Polityka i SamorządPiotr Rogalski 24 listopada 2013 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 14 komentarzy

Bastion III – nowe widoki

Nowe muzeum w budowie, listopad 2013, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Bastion III i nowo budowane Muzeum zmieniają się z dnia na dzień.

 

Muzeum Fortyfikacji i Broni w obrębie Bastionu III. Ziemna podstawa murów po zakończonej iniekcji. Ceglana podstawa kurtyny pomiędzy Bastionem III i ul. Królowej Jadwigi oczyszczona z luźnych cegieł i ziemi. Ogrodzenie wokoło odtworzonej Prochowni zdemontowane.  Zdjęcia wykonano 23 listopada.

 

 

 

Panorama:

panorama_bastion_IIIm

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Piotr Rogalski
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "TORRES20400" dnia 24 listopada 2013 o godzinie 3:04:45 napisał:
  Znaczy się koncepcja na "wilczy szaniec". Może to i dobrze, ludność będzie miała się gdzie schować. Jak wojna znowu będzie. Trochę martwi mała ilość "okienek/otworów strzelniczych w murze" W końcu to flanka Bramy Szczebrzeskiej. Wokół innych bram dużo otworów. A tu jakby czegoś brakuje.
  R E K L A M A
 • "Major Minor" dnia 24 listopada 2013 o godzinie 8:22:23 napisał:
  Dzięki za zdjęcia bo w inny sposób nie mogłem sobie tego wyobrazić. Perspektywa "z góry" jest w Zamościu ważna a nie ma jak tego zrobić.
 • "gap" dnia 24 listopada 2013 o godzinie 8:24:00 napisał:
  Otwory w nowej części będę ponoć symulowane za pomocą wglebień w ceglanej okladzinie
 • "ramony" dnia 24 listopada 2013 o godzinie 14:30:05 napisał:
  Na razie to jest kupa ziemi a nie bastion zobaczymy co tam zbudują oby nie nowe szkaradne boksy handlowe?
 • "STYX" dnia 24 listopada 2013 o godzinie 15:09:37 napisał:
  A może już wystarczy tego rycia w ziemi w Zamościu...
 • "TORRES20400" dnia 24 listopada 2013 o godzinie 15:52:02 napisał:
  Niech ryją. Może coś wreszcie znajdą w tej ziemi, po kozakach, Szwedach i całej reszcie, co Zamość oblegała. Na razie budują garaż dla sowieckich sprzętów wojskowych z drugiej połowy XX wieku. Ja wiem, że to bardzo ważne dla historii Zamościa, ale zawsze jak tamtędy przechodzę, to buty mi się zawsze tak u....lą, że potem ciężko domyć. Więc niech kończą jak najszybciej.
 • "Gość1" dnia 25 listopada 2013 o godzinie 13:13:07 napisał:
  Gdyby w XVI czy XVIII wieku budowali mury z żelbetu to Zamość byłby twierdzą nie do zdobycia. Z prawdziwą rekonstrukcją ma to jednak mało wspólnego. Będzie to taki wyrób "muropodobny".
 • "semper fidelis" dnia 25 listopada 2013 o godzinie 17:26:47 napisał:
  Ależ narzekacie....Mnie cieszy, że ktoś w końcu o to zadbał
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2013 o godzinie 21:13:31 napisał:
  Każdy świadomy Naród buduje swoją narrację historyczną. Jedni mają swoich "Naszych Ojców i Nasze Matki", a MY w Zamościu będziemy mieli przechowalnię radzieckiego sprzętu wojskowego (co ciekawe wyprodukowanego w większości już po II wojnie). Zamiast np. Muzeum Dzieci Zamojszczyzny, albo Muzeum Partyzanckiego Ruchu Oporu, lub coś w tym stylu. Ja tam się nie cieszę. Naprawmy to!
 • "semper fidelis" dnia 25 listopada 2013 o godzinie 21:50:58 napisał:
  Zaczynając od końca Twojej wypowiedzi.Chybaś jednak zgorzkniały. Ja się cieszę,że miejsca,które jak tylko pamięć moja sięga były (...) będą uporządkowane. Czy to mało?Nie wiem czy pamiętasz "rewitalizację" gierkowską, dla mnie nawet ona jest ważna,bo z rozwalającego się powoli zapomnienia, które kiedyś było miastem idealnym zaczęły pojawiać się na nowo przestrzenie bez krzaków na rynnach, bez odwiecznych rumowisk i grzybnych narośli.to cieszyło, tak jak teraz cieszy.tym bardziej,że współczesne technologie jednak lepsze.i niech tam ktoś narzeka, że beton zbrojony zamiast półtora metra muru ceglanego w głąb budowli* (może trochę więcej miejsca będzie wewnątrz?)może się znajdzie miejsce dla ekspozycji dotyczącej Powstania Zamojskiego (z którego też bardzo bym się ucieszył, tylko co by tam miało być?- wąsy pana Zawiślaka - "najbardziej" akowskiego AK-owca??**) Teraz tworzona jest przestrzeń z pierwotnymi założeniami jej zagospodarowania (na marginesie- byłeś gdziekolwiek aby przedstawić słuszne moim zdaniem pomysły?) * zamek rycerski w Korzkwi jest od środka wypełniany pustakami, podobnież zamek w Tykocinie. Starówka warszawska była odbudowana w dużej części z rozbieranych (naonczas w dobrym stanie) starych domów miast Dolnego Sląska (taka "sprawiedliwość dziejowa") ** w latach '70 powstał świetny serial min. o walkach na Zamojszczyźnie podczas II wojny - "Polskie Drogi".Uwielbiam K.Kaczora ,właśnie za rolę Kurasia pozdrawiam
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 25 listopada 2013 o godzinie 23:29:11 napisał:
  @semper fidelis Przystępnie i zrozumiale sformułowałeś swoje myśli. Bez zbędnego zacietrzewienia i "politologii". Z tą "gierkowską" odbudową Zamościa, to jednak było trochę inaczej niż piszesz. To temat na inną rozmowę, aczkolwiek, zauważ - Stare Bramy Lubelska i Lwowska wróciły do wygladu z pocz. XVII. W czasach obecnego remontu, ostatnia z pierwotnych bram - Szczebrzeska, już nie. Zamek w Tykocinie i Korzkwi są niestety przykładami "hulajduszy". Zwłaszcza Tykocin. To mitologia, że Warszawska Starówka została odbudowana z elementów rozbiórkowych ze Śląska. To element Propagandy PRL, pod tytułem "rewizjoniści ukarani". Też lubię "Polskie drogi", ale Zamojszczyzny tam mało. W te linki warto znać: http://www.youtube.com/watch?v=mEVB090aIXw http://www.youtube.com/watch?v=v6otwZVx4qU http://www.youtube.com/watch?v=8q2fv38S8YI
 • "TORRES20400" dnia 26 listopada 2013 o godzinie 0:27:20 napisał:
  Tak poza tym, nad tą drewnianą bramą na Rotundzie,z napisem po niemiecku, był podobno oryginalny drut kolczasty "z tych czasów". Teraz go nie ma. Ktoś wie gdzie jest? Ja wiem, że to temat poboczny, przy rekonstrukcji carsko - rosyjskiej twierdzy, ale ja chcę wiedzieć gdzie on jest. Se do domu wezmę i przechowam. Dla następnych.
 • "histor" dnia 28 listopada 2013 o godzinie 8:31:17 napisał:
  ...z tą cegłą na odbudowę warszawskiej Starówki to jednak prawda. Rozebrano wiele zabytkowych obiektów, nie tylko na Śląsku. Potwierdzają to współcześni historycy, są dokumenty
 • "TORRES20400" dnia 28 listopada 2013 o godzinie 22:13:26 napisał:
  @histor; Ja nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy dostępne na tym świecie. A to że rozebrano wiele zabytkowych obiektów, nie tylko na Śląsku, jest powszechnie wiadome. Tylko czy akurat Warszawską Starówkę odbudowano z cegły rozbiórkowej, dajmy na to, ze Śląska? Tak jakby w we Wawce w 46' brakowało cegły. Do lat 50-tych to było zagłębie cegły. Jeżeli nawet, to chodziło raczej o kwestie symboliczne, skrojone na tamte czasy... Tak żeby w Kronice Filmowej pokazać. Z dokumentami jest problem. Bo jakoś ciężko je odnaleźć. Ale być może czegoś nie wiem...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 28 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018