R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara14 września 2016 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy ()

Będą kary

Zapalone race w sektorze kibiców Łady Biłgoraj; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Ekscesy z derbów Hetman Zamość – Łada Biłgoraj odbiją się czkawką obu klubom.

Przypomnijmy, że w minioną sobotę rozegrany został mecz IV ligi piłkarskiej pomiędzy Hetmanem Zamość a Ładą Biłgoraj. Hetman wygrał 3:0 i objął po tym meczu fotel lidera lubelskiej grupy IV ligi. Tyle z pozytywów. W związku z tym, że derbowy pojedynek obu klubów to również święta wojna kibiców sąsiedzkich drużyn, nie obyło się bez pojedynku na przyśpiewki i wyzwiska. Gdyby tylko na tym się skończyło, nic by się nie stało.

Podczas spotkania kibice Łady zapalili w sektorze dla gości race i rzucali nimi na murawę. Z powodu rac na boisku sędzia główny dwukrotnie przerywał spotkanie. Za drugim razem, jedna z nich poparzyła w nogę sędziego bocznego. Ponadto kibice gości w przerwie meczu szarpali bramę od wejścia do sektoru dla przyjezdnych. Taki incydent nie może pozostać bez reakcji władz związkowych.

Jutro (czwartek) zbierze się Wydział Dyscypliny Lubelskiego ZPN.

-Szkoda, że do takiej sytuacji doszło. Mamy świadomość tego, że bez kary się nie obejdzie. Musimy się liczyć z tym, że wobec nas może to być kara finansowa lub zakaz na kilka spotkań przyjmowania na swoim stadionie zorganizowanych grup kibiców gości. – powiedział nam dyrektor sportowy Hetmana Zamość, Piotr Welcz. Jak dodaje, nie ma tu zastrzeżeń do kibiców Hetmana, których zachowanie oceniono pozytywnie. Zamojscy kibice bowiem ograniczyli się do śpiewania nie zawsze kulturalnych piosenek i eksponowania barw klubowych. Co ważne, zachowaniem i akcesoriami jak flagi i transparenty – nie zagrażali uczestnikom widowiska sportowego.  W związku z tym, że to z sektora kibiców Łady poleciały na boisko race to klub z  Biłgoraja czekają cięższe sankcje.

-Monitoring zarejestrował całe zdarzenie. Race odpalili i rzucali kibice z Biłgoraja, wobec czego Łada może ponieść dotkliwe konsekwencje, jak poważna kara finansowa, czy zakaz udziału kibiców w meczach wyjazdowych swojej drużyny. – tłumaczy Piotr Welcz.

Wszystko rozstrzygnie się jutro w Wydziale Dyscypliny LZPN.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "pol" dnia 14 września 2016 o godzinie 10:23:11 napisał:
  A ochrona gdzie była ? Mojemu ojcu jak wchodził 70 lat to saszetkę prześwietlili czy czasem "racy" nie wnosi.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Okiem Eksperta." dnia 14 września 2016 o godzinie 10:24:52 napisał:
  Proponuję zmienić umiejscowienie sektora gości, aby był ustawiony na łuku w linii za bramka. Dodatkowo zakryć go od góry blaha bądź siatka to się bydlo od tych rac udusi. I płot pod napięciem to się nie będą na niego rzucać.
  0
  0
 • "kw" dnia 14 września 2016 o godzinie 11:00:16 napisał:
  Proponuję ten sektor na ul. Wyszyńskiego i będzie święty spokój
  0
  0
 • "Kib-eol" dnia 14 września 2016 o godzinie 11:23:43 napisał:
  Wieśniaki z Biłgoraja,bydło i tłuki
  0
  0
 • "z_boku" dnia 14 września 2016 o godzinie 11:26:15 napisał:
  Czy wiadomo kto te race wniósł? Bywało, że robili to ochroniarze...
  0
  0
 • "Okiem Eksperta." dnia 14 września 2016 o godzinie 11:54:09 napisał:
  Szefem ochrony jest były komendant. Wszyscy pamiętamy jak policja pierwsza uciekala gdy Resovia przyjechała. Standardy u niego zostały te same. Porządnych ludzi przeszukuja a Biłgorajcow się bali. Ot, dzielna ochrona. Pogratulować !!!
  0
  0
 • "Mirek" dnia 14 września 2016 o godzinie 13:51:18 napisał:
  Hołota i nic więcej. Dla takiej hołoty nie warto marnować publicznych pieniędzy.
  0
  0
 • "Student" dnia 14 września 2016 o godzinie 14:25:35 napisał:
  Co Ty chcesz od zamojskich kibiców? Po pierwsze stadion to nie teatr, jesteście coniektorzy zapatrzeni w zagraniczne kluby a jeszcze niedawno na meczach Chelsea śpiewano o Auschwitz. Na meczu finału Pucharu Niemiec kibice Borussii wrzucili race na murawe. Ale o tym nie mówicie, nie krytykujecie bo nie rozumiecie. Typowe polactwo cebulactwo. Nasi ani nie złamali prawa ani nie rozpoczęli festiwalu bluzgow. Ukarana surowo powinna zostać ochrona za zagladanie do torebek starszych pan i zezwolenie na takie zachowanie i przestraszenie się biłgorajsko-przemysko-stalowego bydła.
  0
  0
 • "Pytanie" dnia 14 września 2016 o godzinie 16:48:05 napisał:
  Jak ktoś wie ile w Tomaszowie to niech pisze
  0
  0
 • "z_boku" dnia 14 września 2016 o godzinie 18:51:02 napisał:
  Sprawa jest prosta, przed następnym meczem z Ładą trzeba przeprowadzić konsultacje dotyczące zachowania biłgorajskich "kibiców". Mamy w mieście fachowców od tego typu "okazów". Jeżeli nie sam dyrektor Garbuz to ktoś z jego podwładnych będzie wiedział jak to okiełznać.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "wierny kibic" dnia 14 września 2016 o godzinie 20:37:08 napisał:
  Rozumiem, że HETMAN był gospodarzem i powinien zadbac o bezpieczeństwo kibiców, zawodników jak i sędziów...ale dlaczego w takim razie nasz Zamojski KS ma poniesc kare?? Po pierwsze, dotkliwa kare finansowa jak i zakaz wyjazdów tych "pseudo-kibiców z obory", którym z butów wystaje słona powinien ponieść ten smieszny biłgorajski klubik ! Nasi zawodnicy jak i kibice pokazali klase i życze innym klubom w całej Polsce takich kibiców jakich mamy my Zamościanie. LZPN powinien wyciagnac wnioski wobec tych lizusów stalowej i przemyśla... Pozdro
  0
  0
 • "qwerty" dnia 14 września 2016 o godzinie 23:11:24 napisał:
  To jest to jak najtańszy bilet kosztuje 5 zł. Ceny biletów powinny być wyższe, wielu z kibiców nie poszłoby, a na pewno nie kupiłoby tych dymnych rac w myśl zasady kupie racę, nie kupię biletu. Należy mieć nadzieję, że to incydent jednorazowy chuligański wybryk - oby. Wyższa cena biletów - to również pewna selekcja. Swoją drogą zastanawia mnie jak udało im się to wnieść na stadion, skoro udało im się to wnieść to mogą wnieść wszystko. Jak przeszli przez bramki?? Kto zapłaci karę, która będzie surowa, może nie rujnująca ale dotkliwa - zapłaci klub i jego sponsorzy.
  0
  0
 • "qwerty" dnia 14 września 2016 o godzinie 23:17:45 napisał:
  Tacy kibice to jest odpowiedź dlaczego na nasze stadiony przychodzi mało kibiców, z punktu widzenia klubu tych najbardziej pożądanych. Siłą każdego klubu są kibice im więcej klub ich ma tym więcej zarabia. Real Madryt ma na świecie ponad miliard kibiców - dla reklamodawców to potężna liczba odbiorców reklam. Myśląc o potędze Hetmana trzeba robić wszystko aby tych kibiców było więcej, klub ma inną pozycję wobec sponsorów czy inwestorów. Tacy kibice co rzucają race dymne - psują dobrą opinię zasłużonych klubów z tradycjami na każdym poziomie rozgrywek ligowych.
  0
  0
 • "Student" dnia 14 września 2016 o godzinie 23:35:37 napisał:
  qwerty Real ma miliard kibiców? Mówisz między innymi o zakompleksionych Polaczkach którzy wiedząc o swojej niskiej wartości podpinaja się pod sukces obcych klubow aby chociaż przez chwilę poczuć się lepiej? Kibic to ten który kibicuje lokalnej drużynie ze swojego miasta a nie jakiś frustrat który nie słyszalby nawet o Realu gdyby nie był w Lidze Mistrzów.
  0
  0
 • "KK" dnia 14 września 2016 o godzinie 23:40:41 napisał:
  Jeśli ktokolwiek z Zamościa powinien ponieść karę to powinien to być szef "ochrony" czyli były komendant policji . On zachowuje się jak każdy "krawężnik" czepia się niewinnych staruszków i dzieci , a omija szerokim łukiem łobuzów. Dziś na Legii byli podobni ochroniarze co dali sobie zabrać gaz pieprzowy. Darmozjady poziom podobny do Hasiego i jego wynalazków. Na szczęście Krzysio Rysak i nasi grajkowie nie dają takiej plamy jak "legioniści"
  0
  0
 • "qwerty" dnia 15 września 2016 o godzinie 7:24:41 napisał:
  student@ ale ma, i bynajmniej ja nim nie jestem, tak samo jak nie oglądam Ligi Mistrzów - aby nie zwiększać tej liczby. A tak w ogóle czy przeciętny kibic nie kibicuje drużynom z Ligi Mistrzów, czy lig zagranicznych?? Student@ Trafnie ująłeś zakompleksionych kibiców, którzy w imię leczenia kompleksów, kupią wszystko to co ich "ukochane drużyny reklamują", aby się odkompleksić. . Nie wiem co wspólnego z pralkami i lodówkami mają czołowi piłkarze poza tym, że je reklamują, a w związku z tym nie mogą być ekspertami w tej dziedzinie. Tym bardziej, że ta drużyna dla której grają jeszcze do niedawna za sprawą kibiców nie reklamowała na koszulkach piłkarzy rozmaitych sponsorów. Jednak skoro w imię odkompleksiania kibice przynajmniej powinni kupować produkty rodzimych jak nie lokalnych producentów.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 15 września 2016 o godzinie 7:54:40 napisał:
  nie ma
  0
  0
 • "qwerty" dnia 15 września 2016 o godzinie 9:28:25 napisał:
  kary powinna być dla organizatora - to jest bezdyskusyjne. W ramach regresu organizator powinien wystąpić do firm odpowiedzialnych za ochronę.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 15 września 2016 o godzinie 10:06:45 napisał:
  ponad miliard ? wow skąd takie dane ? trzeba być przygłupem żeby coś takiego napisać
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 27 minut temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny