Polityka i SamorządOliwia Bojar23 września 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

5228,40 zł na mieszkańca

foto: Hemera
R E K L A M A    B O A R D

Tyle w 2014 roku Miasto Zamość wydatkowało z budżetu na 1 mieszkańca. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego plasujemy się na 26 miejscu wśród miast o najwyższych wydatkach na członka społeczności.

W rankingu wydatków stolica naszego województwa, czyli Lublin zajął 10 miejsce z wydatkowaną kwotą 5920,34 zł.

Najmniej w naszym województwie na swoich mieszkańców „wydali” w 2014 roku Biała Podlaska – 3831,07 zł oraz Chełm – 4268,89 zł, które kolejno zajęły 6 i 13 miejsce w klasyfikacji.

Jeżeli chodzi o cały kraj, to najwyższą kwotą wydatkowaną na mieszkańca może się pochwalić M. St. Warszawa (7969,81 zł).

Wśród miast w Polsce najwięcej na mieszkańca z budżetu miasta popłynęło w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) – 8135,57 zł, a najmniej w Piekarach Śląskich (woj. śląskie) – 3282,75 zł.

Jeżeli chodzi o dochody miejskich budżetów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, to w lubelskim najwięcej środków wpływa do Lublina – 5331,41 zł (14 miejsce w rankingu). Zamość zajmuje miejsce 28 z kwotą 5041,95 zł.

Najmniej środków w naszym województwie w przeliczeniu na osobę zasila kasę Białej Podlaskiej (4022,23 zł) oraz Chełma (4102,13 zł).
Jeżeli chodzi o powiaty to najwyższe wydatki w przeliczeniu na mieszkańca miał w naszym województwie powiat włodawski (1592,40 zł), który znalazł się na 7 miejscu w rankingu, w którym prym wiedzie powiat lidzbarski (woj. warmińsko-mazurskie), który wydatkował 2021,91 zł.

Jeżeli chodzi natomiast o najniższe wydatki z kasy powiatu, to powiat zamojski na mieszkańca przeznacza tylko 529,08 zł, co daje 2 miejsce w rankingu. Mniej, bo 519,87 zł wydaje natomiast powiat przemyski (woj. podkarpackie).

Do powiatowej kasy najwięcej wpłaca statystyczny mieszkaniec powiatu lidzbarskiego (1942,49 zł). Natomiast najwyżej uplasowany w klasyfikacji powiat województwa lubelskiego to powiat włodawski, gdzie średnio na mieszkańca przypada 1545,00 zł wpływu do budżetu.

Najniższe wpływy w przeliczeniu na mieszkańca GUS odnotował natomiast w powiecie skierniewickim (woj. łódzkie) – 506,63 zł, za którym na 2.miejscu w rankingu znalazł się powiat zamojski z kwotą 539,65 zł.

Jeżeli chodzi natomiast o budżety województw, to najwięcej na mieszkańca wydano w woj. warmińsko-mazurskim – 830,13 zł. Tu jednak także na mieszkańca przypadł największy wpływ do budżetu (810,95 zł).

Lubelskie z kolei na mieszkańca „wydało” 690, 21 zł, przy dochodzie na mieszkańca w kwocie 618,79 zł.

Na szarym końcu tak wydatków, z kwotą 290,96 zł jak dochodów, z kwotą 299,63 zł wśród województw znalazło się łódzkie.

Pełne dane statystyczne dostępne są TUTAJ .

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 26 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018