R E K L A M A

Z I P

FelietonySławomir Ćwik5 czerwca 2015 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 44 komentarze

Ale o co chodzi …?

Szturm twierdzy Zamość (2014), foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Zacząłem się obawiać po wysłuchaniu wypowiedzi, przeczytaniu doniesień prasowych i licznych postów internautów, że pomiędzy Zamościem, a okolicznymi miejscowościami szykowała się wojenka wywołana przez niedopuszczalną wypowiedź prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka?

Niedopuszczalna w mojej ocenie, ponieważ prezydent Zamościa, nawet w dobrych intencjach, nie może obrażać mieszkańców okolicznych miejscowości. A jak inaczej odebrać określenie „żerowanie”? Wszyscy się chyba zgodzimy, że to określenie w odniesieniu do rodzaju ludzkiego ma niewątpliwie wydźwięk negatywny.

Jeśli jednak do wojenki miałoby dojść (a myślałem, że wszyscy wolimy takiej sytuacji unikać bo przynosi szkody) to spójrzmy w jakiej sytuacji strategicznej znajduje się Zamość. Na mapie widać, że w rozumieniu wojskowości jest nieciekawie. Zamość jest ze wszystkich stron otoczony przez Gminę Zamość. Pozostaje mieć nadzieję, że mieszkańcy Gminy Zamość nie wprowadzą mieszkańcom Zamościa blokady i do miasta będzie docierać jednak zaopatrzenie, energia elektryczna, gaz, internet, będziemy mogli wywozić śmieci, itp. Pozostawmy jednak żarty z boku.
Jeszcze niedawno prezydent Wnuk wydawał ogromne publiczne pieniądze na zabawę w Zamościu m.in. dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Mam na myśli oczywiście organizację Sylwestra czy też Zamojską Majówkę. Przecież te imprezy nie zostały zorganizowane dla turystów z daleka. Turysta z odległych regionów Polski nie przyjedzie do Zamościa na Sylwestra z powodu koncertu Urszuli (gdy byliśmy z prezydentem Wnukiem nastolatkami, Urszula była topową gwiazdą w Polsce, ale to było prawie 30 lat temu). Nie należało także oczekiwać, że turyści z Polski czy z zagranicy przybędą na Zamojską Majówkę. Imprezę, niestety w stylu przeciętnego powiatowego festynu.

Jednak zamiast dokonać strategicznej zmiany i rozpocząć promocję Zamościa jako pomnika historii Rzeczpospolitej zgodnie ze zrealizowanym projektem, prezydent Wnuk wolał je wydać na imprezy dla miejscowej młodzieży, w tym z okolicznych gmin. Jednocześnie biorąc pod uwagę charakter takich wieczorów należałoby mieć na względzie, że niektórzy z publiczności mogą nie móc o własnych siłach wrócić do domu – szczególnie gdy dom znajduje się trochę dalej – i w rezultacie mogą przenocować w tzw. „Młynie”, a tym samym dodatkowo zwiększyć koszty po stronie Miasta Zamościa.

Innym przykładem troski prezydenta Wnuka o mieszkańców Gminy Zamość jest w moim odczuciu ponowne otwarcie Zielonego Ryneczku. Podobno warzywa, jajka i inne produkty mieli tam sprzedawać okoliczni producenci (zapewne w znacznej mierze z terenu Gminy Zamość). Jednak jak pokazuje życie nie docenili oni wspaniałomyślności zamojskich władz i Zielony Ryneczek omijają szerokim łukiem. Koszty po stronie Zamościa ? Podobno około 100 tysięcy na remont plus pewnie 1,5 miliona złotych, które można by uzyskać gdyby nadal próbowano sprzedać działkę. Plus wpływy z podatku od nieruchomości po zabudowaniu działki (dodatkowe mieszkania, biura i sklepy – czyli tak potrzebne ożywienie Starówki).
Widzimy więc, że do niedawna prezydent Wnuk niemalże by nieba przychylił także dla mieszkańców podzamojskich miejscowości. Cóż takiego więc się stało, że nagle widzi w nich „żerujących”?

Ja tego nie rozumiem i w żadnym stopniu nie akceptuję. Jak można zarzucać w ten sposób władzom Gminy Zamość, że jej mieszkańcy korzystają z kina, basenu, szkół? Faktem jest, że Gmina Zamość nie miała żadnego wpływu na decyzje Zamościa w zakresie poszczególnych inwestycji. Jeśli Zamość już te inwestycje poczynił to niech korzystają z nich także osoby spoza Zamościa bo dzięki temu zamojskie instytucje mają większe przychody, a sam Zamość pozostaje sercem regionu.

Co do współpracy Zamościa z Gminą Zamość oczywistym jest, że te dwa samorządy są skazane na siebie. Po co obrażać mieszkańców Gminy Zamość? Lepiej jest dążyć do współpracy i docelowo myśleć nawet o połączeniu obu gmin i stworzeniu jednego, silniejszego organizmu. To może dawać korzyści obu stronom – ale do tego trzeba spokojnie i merytorycznie przekonywać mieszkańców zamiast machać przysłowiową „szabelką”. Dodatkowo jak widzimy w komentarzach internautów dyskusja zaczyna się także sprowadzać do podziałów politycznych i wygląda jak początek kampanii wyborczej do jesiennych wyborów.

Wydaje się jednak, że mieszkańcy nie chcą kolejnej wojny polityków, tym razem w samorządzie. Warto więc rozważyć czy powinniśmy publicznie obrażać sąsiadów – źle to o nas świadczy. Zamiast tego spokojnie rozmawiajmy i podejmujmy sensowne decyzje.

Autor: Sławomir Ćwik
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamościanin" dnia 5 czerwca 2015 o godzinie 19:25:41 napisał:
  Brawo dla autora tekstu. Nic dodać nic ująć. Ale po prezydencie Wnuku niczego lepszego się niestety nie spodziewałem. Zielony Rynek - porażka (od razu wiedziałem że tak będzie). Zamojska Majówka - porażka zarówno pod względem artystycznym jak i pod względem bezpieczeństwa. Czyli jak wspomniał autor artykuły typowy "powiatowy (wiejski) festyn" Czekamy na kolejne "wygłupy" prezydenta bo jeszcze będzie ich wiele.
  R E K L A M A
 • "hehehe" dnia 5 czerwca 2015 o godzinie 20:24:08 napisał:
  Niestety, z całym szacunkiem do autora, ale Pan kłamie lub czegoś nie zrozumiał i zadowolił się doniesieniami Roztocza lub TZ - prezydent Wnuk nie obraża mieszkańców gminy (nawet mówił że sam jest mieszkańcem!), tylko zwrócił uwagę na niekorzystne dla miasta umowy, które zamierza renegocjować lub zakończyć - i jako mieszkaniec Zamościa bardzo się cieszę że mam prezydenta, który dba o interes ekonomiczny miasta, a nie inne tereny, które mają własny zarządców... Szlag mnie trafia jak po wsi Jatutów jeźdzli parę razy dziennie pusty autobus MZK, a okoliczni mieszkańcy wymijają go brykami za 100 tysięcy. Choć nie głosuję na pis, a w wyborach głosowałem na Zamoyskiego, to jednak muszę uczciwie napisać - brawo panie Wnuk!! pozdrawiam!
 • "Zamościanin" dnia 6 czerwca 2015 o godzinie 9:13:11 napisał:
  @ hehehe Niestety z całym szacunkiem do Ciebie ale chyba masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Prezydent użył określenia „żerowanie”, i to określenie jest obraźliwe. Więc autor w niczym nie skłamał. Co do MZK do Jatutowa, to fakt że autobusy są puste, ale skoro bilet MZK do Jatutowa kosztuje 3,20 czy 3,40 - a prywatną komunikacją która jeździ co godzinę do Łabuń kosztuje 2,5 no to czego mieszkańcy maja przepłacać. MZK powinno kursować rano ze 2 kursy żeby zabrać uczniów i potem po południu aby ich przywieźć.
 • "TORRES20400" dnia 6 czerwca 2015 o godzinie 13:00:26 napisał:
  @"Zamościanin"; "MZK powinno kursować...", Niech sobie kursuje. Ile chce. Za pieniądze gminy, a nie miasta. Czy autor "felietonu" nie jest tym Panem, który opuścił ostatnio ZGL? I który żalił się na sesji Rady Miasta, że p. Wnuk jest "wrednym satrapą", który nie rozumie, że obecność p. Sławomira w spółce miejskiej jest elementem niezbędnym dla rozkwitu gospodarczego miasta?
 • "No one" dnia 8 czerwca 2015 o godzinie 11:24:40 napisał:
  Czytam to - i stwierdzam autor nie ma pojęcia o czym pisze. To jest jeden wielki chaos. Gdzie jest rachunek ekonomiczny? Gdzie są dane liczbowe przedstawione w formie tabelarycznej?? Pejoratywne słowo żerowanie mówi wiele, ale ja chcę wiedzieć więcej chcę znać konkrety, czyli liczby. Czy to jest ten sam Sławomir Ćwik?? http://roztocze.net/galeria-starowka-i-zalegle-czynsze/ CYT. " Sławomir Ćwik: Mamy świadomość, że część osób nie płaci należnego czynszu mimo posiadania środków lub też nie stara się uzyskać środków na opłacanie czynszu. W stosunku do tych osób chciałbym, aby były stosowane przewidziane prawem środki zmierzające do uzyskania zapłaty lub zamiany zajmowanego mieszkania na mieszkanie o gorszym standardzie lub nawet pomieszczenie zastępcze." JEŻELI JEST TO TEN SAM AUTOR - TO PYTAM SIĘ JAK SIĘ MA TEN FELIETON DO JEGO SŁÓW POWYŻEJ?? Zaznaczam jedynie, że warto i należy przeczytać cały wywiad. W takim razie jak to jest, że tych kótrych faktycznie nie stać należy eksmitować, jak to ładnie zostało określone zamiana a nie eksmisja. I teraz przeciwstawmy te słowa obecnej sytuacji co do żerowania i partycypacji - czy zwykła logika słów ŚĆ nie jest jednoznaczna, że miara traktowania czy tego "małego" w zasadzie bezbronnego, czy dużego w tym przypadku Gminę powinna być taka sama, jak traktowania tego małego?? A skoro o tym piszę, to czy dodatkowe środki w wyniku pełnej partycypacji nie przeznaczyć na pomoc tym małym? SKĄD U AUTORA TAKA RÓŻNICA ZDAŃ?? W PRZYPADKU GMINY ZAMOŚĆ MAMY DO CZYNIENIA Z NAJBOGATSZĄ GMINĄ WIEJSKĄ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO - I PO PROSTU STAĆ TĘ GMINĘ NA 100 PROCENT PARTYCYPACJI KOSZTÓW W IZBIE WYTRZEŹWIEŃ CZY MZK. To z czym mamy doczynia to ze swoistą patologią w finansach publicznych - pomimo, że są mechanizmy pozwalające jednostkom samorządu terytorialnego w partycypacji kosztów. Kłania się słaba znajomość zasad funkcjonowania samorządu. Gdyby choć jeden z tych krytykantów wiedział jak funkcjonuje zwykły stragan z warzywami przyznałby rację panu Prezydentowi Wnukowi. przy jednoczesnym potępieniu postępowania Wójta Gliwińskiego. Obowiązkiem wójta co zresztą jest zapisane w Statucie Gminy zapewnienie komunikacji zbiorowej. Może zrobić to na dwa sposoby: - stworzyć i powołać do życia gminne MZK - czyli zakupić autobusy, stworzyć bazę dla tych autobusów, itd. rachunek Ekonomiczny mówi jedno korzystanie z usług MZK Zamość i tak jest o wiele tańszym rozwiązaniem - może korzystać z usług MZK Zamość - odpłatnie według faktycznych kosztów. - brak transportu publicznego - już widzę ogromne niezadowolenie mieszkańców GZ zwłaszcza starszych ludzi. Prezydent Wnuk ma rację - dlatego, że musi zrównoważyć budżet - tak aby w kolejnych latach deficyt budżetowy i zadłużenie było jak najmniejsze. Określenie żerowanie na które tak poniektórzy się oburzają jest określeniem właściwym w stosunku do zaistniałej sytuacji. W tym sporze wynika jedno Miasto Zamość ponosi dodatkowe koszty i to nie małe, i z powodzeniem zamiast dotowania dodatków nierentownej lini mógłby przeznaczyć więcej np. na edukację, czy na inne cele. Mnie zastanawia jedno - jaki był wcześniejszy kontekst tej wypowiedzi, czy nie było negocjacji dwustronnych pomiędzy samorządami, czy nie było fiaska?? Uważam, że w tym wypadku Prezydent postąpił słusznie - wszyscy skupili się na pejoratywnym określeniu żerowanie, ale brak było stwierdzenia prezydenta a może to powiedział tylko nie udostępniono tego materiału - że utrzymanie tej lini kosztuje mieszkańców Zamościa tyle - dotychczasowa partycypacja kosztów przez Gminę nie pokrywa nawet 50 % kosztów. MNIE INTERESUJE CO DOKŁADNIE POWIEDZIAŁ PREZYDENT? Sprowadzanie, żerowania które jest niczym innym jak podsumowaniem pewnego stanu rzeczy i to dosadnym - to mówmy o faktycznych kosztach jakie z tego tytułu ponosi miasto czyli my mieszkańcy. NIe spotkałem się ze stwierdzeniem Prezydenta choćby takim "Jeżeli Koszt utrzymania wynosi tyle i tyle, jeżeli koszt utrzymania linii autobusowych do Gminy Zamość kosztuje tyle i tyle, a partycypacja w tych kosztach jest symboliczna, nie pokrywa nawet połowy rzeczywistych kosztów. To ktoś te koszty musi ponieść - kto mieszkańcy Miasta Zamość." Słowo żerowanie nie powinno paść, ale skoro nie było wyjścia - to znaczy że nie było i pewne rzeczy należało nazwać po imieniu. Dlaczego my mieszkańcy mamy za kogoś płacić??? Czy jak idziemy do sklepu i coś kupujemy - to mówimy, że za chleb zapłacimy 20 gr. bo nas a więcej nie stać, a za chwilę idziemy kupić coś zbytecznego i drogiego. Jeżeli nie stać cię na chleb to dlaczego stać cię na coś innego drogiego i niepotrzebnego??? Jeżeli nie potrafisz zaspokoić podstawowych potrzeb to jak to jest możliwe że potrafisz zaspokoić inne potrzeby mniej potrzebne?? Dziwne, nieprawdaż??? Oczywiście prezydentowi wypomina się zabawę sylwestrową, że zrobił. ja nie rozumiem jednego, dlaczego w tych imprezach maja być uprzywilejowani turyści?? Dlaczego zwykli mieszkańcy nie mają prawa. I dlaczego my mieszkańcom Gminy Zamość mamy i z tego tłumaczyć? O ile dobrze pamiętam miasto z Sylwestra zapłaciło około 60 tys złotych - drugie tyle dorzucili sponsorzy - co zresztą zostało upublicznione. Skoro mówimy o sylwestrze nie sposób zapytać się: - Czy Gmina Zamość Partycypowała w kosztach zabawy sylwestrowej?? - dlaczego w Gminie Zamość corocznie organizuje się Dzień Susła??? Z czego ten dzień wynika, ILE ON KOSZTUJE??? - GDZIE JEST TA RÓWNA MIARA. Ja bym jeszcze się zapytał o Wydawnictwo Biuletyn czy jakoś tak, który można nabyć w gminie ładne i eleganckie wydawnictwo papierowe i elektroniczne,
 • "sławek" dnia 8 czerwca 2015 o godzinie 18:20:55 napisał:
  koszt utrzymania linii na terenie gminy to 700 tysięcy, gmina płaci 310. Proste?
 • "Zamościanin" dnia 8 czerwca 2015 o godzinie 20:30:52 napisał:
  @ No one Z tego co pisały media Sylwester kosztował ok 150 tys zł z czego tak jak piszesz 60 tys zapłacono z budżetu miasta, drugie tyle z budżetu ZDK - czyli również miasta no i dopiero resztę sponsorzy!
 • "No one" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 10:22:50 napisał:
  Po prostu ręce opadają. "Zamościanin" dnia 8 czerwca 2015 o godzinie 20:30:52 napisał: @ No one cyt"(...)drugie tyle z budżetu ZDK – czyli również miasta no i dopiero resztę sponsorzy!" CZYLI SYLWESTER KOSZTOWAŁ 300 000 ZŁ WEDŁUG CIEBIE??? To SIĘ NAZYWA KREATYWNA RACHUNKOWOŚĆ. Ale tak to jest jak się nie ma o takich rzeczach pojęcia, i jeszcze zabiera się głos.
 • "observer" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 11:20:43 napisał:
  Jak słucham tego jęku, jaki to MZK jest biedny, bo musi jeździć po gminie, to serce mi pęka z żalu nad biednymi "busiarzami" jeżdżącymi np. do Lublina, nie mówiąc już o W-wie. Ileż tam po drodze OBCYCH i WROGICH gmin, miast i wsi. Brrrr - horror.
 • "Zamościanin" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 13:07:41 napisał:
  "No one" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 10:22:50 napisał: "CZYLI SYLWESTER KOSZTOWAŁ 300 000 ZŁ WEDŁUG CIEBIE??? To SIĘ NAZYWA KREATYWNA RACHUNKOWOŚĆ" Ręce opadają. Ale tak to jest jak się ma problem z dodawaniem i czytaniem ze zrozumieniem i jeszcze się zabiera głos. Dokładnie napisałem że sylwester kosztował ok 150 tys z czego: 60 tys - miasto 60 tys - ZDK - czyli tez miasto reszta - 30 tys - sponsorzy. Wiec nie wiem jak to kreatywnie zsumowałeś No One że wyszło Ci 300 tys?
  R E K L A M A
 • "Sonia" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 13:40:17 napisał:
  Sponsorzy zapewne PGK i ZGL no i KT bo tylko jej wielki baner wisiał przy scenie. MZK takie biedne, a wuefistę zatrudniło .....
 • "Tutejszy" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 18:30:45 napisał:
  o proszę, następny pokrzywdzony pisze dla roztocza.net. Niezła ekipa. Urwało się koryto z naszych pieniędzy to ujadają. Akurat p. Ćwik pokazał jakim jest "fachowcem" namaszczonym przez Zamoyskiego gdy odpowiedział na pismo w sprawie osoby poszkodowanej w wypadku. W wypadku zawinionym przez pracownika ZGL. "Pełna kultura i merytoryczność". I tak zapewne wyglądała cała jego dziłalność A teraz tylko opluwanie Wnuka. Cóż wynika z tego ścieku: wszystko "podobno", " podobno', "podobno" I jaśnie pan tego "nie akceptuje". Tragednia Całe szczęście, że takich nieudaczników odsuwa się od poważnych spraw
 • "z_boku" dnia 9 czerwca 2015 o godzinie 23:16:13 napisał:
  Vox populi vox dei, wybrano Wnuka no to świetnie dajmy mu czas. Jak pisze Mateusz Lewita: po owocach ich poznacie ;)
 • "ad11" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 8:54:59 napisał:
  Ależ właśnie poznajemy, poznajemy. Zamiast współpracy, wojna.
 • "wiechosta" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 18:17:44 napisał:
  A.Wnuk to klasyczna pisowska menda. Nie dziwi więc prowokowanie konfliktów i klasyczny brak wychowania.Tyle w temacie .
 • "z_boku" dnia 10 czerwca 2015 o godzinie 23:42:28 napisał:
  Uważaj Wiechosta bo Cię namierzą za obrażanie urzędującego prezydenta miasta, partii która go popiera i wszystkiego co nam bliskie.
 • "Ech" dnia 11 czerwca 2015 o godzinie 6:53:12 napisał:
  Wiechosta to klasyczna policyjna ciota. I tyle w tym temacie, knurze
 • "Dablue" dnia 11 czerwca 2015 o godzinie 10:33:12 napisał:
  Prawda w oczy kole - spunktowano i klakiery pisowskie już drą ...
 • "ad11" dnia 11 czerwca 2015 o godzinie 17:25:20 napisał:
  Bo najważniejsze są wartości, "te wartości" i to oblicze ziemi, "tej ziemi"...:) Jeszcze jest odpowiedź na pytanie: kto jest twoim bliźnim? Ale tym akurat ludzie "wartości" nie zaprzątają sobie głowy.
 • "TORRES20400" dnia 11 czerwca 2015 o godzinie 19:06:14 napisał:
  Jak czytam te komentarze, to "witki mi opadają". Ogólnie "SZOK I PRZERAŻENIE", po stronie Platformy. No jakoś się stało tak, jak się stało (z tymi taśmami). Wszyscy się mogli z nimi zapoznać, i jeszcze się z następnymi materiałami zapoznają. Po czasie wypłyną też "zamojskie wątki", jako "odprysk" afery. I można kogoś wyzywać od "mend" i "pisowskich klakierów". Prawda jest taka, że przed jesienią, "Platformersów przegrillują" na wszystkie możliwe sposoby.
  R E K L A M A
 • "ad11" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 8:09:36 napisał:
  I dobrze, że PO się kończy wszak wystarczy tego psucia i okradania tylko gorzej jak do władzy dojdzie "niedorżnięta wataha" z PiS..., bo znowu będzie przegięcie pały i efekt kolejnego etapu rozwalania Polski. Już byli u władzy i pokazali co potrafią. A wracając do występów Wnuka, to skłaniam się do oceny tych występów zaprezentowanej przez pana Ćwika. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje...
 • "Dr Rieux" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 9:42:17 napisał:
  PRZED WSZYSTKIM TA FALA NIENAWIŚCI ROZPĘTANA PRZEZ PO - PRZEMYSŁ TOTALNEJ POGARDY DLA INNYCH CYT. TYLKO idiota I ZŁODZIEJ PRACUJE ZA 6 TYS. ZŁ. Nic nie jest dane wieczne. I towarzysz Wiesław vel Władysław Gomułka. Powiedział tak: - Były błędy i wypaczenia - siorpiąc i paląc sporta przez Lufkę - mówił o moralności alfonsa niejakiego Pawła Jasienicy. - Cytryny to zbyteczny luksus - więcej witaminy c jest w soku z kiszonej kapusty - po czym premier Józef Cyrankiewicz podał mu herbatę z sokiem z kpausty kiszonej. - Wydarzenia marcowe - masakra górników To był bliźniaczo podobny obraz do naszej PO, obraz poprzednie PZPR do dzisiejszej PO. Najważniejszym cytatem Gomółki cyt. "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy". Po 1989 r. wiele partii będąc u szczytu potęgi nagle zaczęło się zapadać przecież SLD u szczytu swojej potęgi miało ponad 50 % poparcia teraz ta sama partia jest pod progiem wyborczym, - AWS po efektownym zwycięstwie nie wszedł do sejmu. - całe szczęście że tonie PSL - gdyby tych taśm nie było nie byłoby sprawy. - Zupełna i buta i arogancja Premier Kopacz według której pokrzywdzonymi są ci co byli podsłuchowywani - w każdym normalnym kraju po takim ciężarze gatunkowym jak mają te taśmy zarzuty prokuratorskie. - pakiet kolejkowy i onkologiczny w Polsce na raka choruje 500 000 Polaków a jest tylko tylko 600 onkologów - dlaczego jest tak mało onkologów, to tak jak w PRL jak czegoś brakuje zawsze będą kolejki - tego sienie uniknie. Po prostu mamy za mało lekarzy. W Niemczech na 1000 pacjentów jest dwa razy więcej lekarzy niż w Polsce a mimo to Niemcy zgłaszają zapotrzebowanie na większą liczbę lekarzy. Buta i Arogancja PO np. zakończenie prac Komisji Śledczej w sprawie afery hazardowej z jednej strony z drugiej zaś np. Afera InterArmam która obaliła rząd Pawlaka w porównaniu z tym co wyprawia PO to jest śmieszne Co się stanie jak PO przegra - otóż nic się nie stanie przejdzie do opozycji zwykła sprawa, tym bardziej, że ta śmieszna inicjatywa Ryszarda Petru Nowoczesna.pl już legła w gruzach. PO w swoich szeregach musi się pozbyć tego betonu - tej partii wyjdzie to tylko na dobre. Nowoczesna.pl z jej liderem to nieporozumienie - prof. Balcerowicz i mgr Ryszard Petru - zwłaszcza ten pierwszy on już był i nie podzielnie rządził koalicją UW AWS, trzykrotnie jako Minister Finansów, i jako Prezes NBP. mało kto wie, że prawie zawsze jego doradcą był Jacek Rostowski. Z cała pewnością PO wejdzie do nowego sejmu i będzie robić tam za lewicę. Nie wiadomo co będzie z Ruchem Kukiza, przypomina mi się tutaj ROP (Ruch Odbudowy Polski premiera Jana Olszewskiego - który miał podobne poparcie co Kukiz teraz i ledwo wszedł do sejmu. W sejmie powinny być 2 - 3 partie - nie więcej - nie ma sensu robienia przechowalni bagażu. PO mając takiego koalicjanta poszła na dól. Wtedy wiadomo kto za co odpowiada, kto jest rządzący a kto w opozycji. TZW JOW - warto przyjrzeć się systemowi niemieckiemu, to w takiej demokracji sprawdza się. Lęk przed JOW - to lęk kilku ludzi, którzy nie wejdą do sejmu a już nawet i teraz ich bytność w sejmie jest mocno problematyczna, no bo co oni potrafią poza sejmem są nikim nie stać ich na ośmiorniczki. BUTNY KOMOROWSKI ZARZUCIŁ Prezydentowi DUDZIE - ŻE ON BLOKUJE ETAT, ale Komorowski zapomniał, że takie jest prawo, że wielu jego kumpli z PO korzysta z tego prawa, czy to z parlamentu czy w samorządzie . KOMOROWSKI NIE ZROZUMIAŁ JEDNEGO TACY LUDZIE CZY TO Z PO CZY Z PSL IDĄC DO SEJMU powinni mieć to zabezpieczone, powrót w dawne miejsce, nie zawsze jest to możliwe. Co jest gorsze - dać takiemu co nie wejdzie emeryturę specjalna premiera?? Wniosek jest prosty jeżeli ktoś nie potrafi w życiu poradzić sobie - to tym bardziej nie powinien być posłem czy senatorem - jak taki człowiek ma decydować o strategicznych sprawach państwa?? Czy skoro padło określenie blokowanie etatu czy nie można pokusić się na twierdzenie, ze kontekst jest szerszy?? Zdaje się że ustępujący prezydent do końca nie rozumiał znaczenia tych słów. Faktycznie Komorowski jako zawodowy polityk nie blokuje etatu jego być albo nie być zależy od tego czy będzie w polityce czy nie - teraz wiadomo że będzie na emeryturze w wieku 63 lat a nie 67 lat. Przykład Prezydenta dr hab. A. Duda - pokazuje jedno jestem człowiekiem z dorobkiem naukowym, politycznym i to nie małym. Słuchając debaty Duda - Komorowski miąłem trudności ze zrozumieniem tego co mówi Komorowski, ja jedynie domyślałem się że może mu o to i czy o tamto chodzić. A na koniec ten zły Maciarewicz z Alei Szucha - może warto go posłuchać zanim znowu będzie sie na nim wieszało Psy http://www.radiomaryja.pl/multimedia/glos-polski-pos-antoni-macierewicz-24/
 • "TORRES20400" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 13:51:12 napisał:
  @"ad11"; A ja się skłaniam, do takiej opinii, że p. Sławomir się nie utrzymał się na stołku. I z tego powodu rozpacza. Publicznie. Na sesji Rady Miejskiej. Teraz na Roztocze.net. Jakoś ciężko przejąć się mi jego "ciężkim losem". Podobno, jak sam mówił robił karierę w Kredyt Inkaso. To niech tam wróci, i dalej kręci szemrane wałki. http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,85270490,85270490,Kredyt_Inkaso_S_A_co_to_za_firma_czy_oszukuje_.html Teraz będzie plótł brednie o "zgodzie" i "współpracy".
 • "TORRES20400" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 14:07:33 napisał:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,85270490,137677746,Re_Kredyt_Inkaso_S_A_co_to_za_firma_czy_oszu.html
 • "Jakub" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 14:40:16 napisał:
  Stara metoda pewnej partii - odciągnąć uwagę od problemu i hejtować tego kto mówi o problemie.
 • "TORRES20400" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 15:07:25 napisał:
  Tego nie da się "odciągnąć". Zbyt dużo ludzi to widzi/widziało.
 • "KI" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 16:41:45 napisał:
  Torresika chyba zazdrość zżera, że się do KI nie załapał. Najlepsza firma w Zamościu; wiem bo tam pracuję. Poczytaj sobie frustracie http://kredytinkaso.pl/o-nas http://www.praca.pl/724447,kredyt_inkaso_s_a,warszawa,firma.html Szkoda, że Ćwik odszedł bo miał fajne pomysły. Pozdrowienia dla Prezesa.
 • "TORRES20400" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 19:52:32 napisał:
  Oj, a ja myślałem, że jakiś pozew będzie. O zniesławienie. Może o pomówienie. A tu o zżerającej zazdrości. Sie rozczuliłem. ;-)))
 • "TORRES20400" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 19:58:09 napisał:
  Tak. To dramat. Nie mam okazji obdzierać emerytów z emerytur. Kompleks jakiś mam ;-)))
 • "motylek" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 20:17:04 napisał:
  Musi to zaawansowany kompleks Macierewicza, nowa jednostka chorobowa. Nie chcę Cię straszyć, na razie nie ma lekarstwa ani szczepionki , a w październiku zapowada się epidemia...
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 20:27:36 napisał:
  Na to się zapowiada. Jak Antek w szczękę złapie to nie wypuści. Całe szczęście, że Wnuk zawczasu pozbył się problemu. I będzie mógł zajmować się miastem, a nie aferami.
 • "motylek" dnia 12 czerwca 2015 o godzinie 21:55:41 napisał:
  Gdyby Go z łańcucha spuścili to może i nie byłoby problemu, ale nic na to nie wskazuje - Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. .
 • "TORRES20400" dnia 13 czerwca 2015 o godzinie 14:55:11 napisał:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,85270490,122304376,Re_Kredyt_Inkaso_S_A_to_zlodzieje.html
 • "TORRES20400" dnia 13 czerwca 2015 o godzinie 15:04:22 napisał:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,85270490,95320316,Re_Kredyt_Inkaso_S_A_co_to_za_firma_czy_oszu.html
 • "Ignaś" dnia 14 czerwca 2015 o godzinie 9:54:16 napisał:
  @TORRES20400 - przydałaby się Ci rewalidacja intelektualna.Wklejasz jakieś bzdety z przed lat...Klawiatura Cię nie boli?
 • "TORRES20400" dnia 14 czerwca 2015 o godzinie 12:53:28 napisał:
  @"Ignaś"; Powtórzę za tytułem "felietonu": "Ale o co chodzi?". Też tam pracujesz, w tej "najlepszej zamojskiej firmie"?
 • "lop" dnia 14 czerwca 2015 o godzinie 14:37:11 napisał:
  Zachęcajmy Andrzeja Wnuka do startu w wyborach parlamentarnych! Kto do mnie dołączy?
 • "hehehe" dnia 14 czerwca 2015 o godzinie 18:29:42 napisał:
  najlepsza zamojska firma? jaahahahahaha!
 • "908" dnia 15 czerwca 2015 o godzinie 14:32:19 napisał:
  ss
 • "908" dnia 15 czerwca 2015 o godzinie 14:32:40 napisał:
  bb
  R E K L A M A
 • "e" dnia 15 czerwca 2015 o godzinie 14:35:01 napisał:
  "Ech" to klasyczna gejowska ciota.I tyle w temacie,znajduchu kapuściany.
 • "debris" dnia 18 czerwca 2015 o godzinie 10:17:22 napisał:
  Zaczynam myśleć, że formuła logowania do portalu w celu dodania postu chyba była lepsza.. Nazwanie publicznie kogoś "mendą" powinno skończyć się w sądzie.
 • "Wyborca" dnia 27 czerwca 2015 o godzinie 10:45:08 napisał:
  Wnuk się obraził na mieszkańców Gminy że nie handlują na Ryneczku, jego sztandarowej inwestycji i robi awanturę.
 • "Dr Rieux" dnia 27 czerwca 2015 o godzinie 13:00:33 napisał:
  Wnuk ma rację - co oferuje miasto Zamość Gminie Zamość. Miasto Zamość pod tym kątem bije na łeb i na szyję ofertę kulturalną, edukacyjną, przedszkolną, sportową itd na łeb i na szyję. Nie wspominając o MZK, czy Izbie Wytrzeźwień. Jakie są instytucje kulturalne w Gminie Zamość pod kątem jakości jaką oferują instytucje z miasta??? Gmina Zamość nawet jednej setnej tego nie oferuje, czego najlepszym przykładem może być korzystanie z tych instytucji przez mieszkańców sąsiedniej gminy. To wszystko kosztuje, a skoro korzystamy to się dokładajmy nie tak jak do KRUS a według rzeczywistych poniesionych kosztów - na biednego nie trafiło. Tu się nikt nie obraża na mieszkańców sąsiedniej Gminy. Tylko dla nas mieszkańców Zamościa niedopuszczalna jest taka postawa Wójta.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny