nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara4 kwietnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 18 komentarzy

Będzie droga między ulicą Namysłowskiego a ulicą Prostą

Grafika: UM w Zamościu

Dzisiaj została  podpisana umowa na budowę drogi do terenów inwestycyjnych pomiędzy ulicą Karola Namysłowskiego a ulicą Prostą w Zamościu.

Planowana budowa obejmuje budowę jezdni ulicy łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego. Początek przebiegu trasy nowopowstałej ulicy (nowa ulica ma 631 metrów długości) i zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Ulica jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku torów, przekracza tor główny linii kolejowej Nr 72 przejazdem kolejowym kat. B i łączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą po terenach należących kiedyś do Zakładu Odzieżowego Delia.  Ulica Prosta została przewidziana do przebudowy. Istniejące skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało zaprojektowane jako skrzyżowanie typu rondo. Istniejąca ul. Infułacka zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wesołej do skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego, zostanie włączona do projektowanego ronda.- informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Namysłowskiego do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po wschodniej stronie został zaprojektowany chodnik zaś po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W istniejącej ul. Prostej zaprojektowany został ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W ramach budowy ulicy zostaną wybudowane dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą. Ponadto dokumentacja projektowa obejmuje budowę oświetlenia ulicznego nowopowstałej ulicy, budowę wodociągu, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji teleinformatycznej dla światłowodu oraz przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego.

-Budowa drogi stworzy zrównoważone warunki poruszania się po ulicy wszystkim jej użytkownikom, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym.- dodaje Gajewski.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu. Wartość inwestycji to 6 910 112.83 zł (brutto).Data rozpoczęcia budowy to 19.04.2017r. a planowane zakończenie 31.08.2018r.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "saa" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 17:59:27 napisał:
  Super ! Nareszcie !
  R E K L A M A
 • "astronpopawal" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 18:24:54 napisał:
  Bez wiaduktu LIPA!!!!
 • "prorok" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 18:52:15 napisał:
  Otwarcie w kampanii wyborczej w 2018 r.,sprytnie. Obawiam się, że nawet autostrada i metro w Zam nic wam nie da.
 • "SĆwik" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 19:01:47 napisał:
  Obawiam się, że zabrakło rzetelnej analizy co do rzeczywistych potrzeb w zakresie organizacji ruchu drogowego w Zamościu. Ta droga otworzy korytarz transportowy przez środek Zamościa zamiast wyprowadzać ruch na obwodnice skieruje większy ruch przez centrum. Pozostaje współczuć mieszkańcom ulicy Prostej. Poza tym pieniądze, które pójdą na tę drogę trzeba było zacząć wydawać na skup gruntów inwestycyjnych jeśli info z ubiegłego tygodnia o możliwej inwestycji chińskich firm jest prawdziwe. Trzeba wykorzystać to, że ktoś tych Chińczyków do nas przywiózł i rozważają inwestycję tutaj.
 • "astronpopawal" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 19:14:33 napisał:
  Inwestycja po stokroć słuszna, mieszkańcy osiedla Zamojskiego będą mieli normalny dostęp do ulicy Kilińskiego, nie przez pola i łąki i dzikie przejścia przez tory. Odciąży także ulice Przemysłową. Szkoda tylko że bez wiaduktu. Potrzebne jeszcze połączenie ul. Nowej z BMC.
 • "Kmicic" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 21:43:19 napisał:
  Zapomnieliście dodać, że nowe rondo na Wyszyńskiego będzie identyczne jak na nowym mieście obok zakładu karnego. Już widzę sznur samochodów na prawym pasie, po zbudowaniu tego ronda.
 • "Z-124" dnia 4 kwietnia 2017 o godzinie 23:48:40 napisał:
  "Kmicic"! Nie siej waść defetyzmu, bom się skonfundował co nieco.Zważ waść, że obecni włodarze miasta, robią wszytko naopak, tego co czynił mości Hrabia Zamoyski, a to on rondo na Wyszyńskiego obstalował.Tedy należy mniemać, że obecny włodyka, inakrzej będzie rondo budował.
 • "z_boku" dnia 5 kwietnia 2017 o godzinie 9:09:17 napisał:
  Naopak waćpan powiadasz? Oby wzorem Anglikańczyków nie wyszło im rondo do ruchu lewostronnego.
 • "yuiuy" dnia 5 kwietnia 2017 o godzinie 10:23:01 napisał:
  6 milionów, ja pierdole... i to zjebane podejście do zdrowego trybu życia... Wpierdolimy wam ulice, samochody, smog, wytniemy drzewa a potem ułożymy drogę rowerową - dla zdrowia... chooj wam w dupe - farbowane lisy.
 • "qwert" dnia 5 kwietnia 2017 o godzinie 10:26:38 napisał:
  Nie 6 tylko 7 baniek i nie wiadomo czy to wszystkie koszty. Przecież część pójdzie po prywatnych działkach. I faktycznie ruch na Kilińskiego może się zwiększyć a nie zmniejszyć. Dopiero będą korki.
  R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 5 kwietnia 2017 o godzinie 10:53:01 napisał:
  Dla mnie taki projekt jest bezsensowny. Ulica Prosta jest za waska zeby wytrzymac taki ruch w dwie strony a nawet nie ma za bardzo jak jej rozbudowac bo z jednej strony blok a z drugiej domy prywatne. Wspolczuje ludziom ktorzy tam mieszkaja. Moim zdaniem to nie jest dobre rozwiazanie. Uwazam ze lepsze byloby inne rozwiazanie. Mianowicie dodatkowo ulice pociagnac wzdluz Kauflanda i zrobic dwie odnogi - jedna szła by pod wiaduktem i kolo Orlicz Dreszera zeby wlaczala sie w kierunku obwodnicy (zjazd z wiaduktu i wyjazd na Wyszynskiego) a druga koło Kauflanda zeby właczała się do ulicy Wyszyńskiego w kierunku Peowiakow (wyjazd albo zjazd z Wyszynskiego). Obyło by sie bez ronda a i kasy by poszło mniej bo nie trzeba by bylo przebudowywac ulicy Prostej i Infulackiej. Wtedy przez Prosta szedłby ruch tylko w kierunku Wyszyńskiego albo w kierunku Kilinskiego.
 • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 5 kwietnia 2017 o godzinie 14:59:11 napisał:
  @ Jobot A co z torami kolejowymi? Zaorać?
 • "Jobot" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 10:07:46 napisał:
  @Wielmożny Pan Średnik - a kto pisze o zaoraniu??? Mozna puscic droge wzdluz nich. Ale faktycznie jest to troche problemowe. Tak samo jak zjazd kolo Kauflanda. Mozna by ewentualnie puscic ruch w jedna strone przez Prosta a w druga strone wyjazd w kierunku Wyszynskiego pod wiaduktem. Na razie trudno mi jest sobie wyobrazic obecny projekt i to co chca zrobic na ulicy Prostej - przeciez tam kolo blokow jest tak waska ze samochody ledwo sie mijaja a chca jeszcze wsadzic sciezke rowerowa. Chyba ze zlikwiduja ten parking co jest pod blokami ale wtedy ludziom samochody beda jezdzic pod samymi oknami. Tak zle i tak niedobrze. Pozostaje wiec czekac na efekt finalny i dopiero wtedy ocenic co tak naprawde tam szykuja.
 • "ja" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 11:21:30 napisał:
  Super rozwiązanie!!! Ta droga powinna powstać przed Galerią Twierdzy. Teraz będę miał szybki dojazd do domu przez Kaufland przy okazji można zrobić zakupy po drodze :)
 • "Ale w koło jest wesolo" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 0:51:40 napisał:
  I znów rondo ! Co w tym mieście się dzieje,ze musimy ciągle kręcić się wokół własnej osi. Czy Zamość wykupił jakieś licencje na te ronda. I teraz żeby przejechać z punktu A do punktu B trzeba będzie zrobić parę kółek. Jak dla mnie absurd z tymi rondami.
 • "jls" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 8:05:59 napisał:
  Zamiast dywagować zajrzyjcie do dokumentacji projektowej i zobaczycie jaka będzie szerokość jezdni, który parking zostanie zlikwidowany i ile drzew wycięte. Nie siejcie też zamętu z tym natężeniem ruchu, to bzdura co @SĆwik piszesz, przecież nagle wszyscy nie pojadą nową drogą zostawiając pusta Przemysłową i Legionów. Z drogi będą korzystać głównie mieszkańcy osiedli BMC i Zamoyskiego, przejmie ona część natężenia ruchu z tych ulic ale bez przesady, wyjeżdżającym z Twierdzy nadal będzie wygodniej pojechać Przemysłową, zamiejscowi pojadą prosto do obwodnicy. Ponadto właśnie ta krótka uliczka pozwoli w jakimś stopniu wyprowadzić ruch z centrum miasta dając tysiącom mieszkańców wskazanych osiedli i podzamojskich bywalców Kauflanda szybki i prosty wyjazd z miasta w kierunku Lublina i Skierbieszowa przez Namysłowskiego i Powiatową. Co do ronda, to rodzi się pytanie dlaczego dopiero teraz, powinno powstać już przy poprzedniej przebudowie skrzyżowania jak powstawał Kaufland. W końcu zostanie spowolniony ruch na Wyszyńskiego, gdzie "50" wszyscy mają za nic i przejście przez ulicę przypomina rosyjską ruletkę. W dodatku usprawni wyjazd z Prostej, gdzie tworzą się korki do skrętu w lewo i mało kto zamiast stać i czekać pomyśli, że łatwiej jest skręcić w prawo i zawrócić po 100m przy komendzie albo po 200 na rondzie. Poprawi ono też sytuację rowerzystów, którzy dostaną przejazdy przez jezdnie. I nie jest prawdą, że rondo będzie takie samo, jak przy Hrubieszowskiej. Będzie podobne jednak z tak upragnionymi przez wielu strzałkami i liniami wyznaczającymi pasy ruchu. Nauczycie się jeździć po strzałkach, to później na pozostałych rondach bez strzałek też będziecie potrafili się odnaleźć.
 • "tomik 2" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 18:41:41 napisał:
  do wszystkich leszczy - droga jest bardzo potrzebna firmie z gliwic [właściciel terenu po dawnej delii ]. Będzie nowa galeria z tesco lub obcy deweloper z blokowiskiem .
 • "jls" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 14:44:17 napisał:
  Masz rację @tomik2, to bardzo źle, że zamiast krzaków w centrum miasta powstanie coś nowego, żule nie będą mieli gdzie chlać, komary i inne robactwo gdzie się mnożyć... Po co nam kolejne nowe budowy w mieście... Gratuluję zdrowego rozsądku ;)

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny