R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja26 września 2016 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

5 : 0 … i piłka pękła

Piłkarze Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Hetman utrzymał prowadzenie w rozgrywkach IV ligi ale poziom meczu z czerwoną latarnią tabeli rozczarował.

Niedziela, 25 września godz. 16.00

Hetman Zamość LKS Milanów 5 : 0 (2 : 0)

Bramki:

1 : 0 – Rodevych (14’),

2 : 0 – Kupisz (34’),

3 : 0 – Turczyn (64’),

4 : 0 – Rodevych (78’),

5 : 0 – Mazur (84’).

Hetman 1-4-2-3-1:

hetman-25-09-2016

Zmiany:

42’ ↓ Maciej Markowski – ↑ Hubert Czady,

46’ ↓ Szymon Płotnikiewicz – ↑ Łukasz Bubeła,

46’ ↓ Błażej Omański – ↑ Łukasz Fidler,

68’ ↓ Damian Kupisz – ↑ Damian Baran.

LKS Milanów 1-4-2-3-1:

milanow-25-09-2016

Zmiana:

14’ ↓ Ernest Bobruk – ↑ Łukasz Jaszczuk.

Żółte kartki: Solecki i Omański (Hetman).

Sędziował Mateusz Kwiatek (OKS Chełm).

Spotkanie z LKS Milanów nie podziałało elektryzująco na zamojskich kibiców, którzy w liczbie dużo mniejszej niż ostatnio pojawili się na obiekcie przy ulicy Królowej Jadwigi. Niestety, podobny wpływ miało też na piłkarzy. Mecz lidera IV ligi z ostatnim zespołem w tabeli zakończył się tak jak miał się zakończyć, czyli wysokim zwycięstwem nowego Hetmana a wyższość zamojskiego zespołu ani przez moment nie podlegała dyskusji, ale …

W poczynaniach podopiecznych trenera Krzysztofa Rysaka nonszalancja i lekceważenie przeciwnika aż nadto rzucało się w oczy. Skutkowało to kilkoma świetnymi okazja mi do zdobycia gola dla przyjezdnych. Gdyby ich napastnik – Krystian Łotys – był tak skuteczny jak ambitny, to niektóre błędy zamojskich defensorów miałyby bramkowe konsekwencje. W kilku przypadkach skończyło się tylko na strachu ale mocniejszy zespół i bardziej doświadczeni zawodnicy mogą w przyszłości lepiej wykorzystać prezenty jakie defensywa Hetmana sprawiła graczom LKS Milanów.

Innym rzucającym się w oczy mankamentem po raz kolejny była wyjątkowa nieporadność naszych graczy w ataku pozycyjnym. W konfrontacji z ostatnim zespołem w tabeli powinien być on dużo bardziej efektywny, ale niestety bramki padały po atakach szybkich, przy małym zagęszczeniu w strefie strzału (2), po kiksach przeciwników przy wyprowadzeniu piłki (2) oraz – jak zwykle – po stałym fragmencie gry (1).

Zaczęło się jednak od „setki” dla drużyny z Milanowa. W 6 minucie Płotnikiewicz stracił piłkę w bezsensownej „kiwce” a Łotys wyszedł dzięki temu na czystą pozycję i mając przed sobą tylko Kierepkę oddał – na szczęście dla gospodarzy – niecelny strzał z linii pola karnego. W 14 minucie było za to 1 : 0 dla Hetmana. Zamościanie przeprowadzili atak szybki, zakończony dobrym podaniem Omańskiego i celnym strzałem Rodevycha z najbliższej odległości. Ukraiński napastnik – który „zawiesił się” po 6 kolejce rozgrywek – przełamał tym sposobem trwającą 358 minut strzelecką posuchę. Gol został dodatkowo uczczony akrobacją, która poziomem artystycznym prawie dorównywała pozie przyjmowanej po zdobyciu gola przez Cristiano Ronaldo. No cóż … tak bywa.

Przez następne 20 minut działo się niewiele, bo trudno uznać za atrakcję próbę strzału czy też raczej wybicia piłki za płot przez Omańskiego w 17 minucie, czy też niemrawe uderzenie Markowkiego z 24 minuty. Na szczęście w 34 minucie padła kolejna bramka dla Hetmana. Bartłomiej Jaszczuk podał piłkę do naszego zawodnika a Kupisz – po wyjściu na czystą pozycję – posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami bramkarza drużyny gości. W pierwszej połowie piłkarze Hetmana zagrozili jeszcze drużynie z Milanowa po strzałach Mazura w 39 minucie oraz Omańskiego w doliczonym czasie gry. Okazję do zdobycia gola mieli też goście, ale Mazur w 38 minucie „zdjął” piłkę z nogi Łukasza Jaszczuka.

Druga połowa meczu miała podobny przebieg. Przewaga Hetmana była bezdyskusyjna ale atak pozycyjny nie przynosił wymiernych rezultatów. Świetne okazje do podwyższenia rezultatu zaprzepaścili Kupisz (47 minuta) i przede wszystkim Rodevych (51 (minuta). Na szczęście zamojskiemu teamowi pomogli trochę przeciwnicy. W 64 minucie po podaniu jednego z obrońców milanowskiej drużyny bardzo przytomnie zareagował Turczyn i z 20 metrów strzelił bez namysłu do bramki opuszczonej przez Łukaszuka. Ten sam zawodnik pod koniec meczu zaliczył jeszcze dwie asysty. W 78 minucie gry po jego podaniu drugą bramkę w tym meczu strzelił Rodevych a w 84 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik meczu strzałem głową ustalił Mazur.

5 : 0 to najniższy z możliwych rezultatów, bo okazji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało ale wspomniane na wstępie nonszalancja i brak koncentracji nie pozwoliły na odniesienie jeszcze wyższego zwycięstwa. Niepokojąco wyglądała też gra zamojskich obrońców, którzy także w drugiej odsłonie popełnili kilka rażących błędów. W 52 minucie po błędzie Soleckiego sam na sam z Kierepką znalazł się Lecyk ale zamojski bramkarz zażegnał niebezpieczeństwo. W 56 minucie Solecki w polu karnym dopuścił do strzału Łotysa a w 88 minucie tenże Łotys – niepilnowany przez obrońców – strzelił z bliska głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na szczęście Kierepka ponownie stanął na wysokości zadania.

Z tego spotkania kibice zapewne zapamiętają przede wszystkim przerwę w grze w 60 minucie, spowodowaną pęknięciem piłki po starciu Rodevycha z jednym z obrońców gości. Na trybunach było trochę śmiechu, na boisku lekkie zamieszanie a klub czeka teraz mały wydatek związany z uzupełnieniem sprzętu sportowego.

Zamojski zespół czekają teraz dwa mecze wyjazdowe. Najpierw, 28 września (najbliższa środa) Hetman rozegra pucharowe spotkanie z Kryształem Werbkowice a 01 października (sobota) ligowy mecz z Lewartem Lubartów.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 25 minut temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny