EdukacjaDaniel Czubara8 czerwca 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

8. miejsce PWSZ Zamość w rankingu „Perspektywy”

PWSZ Zamość, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu uzyskała 8. miejsce w ogólnopolskim Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2016, ogłoszonym przez „Perspektywy”.

-Od kilku ładnych lat uczestniczymy w rankingu „Perspektyw”. To niewątpliwy sukces. Awansowaliśmy z 16. miejsca w ubiegłym roku na 8. od początku staramy się tworzyć uczelnię kształcącą rzetelnie, uczelnię oparta na zdrowych zasadach i to przynosi owoce. Nie siadamy na laurach, że osiągnęliśmy sukces i to już finał. To tylko kolejny przystanek pokazujący, że idziemy w dobrym kierunku. Uczelnię bowiem tworzy się każdego dnia, a nie ad hoc. – mówił rektor PWSZ prof. Waldemar Martyn. – Mamy bardzo dobre położenie, co skutkowało tym, że pod względem umiędzynarodowienia zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. To wyżej niż położone przy samej granicy przemyśl, czy Biała Podlaska. Cieszy, że w jednej z kategorii jesteśmy pierwsi w kraju. – dodał rektor. 

Na ocenę uczelni złożyły się:

–          prestiż (m.in. preferencje pracodawców)

–          siła naukowa (m.in. prowadzone kierunki studiów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, rozwój kadry własnej, oferta kształcenia podyplomowego, publikacje, cytowania)

–          innowacyjność

–          warunki kształcenia (dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych, powierzchnia na studenta, własna baza dydaktyczna)

–          umiędzynarodowienie (studenci cudzoziemcy, nauczyciele akademiccy z zagranicy, wielokulturowość środowiska studenckiego, umowy międzynarodowe, wymiana studencka)

 

Ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2016 znajduje się  TUTAJ.

Metodologia Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2016 jest dostępna  TUTAJ.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Super" dnia 8 czerwca 2016 o godzinie 22:13:21 napisał:
  8 miejsce w rankingu, ale nie uczelni ogółem tylko "Państwowych Szkół Wyższych" - zrobili dla nich osobną kategorię, bo nie mieścili się w głównej. A umiędzynarodowienie w PWSZ oznacza, że nie studiują tam Polacy tylko w większości Ukraińcy - nie ma się czym chwalić.
  R E K L A M A
 • "Grzesiek" dnia 9 czerwca 2016 o godzinie 8:02:03 napisał:
  "Super" chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem na czym polega umiędzynarodowienie, a w tekście dziennikarz link zamieścił do metodologii :-) Gratuluję PWSZ, bo jako jedyna uczelnia z Zamościa znalazła się w rankingu!
 • ""anka"" dnia 9 czerwca 2016 o godzinie 8:11:33 napisał:
  A gdzie WSZiA? A gdzie WSHE? Czyżby nie mieścili się w rankingu...
 • "ania" dnia 9 czerwca 2016 o godzinie 8:18:39 napisał:
  Gratuluję PWSZ, tak trzymać !!! Uczelnia na poziomie, pełen profesjonalizm, życzę dalszych sukcesów dydaktycznych!!!
 • "Karol" dnia 9 czerwca 2016 o godzinie 8:35:06 napisał:
  do super przeczytaj wyżej co znaczy umiedzynarodowienie, a póżniej spróbuj oceniać, jężeli masz trochę wiedzy a nie tylko jad. należysz pewnie do tej grupy ludzi, która hejtuje wszystko i wszystkich, kilka dni temu jacyś "intelektualiści" inaczej pluli na ranking jakości życia w polskich miastach, mieszając z błotem warunki życia w Zamościu, frustracją nie da się niczego pozytywnego sprawić. a gdybyś ocenił swoje dokonania ? , co smutno?? Kononowicz?? , ma nie być niczego??????????? pieski szczekają, a karawana jedzie dalej.
 • "TBD" dnia 9 czerwca 2016 o godzinie 10:30:34 napisał:
  Gratulacje dla PWSZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018