R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara28 grudnia 2016 FACEBOOK | 4434 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 34 komentarze ()

A po dworcu hula wiatr…

Dworzec kolejowy w Zamościu; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Pasażerowie wysiadający na dworcu kolejowym przy ulicy Szczebrzeskiej w Zamościu całują klamkę od poczekalni i muszą marznąć.

Podróżni, którzy zdecydowali się w te święta przyjechać do Zamościa koleją poważnie się rozczarowali. Wszystko to za sprawą poczekalni na dworcu, która od dłuższego jest zamknięta. W związku z tym pasażerowie muszą czekać na peronie “pod chmurką” w oczekiwaniu na rodzinę lub znajomych, którzy przyjadą ich zabrać z dworca autem. Dodajmy przy tym, że tej zimy mimo, że silnych mrozów nie ma, to pogoda i tak nie rozpieszcza.

-To jakaś chora sytuacja. Jechałam tu ze Śląska do rodziny i znajomych i myślałam, że zanim przyjaciel mnie odbierze, to poczekam na dworcu, a tutaj pozamykane na cztery spusty. – powiedziała nam jedna z rozżalonych pasażerek. Obiekt jest zamknięty zarówno od strony peronu, jak również od strony ulicy Szczebrzeskiej. Otwarty jest jedynie … toi-toi obok budynku.

Właścicielem dworca jest Miasto Zamość, które kupiło obiekt od PKP.

Kupiliśmy go od PKP w stanie technicznym nie nadającym się do użytkowania. W tej chwili złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 Działanie 13.2 Infrastruktura Usług Społecznych pod potrzeby CIS-u oraz hali dworcowej. W tej chwili czekamy na rozstrzygnięcie. Nie jesteśmy w stanie i nie będziemy z własnych środków remontować dworca dla potrzeb PKP, bo tak należałoby to określić. Musimy pozyskać środki zewnętrzne i jak tylko je pozyskamy rozpoczniemy remont dworca. To nie jest tak, że miasto nie zrobiło remontu, to PKP zostawiło to w takim stanie, to PKP nie dbało o swój majątek. Sprzedało nam to w takim stanie. Remont tego obiektu zabytkowego to nawet nie setki tysięcy, tylko miliony złotych. Miasto najnormalniej w świecie nie ma takiego interesu, aby wykonywać taki remont dla potrzeb PKP, dla potrzeb przewoźnika. – powiedział nam pytany o remont dworca prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

Pozostaje więc czekać. A podróżni? Muszą uzbroić się w cierpliwość i … ciepłe ubranie.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "hmm" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 9:16:35 napisał:
  troche pkp pokpiło sprawę, mogliby chociaz na zime otworzyc, pal go 6 lato ale w zimie brrr
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Marek" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 10:53:59 napisał:
  Normalnie brakuje słów Zamość, miasto 70-cio tysięczne i nie ma dworca jako takiego, skandal?! Aby do wiosny będzie cieplej!!!
  0
  0
 • "Kmicic" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 11:05:22 napisał:
  Mimo iż dworzec wymaga remontu to nie jest usprawiedliwieniem do jego zamykania i wystawiania na mróz turystów/podróżnych. To źle świadczy o gospodarzu miasta. Wnuk nie musi go remontować wystarczy ,że do czasu kiedy znajdzie pieniądze na remont otworzy poczekalnie i włączy w okresie zimowym ogrzewanie.
  0
  0
 • "Kmicic sranek" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 11:49:22 napisał:
  Odczep się Wnuka. To PKP zamknęło dworzec.
  0
  0
 • "ak" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 12:23:14 napisał:
  Jestem ciekawy czy Pan Redaktor potrafi rozszyfrować skrót CIS, a jeżeli tak, to dlaczego nie raczy podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami.
  0
  0
 • "Driver" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 12:29:58 napisał:
  Ech,gdyby to była Synagoga...już dawno byłby remont,a tak...jest zima i musi być zimno
  0
  0
 • "@"Kmicic sranek"" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 12:33:58 napisał:
  Właścicielem dworca jest miasto, zarządzanie dworcem leży w gestii obecnej władzy, która ma daleko w poważaniu nielicznych mieszkańców korzystających z dworca.Ewentualny remont to tak mało medialne wydarzenie więc po co się trudzić...lepiej kupić chińskie światełka dla gawiedzi i zorganizować wątpliwej jakości imprezę sylwestrową. Miały być igrzyska , więc są a mieszkańcy niech se u ruska kożuchy kupią...a co nie stać ich?
  0
  0
 • "@"Driver"" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 12:47:06 napisał:
  Synagoga została wyremontowana dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym, a porównywanie tych dwóch obiektów to nieporozumienie.Jeżeli idziesz tym tokiem rozumowania to może sprzedać dworzec Izraelitom? Wyremontują i jeszcze na tym zarobią.
  0
  0
 • "rozsądny" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:07:27 napisał:
  Do Pana Prezydenta! To po co Miasto ten budynek kupiło? Rozumiem że jak nie pozyskaja funduszy zewnętrznych to taki stan będzie aż budynek popadnie w ruinę. To może choćby wiatkę postawić bo w czasie deszczu ludzie tulą się do ścian budynku ale i tak mokną nie mówiąć już o marznięciu. Ot dwudziesty pierwszy wiek w Zamościu
  0
  0
 • "Thomas" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:15:06 napisał:
  Mam pytanie do Redaktora - co mają powiedzieć pasażerowie wysiadający i wsiadający na przystanku Busów na Nowym Mieście?? Tę sprawę poruszył nawet ostatnio lokalny Tygodnik. Jakie są tam warunki dla pasażerów??? Jest dosłownie kilka ławeczek przy tablicy Rozkładów, nie ma poczekalni, podobno jest toaleta gdzieś, ale gdzie to nie wiem. Ludzie muszą marznąć moknąć, na wietrze, śniegu i deszczu - i z tym nic się nic nie robi. Żyjemy w 21 wieku a transport publiczny delikatnie mówiąc odstaje od norm w innych miastach. W Lublinie w końcu zrobiono porządek z Busami są na dworcu PKS o dokładają się do Dworca a nie tak jak kiedyś na małym placyku w okolicy dworca dworzec plac manewrowy. POTENCJAŁ DWORCA PKS, SPRZEDANEGO ZRESZTĄ OKAZAŁ SIĘ OGROMNY - WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA INWESTYCJĘ JAKA ZREALIZOWANO -INWESTOR WŁAŚCICIEL BĘDZIE TERAZ MÓGŁ ZARABIAĆ NA SWOJEJ INWESTYCJI, TO SAMO MÓGŁBY ZROBIĆ PKS I WŁAŚCICIEL PKS - CZEGOŚ TUTAJ ZABRAKŁO. Jednak budynek dworca jest w rękach miasta i że jednak PKP i kolej będzie w Zamościu - i tutaj wielkie ukłony dla posła Sławomira Zawiślaka !!!! PRZYPOMNIJMY SOBIE ARTYKUŁY, CHYBA NAWET I NA TYM PORTALU ZAMOŚĆ BEZ KOLEI!!!! A swoją drogą, bure powinien otrzymać ten który bezpośrednio zarządza tym obiektem - faktycznie sytuacja była niekomfortowa, ale w porównaniu co pan prezydent Andrzej Wnuk zastał to i co zrobił to i tak nie jest źle. Na koniec - mieć a nie mieć to jest okazuje się że luksus. My wszyscy narzekaliśmy swego czasu na kolej czy PKS, ale to co nastało po tym wcale nie jest lepsze. Ciszmy się z tego, że jednak panu Prezydentowi Wnukowi i posłowi Zawiślakowi udało się odwrócić kijem Wisłę. Teraz wierzę że może być tylko lepiej i że to w końcu ruszy z miejsca, zasługujemy na to, aby jeździć wygodnymi pociągami czy autobusami - szybko i tanio.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "do rozsądnego" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:16:47 napisał:
  Na tym portalu krytykują Wnuka, ze robi drogi z własnych pieniędzy, a on odpowiada, że nie ma środkó zewnętrznych na budowę dróg lokalnych. Więc jeśli jest możłiwość pozyskania dotacji na remont dworca, to po co robić z własnych? poczekajcie na rozstrzygnięcie konkursu. To jest gospodarne działanie
  0
  0
 • "do myslących" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:29:22 napisał:
  Otworzyć dworzec dla podróżnych w czasie kiedy pociągi kursują, przed świętami, takie tutaj głosy padają. A kto tym osobom pilnującym, itd. zapłaci, dochodzi sprzątanie, zamki też trzeba nasmarować. Chyba że jest właściciel tego budynku, który na nim zarobi i będzie o ten obiekt się dbał. PKP było właścicielem to bufet był otwarty. Kursowało kiedyś dosłownie kilka pociągów w ciągu doby, ale obiekt był. Pozbyli się jego i stoi pusty. Teraz istnieje potrzeba jego reaktywacji. Miasto przyciąga wielu turystów, tuż za ulicą jest ZOO, jedyne po prawej stronie Wisły a najbliższe w Krakowie.
  0
  0
 • "Mieszkaniec" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:38:03 napisał:
  Ktoś tu najwyraźniej zapomina,że dworzec wraz z przyległym placem został zakupiony na symboliczna kwotę, jeszcze za poprzedniej prezydentury z myślą o budowie parkingu dla ZOO. Tymczasem nieużytkowany budynek niszczeje, a samochody parkują "po krzakach". Fakt, faktem ,że ewentualny parking w całości nie załatwi problemu, ale to nie zwalnia od myślenia. Krytykowane inwestycje poprzednika mają się nie najgorzej, choć szału nie ma i nigdy nie zapomnę o nietrafionej decyzji odsprzedaży terenu pod przyległy do ZOO market.
  0
  0
 • "Horn" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:38:30 napisał:
  Hmm.. do tych co żądają otwarcie hali. Prezydent mówi że stan techniczny jest fatalny. Kto będzie płacił odszkodowanie pasażerom, jesli komuś spadnie tam cegła na głowę albo co innego? Jak już to zrobić wiate albo jakiś barek mały otworzyć z małą gastronomią obok by można było się przed deszczem lub zimnem schronić i przekąsić coś. Na pewno jakiś przedsiębiorca chetny się znajdzie.
  0
  0
 • "do Horn'a" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 13:47:51 napisał:
  To może budkę z piwem i hod dogami? Budynek jest ładny, murowany (elewacja) po co stawiać badziewie, tylko go wyremontować, zaproponować dogodne połączenia w okresie letnim z innych miast do Zamościa, wiadomo okres zimowy to tylko przyjazdy na święta. I zacząć zarabiać. Jest tyle osób w urzędzie kreatywnych (kartki majtki w Urzędzie Miasta), że na pewno wpadną na pomysł jak ten obiekt dodatkowo wykorzystać, aby nie stał pusty w okresie mniejszego zainteresowania podróżnych. Słynna biblioteka na dworcu, Zapewne pomysłów jest wiele, chociażby zaproponować mieszkańcom aby sami podsunęli pomysł jego zagospodarowania.
  0
  0
 • "ak" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 14:48:32 napisał:
  Do "Drivera". Jeżeli dworzec kojarzy ci się z synagogą to znak że czas wybrać się do specjalisty.
  0
  0
 • "achoj" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 15:07:13 napisał:
  Może sie "aktywiści" do koryta np. z "nowoczesnej" uaktywnią??? [państwo "dziennikarze" mogliby prześwietlić tych "pilityków", np jakie inteeresy prowadzili osobiście lub przez tzw. "słupy'?? co...} zamiast kopiuj wklej przeredagój i zrób zdjęcie.
  0
  0
 • "Klasyka" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 15:07:36 napisał:
  sorry, taki mamy klimat
  0
  0
 • "przeredagój" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 15:13:44 napisał:
  "przeredaguj"
  0
  0
 • "t" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 16:46:34 napisał:
  Skoro miasto wykupiło dworzec to musiało się liczyć też z tym,że to na nim spoczywa dokonanie remontu.Kompletny nonsens oczekiwać tego ze strony PKP!W lutym lub marcu to już będą chyba 2 lata jak dworzec jest zamknięty.To jest wstyd gdy przyjeżdża w odwiedziny ktoś z kraju lub zagranicy.Robi mi się niedobrze,że mieszkam w takim bezpańskim mieście gdzie nie szanuje się własności.Większość miast ma już za sobą remonty dworców tylko w Zamościu pozostał skansen.Myślałem,że jak zamknęli to będzie w środku robiony remont a tu nic.A za zaniedbania ze zwrotnicami w pobliżu Zamościa to powinny się posypać kary bezwzględnego więzienia ktokolwiek temu jest winny.Chory kraj w którym władze zganiają winę na PKP a PKP na władze lokalne.Tu potrzeba wstrząsu np w postaci wojny aby zaczęto coś robić w tym kierunku.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Do "achoj"" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 17:24:07 napisał:
  Wystarczy,że aktywiści, którzy są przy "żłobie" lobbują skutecznie i zamiast remontu dworca oraz budowy parkingu przy nim, mamy szkaradny prezencik pod choinkę w postaci makabrycznie wyglądających parkomatów, błyskadełka i świecidełka wątpliwej jakości a także disko z pola na Rynku Wielkim. Po co mieszkańcom,przyjezdnym jakiś tam dworzec i parking przy ogrodzie zoologicznym,zrobi się kolejną imprę dla plebsu i po zabiegu.A tłumaczenie o spodziewanych dotacjach (oby "wypaliły") warto między bajki włożyć,do tego trzeba "siły przebicia" a jak widać jest słabiutko skoro na modernizację zalewu nawet "złamanego grosza" nie pozyskano.
  0
  0
 • "achoj" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 17:47:22 napisał:
  BBBede pisal jak mi sie podoba i CHOJ ci do tego.
  0
  0
 • "I co na to radni bezradni?" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 18:19:08 napisał:
  Co zaproponowali radni bezradni w odpowiedzi na ten problem? Oczekuję zdecydowanej reakcji.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 23:10:04 napisał:
  Mam pytanie do Redaktora - co mają powiedzieć pasażerowie wysiadający i wsiadający na przystanku Busów na Nowym Mieście?? Tę sprawę poruszył nawet ostatnio lokalny Tygodnik. Jakie są tam warunki dla pasażerów??? Jest dosłownie kilka ławeczek przy tablicy Rozkładów, nie ma poczekalni, podobno jest toaleta gdzieś, ale gdzie to nie wiem. Ludzie muszą marznąć moknąć, na wietrze, śniegu i deszczu - i z tym nic się nic nie robi ponieważ nie ma nawet wiat. Żyjemy w 21 wieku a transport publiczny delikatnie mówiąc odstaje od norm w innych miastach. W Lublinie w końcu zrobiono porządek z Busami są na dworcu PKS o dokładają się do Dworca a nie tak jak kiedyś na małym placyku w okolicy dworca dworzec plac manewrowy. POTENCJAŁ DWORCA PKS, SPRZEDANEGO ZRESZTĄ OKAZAŁ SIĘ OGROMNY - WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA INWESTYCJĘ JAKA ZREALIZOWANO -INWESTOR WŁAŚCICIEL BĘDZIE TERAZ MÓGŁ ZARABIAĆ NA SWOJEJ INWESTYCJI, TO SAMO MÓGŁBY ZROBIĆ PKS I WŁAŚCICIEL PKS - CZEGOŚ TUTAJ ZABRAKŁO. Jednak budynek dworca jest w rękach miasta i że jednak PKP i kolej będzie w Zamościu - i tutaj wielkie ukłony dla posła Sławomira Zawiślaka !!!! PRZYPOMNIJMY SOBIE ARTYKUŁY, CHYBA NAWET I NA TYM PORTALU ZAMOŚĆ BEZ KOLEI!!!! A swoją drogą, bure powinien otrzymać ten który bezpośrednio zarządza tym obiektem - faktycznie sytuacja była niekomfortowa, ale w porównaniu co pan prezydent Andrzej Wnuk zastał to i co zrobił to i tak nie jest źle. Na koniec - mieć a nie mieć to jest okazuje się że luksus. My wszyscy narzekaliśmy swego czasu na kolej czy PKS, ale to co nastało po tym wcale nie jest lepsze. Ciszmy się z tego, że jednak panu Prezydentowi Wnukowi i posłowi Zawiślakowi udało się odwrócić kijem Wisłę. Teraz wierzę że może być tylko lepiej i że to w końcu ruszy z miejsca, zasługujemy na to, aby jeździć wygodnymi pociągami czy autobusami - szybko i tanio i bezpiecznie, nie będę mówić czyje były to słowa. Oczywiście wszystko kosztuje i ktoś za to musi za to zapłacić, przypominam tylko że jednym z zadań miasta jest transport publiczny.
  0
  0
 • "Neo" dnia 28 grudnia 2016 o godzinie 23:37:22 napisał:
  Znam podobne przypadki:jest sobie dworzec,który jest zaniedbany,miasto wykupuje go ALE od tego momentu miasto remontuje go,maluje ściany,zatrudnia kasjerkę na pół etatu,pojawiają się nowe tablice na peonach,urządza się w tym samym budynku malutkie muzeum kolejowe,na peronach stawia się również stare eksponaty etc i to jest odpowiednie zajęcie się tematem.W Zamościu nie zrobiono zupełnie nic i nie widać jakiejkolwiek chęci.
  0
  0
 • "Parzydlak" dnia 29 grudnia 2016 o godzinie 0:08:38 napisał:
  //______ ____|_) _)_)
  0
  0
 • "perreq" dnia 29 grudnia 2016 o godzinie 0:11:15 napisał:
  28.12. Miasto nie chce otworzyć dworca, ale PKP PLK stawia właśnie wiaty na stacji https://www.youtube.com/watch?v=VknTyBz1tts
  0
  0
 • "perreq" dnia 29 grudnia 2016 o godzinie 0:12:42 napisał:
  http://www.youtube.com/watch?v=VknTyBz1tts
  0
  0
 • "@Neo" dnia 29 grudnia 2016 o godzinie 6:21:54 napisał:
  Obejrzyj na zaprzyjaźnionym portalu, jak radni miejscy odrzucają wszystkie dobre inicjatywy zaplanowane na 2017 rok, w tym dworzec (CiS).
  0
  0
 • "perreq" dnia 31 grudnia 2016 o godzinie 11:28:32 napisał:
  Na peronie stoją już nowe ławki z zadaszeniem dla ochrony przed deszczem, śniegiem i wiatrem. http://www.fmix.pl/zdjecie/5079867/img/rozmiar/4?privateKey=5c84f4b410fba37d7e0a234418c40a9c/
  0
  0
  R E K L A M A
 • "aron mędzrzec parczewski" dnia 5 stycznia 2017 o godzinie 2:50:22 napisał:
  Przeciez nikt normalny nie będzie jeździł do Lublina pociągiem który jedzie 2 godziny jak bus jedzie 90 minut i kursuje co 15 minut.
  0
  0
 • "aron mędzrzec parczewski" dnia 5 stycznia 2017 o godzinie 2:51:25 napisał:
  Przystanek busów na Nowym Mieście nie jest własnością busiarzy, więc to nie oni odpowiadają za wygląd tego miejsca.
  0
  0
 • "re" dnia 5 stycznia 2017 o godzinie 18:06:26 napisał:
  Nikt normalny nie będzie jeżdził syfiastym busem tłocząc się jak kartofle i wąchał potu współpasżerów.
  0
  0
 • "aron mędzrzec parczewski" dnia 7 stycznia 2017 o godzinie 13:05:08 napisał:
  Bez przesady. W busach Zamość - Lublin wcale nie ma jakiegoś strasznego tłoku. Owszem siedzące są zajęte w 100% często, ale nie ma tak że ludzie jadą na stojących. Mamy rok 2017 a nie 2007.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Czesław
Dobrze, że nikomu do chałupy nie wjech...
Ciekawe...
do czego ludzie są zdolni, by przysposo...
Witek
brawo dla operatora kamery że potrafi z...
x
Chyba ostatnio to Ziaro jeszcze w II lid...
Kibic lat 80
Próbuje sobie przypomnieć napastnika z...
izolator
... Michał Kciuk z FC Kacze Doły ......
z_boku
Cały ten "artykuł", albo jak kto woli ...
x
W następnym sezonie nie będzie już Pa...
kibic
Paluch 23 bramki strzelił nie 22....
Zdziwiona
Chętnie poznałabym nazwiska tych zdoln...
K.
Najpewniej oddelegowany do wolontariatu....
Flagowiec
Jeden z artykułów na stronie roztocze....
por.zUbek
Jak widać po ilości komentarzy najlepi...
heh
nawet nie napisali o ktorej godzinie to ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny