II. Region | SportRedakcja15 grudnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

12 medali pływaków z Zamojszczyzny na wojewódzkich zawodach SZS

Brązowa sztafeta LO ONZ Biłgoraj
R E K L A M A    B O A R D

4 złote krążki, 5 srebrnych i 3 brązowe – taki jest dorobek uczniów z Zamojszczyzny podczas finałów wojewódzkich SZS w pływaniu.

8 grudnia br. Szkolny Związek Sportowy przeprowadził Wojewódzkie Igrzyska, Gimnazjadę i Licealiadę w pływaniu. W zawodach, które odbyły się na kompleksie wodnym AQUA Lublin wzięło udział łącznie ponad 900 uczniów. Wojewódzki szczebel imprezy był podsumowaniem zmagań przeprowadzonych wcześniej w powiatach i rejonach. Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły ścigali się w sztafetach oraz w konkurencjach indywidualnych.

Rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Przynależność do ścisłej czołówki pływaków w województwie po raz kolejny potwierdzili chłopcy reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Podopieczni Krzysztofa Litwiniuka zajęli III miejsce w sztafecie 10 x 25m stylem dowolnym. Brązowe medale zdobyła drużyna w składzie: Michał Cebula, Michał Pawęska, Mateusz Kowal, Kacper Sawa, Jakub Przybylski, Ignacy Tarski, Bartłomiej Bednarz, Konrad Karpik, Paweł Niemiec i Jakub Michalski. O wielkim pechu może natomiast mówić sztafeta dziewcząt z tej samej szkoły. Pływaczki prowadzone przez Wojciecha Krawca po raz trzeci z rzędu sklasyfikowane zostały tuż za podium. IV miejsce wśród 12 drużyn wstydu nie przynosi ale niedosyt na pewno pozostał. W sztafecie dziewcząt występowały: Sara Jakóbik, Patrycja Granda, Kornelia Podymna, Katarzyna Łubiarz, Kinga Zdziobło, Karolina Kornik, Katarzyna Bielak, Marcelina Struk, Dominika Pietruczyk, Joanna Zych i Katarzyna Paluch.

W konkurencjach indywidualnych pływackiej Licealiady przedstawiciele szkół z Zamojszczyzny zdobyli jeszcze dwa medale. „Srebro” wywalczył Patryk Wiórko w wyścigu na 50m stylem klasycznym (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu) a „brąz” – Lech Kawalec, który był trzeci na 50m stylem grzbietowym (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu).

Następnym etapem były zmagania szkół podstawowych. Medal w sztafecie – tym razem srebrny na dystansie 8 x 25m – wywalczyli ponownie chłopcy z Biłgoraja. Uczniowie z biłgorajskiej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzeni przez Andrzeja Woźnego nie dali rady tylko ekipie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Na końcowy sukces – włącznie z zawodami powiatowymi i rejonowymi – zapracowała drużyna w składzie: Damian Błaszczyk, Maciej Bukarewicz, Bartłomiej Dąbrowski, Kacper Droździel, Łukasz Kapusta, Oskar Kłyż, Tadeusz Nizio, Wojciech Nizio, Bartosz Sadowski, Szymon Solak i Maciej Żwirski.

W wyścigach indywidualnych uczniowie szkół podstawowych z Zamojszczyzny zdobyli jeszcze 7 medali. „Złoto” wywalczyli: Klaudia Malec (Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu) za I miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym, Filip Łagoźny (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu) również za I miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz Julia Malinoś (Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu) za I miejsce w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Srebrne krążki trafiły do: Szymona Solaka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju) za wyścig na 50m stylem grzbietowym, Julii Bednarz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie) za wyścig na 50m stylem klasycznym oraz Jakuba Abraszka (Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu) za wyścig na 50m stylem dowolnym. Brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk SZS zdobyła Katarzyna Szuper (Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu), która zajęła trzecie miejsce na 50m stylem dowolnym.

Finałową imprezę zakończyli uczestnicy Gimnazjady. Niestety, podczas tych zawodów Zamojszczyźnie przypadł w udziale tylko jeden medal. Na szczęście był to medal złoty a jego zdobywczynią została Wiktoria Hałka z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, która triumfowała w wyścigu na 50m stylem dowolnym.

Gratulacje dla uczniów, nauczycieli i klubowych trenerów!!! Szczegóły rywalizacji zamieszczamy w oficjalnych komunikatach z zawodów, które są „do pobrania” pod tekstem.

Igrzyska – wyniki

Gimnazjada – wyniki

Licealiada – wyniki

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018