne. Co prawda jeden głos (szczególnie w aktualnym rozkładzie sił) może przeważyć szalę (remis oznacza nie podjęcie uchwały). Ale przy rozkładzie 12:11 trudno powiedzieć kto podjął uchwałę. Zresztą w tej radzie tak uwikłanej w relacje zawodowe z Urzędem Miasta jest to tym trudniejsze.

  Im lepsza kontrola tym lepsza demokracja. Ja jestem za tym by zabronić pracy radnym w spółkach i instytucjach finansowanych z pieniędzy miejskich. Ot choćby dlatego, że transparentność decyzji może być poddawana w wątpliwość. Problem w tym, że spora część etatów w tak malutkim mieście to etaty związane czy wręcz finansowane z kasy miasta, a i ich istnieniu bezpośrednio lub pośrednio może decydować organ który przez Radę Miasta powinien być kontrolowany. I to jest paranoja której mogą się tylko przeciwstawić wyborcy, wybierając radnych nie uwikłanych w relacje z Urzędem Miasta. Ale nie wiem czy to jest możliwe przy tak małej populacji i tak dużym wpływie Urzędu Miasta na zamojską gospodarkę.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Sebastian" dnia 9 stycznia 2017 o godzinie 6:59:14 napisał:
  Dziękujemy za obwodnicę Tomaszowa? Bo w Zamościu buduje miasto...
  0
  0
 • "Jobot" dnia 9 stycznia 2017 o godzinie 9:05:17 napisał:
  No i to jest swietna wiadomosc :) Gratulacje dla Prezydenta Wnuka oraz wszystkim tym ktorzy przylozyli reke do tego ze udalo sie pozyskac kase na ta inwestycje. Dofinansowanie potezne i oby tak dalej. W kolejce czeka Akademia Zamojska oraz Filharmonia, ktora prezydent Wnuk chce wybudowac. Kazda inwestycja, kasa pozyskana z zewnatrz ktora pomaga w rozwoju miasta jest na plus. Sa srodki unijne to trzeba skladac wnioski i jak sie uda to wykorzystywac skoro mozna zrobic cos za nie swoja kase albo z minimalnym wkladem. Bo 14 mln wkladu przy 82 dofinansowania to jest naprawde malo przy zakresie inwestycji.
  0
  0
 • "krykar" dnia 9 stycznia 2017 o godzinie 17:03:51 napisał:
  Najbardziej to trzeba podziękować Dyrektorowi Kossowskiemu, bo to on napisał dobry wniosek. W następnej kolejności za doping urzędników w mieście i dopilnowanie w Ministerstwie Panu Posłowi Zawiślakowi.
  0
  0
 • "ekonomistka" dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 12:04:19 napisał:
  nie kłóćcie się ważne że dostał zamość 82 mln ale jakimś zbiegiem okoliczności teraz a nie na przykład za rządów platformersów przez ostatnie 8 lat. No to jak to jest tamci nie mogli a ci mogą??
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
o co w tym wszystkim chodzi? kampania wy...
Tak jest
Wielka porażka posła Zawiślaka i jego...
TORRES20400
Oprócz tego, że popierany przez PiS, t...
TORRES20400 przed chwilą
No to szachownica się wywróciła. Był...
SC 2 minuty temu
O właśnie. Dlatego tak Polska wygląda...
niestety 13 minut temu
jakby nie byl z PIS to bym na niego glos...
ownet 23 minuty temu
Niezależnie od treści komentarzy 10 os...
Oneb@Noname 28 minut temu
Piszesz tak od 4 lat o tej pysze kroczą...
Oneb 31 minut temu
Będzie wygrana w I turze. Już słyszę...
SC 34 minuty temu
Ci konkurenci już byli bez szans w 2016...
SC 37 minut temu
A co władze samorządowe mogą zrobić....
4you 46 minut temu
Na tym polega geniusz Prezesa.Nie dał s...
Noname 54 minuty temu
Panu prezydentowi Wnukowi w ciągu swoje...
roadrunner 58 minut temu
Gratulacje Panie Prezydencie. Polityka, ...
Noname
Pycha kroczy przed upadkiem....
abc
Wizerunkowa porażka Sławka. PAW jest n...
Spostrzegawczy
Gratulacje dla Pana Prezydenta za wygran...
k
"observer" ty nie jesteś koziołek tylk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny