R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRobert Moteka24 października 2016 FACEBOOK | 4410 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 20 komentarzy ()

Apolityczny Hetman

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Dziś (24.10.2016) podczas sesji Rady Miasta, Piotr Welcz dyrektor sportowy KS Hetman Zamość zadeklarował apolityczność KS Hetman Zamość. Podał też kwoty jakie przeznaczyły spółki miejskie na rozwój piłki nożnej w Zamościu.

Pomimo tego, że fundację założyły miejskie spółki i pomimo deklaracji (politycznych czy też wyborczych) Andrzeja Wnuka o reaktywacji KS Hetman, dziś w odczytanym oświadczeniu przedstawiciel klubu KS Hetman Zamość odciął się od możliwych politycznych powiązań. Tylko sport i rozrywka. Płomienne wystąpienie Piotra Welcza pełne było wspaniałych deklaracji i niewątpliwie wpisywało się w idee organizacji non-profit, jakim jest powołana niedawno Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość.

Przy okazji padły kwoty jakimi spółki miejskie, dotychczas, wsparły fundację KS Hetman Zamość. Największym darczyńcą pozostaje PGK sp. z o.o. (20 000 zł na fundusz założycielski i 74 800 zł)  na drugim miejscu plasuje się MZK sp. z o. o. (10 000 zł fundusz założycielski i 38 000 zł) na ostatnim ZGL sp. z o. o. (tylko 100 zł funduszu założycielskiego). W sumie ze spółek miejskich Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość otrzymała 142 900 zł.  Popytaliśmy ekspertów i podobno nie jest to duża kwota, jak na potrzeby czwartoligowego klubu. Miejmy nadzieję, że sukcesy naszej drużyny przekładać będą się na coraz większe zainteresowanie sponsorów. Trzymamy kciuki. 

Kibicom i komentatorom polecamy materiał poniżej.

Komentarz
Czy plony deklaracji wyborczych mogą być apolityczne? Trudno nie uwierzyć Piotrowi Welczowi, więc wygląda na to, że tak. Warto tu dodać, że z deklaracji składanych przez prezesów spółek na koniec sierpnia tego roku, tylko PGK podjęło decyzję o przystąpieniu do fundacji na wniosek prezydenta (prezesem wówczas był Franciszek Josik), pozostałe dwie spółki (MZK i ZGL) podjęły decyzje w ramach kompetencji zarządów. Z ostatecznymi sądami warto jednak poczekać do najbliższych wyborów samorządowych. Wtedy będzie wiadomo czy ktoś skusi się by wykorzystać KS Hetman do celów wyborczych (politycznych). Całe szczęście do wyborów jeszcze dwa lata i miejmy nadzieję, że do tego czasu KS Hetman stanie się symbolem dobrej piłki i świetnej rozrywki dla kibiców.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Student" dnia 24 października 2016 o godzinie 22:15:00 napisał:
  Tak małe kwoty na wizytówkę miasta z budżetu miasta to skandal.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Student debilu!" dnia 24 października 2016 o godzinie 22:30:56 napisał:
  Czytaj roztocze.net! 244 tysiące ludzi nie zasiadło w tym sezonie (turystycznym a nie jakimś tam sportowym) na stadionie tylko zwiedzało Twierdzę Zamość czyli Starówkę bo to jest prawdziwa wizytówka miasta. Palnij się w czoło głupku
  0
  0
 • "koniec pis" dnia 24 października 2016 o godzinie 22:38:53 napisał:
  To chore co roku podnoszą podatki! oplatę za wodę scieki tlumacząc wzrostem kosztów utrzymania a tu rozdają na lewo i prawo pieniądzę. Klub sportowy powinien utrzymać się sam a jak nie potrafi to żegnaj gienia. Nie można w nieskończoność pompować pieniędzy tłumacząc że to dla sportu. Sport w szkołach owszem ale pozatym to już czyste zarabianie dużej kasy od prezesów po piłkarzy dlatego niech się sami starają reprezentują dobrą piłke przyciągając kibiców i wtedy niech sobie wyplacają pensje
  0
  0
 • "popieram koniec pis" dnia 24 października 2016 o godzinie 22:44:01 napisał:
  Rozliczeni funduszu powinno być jawne !!! ile kązdy z członków dostał ? jakie diety? jakie pensje pobierali wszyscy pracownicy, prezesi trenerzy i całe to hałaciajstwo? jakie nakłady finansowe zostały wyłozone na ochronę z pieniedzy miasta i policji?
  0
  0
 • "HaWuKa" dnia 24 października 2016 o godzinie 22:52:01 napisał:
  Ahh wiedziałem, że od razu zaczną się głosy krytyki i ból dupy. Szkoda, że przelanie na Agros ponad 10 milionów złotych od 2000 roku ( klub którego nikt w PL nie zna i na którego darmowe imprezy chodzi 10 osób) Was (Ciebie?) nie boli. Mnie zastanawia fakt, czemu wszelkie głosy krytyki pisane są z tylko z anonima. Zróbcie protest, zgromadzenie, marsz tych co nienawidzą piłki i Hetmana, zamiast wylewać żale na necie jak dzieci. TAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY NAMI A WAMI. MY JESTEŚMY NA STADIONIE I W REALNYM ŚWIECIE A WY W INTERNECIE. WSZYSCY DO ŁĘCZNEJ !!!
  0
  0
 • "Student debilu!" dnia 24 października 2016 o godzinie 23:03:14 napisał:
  WSZYSCY DO ŁĘCZNEJ i nie wracajcie :)
  0
  0
 • "Agrosik" dnia 24 października 2016 o godzinie 23:12:55 napisał:
  Eee Fajdek to nie z Agrosu jest?
  0
  0
 • "Prezentacja" dnia 25 października 2016 o godzinie 0:11:40 napisał:
  Dawna 5 liga w Zamościu jest ! WSTYD!!! Przecież już wykorzystano Hetmana politycznie.
  0
  0
 • "Łukasz" dnia 25 października 2016 o godzinie 10:24:27 napisał:
  hetman zasługuje na 1 lige lub przynajmniej drugą - ludzie w Suwałkach jest pierwsza liga!!!
  0
  0
 • "z_boku" dnia 25 października 2016 o godzinie 11:46:17 napisał:
  Rozwój sportu w mieście jest związany z sytuacją ekonomiczną. Suwałki już 20 lat temu uruchomiły specjalną strefę ekonomiczną i teraz to przynosi efekty. Zamość w tym czasie likwidował zakłady pracy. Dopiero niedawno coś zaczęto robić ale jak na razie wszystko się ślimaczy. No i te spory o poszerzenie granic miasta oraz nieustanny płacz że młodzi uciekają. Ktoś widzi jakiś związek?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "@zboku" dnia 25 października 2016 o godzinie 13:47:44 napisał:
  "nieustanny płacz że młodzi uciekają"??
  0
  0
 • "z_boku" dnia 25 października 2016 o godzinie 14:21:16 napisał:
  @"@...." Nie rżnij głupi, doskonale wiesz o czym mówię, jednak dla ułatwienia podpowiem, masz tutaj obok tekst "100% maturzysty". Takie są fakty, miasto zostaje z tyłu, młodzi zdolni jadą tam gdzie mogą zarobić. Jeszcze tłumaczyć?
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 25 października 2016 o godzinie 14:47:51 napisał:
  O przepraszam Cię bardzo, nie musisz mi nic tłumaczyć. Przecież to jest Twoja wypowiedź, ze ktoś, coś płacze. Twoje dziecko też wyjedzie.
  0
  0
 • "z_boku" dnia 25 października 2016 o godzinie 15:06:35 napisał:
  Wyjedzie albo i nie wyjedzie, czas pokaże.
  0
  0
 • "KK" dnia 25 października 2016 o godzinie 20:25:35 napisał:
  Proszę wszystkich rozumnych aby nie uczestniczyli w dyskusjach na tym forum. Tu kilku (2-3) dyżurnych "anyhetmańskich lemingów" funkcjonuje pod kilkunastoma nickami i każdą dyskusję sprowadzą do absurdu.
  0
  0
 • "haratanie w gałę" dnia 25 października 2016 o godzinie 21:35:43 napisał:
  Jedna z radnych się w... zdenerwuje. To prezydent miał odpowiadać na wszystkie jej pytania dotyczące Hetmana, a nie jakiś tam prezes. Nie mają szacunku, żadnej kultury osobistej nie mają, ci prezesi z hetmana. Wstyd i żenada.
  0
  0
 • "CWKS" dnia 25 października 2016 o godzinie 21:54:34 napisał:
  Czy FKS,,Hetman''nie korzysta też z funduszy miejskich przyznanym na V ligę ASPN ,,Hetman''? Może porównajmy kasę Hetmana np. z kasą Kłosa Chełm, Kryształu itd Jak V liga już tyle kosztuje to co dalej?
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 26 października 2016 o godzinie 9:12:26 napisał:
  na studia
  0
  0
 • "z_boku" dnia 26 października 2016 o godzinie 10:17:38 napisał:
  @"@...." To jest temat o Hetmanie Zamość, nie o moim dziecku. Jeśli masz coś do powiedzenia odnośnie piłki nożnej w Zamościu to wal, śmiało.
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 26 października 2016 o godzinie 10:30:21 napisał:
  grają. o czym tutaj dyskutować!!!!!!!
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb
Wróżka, osiedle, 16:16, !, Z osiedla, ...
Dirty Harry
A mógłbyś wyjaśnić na czym miałoby...
Ciekawe czy do komitetu pani radnej zał...
observer
szerszy elektorat to taki trochę kurdup...
observer
dyżurny i wszechobecny poseł był, a g...
Thomas
Marta Pfeiffer jeżeli nie wykorzysta at...
RK
Nie rozumem co oznacza "po zamojsku" - r...
KL.
PSL jest na skraju zaniku. Aby "coś tam...
nikt
super, gdzie jest dostępny regulamin? J...
Ciekawe...
...jakim programem wyborczym, który pod...
polityczna kurt...
"25lat wolności" pokazało w przypadku ...
Wszystkie gwiazdy strzeżcie nas od taki...
RK
Nie Bukownicy bo ona leży pod Biłgoraj...
Dirty Harry
Thomas albo nie wie o czym pisze, albo n...
Ciekawe...
kogo masz na myśli, pisząc o szerszym ...
Thomas
Jeżeli nie skieruje oferty politycznej ...
Dirty Harry
Po uśmiechu widać, że mamy do czynien...
A dres? Adidas!
Dynamiczny adres? Jarzę! To wtedy kiedy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny