R E K L A M A

Z I P

2. Region | EdukacjaRedakcja1 marca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 18 komentarzy ()

Lookalny Informator Edukacyjny

Lookalny Informator Edukacyjny - edukacja.roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

Lookalny Informator Edukacyjny – edukacja.roztocze.net. Pod adresem edukacja.roztocze.net odkryć można ciekawy Lookalny Informator Edukacyjny – źródło informacji o żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich, a także policealnych, uczelniach wyższych i zajęciach dodatkowych.

Po co informator?
By łatwo było wybrać najlepszą ofertę dla Twoich dzieci. To oczywiste. Również dlatego, że brakowało w naszym regionie interaktywnego, zawierającego wszystkie ważne informacje katalogu edukacyjnego. Warto dodać, że taki informator “żyje” przez cały rok, 24 godziny na dobę i można do niego sięgnąć za pomocą komputera, telefonu, tabletu czy telewizora z funkcją smart.

Wielu rodziców zastanawia się jaki żłobek, czy przedszkole, lub szkołę podstawową (czasami wszystko razem!) wybrać dla swoich pociech. Odnalezienie placówek najbliżej miejsca zamieszkania, czy też tych najlepszych zabrałoby dużo czasu. Jeszcze więcej odwiedzenie pojedynczo każdej z nich. Pracujący rodzice nawet przy wsparciu życzliwych babci i dziadków, czy też znajomych, nie zawsze są w stanie kompleksowo ogarnąć ten temat. Stąd między innymi pomysł na powstanie Lookalnego Informatora Edukacyjnego.

To ukłon w stronę rodziców, którzy chcą jak najlepiej zainwestować w edukację i rozwój swojego dziecka.

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego “Lookalny”?

Uznaliśmy, że zabawa popularnym angielskim słowem “look” (patrzeć) świetnie nadaje się do skierowanego również do młodzieży informatora. Nasz informator  nadaje się do “lookania” i jest lokalny co pozwala mu być zawsze na czasie. Podobnie zresztą jak całe roztocze.net, które z czasem będzie się budowało wokół marki lookalne.info (ale to na razie tajemnica, więc ciiii). Czyli “na czasie” i lookalnie.

Co znajdziesz w informatorze?

Prawie wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki, uczelnie i podmioty edukacyjne. Uporządkowane wg. stopnia edukacji, miast i powiatów. Podział na powiaty i większe miasta wydał nam się naturalny. Biłgoraj, Hrubieszów, Janów Lubelski, Tomaszów Lubelski czy wreszcie Zamość to lokalne ośrodki edukacyjne. Wokół nich również dużo się dzieje. Dlatego wydzieliliśmy otaczające je powiaty. Dalsze uszczegóławianie nie miałoby użytkowego sensu. Ale jesteśmy otwarci na propozycje.

W każdej z placówek znajdziecie adres i telefon. A te najlepsze które zdecydowały się na rozszerzony wpis mają całe bogactwo informacji pozwalające zapoznać się z pełną ich ofertą. Planujemy wersję obejmującą całą Polskę, która z pewnością szczególnie zainteresuje przyszłych studentów.

Dlaczego nie ma gimnazjów?

No bo wiele na to wskazuje, że od nowego roku szkolnego gimnazjów nie będzie. Ale jeżeli coś się zmieni w tych planach dodamy gimnazja, dodamy też inne szkoły i placówki ale o tym napiszemy za jakiś czas. 

Skąd ludzie wiedzą, że taki informator jest?

Roztocze.net to najpopularniejszy portal internetowy o Zamościu i najbliższej okolicy, ale nie tylko, sięgamy coraz dalej i na pewno będziemy wspierać promocję informatora. Planujemy też długą i skuteczną promocję serwisu tak żeby adresy edukacja.lookalne.info i edukacja.roztocze.net zapadły w pamięć. Oczywiście mamy już profile w mediach społecznościowych i będziemy zachęcać przez nie do odwiedzania Lookalnego Informatora Edukacyjnego. Ale polityka mediów społecznościowych zamyka  użytkowników w tzw. “bańkach informacyjnych” więc starym i skutecznym zwyczajem będziemy budować spontaniczną znajomość marki i pracować nad wynikami w tzw. organicznym wyszukiwaniu. To najcenniejsze parametry dla każdego liczącego się serwisu internetowego. Planujemy też fajne konkursy z wartościowymi nagrodami dla tych którzy najlepiej zapamiętają nazwę i adres informatora.

Dlaczego jest szaro-pomarańczowy?

Głównie dlatego że zajadaliśmy się pomarańczami przy jego tworzeniu. Kawa niewiele pomaga jak się jej dużo pije, a pomarańcze są fajne, ciepłe, miłe i słodkie (zależy jak się trafi). Ciemnoszary dlatego, że szef projektu miał taki mundurek w szkole i ciężko to wspomina. Postanowiliśmy więc uhonorować jego szkolne cierpienia. Będziemy przebudowywać serwis i pewnie kolory się nieznacznie zmienią, ale na razie można się cieszyć słodką pomarańczą i poważnym mundurkiem.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. W informatorze są też aktualne wiadomości o wydarzeniach edukacyjnych. Już niedługo umożliwimy bezpośrednie “nadawanie” szkołom. Czyli publikowanie informacji bezpośrednio w informatorze. Szykujemy już szkolenie dla osób oddelegowanych przez zarządzających szkołami. Tak, tak nauczymy nauczycieli. Wszystko po to by informator był pełny informacji. Sporo różnych pomysłów mamy w głowach i już “na papierze”. Nie możemy wszystkich zdradzić, bo sami wiecie ktoś podpatrzy, nieudolnie skopiuje i za chwilę pseudo informatory zasypią internet. Chodzi przecież o to żeby był jeden dobry i popularny, a nie setki byle jakich.

Zapamiętajcie! edukacja.roztocze.net  – tu będzie cała edukacja z regionu, część już jest!

Zapraszamy do lektury Lookalnego Informatora Edukacyjnego. Mamy nadzieje, że będzie on Wam służył pomocą w dokonywaniu słusznych wyborów, co do przyszłości Waszej i Waszych bliskich. Czekamy też na konstruktywne uwagi pod adresem mailowym: edukacja@roztocze.net

O szkoleniu dla pracowników jednostek edukacyjnych powiadomimy zainteresowanych wkrótce. 
Wydawcą Lookalnego Informatora Edukacyjnego jest Fundacja im. Bernardo Morando. Z dumą zawiadamiamy, że serwis powstał BEZ udziału środków zewnętrznych czy dotacji publicznych. Różnica pomiędzy przychodami informatora a kosztami jego wytworzenia i promocji pokryta została dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy fundacji.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Adam C." dnia 21 lutego 2017 o godzinie 14:42:32 napisał:
  Pytanie tylko po co?? Każda szkoła, wyższa uczelnia ma swoją stronę internetową na której jest sporo wiadomości nt. kierunków, metod rekrutacji, kadry itd. Przede wszystkim jest podstawowa informacja kontakt telefoniczny pod którym można szczegółowo dowiedzieć się. Aczkolwiek roztocze on line jest marką samą w sobie - stworzenie informatora może, a raczej powinno być w ramach tego portalu czyli odrębna zakładka. Stworzenie odrębnej zakładki, a nie oddzielnej strony pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów - chociażby takich jak koszty promocji nowej strony w innych mediach.
  8
  6
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 15:53:15 napisał:
  Lokalny informator edukacyjny jest takim samym tworem jak lokalne targi świąteczne, Orszak i inne tego typu bzdety. Przedmówca już wyraził odczucia na temat tego tworu. Czas zając się rozliczaniem z efektów kształcenia, a nie promowanie lokalnej tandety. W rankingach lokalne szkoły zamykają listy i żadne zabiegi socjotechniczne nie zmienią faktów. Nawet oficjalne rankingi są też oszukane, bo szkoły przed maturami wpływają na słabszych uczniów aby nie zdawali matury, bo i tak nie maja szans, a ci słabsi uczniowie przenoszą się przed maturą do prywatnych tworów i też nie zdają, ale nie zaniżają statystyk lokalnym placówkom. Mylę się Dyrektorzy i Nauczyciele lokalnych szkół...?
  7
  3
 • "Robert Moteka" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 16:49:57 napisał:
  Dziękuję Panom za uwagi.

  Cenne i mądre jednak wypowiadane z poziomu doświadczonych użytkowników internetu. Wielu z naszych czytelników umie się doskonale poruszać po internecie i znajdować wszystkie niezbędne informacje, ale wielu nie potrafi. Zresztą, podobnie jest z wiedzą, rozproszona po całym internecie jest dostępna. Retorycznie można zapytać po co zatem wikipedia.

  Ja osobiście codziennie spotykam ludzi którzy z nim sobie nie radzą. I nie są to osoby dojrzałem wiekiem, raczej nazwałbym je młodymi. Dlatego prosty w obsłudze i skupiający maksimum informacji informator jest niezbędny. Bo nie jest on skierowany wyłącznie dla świetnie wyedukowanych czy osób bezpośrednio związanych z edukacją.

  Teza "ad111", dotycząca jakości czy rankingów o ile jest prawdziwa potwierdza w swoisty sposób, że taki informator jest potrzebny i że warto zwiększać "fokus" na edukacji.

  Adam C. - dziękujemy za wysoką ocenę marki, pracujemy na nią od 2000 roku. I nie sposób się nie zgodzić, że zakładka edukacja mogłaby być "wpięta" w główny serwis. Naszym celem jest jednak rozwój regionu, dlatego chcemy doprowadzić do tego by Lookalny Informator Edukacyjny stworzył wokół siebie dodatkowe miejsca pracy. Wydaje nam się, że kilka w "nowych technologiach" się przyda. Ale może się mylę.

  Informator będzie rozbudowany o kolejne moduły, już dziś spłynęły do nas sugestie dotyczące zawartości, za które dziękujemy. Zamierzamy je realizować już w najbliższych dniach.
  5
  3
 • "ad111" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 17:47:38 napisał:
  Fajnie, że Autor się odezwał. Nie zmienia to faktu, że lokalna edukacja nie jest taka dobra jak była, zwłaszcza ta przygotowująca do zawodu. Wystarczy prześledzić nawet te zmanipulowane rankingi aby wyciągnąć odpowiednie wnioski.
  5
  1
 • "Robert Moteka" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 18:26:59 napisał:
  Tu się zgodzę, z nauką zawodu jest problem. W całym kraju. Brałem udział w konsultacjach dotyczących tworzenia nowych zawodów kilka lat temu i wielu ekspertów było przerażonych stanem kształcenia zawodowego. To widać też w zakładach w których znalezienie handlowca jest 100x łatwiejsze niż tokarza czy frezera. Stąd też problemy inwestycyjne. U nas nie ma kogo zatrudnić w fabryce więc po co ją budować. Sami inżynierowie i ekonomiści. Problem też w tym, że rzemiosło przez lata zostało wyparte przez tanie produkty więc nie opłacało się produkować, naprawiać czy uczyć w obszarach rzemieślniczych i tak koło się zamyka. To poważny problem, ale z tego co się interesowałem tematem ma się coś w tej materii zmienić. Zobaczymy. Jednak nie należy zapominać o kilku fajnych szkołach w regionie i w Zamościu. Szkołach które szkolą i dobrze przygotowują do pracy. Byłem rekrutując w różnych organizacjach mile zaskoczony poziomem wiedzy naszych techników. Naprawdę często byli lepsi od inżynierów czy licencjatów. Przez "moje ręce" przeszło 3 programistów jakiś czas temu po zamojskim elektryku. Jeden uciekł do stolicy bo tam lepsze zarobki, drugiego losów nie znam, za to trzeci dalej działa w firmie której doradzałem i powiem, że liga światowa. Ale to byli ludzie którzy chcieli pracować i rozwijać się i nie patrząc na innych sięgali też po wiedzę sami. Dlatego uważam, że problem leży też w zadeptanym etosie wykształcenia, który został zdewaluowany również przez pracodawców i ich chore wymagania dotyczące wykształcenia. Dostali co chcieli. Obstawianie kas w sklepach spożywczych osobami z wyższym wykształceniem jest niedopuszczalne. Chcesz pracować "na kasie" skończ dobre technikum, a jak masz wyższe aspiracje - nie odpuszczaj. Związki zawodowe w wielu krajach chronią przed wyścigiem na dyplomy. Robią to też mądrzy pracodawcy.
  5
  3
 • "myszka" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 18:37:58 napisał:
  Kiedyś w zawodach kształciło się bardzo dużo młodzieży, owszem były zakłady pracy w których mogli być zatrudniani lub po prostu istniały szkoły przy zakładach pracy, gwarantujące zaraz pracę. Czasy się zmieniły i ktoś wymyślił aby młodzież kształcić w szkołach ogólnokształcących. Szkoły zawodowe zaczęły być likwidowane, nauczyciele zawodu (specjaliści w swoich dziedzinach) odeszli na emerytury a nowi nie kształcili się, bo nie było takiego zapotrzebowania. Sytuacja obecnie trochę się poprawia, ale przy braku miejsc pracy, niewiele się zmieni. Będą wykwalifikowani wyjeżdżali za lepszymi zarobkami lub w ogóle za pracą. Będą miejsca pracy, będą szkoły kształcące w zawodach. Tu tkwi problem.
  2
  0
 • "Kosh" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 19:50:37 napisał:
  Tak myślę, że uwagi na temat polskiej edukacji należy kierować do ministra lub do kuratorium a portal przyda się w poszukiwaniu szkoły lub przedszkola. Świetny pomysł :)
  4
  2
 • "Belfer" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 20:48:36 napisał:
  Z punktu widzenia nauczyciela/doradcy zawodowego bardzo fajne i przydatne narzedzie. Brawo za pomysł!
  4
  3
 • "Zamość" dnia 21 lutego 2017 o godzinie 20:50:35 napisał:
  Na stronie nie ma cennika, ani informacji, że umieszczanie w tym informatorze informacji jest płatne.
  4
  1
 • "Hejter" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 0:38:19 napisał:
  Piszcie sobie jeszcze więcej pochwalnych komentarzy...
  4
  2
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 7:24:34 napisał:
  Najlepiej byłoby wszystkie szkoły sprywatyzować i wprowadzić np. bon oświatowy. Każdy nauczyciel, czy dyrektor dbałby o jakość i komfort kształcenia, a rynek szybko zweryfikowałby tych najlepszych.
  5
  0
 • "Robert Moteka" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 12:44:04 napisał:
  Drogi Zamościu,

  na stronie nie ma cennika bo celem nadrzędnym jest informacja a nie komercyjna działalność.

  Wszystkie podstawowe wpisy są bezpłatne, jeżeli jednak któraś z jednostek edukacyjnych chce się promować za pomocą informatora umożliwiamy to. Wystarczy skontaktować się z nami (784 494 222 lub 690 260 407)

  Daje to obopólną korzyść, my mamy środki żeby budować miejsca pracy i rozwijać działalność informacyjną i edukacyjną. Szkoły, uczelnie i inne podmioty mają możliwość wyróżnienia swoich zalet.
  2
  3
 • "pytanie" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 13:19:43 napisał:
  kto jest organizatorem targów edukacji? chcę się zgłosić jako wystawca a nie ma o tym ani słowa bardzo dziękuję za odpowiedź
  1
  0
 • "asp" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 21:51:40 napisał:
  do "pytanie" zgłoś się do wydziały promocji urzędu miasta pokierują cię
  1
  1
 • "nauczyciel" dnia 22 lutego 2017 o godzinie 22:47:39 napisał:
  Ile kosztuje taka promocja
  0
  2
 • "..." dnia 22 lutego 2017 o godzinie 22:58:51 napisał:
  Nauczyciel @sporo nerwów
  2
  0
 • "zzz" dnia 24 lutego 2017 o godzinie 15:42:53 napisał:
  Takie informatory nie mają sensu na poziomie szkół podstawowych. Obowiązuje rejonizacja. Nie możesz zapisać dziecka do szkoły, która ma wyniki, jeśli nie jesteś w jej obwodzie.
  4
  0
 • "Mieszkanka" dnia 1 marca 2017 o godzinie 8:19:48 napisał:
  Zyski roztocza lecą na łeb i szyje stąd pomysł na wyciągnięcie forsy z systemu edukacji. Podsumowując. Słabe.
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400 17 minut temu
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert 27 minut temu
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert 28 minut temu
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk 37 minut temu
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400 47 minut temu
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas 51 minut temu
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara 51 minut temu
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy 55 minut temu
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Thomas 56 minut temu
Czyli mamy początek końca Sławomira Z...
TORRES20400 57 minut temu
Czegoś mi tu jednak brakuje. PiS ogłos...
Zamościanin
Ja tylko przypomnę, że przed poprzedni...
Daniel Czubara
Ale zawsze ciekawiej jak jest co najmnie...
Oneb
Kolejni kandydaci z góry skazani na por...
KL.
Niestety, ale niektórzy nie mogą zrozu...
niestety
przeszkadza mi to co pis robi z krajem...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny