R E K L A M ARegion - Gospodarka i polityka - Kultura i rozrywka - Życie społeczne - Sport - Edukacja - Komunikaty ROL
R E K L A M A
 Szukaj:
Google   
  , imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek strona główna/newsroom  
 O artykule
Autor: Kronika Tygodnia - par
Data: 4.06.2002, 7:01
Zmiany: 4.06.2002, 7:01
Czytane: 4781x
Komentarzy: 0 [sprawdź]
test
   Życie społeczne
Archiwum: 3633   Archiwum>>
Co się dzieje na Forum?
Zapisz się!
Elektroniczy biuletyn ROL
co tydzień w twojej poczcie email.
WKU Hrubieszów do likwidacji  
Poborowi pojadą do Zamościa

WKU w Hrubieszowie zostanie zlikwidowana w ramach reformy wojewódzkich sztabów wojskowych oraz wojskowych komend uzupełnień. MON zamierza zlikwidować 18 ze 140 komend, by zaoszczędzić na wydatkach.


Zamiar likwidacji WKU w Hrubieszowie jest już przesądzony. Na razie nie wiadomo, kiedy się to stanie. W Biurze Prasowym MON potwierdzają plany likwidacji części komend uzupełnień. Na pytania dotyczące terminów nie można uzyskać wiążącej odpowiedzi. - Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, albo na początku następnego – powiedziano nam w Biurze Prasowym resortu obrony.
Komendant WKU w Hrubieszowie nie chce komentować zamiarów likwidacji podległej mu komendy. - Póki co nie ma w tej sprawie żadnej konkretnej decyzji – ucina.
Obecnie ewidencją osób podlegających poborowi do służby wojskowej w naszym regionie zajmują się WKU w Zamościu i Hrubieszowie Po likwidacji tej drugiej poborowi z powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego będą stawali przed na komisją wojskową w Zamościu. Tam będą odbierali karty powołania do wojska lub odroczenia, a rezerwiści z tych powiatów będą jeździli do Zamościa, by regulować swoje sprawy wojskowe.
W WKU w Hrubieszowie pracują nie tylko żołnierze.

Więcej informacji na stronie Kroniki Tygodnia

Skomentuj ten artykuł
Drukuj ten artykuł
Informacje opublikowane przez INTERNAUTÓW nie podlegają cenzurze. Właściciele i redakcja Roztocze Online (old.roztocze.net) nie odpowiadają za treść zamieszczonych materiałów, tekstów i komentarzy! Jeżeli zawartość nie jest sygnowana "Roztocze.net" lub "Roztocze Online" to głowna treść tej strony jest kopią znalezioną w sieci internet.
Kopie stron internetowych zamieszczane w serwisie roztocze.net są dokonywane za zgodą autorów lub właścicieli, serwis roztocze.net nie jest w żaden sposób związany z autorami takich strony i nie odpowiada za ich treść.
Komentarze [do góry]
dodaj komentarz
[Kontakt] [Reklama] [© Roztocze Online - roztocze.net - P.Rogalski & R.Moteka]