R E K L A M A

23 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

4 złote krążki, 5 srebrnych i 3 brązowe – taki jest dorobek uczniów z Zamojszczyzny podczas finałów wojewódzkich SZS w pływaniu.

8 grudnia br. Szkolny Związek Sportowy przeprowadził Wojewódzkie Igrzyska, Gimnazjadę i Licealiadę w pływaniu. W zawodach, które odbyły się na kompleksie wodnym AQUA Lublin wzięło udział łącznie ponad 900 uczniów. Wojewódzki szczebel imprezy był podsumowaniem zmagań przeprowadzonych wcześniej w powiatach i rejonach. Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły ścigali się w sztafetach oraz w konkurencjach indywidualnych.

Rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Przynależność do ścisłej czołówki pływaków w województwie po raz kolejny potwierdzili chłopcy reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Podopieczni Krzysztofa Litwiniuka zajęli III miejsce w sztafecie 10 x 25m stylem dowolnym. Brązowe medale zdobyła drużyna w składzie: Michał Cebula, Michał Pawęska, Mateusz Kowal, Kacper Sawa, Jakub Przybylski, Ignacy Tarski, Bartłomiej Bednarz, Konrad Karpik, Paweł Niemiec i Jakub Michalski. O wielkim pechu może natomiast mówić sztafeta dziewcząt z tej samej szkoły. Pływaczki prowadzone przez Wojciecha Krawca po raz trzeci z rzędu sklasyfikowane zostały tuż za podium. IV miejsce wśród 12 drużyn wstydu nie przynosi ale niedosyt na pewno pozostał. W sztafecie dziewcząt występowały: Sara Jakóbik, Patrycja Granda, Kornelia Podymna, Katarzyna Łubiarz, Kinga Zdziobło, Karolina Kornik, Katarzyna Bielak, Marcelina Struk, Dominika Pietruczyk, Joanna Zych i Katarzyna Paluch.

W konkurencjach indywidualnych pływackiej Licealiady przedstawiciele szkół z Zamojszczyzny zdobyli jeszcze dwa medale. „Srebro” wywalczył Patryk Wiórko w wyścigu na 50m stylem klasycznym (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu) a „brąz” – Lech Kawalec, który był trzeci na 50m stylem grzbietowym (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu).

Następnym etapem były zmagania szkół podstawowych. Medal w sztafecie – tym razem srebrny na dystansie 8 x 25m – wywalczyli ponownie chłopcy z Biłgoraja. Uczniowie z biłgorajskiej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzeni przez Andrzeja Woźnego nie dali rady tylko ekipie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Na końcowy sukces – włącznie z zawodami powiatowymi i rejonowymi – zapracowała drużyna w składzie: Damian Błaszczyk, Maciej Bukarewicz, Bartłomiej Dąbrowski, Kacper Droździel, Łukasz Kapusta, Oskar Kłyż, Tadeusz Nizio, Wojciech Nizio, Bartosz Sadowski, Szymon Solak i Maciej Żwirski.

W wyścigach indywidualnych uczniowie szkół podstawowych z Zamojszczyzny zdobyli jeszcze 7 medali. „Złoto” wywalczyli: Klaudia Malec (Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu) za I miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym, Filip Łagoźny (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu) również za I miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz Julia Malinoś (Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu) za I miejsce w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Srebrne krążki trafiły do: Szymona Solaka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju) za wyścig na 50m stylem grzbietowym, Julii Bednarz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie) za wyścig na 50m stylem klasycznym oraz Jakuba Abraszka (Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu) za wyścig na 50m stylem dowolnym. Brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk SZS zdobyła Katarzyna Szuper (Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu), która zajęła trzecie miejsce na 50m stylem dowolnym.

Finałową imprezę zakończyli uczestnicy Gimnazjady. Niestety, podczas tych zawodów Zamojszczyźnie przypadł w udziale tylko jeden medal. Na szczęście był to medal złoty a jego zdobywczynią została Wiktoria Hałka z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, która triumfowała w wyścigu na 50m stylem dowolnym.

Gratulacje dla uczniów, nauczycieli i klubowych trenerów!!! Szczegóły rywalizacji zamieszczamy w oficjalnych komunikatach z zawodów, które są „do pobrania” pod tekstem.

Igrzyska – wyniki

Gimnazjada – wyniki

Licealiada – wyniki

15 grudnia 2016
Autor:
Region | Sport

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 4

R E K L A M A

    KOMENTARZY(0)

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A