R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany29 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Banki tracą klientów na rzecz szybkich pożyczek pozabankowych

Nie od dziś wiadomo, że szybka pożyczka pozabankowa jest poważną konkurencją dla bankowych mikrokredytów. Pożyczki do kwoty około 4 tys. zł są udzielane mniej więcej przez banki i instytucje pożyczkowe w tej samej ilości. Oznacza to więc, że połowa konsumentów woli pożyczyć pozabankowo, pomimo wyższych kosztów – dlaczego?

Czas to pieniądz

Dla konsumenta ogromne znaczenie ma wygoda i szybkość składania wniosku o pożyczkę. Konsument woli zapłacić wyższe koszty pożyczki pozbankowej, niż postarać się o kredyt w banku. Aby otrzymać pożyczkę pozabankową wystarczy dokonać rejestracji na witrynie internetowej pożyczkodawcy. Wypełnienie wniosku zajmuje nie więcej niż kwadrans. Przeważnie pożyczkodawcy wystarczą podstawowe informacje o dochodzie, bez dołączania dokumentów oraz zgoda na sprawdzenie wnioskodawcy w bazach danych dłużników. Jeśli wnioskodawca będzie mieścił się w widełkach wymagań danej instytucji pożyczkowej, pieniądze zostaną wysłane konsumentowi niezwłocznie, po zaksięgowaniu opłaty weryfikacyjnej.

Dla czytelników, którym obcy jest termin opłaty weryfikacyjnej, wyjaśniamy na wstępie, że wysokość tej opłaty przeważnie wynosi 1 gr i celem takiego przelewu jest porównanie danych z wniosku rejestracyjnego z danymi klienta z konta bankowego. Wyklucza to możliwość zaciągnięcia pożyczki na skradziony dowód osobisty.

Pożyczki pozabankowe zupełnie bez kosztów

Firmy pożyczkowe zdobywają dużą część klientów dzięki obowiązującej w wielu firmach promocji na bezpłatną pierwszą pożyczkę. Szczegóły tej promocji są niezwykle proste i ku zaskoczeniu sceptyków, nie ma w niej żadnych haczyków. Konsument pożyczający w danej instytucji pierwszy raz, z automatu uzyskuje darmową pożyczkę na okres 30, 45 lub 60 dni bez doliczania prowizji i jakichkolwiek odsetek. Górny limit pożyczki określony jest w regulaminie. Dla przykładu można podać, że firma Vivus jest w stanie pożyczyć nowemu klientowi 3 tys. zł bez żadnych opłat. Rekordzistą jest bezwzględnie Szybka Gotówka, której promocja obejmuje pożyczki za darmo do 6 tys. zł.

Należy pamiętać jedną istotną rzecz, która jest kluczowa dla konsumentów – pożyczka musi być spłacona w określonym terminie. Jeżeli konsument podczas wnioskowania wskazuje, że pożyczoną kwotę chce oddać po trzydziestu dniach, musi zwrócić ją zgodnie ze swoją deklaracją. Opóźnienie zwrotu pożyczki o jeden dzień będzie skutkowało anulowaniem promocji i naliczeniem kosztów w formie odsetek oraz doliczeniem prowizji.

Statystycznie kto raz spróbował, temu się podoba

Pierwsza pożyczka udzielona bez kosztów rzadko kiedy kończy przygodę z pożyczkami online. Do dyspozycji konsumenta jest jeszcze wiele firm, w których będzie obowiązywać promocja 0 % RRSO. W swojej ofercie taką promocję posiada kilkanaście instytucji pożyczkowych. Łatwo więc przekalkulować, że bezpłatne pożyczanie można kontynuować przez około dwa lata.

Po wykorzystaniu wszystkich ofert, w każdej firmie, w której spłata pierwszego zobowiązania nastąpiła w terminie, dostępna jest od ręki nowa pożyczka, której kwota jest już znacznie wyższa, a proces wnioskowania przebiega automatycznie. Wystarczy kilka kliknięć myszką i instytucja pożyczkowa odnotowuje chęć skorzystania z kolejnej oferty. Za drugim i każdym następnym razem pożyczka będzie wysyłana na konto klienta błyskawicznie, bez formalności, bez kolejnych formularzy. Jest to bardzo atrakcyjna sytuacja, która często zachęca klientów do ponownego skorzystania z oferty danej firmy.

Klienci banków to coraz częściej pożyczkobiorcy pozabankowi

Nieprawdą jest, że pożyczki pozabankowe są usługą, na którą decydują się jedynie osoby zdyskwalifikowane przez banki. Niespełna 80 % pożyczkobiorców ma w bankach zaciągnięte zobowiązania kredytowe. Oczywiście, prawdą jest, że pewną część klientów instytucji pożyczkowej stanowią osoby zadłużone, mające komorników i złe historie kredytowe. Nie jest to jednak reguła, szczególnie, że instytucje pożyczkowe powoli, ale konsekwentnie starają się zmienić profil swojego klienta.

Stopniowe podnoszenie wymagań, dokładniejsza analiza baz danych oraz dochodów sprawia, że zaciera się nieco różnica między wymaganiami bankowymi a pozabankowymi. Instytucje pożyczkowe są jednak bardziej elastyczne i do swoich klientów podchodzą indywidualnie. Niech za przykład posłuży nam weryfikacja historii kredytowej. Dla banku sprawa jest prosta – jeżeli klient zapisany jest w bazach dłużników, nie ma szans na otrzymanie kredytu. Instytucja pożyczkowa sprawdzi jednak z jakiego tytułu pochodzą zadłużenia. Wyeliminowany zostanie każdy kto w swojej historii posiada dużą listę niespłaconych pożyczek u konkurencji, a ci klienci, którzy mają niespłacony kredyt w banku lub wpisani zostali do baz za niepłacone rachunki czy alimenty, nie zostaną odrzuceni na wstępie. Ich sytuacji można się przyjrzeć i skonfrontować na przykład z ogólną sytuacją finansową. Stabilne źródło dochodu będzie przemawiać na korzyść klienta.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny