12 medali pływaków z Zamojszczyzny na wojewódzkich zawodach SZS

Brązowa sztafeta LO ONZ Biłgoraj

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

4 złote krążki, 5 srebrnych i 3 brązowe – taki jest dorobek uczniów z Zamojszczyzny podczas finałów wojewódzkich SZS w pływaniu.

8 grudnia br. Szkolny Związek Sportowy przeprowadził Wojewódzkie Igrzyska, Gimnazjadę i Licealiadę w pływaniu. W zawodach, które odbyły się na kompleksie wodnym AQUA Lublin wzięło udział łącznie ponad 900 uczniów. Wojewódzki szczebel imprezy był podsumowaniem zmagań przeprowadzonych wcześniej w powiatach i rejonach. Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły ścigali się w sztafetach oraz w konkurencjach indywidualnych.

Rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Przynależność do ścisłej czołówki pływaków w województwie po raz kolejny potwierdzili chłopcy reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Podopieczni Krzysztofa Litwiniuka zajęli III miejsce w sztafecie 10 x 25m stylem dowolnym. Brązowe medale zdobyła drużyna w składzie: Michał Cebula, Michał Pawęska, Mateusz Kowal, Kacper Sawa, Jakub Przybylski, Ignacy Tarski, Bartłomiej Bednarz, Konrad Karpik, Paweł Niemiec i Jakub Michalski. O wielkim pechu może natomiast mówić sztafeta dziewcząt z tej samej szkoły. Pływaczki prowadzone przez Wojciecha Krawca po raz trzeci z rzędu sklasyfikowane zostały tuż za podium. IV miejsce wśród 12 drużyn wstydu nie przynosi ale niedosyt na pewno pozostał. W sztafecie dziewcząt występowały: Sara Jakóbik, Patrycja Granda, Kornelia Podymna, Katarzyna Łubiarz, Kinga Zdziobło, Karolina Kornik, Katarzyna Bielak, Marcelina Struk, Dominika Pietruczyk, Joanna Zych i Katarzyna Paluch.

W konkurencjach indywidualnych pływackiej Licealiady przedstawiciele szkół z Zamojszczyzny zdobyli jeszcze dwa medale. „Srebro” wywalczył Patryk Wiórko w wyścigu na 50m stylem klasycznym (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu) a „brąz” – Lech Kawalec, który był trzeci na 50m stylem grzbietowym (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu).

Następnym etapem były zmagania szkół podstawowych. Medal w sztafecie – tym razem srebrny na dystansie 8 x 25m – wywalczyli ponownie chłopcy z Biłgoraja. Uczniowie z biłgorajskiej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzeni przez Andrzeja Woźnego nie dali rady tylko ekipie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Na końcowy sukces – włącznie z zawodami powiatowymi i rejonowymi – zapracowała drużyna w składzie: Damian Błaszczyk, Maciej Bukarewicz, Bartłomiej Dąbrowski, Kacper Droździel, Łukasz Kapusta, Oskar Kłyż, Tadeusz Nizio, Wojciech Nizio, Bartosz Sadowski, Szymon Solak i Maciej Żwirski.

W wyścigach indywidualnych uczniowie szkół podstawowych z Zamojszczyzny zdobyli jeszcze 7 medali. „Złoto” wywalczyli: Klaudia Malec (Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu) za I miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym, Filip Łagoźny (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu) również za I miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz Julia Malinoś (Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu) za I miejsce w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Srebrne krążki trafiły do: Szymona Solaka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju) za wyścig na 50m stylem grzbietowym, Julii Bednarz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie) za wyścig na 50m stylem klasycznym oraz Jakuba Abraszka (Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu) za wyścig na 50m stylem dowolnym. Brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk SZS zdobyła Katarzyna Szuper (Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu), która zajęła trzecie miejsce na 50m stylem dowolnym.

Finałową imprezę zakończyli uczestnicy Gimnazjady. Niestety, podczas tych zawodów Zamojszczyźnie przypadł w udziale tylko jeden medal. Na szczęście był to medal złoty a jego zdobywczynią została Wiktoria Hałka z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, która triumfowała w wyścigu na 50m stylem dowolnym.

Gratulacje dla uczniów, nauczycieli i klubowych trenerów!!! Szczegóły rywalizacji zamieszczamy w oficjalnych komunikatach z zawodów, które są „do pobrania” pod tekstem.