Sport | Zamośćtekst nadesłany1 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

33 medale ORKI w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

R E K L A M A    B O A R D

Przez dwa dni 24-25 listopada, na lubelskiej pływalni Aqua o medale i tytuły Mistrzów Województwa toczyli walkę pływacy zamojskiej Orki.

Zmagania rozgrywały się w trzech kategoriach wiekowych: I-(12-13 lat), II-(14-15 lat), III-(16 lat i starsi ) kategoria open. Kategoria III jest kategorią otwartą tzn., że medal może wygrać każdy zawodnik bez względu na wiek- nie zdarza się to zbyt często i częściej u dziewcząt niż u chłopców. Biorąc pod uwagę fakt, że z małymi wyjątkami najlepsi zawodnicy Orki w swoich kategoriach wiekowych byli rocznikiem młodszym i musieli ścigać się ze starszymi spisali się nie na medal a na 33 medale (11-9-13). ZMWL rozgrywane są zawsze na krótkim 25 metrowym basenie. Na stracie stanęło 300 zawodników z 27 klubów. Orkę reprezentowało 16 zawodników. Największą stratą był brak Julii Malinoś, jednej z najlepszych obecnie sprinterek w stylu dowolnym w województwie. Na tym etapie przygotowań do imprez głównych jesieni , czyli grudniowych MP juniorów i seniorów forma zawodników jest różna. Przeważnie zawodnicy są jeszcze w mocnym treningu i nie pora na robienie rekordowych wyników, ale jeśli się przydarzą są bardzo wartościowe. Zawodnicy Orki na 96 indywidualnych startów poprawiali swoje rekordy 60 razy.

• Filip Łagoźny wywalczył medal brązowy na 200 klasykiem w kat.II-2:37.03,
    Julia Bednarz zdobyła złoty medal w kat.II na kolejnym dystansie zmiennym, 200 m pokonała w czasie 2:27.71, w open uplasowała się na miejscu 5,
  • Olaf Lupa odebrał brąz na 200m stylem zmiennym -2:36.88,
  • Aleksandra Poździk(12 lat) wywalczyła brązowy medal w kat.I na 200m stylem motylkowym-3:00.76,
  • Julia Bednarz zdobyła srebrny medal na 200m stylem motylkowym-2:30.78 w kat.II a w kat. open medal brązowy,
  • Katarzyna Szuper została Mistrzynią Województwa Lubelskiego w kat.II na dystansie 100m stylem dowolnym, który jako jedyna pokonała poniżej 1 minuty-59,87, w kat. open dało to miejsce 4,
  • Katarzyna Szuper zdobyła brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym-1:09.25 w kat.II,
  • Mateusz Łukaszczyk został V-ce Mistrzem Województwa w kat. open w konkurencji 100m stylem grzbietowym-58.08,
  • Klaudia Malec została Mistrzynią w kat.II a Julia Bednarz wywalczyła medal brązowy na dystansie 100m stylem klasycznym, pierwsza uzyskała czas 1:14.14 (Rekord Klubu) a druga 1:16.91, Klaudia odebrała też srebrny medal w kategorii open,
  • Olaf Lupa odebrał brązowy medal za 3 miejsce w wyścigu na 100m stylem klasycznym w najmłodszej kategorii I-1:17.78,
  • Klaudia Malec została złotą medalistką w kat.II w konkurencji 100m stylem zmiennym-1:09.17, w kat. open dało to miejsce tuż za podium,
  • Olaf Lupa poprawił Rekord Klubu z 2012 roku w konkurencji 1500 m stylem dowolnym, w której wywalczył srebrny medal-19:18.86.

Wielu zawodników było bardzo blisko by powiększyć dorobek medalowy Orki, z minimalną stratą nieraz kilku setnych plasowali się tuż za podium: 5 na 200m stylem dowolnym była Iza Naklika(12 lat), 4 w tej samej konkurencji był Jakub Rymarz a 5 Olaf Lupa, 4 na 200 grzbietowym była Klaudia Malec, 4 na 400 m stylem zmiennym zarówno w II kategorii jak i open była Zuzanna Sioma(14 lat), 4 na 50m stylem grzbietowym była Katarzyna Szuper, 4 na 400m dowolnym Jakub Rymarz, na 4 miejscu na 200m stylem uplasowała się Zuzanna Sioma, na 5 ukończył wyścig 100m dowolnym Jakub Rymarz, na 5 ukończyła rywalizację Zuzanna Sioma w konkurencji 100m stylem zmiennym a Jakub Rymarz na 4. Pozostali zawodnicy mimo, że nie stawali jeszcze na podium czy nie znaleźli się w czołowej szóstce zaliczyli bardzo udane zawody, poprawiali swoje życiówki i lokaty w rankingach: Rafał Chyrchała, Michał Kropornicki, Poździk Julia, Wiktor Sawicki, Filip Sałamacha i Klaudia Wróblewska.

W indywidualnej klasyfikacji uwzględniającej dwa najlepsze starty przeliczone wg. tabel FINA na punkty w kategorii II 14-15 lat zwyciężyła Klaudia Malec, przed Zuzanną Szubzdą z Olimpii Lublin i drugą zawodniczką Orki Julią Bednarz. W najmłodszej kategorii wiekowej u chłopców na 4 miejscu uplasował się Jakub Rymarz.

Dla wielu młodych zawodników Orki tegoroczny sezon startowy powoli się kończy lub już się skończył. Dla najlepszych pozostały starty na jednych z ważniejszych tegorocznych zawodów-Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów: MP 14 lat 14-16 grudnia w Olsztynie, MP 16 lat 14-16 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim. Nagrodą dla najlepszych będzie również możliwość zmierzenia się z czołówką polskiego pływania podczas Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat, które odbędą się w dniach 18-22 grudnia w Lublinie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.