R E K L A M A

Z I P

Krasnystaw | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara15 września 2016 FACEBOOK | 4182 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

110 lat więzienia w Krasnymstawie

Fot. krasnystaw.pl

R E K L A M A    B O A R D

W sali kinowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyły się obchody 110. rocznicy powstania więzienia w Krasnymstawie połączone z rozstrzygnięciem XXII Konkursu poezji więziennej „Krasnystaw 2016”.

W uroczystości wzięli udział m.in. zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej  płk Jerzy Kopeć oraz dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Włodzimierz Głuch, Burmistrz Hanna Mazurkiewicz, Zastępca Burmistrza Robert Kościuk, Starosta Janusz Szpak, przedstawiciele Rady Miasta i Powiatu, wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, służb mundurowych oraz dyrektorzy jednostek miejskich i powiatowych a także przedstawiciele współpracujących podmiotów gospodarczych. 

Zaproszonych gości powitał ppłk Krzysztof Haładyj dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Z okazji jubileuszu publiczności zaprezentowano film przedstawiający historię i teraźniejszość krasnostawskiej jednostki. Film powstał dzięki zaangażowaniu Pana Piotra Galińskiego, który na co dzień  prowadzi zajęcia z fotografii i filmu w Krasnostawskim Domu Kultury. Materiał filmowy spotkał się z dużym zainteresowaniem głównie z uwagi na przedstawienie ciekawych materiałów archiwalnych. 110-ta rocznica powstania więzienia w Krasnymstawie była  niepowtarzalną okazją do podziękowań – wszystkim tym, bez których życzliwego wsparcia   jednostka nie mogłaby funkcjonować. Z tej okazji dyrektor wręczył  zasłużonym osobom medale pamiątkowe. Awers medalu przedstawia budynek Aresztu Śledczego w Krasnymstawie oraz daty 1906-2016. Rewers natomiast logo służby z napisem “Służba Więzienna w Służbie Rzeczyposoplitej”. Każdy z zaroszonych gości otrzymał okolicznościową publikację  pt  „Więzienie w Krasnymstawie 1906 – 2016” przybliżająca historię jednostki od czasu powstania po dzień dzisiejszy.

Następnie Jan Henryk Cichosz, w imieniu jury XXII edycji konkursu ogłosił laureatów oraz wyróżnione prace. Nad prawidłowym przebiegiem rozstrzygnięcia konkursu czuwało jury w składzie: prof. dr. hab. Dariusz Chemperek z Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie, który specjalizuje się w historii literatury polskiej i kultury; dr Aleksander Wójtowicz również z Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie, specjalizujący się w historii literatury i literaturze współczesnej; Jan Henryk Cichosz – poeta, publicysta, dziennikarz, regionalista, animator krasnostawskiego życia literackiego, gdzie mieszka i tworzy; Jadwiga Demczuk – znana krasnostawska poetka, której wiersze ukazały się w wielu almanachach i antologiach regionalnych oraz ogólnopolskich; Monika Kulawczuk – Furmanek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, organizator i juror wielu konkursów poetyckich, literackich i plastycznych na terenie ziemi krasnostawskiej. Sekretarzem jury był mjr Paweł Pietszczyk – kierownik działu penitencjarnego w tutejszej jednostce. Nagrodzone i wyróżnione wiersze przedstawiła  zgromadzonej publiczności Marta Zorska oraz Stanisław Kliszcz z Krasnostawskiego Domu Kultury.

Kolejną częścią uroczystości były przemówienia i adresy okolicznościowe. Oprawę artystyczną zapewnił występ wokalny Piotr Jaremek z Krasnostawskiego Domu Kultury, który zaprezentował utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy, Ryszarda Rynkowskiego oraz Elvisa Presleya.

 

Wyniki XXII Konkursu poezji więziennej „Krasnystaw 2016”

 Przyznane wyróżnienia:

 1. Tadeusz S. ZK Sztum za zestaw wierszy
 2. Maciej K. ZK Kłodzko za zestaw wierszy
 3. Wojciech-Tomasz P. ZK Kwidzyń za zestaw wierszy
 4. Grzegorz J. ZK Rawicz za wiersz „Zapalniczka”
 5. Ryszard B. ZK Gdańsk – Przeróbka za wiersz „Droga do Domu”
 6. Łukasz Z. ZK Kluczbork za wiersz „Miara Czasu”
 7. Magdalena Maria Sz. ZK Krzywaniec  „Zamknęła się za mną ciężka brama”
 8. Adrian B. ZK Wronki za wiersz „Ty jesteś mym Panem”
 9. Mariusz P.  ZK Przemyśl za wiersz „Do żony”
 10. Ryszard B. ZK Gorzów Wielkopolski  za wiersz „Dziś w nocy”

 

Nagrody główne:

 III Miejsce

Andrzej W. AŚ Kielce za zestaw wierszy

Jakub Sz. AŚ Warszawa- Służewiec za zestaw wierszy

 II Miejsce

Zbigniew B. ZK Rzeszów za zestaw wierszy

 I Miejsce

Zuzanna M. AŚ Lublin za zestaw wierszy

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny