Polityka i SamorządOliwia Bojar23 września 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

5228,40 zł na mieszkańca

foto: Hemera
R E K L A M A    B O A R D

Tyle w 2014 roku Miasto Zamość wydatkowało z budżetu na 1 mieszkańca. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego plasujemy się na 26 miejscu wśród miast o najwyższych wydatkach na członka społeczności.

W rankingu wydatków stolica naszego województwa, czyli Lublin zajął 10 miejsce z wydatkowaną kwotą 5920,34 zł.

Najmniej w naszym województwie na swoich mieszkańców „wydali” w 2014 roku Biała Podlaska – 3831,07 zł oraz Chełm – 4268,89 zł, które kolejno zajęły 6 i 13 miejsce w klasyfikacji.

Jeżeli chodzi o cały kraj, to najwyższą kwotą wydatkowaną na mieszkańca może się pochwalić M. St. Warszawa (7969,81 zł).

Wśród miast w Polsce najwięcej na mieszkańca z budżetu miasta popłynęło w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) – 8135,57 zł, a najmniej w Piekarach Śląskich (woj. śląskie) – 3282,75 zł.

Jeżeli chodzi o dochody miejskich budżetów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, to w lubelskim najwięcej środków wpływa do Lublina – 5331,41 zł (14 miejsce w rankingu). Zamość zajmuje miejsce 28 z kwotą 5041,95 zł.

Najmniej środków w naszym województwie w przeliczeniu na osobę zasila kasę Białej Podlaskiej (4022,23 zł) oraz Chełma (4102,13 zł).
Jeżeli chodzi o powiaty to najwyższe wydatki w przeliczeniu na mieszkańca miał w naszym województwie powiat włodawski (1592,40 zł), który znalazł się na 7 miejscu w rankingu, w którym prym wiedzie powiat lidzbarski (woj. warmińsko-mazurskie), który wydatkował 2021,91 zł.

Jeżeli chodzi natomiast o najniższe wydatki z kasy powiatu, to powiat zamojski na mieszkańca przeznacza tylko 529,08 zł, co daje 2 miejsce w rankingu. Mniej, bo 519,87 zł wydaje natomiast powiat przemyski (woj. podkarpackie).

Do powiatowej kasy najwięcej wpłaca statystyczny mieszkaniec powiatu lidzbarskiego (1942,49 zł). Natomiast najwyżej uplasowany w klasyfikacji powiat województwa lubelskiego to powiat włodawski, gdzie średnio na mieszkańca przypada 1545,00 zł wpływu do budżetu.

Najniższe wpływy w przeliczeniu na mieszkańca GUS odnotował natomiast w powiecie skierniewickim (woj. łódzkie) – 506,63 zł, za którym na 2.miejscu w rankingu znalazł się powiat zamojski z kwotą 539,65 zł.

Jeżeli chodzi natomiast o budżety województw, to najwięcej na mieszkańca wydano w woj. warmińsko-mazurskim – 830,13 zł. Tu jednak także na mieszkańca przypadł największy wpływ do budżetu (810,95 zł).

Lubelskie z kolei na mieszkańca „wydało” 690, 21 zł, przy dochodzie na mieszkańca w kwocie 618,79 zł.

Na szarym końcu tak wydatków, z kwotą 290,96 zł jak dochodów, z kwotą 299,63 zł wśród województw znalazło się łódzkie.

Pełne dane statystyczne dostępne są TUTAJ .

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B. 43 minuty temu
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018