R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara27 sierpnia 2016 FACEBOOK | 4434 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

37 projektów

Budżet obywayelski w Zamościu, grafika: roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

W ramach realizacji tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 37 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Zamościa.

Tematyka zgłaszanych propozycji skupia się głównie wokół budowy parkingów, dróg, chodników, placów zabaw.

-W lipcu br. powołany został „zespół do spraw opiniowania projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość”, który dokona weryfikacji zgłoszonych przez mieszkańców propozycji celem określenia ostatecznej listy projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz listy projektów zaopiniowanych negatywnie.- informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Kryteriami oceny wniosków są: przynależność do katalogu zadań własnych gminy, brak sprzeczności z dokumentami planistycznymi miasta, możliwość realizacji zadania w ciągu roku budżetowego, koszt zadania (limit 100 tys. zł). Zespół dokona ostatecznej oceny projektów do 15 listopada br.

Do 30 listopada br. zatwierdzone, ostateczne listy projektów zarówno zaopiniowanych pozytywnie, jak i negatywnie, zostaną podane do publicznej wiadomości drogą internetową, na tablicy ogłoszeń UM oraz w Zarządach Osiedli.

W terminie od 1 lutego 2017 r. do 17 marca 2017 r. odbędą się zebrania mieszkańców w poszczególnych osiedlach, podczas których mieszkańcy dokonają wyboru projektów do realizacji.

Do 31 marca 2017 r. projekty o największej liczbie głosów zostaną wprowadzone do budżetu Miasta na 2017 rok. Kolejnym etapem będzie wszczęcie procedur realizacji inwestycji, wyłonienie autorów dokumentacji projektowych oraz wykonawców robót.

***

Lista projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2017r.

PLANTY (5)
1. “Rozbudowa parkingu na osiedlu Peowiaków”
2. “Dodatkowe miejsca parkingowe dla bloków 2, 10, 12, 14, 16 oraz poszerzenie istniejącego zjazdu do w/w bloków od ulicy Peowiaków”
3. “Przebudowa ogrodzenia terenu Przedszkola Miejskiego nr 5. Wykonanie zadaszenia tarasu przedszkolnego”
4. Wykonanie monitoringu na osiedlu Planty”
5. “Parking dla samochodów osobowych wzdłuż bloku nr 28 oraz wzdłuż drogi dojazdowej do szkoły od bloku 28, 32 do stacji rafo”

ORZESZKOWEJ-REYMONTA (1)
1. “Remont parkingu na osiedlu E. Orzeszkowej w rejonie budynków przy ul. Oboźnej 7, 13, 19.

KILIŃSKIEGO (2)
1. “Remont drogi na osiedlu Kilińskiego od pawilonu SEZAM do pawilonu HETMAN”
2. “Budowa miejsc parkingowych”

ZAMOYSKIEGO (2)
1. “Wykonanie miejsc parkingowych dla samochodów osobowych na terenie osiedla Zamoyskiego przy ul. Wyszyńskiego”
2. “Budowa placu zabaw”

KAROLÓWKA (3)
1. “Budowa oświetlenia ledowego przy ul. Heweliusza i Traugutta oraz łącznika pieszego między ulicami Heweliusza, Traugutta a Dzieci Zamojszczyzny”
2. “Monitoring i obsadzenie zielenią placu rekreacyjnego (boiska wielofunkcyjnego) na terenie SOSW w Zamościu, ul. Śląska 45A”
3. “Ścieżka rowerowa”

POWIATOWA (2)
1. “Modernizacja chodnika przy ul. Szwedzkiej, ciąg dalszy”
2. “Siłownia zewnętrzna”

PROMYK (2)
1. “Plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna”
2. “Budowa boiska sportowego do siatkówki i kometki na placu zabaw ul. Asnyka – Grunwaldzka”

RATAJA (2)
1. “Budowa odcinka ulicy Stanisława Młodożeńca na osiedlu Rataja w Zamościu”
2. “Projekt ul. Letniej i traktu pieszo-jezdnego ul. Kwiatów polnych oraz połączenie chodnikiem ze ścieżką rowerową do ul. Legionów o dł. 39 m.”

NOWE MIASTO (2)
1. “Budowa chodnika wzdłuż ulicy Lwowskiej w Zamościu”
2. “Budowa chodnika przy ulicy Waryńskiego”

SŁONECZNY STOK (2)
1. “Budowa parkingu ogólnodostępnego”
2. “Remont i doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 10, przy ulicy Lwowskiej 17”

PARTYZANTÓW (2)
1. “Remont chodnika przy ul. Wyszyńskiego na odcinku od Komendy Miejskiej Policji do skrzyżowania z ul. Odrodzenia”
2. “Przebudowa ulicy Jana Kiepury z wykonaniem kanalizacji deszczowej”

STARE MIASTO (3)
1. “Montaż kamer, Bazyliańska 16, 20, 14, na podwórzach Starego Miasta”
2. “Remont dróg osiedlowych”
3. “Wymiana stolarki okiennej łącznie z drzwiami balkonowymi (bez części usługowej) w Centralce – dokończenie zwycięskiego projektu z 2016”

JANOWICE (3)
1. “Przebudowa chodnika na ul. Janowickiej w Zamościu- Osiedle Janowice Duże”
2. “Janowice bez barier. Kładka pieszo – rowerowa”
3. “Budowa chodnika wzdłuż ulicy Dzieci Zamojszczyzny od ulicy Janowickiej do ulicy Ogrodniczej”

ŚW. PIĄTKA (2)
1. “Budowa drogi przy ulicy Szymanowskiego na odcinku od numeru 45 do numeru 53 i połączenie ulicy Szymanowskiego z ciągiem pieszo – jezdnym położonym wzdłuż rzeki Łabuńki przy ulicy Noskowskiego”
2. “Budowa ulicy Cichej”

MAJDAN (1)
1. “Przebudowa nieutwardzonej części ul. Majdan”

ZAMCZYSKO (3)
1. “Remont nawierzchni ulicy Obronnej w Zamościu”
2. “Budowa drogi utwardzonej na ulicy Makowa w Zamościu”
3. “Budowa mostu przy bloku nr 42, przy ul. Lipska 42 – tuż przed sklepem “Nasz Sklep” – a jednocześnie na końcu ulicy J. Kochanowskiego w kierunku do Krasnobrodu”

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Czesław
Dobrze, że nikomu do chałupy nie wjech...
Ciekawe...
do czego ludzie są zdolni, by przysposo...
Witek
brawo dla operatora kamery że potrafi z...
x
Chyba ostatnio to Ziaro jeszcze w II lid...
Kibic lat 80
Próbuje sobie przypomnieć napastnika z...
izolator
... Michał Kciuk z FC Kacze Doły ......
z_boku
Cały ten "artykuł", albo jak kto woli ...
x
W następnym sezonie nie będzie już Pa...
kibic
Paluch 23 bramki strzelił nie 22....
Zdziwiona
Chętnie poznałabym nazwiska tych zdoln...
K.
Najpewniej oddelegowany do wolontariatu....
Flagowiec
Jeden z artykułów na stronie roztocze....
por.zUbek
Jak widać po ilości komentarzy najlepi...
heh
nawet nie napisali o ktorej godzinie to ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny