Powiat Tomaszowski | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany7 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

100 lat OSP Gródek – Kolonia

R E K L A M A    B O A R D

30 czerwca w Gródku – Kolonii odbyły się obchody jubileuszu 100 – lecia istnienia OSP Gródek – Kolonia.

W obchodach uczestniczyli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim bryg. Andrzej Mandziuk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Tomaszowie Lubelskim dh Kazimierz Organista, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Jarczowie dh Michał Patron, Wójt Gminy Jarczów Tomasz Tyrka, Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego Dariusz Czop, Zastępca Wójta Gminy Jarczów Paweł Mroczkowski, Vice-Prezesi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jarczowie dh Jerzy Zawiślak i dh Marek Szeliga oraz dh Mirosława Kobielarz – Pachla. Dowódcą uroczystości był dh Sławomir Czok – Komendant Gminny OSP w Jarczowie. Z historią jednostki zapoznał zebranych Prezes OSP Gródek – Kolonia dh Antoni Tys.

„Jednostka OSP Gródek- Kolonia została powołana w 1919 roku na zebraniu wiejskim zwołanym przez sołtysa Marcina Ożoga i w obecności ks. Edwarda Śliwińskigo z Gródka. Ze zbiórki dobrowolnej w 1930 roku została zakupiona pierwsza sikawka ręczna – hydronetka oraz drobny sprzęt pożarniczy” – wspomina Antoni Tys.

„W 1930 roku mieszkańcy postanowili zakupić plac pod budowę remizy, którą z braku funduszy sami wybudowali. Remiza drewniana dotrwała do 1997 roku. Została zniszczona przez huragan, który przeszedł 23 czerwca 1997 roku. W 2000 roku rozpoczęto budowę nowej remizy. Prace budowlane zostały wykonane przez miejscowych strażaków. Otwarcia remizo-świetlicy dokonano w 2008 roku. Służy ona strażakom, KGW, młodzieży i lokalnej społeczności do dnia dzisiejszego. Aktualnie stan organizacyjny jednostki liczy 21 członków, w tym: członków czynnych – 18, a wspierających – 3″ – dodaje Antoni Tys.

Podczas uroczystości Ochotnicza Straż Pożarna Gródek – Kolonia została odznaczona Złotym Znakiem Związku OSP RP za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej. Podczas uroczystości druhowie strażacy zostali odznaczeni medalami za zasługi dla pożarnictwa.

Złoty medal otrzymali:

Dh Janusz Klimaszewski

Dh Mirosław Kłos

Srebrny medal otrzymali:

Dh Marek Kraczek

Dh Bogusław Łagowski

Dh Robert Kobielarz

Dh Jacek Rodź

Dh Stanisław Jacek

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:

Dh Sławomir Oberda

Dh Wiktor Kraczek

Odznakę „Wzorowy Strażak” otrzymali:

Dh Piotr Gnida

Dh Marcin Łagowski

Dh Łukasz Jacek

Dh Wojciech Wójcik

Dh Mateusz Jacek

Odznakami za wysługę lat odznaczeni zostali:

Odznaką 55-lecia :

Dh Janusz Klimaszewski

Dh Aleksander Minkiewicz

Odznaką 50-lecia:

Dh Antoni Tys

Odznaką 45-lecia:

Dh Stanisław Niedorys

Odznaką 40-lecia:

Dh Marek Kraczek

Dh Aleksander Kusiak

Odznaką 35-lecia:

Dh Marian Kłos

Odznaką 25-lecia:

Dh Mirosław Kłos

Odznaką 20-lecia:

Dh Stanisław Bieniek

Dh Bogdan Łagowski

Dh Robert Kobielarz

Dh Jacek Rodź

Odznaką 15-lecia:

Dh Szymon Kusiak.

Odznaką 10-lecia:

Dh Sławomir Oberda

Dh Wiktor Kraczek

Odznaką 5-lecia:

Dh Marcin Łagowski

Dh Łukasz Jacek

Dh Wojciech Wójcik

Dh Mateusz Jacek.  

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku 29 minut temu
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018