Piłkarze Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Hetman utrzymał prowadzenie w rozgrywkach IV ligi ale poziom meczu z czerwoną latarnią tabeli rozczarował.

Zmiany:

42’ ↓ Maciej Markowski – ↑ Hubert Czady,

46’ ↓ Szymon Płotnikiewicz – ↑ Łukasz Bubeła,

46’ ↓ Błażej Omański – ↑ Łukasz Fidler,

68’ ↓ Damian Kupisz – ↑ Damian Baran.

LKS Milanów 1-4-2-3-1:

milanow-25-09-2016

Zmiana:

14’ ↓ Ernest Bobruk – ↑ Łukasz Jaszczuk.

Żółte kartki: Solecki i Omański (Hetman).

Sędziował Mateusz Kwiatek (OKS Chełm).

Spotkanie z LKS Milanów nie podziałało elektryzująco na zamojskich kibiców, którzy w liczbie dużo mniejszej niż ostatnio pojawili się na obiekcie przy ulicy Królowej Jadwigi. Niestety, podobny wpływ miało też na piłkarzy. Mecz lidera IV ligi z ostatnim zespołem w tabeli zakończył się tak jak miał się zakończyć, czyli wysokim zwycięstwem nowego Hetmana a wyższość zamojskiego zespołu ani przez moment nie podlegała dyskusji, ale …

W poczynaniach podopiecznych trenera Krzysztofa Rysaka nonszalancja i lekceważenie przeciwnika aż nadto rzucało się w oczy. Skutkowało to kilkoma świetnymi okazja mi do zdobycia gola dla przyjezdnych. Gdyby ich napastnik – Krystian Łotys – był tak skuteczny jak ambitny, to niektóre błędy zamojskich defensorów miałyby bramkowe konsekwencje. W kilku przypadkach skończyło się tylko na strachu ale mocniejszy zespół i bardziej doświadczeni zawodnicy mogą w przyszłości lepiej wykorzystać prezenty jakie defensywa Hetmana sprawiła graczom LKS Milanów.

Innym rzucającym się w oczy mankamentem po raz kolejny była wyjątkowa nieporadność naszych graczy w ataku pozycyjnym. W konfrontacji z ostatnim zespołem w tabeli powinien być on dużo bardziej efektywny, ale niestety bramki padały po atakach szybkich, przy małym zagęszczeniu w strefie strzału (2), po kiksach przeciwników przy wyprowadzeniu piłki (2) oraz – jak zwykle – po stałym fragmencie gry (1).

Zaczęło się jednak od „setki” dla drużyny z Milanowa. W 6 minucie Płotnikiewicz stracił piłkę w bezsensownej „kiwce” a Łotys wyszedł dzięki temu na czystą pozycję i mając przed sobą tylko Kierepkę oddał – na szczęście dla gospodarzy – niecelny strzał z linii pola karnego. W 14 minucie było za to 1 : 0 dla Hetmana. Zamościanie przeprowadzili atak szybki, zakończony dobrym podaniem Omańskiego i celnym strzałem Rodevycha z najbliższej odległości. Ukraiński napastnik – który „zawiesił się” po 6 kolejce rozgrywek – przełamał tym sposobem trwającą 358 minut strzelecką posuchę. Gol został dodatkowo uczczony akrobacją, która poziomem artystycznym prawie dorównywała pozie przyjmowanej po zdobyciu gola przez Cristiano Ronaldo. No cóż … tak bywa.

Przez następne 20 minut działo się niewiele, bo trudno uznać za atrakcję próbę strzału czy też raczej wybicia piłki za płot przez Omańskiego w 17 minucie, czy też niemrawe uderzenie Markowkiego z 24 minuty. Na szczęście w 34 minucie padła kolejna bramka dla Hetmana. Bartłomiej Jaszczuk podał piłkę do naszego zawodnika a Kupisz – po wyjściu na czystą pozycję – posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami bramkarza drużyny gości. W pierwszej połowie piłkarze Hetmana zagrozili jeszcze drużynie z Milanowa po strzałach Mazura w 39 minucie oraz Omańskiego w doliczonym czasie gry. Okazję do zdobycia gola mieli też goście, ale Mazur w 38 minucie „zdjął” piłkę z nogi Łukasza Jaszczuka.

Druga połowa meczu miała podobny przebieg. Przewaga Hetmana była bezdyskusyjna ale atak pozycyjny nie przynosił wymiernych rezultatów. Świetne okazje do podwyższenia rezultatu zaprzepaścili Kupisz (47 minuta) i przede wszystkim Rodevych (51 (minuta). Na szczęście zamojskiemu teamowi pomogli trochę przeciwnicy. W 64 minucie po podaniu jednego z obrońców milanowskiej drużyny bardzo przytomnie zareagował Turczyn i z 20 metrów strzelił bez namysłu do bramki opuszczonej przez Łukaszuka. Ten sam zawodnik pod koniec meczu zaliczył jeszcze dwie asysty. W 78 minucie gry po jego podaniu drugą bramkę w tym meczu strzelił Rodevych a w 84 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik meczu strzałem głową ustalił Mazur.

5 : 0 to najniższy z możliwych rezultatów, bo okazji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało ale wspomniane na wstępie nonszalancja i brak koncentracji nie pozwoliły na odniesienie jeszcze wyższego zwycięstwa. Niepokojąco wyglądała też gra zamojskich obrońców, którzy także w drugiej odsłonie popełnili kilka rażących błędów. W 52 minucie po błędzie Soleckiego sam na sam z Kierepką znalazł się Lecyk ale zamojski bramkarz zażegnał niebezpieczeństwo. W 56 minucie Solecki w polu karnym dopuścił do strzału Łotysa a w 88 minucie tenże Łotys – niepilnowany przez obrońców – strzelił z bliska głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na szczęście Kierepka ponownie stanął na wysokości zadania.

Z tego spotkania kibice zapewne zapamiętają przede wszystkim przerwę w grze w 60 minucie, spowodowaną pęknięciem piłki po starciu Rodevycha z jednym z obrońców gości. Na trybunach było trochę śmiechu, na boisku lekkie zamieszanie a klub czeka teraz mały wydatek związany z uzupełnieniem sprzętu sportowego.

Zamojski zespół czekają teraz dwa mecze wyjazdowe. Najpierw, 28 września (najbliższa środa) Hetman rozegra pucharowe spotkanie z Kryształem Werbkowice a 01 października (sobota) ligowy mecz z Lewartem Lubartów.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.