R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Tomaszów LubelskiDaniel Czubara10 stycznia 2017

Andrzej Pilipiuk w Tomaszowie

Jakub Wędrowycz; źródło: wykop.pl

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Autor  serii powieści o słynnym egzorcyście-bimbrowniku w gumofilcach, Jakubie Wędrowyczu, czyli Andrzej Pilipiuk, spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim.

Spotkanie zaplanowano na 19 stycznia na godzinę 16. Miłośnikom literatury fantasy pisarza przedstawiać raczej nie potrzeba, jednak laikom należy się słowo wtajemniczenia.

Andrzej Pilipiuk (1974) człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów. Od roku 2001 wyprodukował z Fabryką Słów 26 książek.
Pierwszą były Kroniki Jakuba Wędrowycza, które otwierają cykl opowieści o wiejskim egzorcyście i bimbrowniku kontynuowany w tomach: Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure…, Zagadka Kuby Rozpruwacza, Wieszać każdy może oraz Homo bimbrownikus. Za ten ostatni otrzymał nagrodę „Bestseller empik u”. 5.11.2012 premierę będzie miała „Trucizna”.

Autor Wampira z M-3, trzytomowego Norweskiego dziennika, trylogii: Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki oraz antologii: 2586 kroków, Czerwona gorączka, Rzeźnik drzew (który w 2009 roku został wyróżniony w konkursie „Najpiękniejsza książka wydana na papierze ecco-book”), Aparatus i Szewc z Lichtenrade. W 2008 r. rozpoczął prace nad 6-tomowym cyklem powieści – Oko Jelenia. W 2011 r. współtworzył pierwszy w historii wydawnictwa Fabryka Słów komiks pt. Dobić dziada.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z_boku" dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 18:21:54 napisał:
  Napisał też pod pseudonimem Tomasz Olszakowski 19 powieści z cyklu o Panu Samochodziku...
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "@..." dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 20:03:22 napisał:
  To ten od Pana Samochodzika i ...? Chyba nie?
  0
  0
 • "z_boku" dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 21:02:24 napisał:
  @"@..." Twórcą cyklu o Panu Samochodziku jest Zbigniew Nienacki, zmarło mu się już dobrych kilka lat temu. Wtedy się porobiło i podjęto się kontynuacji serii. Książki te pisało wielu autorów, między innymi Andrzej Pilipiuk który na taką okoliczność używa nazwiska Tomasz Olszakowski :) Nawiasem mówiąc w październiku roku 2016 ukazała się książka Taśmy zbrodni, autorstwa Andrzeja Irskiego. Jest to 140 tomik serii.
  0
  0
 • "@..." dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 21:54:48 napisał:
  Pierwowzór jest najlepszy. Tak samo zekranizowana pierwsza część. Kolejne były moim zdaniem nieudane. Nie przepadam za tym rodzajem literatury (pisarstwa A. Pilipiuka), ale liczy się sama promocja książki na naszym łez padole.
  0
  0
 • "z_boku" dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 22:11:38 napisał:
  @"@..." Mówisz o "Wyspie złoczyńców" z Machulskim w roli Pana Tomasza? Co do pisarstwa, to skoro się sprzedaje, ludzie kupują a nawet czytają i da się z tego wyżyć to w czym problem? Nobla raczej nie będzie ale spora grupa czytelników będzie się dobrze bawiła :)
  0
  0
 • "@..." dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 22:51:04 napisał:
  W niczym. Niech czytają. Dobranoc
  0
  0
 • "@..." dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 22:52:47 napisał:
  Tak.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

debris 37 minut temu
Skąd dyżurny poseł zna grafik eventó...
TORRES20400
Może i IV WYDZIAŁ czuwa. Ten wstyd, kt...
Albert
Jeszcze jedno,przecież pisiory oraz nom...
debris
"poniesiony przez beneficjenta wkład w...
Albert
Prawdziwe "dożynki" dla tzw.konserwator...
z_boku
Nie chciałem zabierać głosu w tej spr...
z_boku
Widzę że znowu ktoś używa mojego nic...
ku pamięci
"Po europejskich podróżach lata spędz...
przedstawiciel ...
Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu by...
Bartek
Oczywiscie, że nie wesprę. Mam już do...
z_boku
Uważam że nie należy się osobie wypi...
z_boku
Agent "he he" znowu nadaje. Po przez pro...
zamościak
Ławeczka powinna być w byłym "małpim...
krycho
niech oni lepiej idą na szczaw razem z ...
Marco Polo
Niech mu ławeczki w Krakowie stawiają....
Bapcia
Coś żeś mocno zorientowany w tej spra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017