Kultura i rozrywkaOliwia Bojar9 czerwca 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Autorka rodzinnej sagi na biesiadzie

Książnica Zamojska, foto: Piotr Rogalski

Barbara Rybałtowska – pisarka, aktorka, piosenkarka i biografistka przyjedzie do Zamościa na spotkanie autorskie. Twórczyni już 16 czerwca (czwartek) będzie gościem Zamojskiej Biesiadzie Literackiej.

Barbara Rybałtowska urodziła się w 1936 r. Jako dziecko była wywieziona z matką na Syberię. To właśnie wspomnienia z tego okresu stały się inspiracją dla Sagi.

W cyklu ukazały się: „Bez pożegnania”, „Szkoła pod baobabem”, „Koło graniaste”, „Mea Culpa”, „Czas darowany nam”, „Jak to się skończy”.

Najbardziej znaną piosenką autorki jest „Nie warto było” z repertuaru Regin Pisarek.

Napisała również sztuki teatralne: „Próba u Poli Negri” (monodram z piosenkami Poli Negri) oraz „Fantazyja Rybałtowska” (sztuka nawiązująca do staropolskiej tradycji Rybałtów).

Ponadto w dorobku ma powieści: „Kuszenie Losu”, „Magia przeznaczenia”, „Przypadek sprawił” czy „Romanse w Paryżu”.

Jest również autorką biografii Barbary Brylskiej, Barbary Wrzesińskiej, Igi Cembrzyńskiej i Andrzeja Kondratiuka oraz Ireny Jarockiej.

Spotkanie autorskie, którego organizatorem jest Książnica Zamojska rozpocznie się o godz. 16:00 w Bibliotece Głównej, ul. Kamiennej 20 w Zamościu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Żuk" dnia 9 czerwca 2016 o godzinie 21:43:53 napisał:
  Nareszcie!To wyjątkowo uzdolniona pisarka a poza tym - kocha Zamość. Historia jej dzieciństwa zawarta w trylogii naprawdę poruszy każdego. Kiedyś często bywała w Zamościu, bo tu mieszkała jej mama, na ulicy Peowiaków.
  R E K L A M A
 • "bi" dnia 11 czerwca 2016 o godzinie 8:21:24 napisał:
  Warto pójść i posłuchać mądrych ludzi.
 • "Marta" dnia 16 czerwca 2016 o godzinie 14:30:30 napisał:
  Pani Rybałtowska mieszkała nawet w Zamościu i jest absolwentką 2 Liceum im.Konopnickiej!

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
k
A pis co wrabia w spółkach skarbu pań...
Jango Fett
Czy to faktycznie ma być obwodnica wewn...
KL
Następna głupia obwodnica. Zamościowi...
love_zamosc
Życze powodzenia w walce o prawa pracow...
MPK
"Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia ...
MPK
zibi - oj chyba jest za pozno...
Aha?
Poza tym, że info. średnio świeże i ...
Kmicic
PIS jest partią katolickich komunistów...
Kmicic
Kolejna partia socjalistów, która jesz...
Edyward
Pewnie był nawalony jak stodoła...
Tutejszy
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama